Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

renda71
9. feb 2009

matica já jsem také neměla trubičky,ale manžel mi z nové dřevěné násady udělal asi 15cm a jsou perfektní 😵
krásně se těsto na ně navmotává a nemusí se mazat olejem,krásně jdou po upečení stáhnout 😉

lukika
9. feb 2009

Ja som robila ten božský perník od Zindule ale zistila som že v pekárni sa mi tie recepty s práškom do pečiva nejako nedaria alebo nám nechutia ale spomínali to tu viaceré. Takže tieto recepty s práškom budem skúšať teraz v rúre. Valašské frgále som robila tie boli fantastické.

lukika
9. feb 2009

Trdelníky robieva moja svokra má na to origoš formu po svojej mame a sú dobré. Dík za link vyskúšam ich aj ja. Kto nemá formu čo tak skúsiť obrátený snčí chrbát? Myslím tú formu otočiť a tak to tam dávať.

matica2
9. feb 2009

lukika dobrý nápad 😀 😉

matica2
10. feb 2009

toto som dnes robila a mnamka 😉
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2429

lukika
10. feb 2009

matica- ja som tiež už na to pozerala. Ale teraz trošku nestíham. Mám toho dosť okolo stavby. Čítala som že to tam niekto robil aj na slano. Ty si robila aké?

matica2
10. feb 2009

na slano nie aleeeeee može byt. nabudúce skúsim 🙂 ja som s tvarohom a makom. a co by si tam dala naslano? šunkovú salamu a syr aj kečup vari

anamor
11. feb 2009

baby ktora ste robili tento pudingovy kolac:
kolko vydrzi /za predpokladu ze sa nezje, ci ho staci robit den dopredu/? vdaka

PUDINGOVÝ KOLÁČ
PLNKA:
1/2 litra mlieka, 2 kakaové pudingy, 25dkg cukru
- puding uvaríme a ešte do horúceho pridáme 1 Palmarin
Miešame do roztopenia Palmarinu a necháme vychladnúť.

CESTO:
90 dkg hladkej múky, 10 dkg práškového cukru, 4 dcl mlieka, 6 dkg kvasníc, 3 polievkové lyžice oleja, trošku soli, 3 vyšľahané bielka

Z prísad urobíme cesto, z ktorého spravíme 3 bochníky. Rozgúľame natrieme plnkou, stočíme a dáme na vymastený plech. Necháme 3/4 hodiny kysnúť, popicháme špáratkom, potrieme olejom a dáme piecť. Po upečení ešte raz potrieme olejom.

anamor
11. feb 2009

a este otazka tie bielka vyslahate a sneh supnete do pekarnicky?

regotka
11. feb 2009

Mam domacu pekaren Moulinex home bread, som s nou vcelku spokojna,iba chlebik mi vyjde drobivy.Ak ma niekto dobry navod na program a recept,nech mi prosim poradi

zdenallicka
11. feb 2009

pro regotku a ostatni.. 🙂

Výborný KMÍNOVÝ CHLÉB z domácí pekárny

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

200 ml mléka, 200 ml vody, 2-3 lžíce oliv.oleje, 1-2 lžíce octa, 2 lžičky soli, 350g hl.mouky , 200g celozrnné žitné chlebové mouky, 1 vrchovatá lžička celého kmínu a 1-2 vrchovaté lžičky drceného( ne mletého) kmínu,1 lžička cukru (do rožku peč.formy-až na mouku ), a 1 lžička suš.droždí nebo 1/3 kostky čerstvého droždí (doprostřed do důlku v mouce).Po signál.znamení: slun.semínka nebo sezam, čerstvá či osmahnutá cibulka, mleté škvarky...,

POSTUP PŘÍPRAVY Všechny suroviny dáme do formy v pořadí tak, jak je uvedeno v rozpisu. Pečeme na program 1-základní (ne celozrnný!), kůrka tmavá (nebo jak má kdo rád).

Hotový chléb váží cca 1,2 kg.

lukika
11. feb 2009

matica ak pôjdeš v tom recepte dole sú tam názory čitateľov a tam myslím 2 byby spomínajú že to robili naslano a píšu tam čo tam dávali

parybka
11. feb 2009

koukám, že Zdenka dala recept i sem.. zkusila jsem dneska ten recept a chleba mám (asi) nedopečený. Vevniř je měkký, mazlavý, lepkavý. pekla jsem na program klasik (3,5hodiny) + půl hodiny pečení navíc.
Čím to je? Moc vody?

zdenallicka
11. feb 2009

Parybko, u me je chleba super, fakt, jinak bych ho sem necpala... 😀 Nechapu, co se stalo, ale ptala sjems e te uz i v IP - nechalas ho vychladnout, nez jsi ho rozkrojila? Protoze jestli ne, je to jasne.. Nestacil se vydychat a pary nevyprchaly ven.. Ja jiny nepecu, je skvely...

parybka
11. feb 2009

vychladnout jsem nenechala.. tak dlouho jsem nevydržela čekat. Ale chleba z hotových směsí taky krájím kolikrát teplý a není takový. A je fakt, že při pečení byl vyšší, pak "spadnul"

zdenallicka
11. feb 2009

Tak tos udelala chybu.. 😉 Musis chleba nechat uplne vychladnout, protoze jinak ti udela presne tohle... 😖

anamor
12. feb 2009

dievcata to ste ziadna nerobili puding kolac?

lulu.b
12. feb 2009

ahojko....
by som sa chcela spytat ci neviete neaky dobry receptik na celozrny chlebik,pretoze ja co robim vzdy mi splasom a ked sa jedol tak sa rozpadaval.....dakujem

zdenallicka
12. feb 2009

lulu, kdyz chces delat celozrny chlebik jen z celozrne mouky, je tezky a nevykyne tak. Celozrnou mouku bud zkombinuj s klasickou hladkou svetlou moukou nebo se specialni chlebovou moukou. 😉 Testo je pak nadychanejsi a lepe vykyne a nedrobi se... Recept na dobry chlebik je o kousek vys, koukni se... 🙂

anpej
12. feb 2009

ja som ten pudingový koláč robila a podľa mňa to chce viac cukru do plnky,inak je super.. 🙂

lulu.b
12. feb 2009

zdenalicka...ja miesam s bielou mukov 400g celozrnej a 100gbielej....a 2lyzicky suseneho drozdia ..ono to prve nakysne tak trosku a potom pri peceni to celkom spadne.....

zdenallicka
12. feb 2009

lulu a to mas podle nejakeho receptu? Ja davam bud pul napul nebo treba 300g bile mouky a 200 g celozrne.. vetsinou zitne mouky... 😉

renda71
12. feb 2009

pekařinky nemáte některá zájem o slevový kupon na odběr 56ks chlebových směsí za 16,60 kč za 0,5kg?
pokud by jste některá měla zájem,mohu vám ho prodat 😉 já ho čerpat nebudu a je škoda,aby propadl.

lulu.b
12. feb 2009

zdenalicka no mam recepty ...a podla nich som robila ale neako to nevychadylo ...skusim dat pol na pol a uvidim ako to vijde...zatim dakujem...

davidko7
13. feb 2009

Ahojte,davate chlieb z pekarne aj drobcom?Možem dať 14.mesač.synovi?

junovka
13. feb 2009

a co by nie, Davidko 🙂 ...ved lepok uz moze od 8 mesiacov 🙂

anamor
13. feb 2009

davidko 😉 jasne ze hej - a aspon vies co tam mas narozdiel od toho co kupis v obchode, ja svojej dcere veru chlebik i pecivko peciem a je to mnam 😉

nikto neviete ako je to s trvacnostou PUDINGOVEHO KOLACA? ci vydrzi aj nasledujuci den byt mnam?

daskak
14. feb 2009

ahojte diecvata 🙂 ..tak uz aj ja sa ku vam pridavam... predvcerom som dostala pekarnicku 😀 😀 😀 ... chcela by som poprosit o radu. urcite to tu niekde bude, ale priznam sa ze nestiham celu dikusiu citat... prosim vam ked mam osveceny recept na kysnuty kolac, a chcem si dat urobit cesto, mam tam dat vsetko to iste ako ked som to robila rucne? a este jedna vec... ktore drozdie radsej pouzivate? cerstvealebo susene? dakujem 😉 😉

jajax
14. feb 2009

daskak recept si kludne urob svoj osvedceny len daj tekutiny na spodok,do toho pridaj cukor,maslo atd.,na to muku a navrch drozdie.
je jedno ktore drozdie pouzivas.ide len o to ktore sa tebe osobne viac osvedcilo.
drzim palcenech sa ti dobre dari.a pochval sa potom 😅

daskak
14. feb 2009

dakujem 😉 dam vediet