Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dannynka
5. dec 2010

idem sa vám pochvalit s mojim "nepodarkom " alebo teda ako som sa vynašla 😀 😀 😀

dannynka
5. dec 2010

len či sa mi podarí fotto nahrat lebo to nejako blbne vrr

tu je odkaz na FB tam mi to išlo nahrat 😉

http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=12361...

dannynka
5. dec 2010

@divoska ja mam tiez len obyčajnu z lídla za 34€ a som s nou spokojna,chlebík robím kazdu chvilku,kysnute kolace ba aj faširku ta je z nej najlepsia mnam 😉

http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz...

divoska
5. dec 2010

@dannynka predpokladam ze tu tam mavaju len obcas ale nie? este aj pekne vyzera inak. ja som chcela tu moulinexku od niekoho kupit ale citajuc tie recenzie asi radsej predsalen kupim novu hociaj lacnejsiu ale radsej v zaruke

dannynka
5. dec 2010

@divoska veru ano to je nevýhoda že ju maju iba vtedy ked je v akcii a aj to mozno 2 krat do roka 🤐 ...aj mama ju chcela ale nemali ju už...tak si kupila tu vegu čo má aj @alami a zatial je s nu spokojna.. 😉
A inak tiez by som Ti radila kupit radsej novu a v zaruke radsej ako pouzivanu 😉

dannynka
5. dec 2010

jeeej uz idu vkladat fotto 😵 😵 😵 inak chutí perfektne 😉 lepsie ako s DP 😉

alami
5. dec 2010

@dannynka a ty už máš ošatku? Krásny chlebík...a tá rasca hore, mňááám, to mi nenapadlo, najbližšie aj ja posypem 🙂 čiii? sú to semiačka? ale ja dám rascu 😵 😀

dannynka
5. dec 2010

@alami nemám som improvizovala 😀 😀
to hore su lanove semiačka 😀

alami
5. dec 2010

@dannynka tak ale to si krásne vytvarovala, fakt 😵 😵 😵 😵 načo tebe ošatka 😀

dusanab
5. dec 2010

@dannynka krásny chlebík, tebe fakt ošatku netreba 😉 šikulka šikovná

dannynka
5. dec 2010

@alami Stacil obycajny ozdobny slamenny kosík s tesca za 2 eura😝😀 @dusanab dakujem 😀 bude prca ked zajtra osatka dorazí

dusanab
5. dec 2010

@dannynka mne to na facebooku nechce nahrať ☹

dannynka
5. dec 2010

@dusanab To asi preto ze to mam iba pre priatelou,ale su to tie iste fotto ako som vlozila sem.Inak ak si na FB mozem poslat udaje a skamaratime sa aj tam 😀 uz by som mohla pomalinky aj spat,ale nejako sa mi mi neda,lezim v posteli a konikujem 😀 zajtra ma caka zubar tak sa bojiíím ☹

dusanab
5. dec 2010

@dannynka jaaaaaj moja tak prečo si sem dávala odkaz? 😀 ja som išla rovno tam pozrieť 😉 😀 ale môžeme sa aj tam skamarátiť, len veľa tam nechodím lebo keď najviac potrebujem tak mi to tam všetko blbne 😠

neboj sa zubára, veď ti len opraví zúbky a bude ti hneď lepšie 😉

dannynka
5. dec 2010

@dusanab To s tym fb mi doslo az ked som sem ten odkaz uz dala...mi to nejako nedocvaklo ze sa vam to nezobrazi...Viem ze zubara sa nemusim bat ale aj tak sa bojím. :-P idem aj s dcerkou aby si zacala zvykat na uja v bielom plasti 😀

divoska
6. dec 2010

@dannynka na fb sa da zdielat fotky aj s tymi co tam nie su, pod albumom je vzdy odkaz v anglictine ze share with others a po nasom nejak ze odkaz na album pre tych ktori nie su na fb, a ked das ten, tak to otvori aj ludom ktorych nemas medzi priatelmi.

ty inak miesis cesto v pekarni, potom to nejak stopnes a hodis na plech? slameny kos sa da najst medzi ktorymi domacimi artiklami konkretne? ;) a ten kosik mas namiesto osatky tak? a to sa da zas kde zohnat? bo ja sa bojim ze budem jedna z tych ktorej bude klasicka korka na chlebe chybat z pekarne 🙂

dannynka
6. dec 2010

@divoska to som nevedela ze sa to dá aj tak zdielat dakujem za nove info 😀
čo sa tyka cesta ano nechala som vymiesat a nakysnut cesto v pekarnicke na programe cesto.V tescu je to pri servitkoch a kupelnovych veciach teda tu u nás to bolo,som skusila kupit a vyskusala namiesto ošatky a vyšlo to 😀

lukika
6. dec 2010

@dannynka ja som objednávala ošatku minulý týždeň a už mi prišla zajtra idem po ňu na poštu. Objednávala som odtiaľ odkiaľ vy ale ja som tam volala nechcelo sa mi vypisovať cez net ja radšej telefonujem ak sa dá skús tam zavolať aj ty možno nedostali tvoj mail

maminkatn
6. dec 2010

ahojko,,babulky,, 😉 tak ja som robievala uz davnejsie,,,xlebik,,domaci,,,ale robila som ho tak ze vymiesila,,rucne,,a ax jaja moje rameno,,,prave,,mam cosik,,,v klbe nejaky vyrastok,,,a,boli,,am to tak ako uz viete ma moja dceruska,,nahovorila,,na,,,dp,,,a tak teraz robim,,tak,,ez z kila,muky,,,pol kila,,dam,,hladkej,a,pol,kila,,dam,raznej..alebo nejakej inaksej,,,a dam vymiesit,,,cesto,,,ingrediencie,,davama ako,na xlebi,,s tym octom,,len davku,zduplujem,,,a ked treba pridam muky,,alebo,mlieko,,,tiez semienka,,,atd,,,ked vidim ze cesticko,,ked je nakysnute,,,dvikňha,,,poklop,,,tak,vypnem pekarnicku,,,na table vytvarujem,,,ovalny,,xlebik,,,posypem,cim len xcem,,,minule som pridala,aj,bazalku,,,a,mnaaaaaaam,,,a j teraz som piekla,,,z kila,,v sobotu,aj v nedelu,,a,dneska,sa,dojedol,,ja,tie,,,grce,,,z lidlu,,kupovat nebudem,,,a paci,sa aj manzelovi,,a,aj starsiemu synovi,,,,no a,,,pokracujem,,prelozim,ho na pekac,,,ten,,,obdlznikovy,,,a urobim,,,tri dierky,,do xlebika,,aby mala,kade,para,utekat,,,a dam do truby,,prvyx,,,15 minut,,na silno,,,a,dalsix,,,45 minut na slabo,,,teda cca,,hodku,,,a ked je upeceny tak,potriem,,vodou,,,a,este aj ked ide do truby potriem xlebik,,vodou,,,je super,,,skuste,,,, 🙂 🙂 🙂 😝 😝

dannynka
6. dec 2010

@lukika ja som uz aj volala a stale nič...nechapem... 😕 😕 😲 😲 😲

dannynka
7. dec 2010

tak som akurat dovolala s ujom s ošatiek,nadiktovala mu po telefone adresu a ake ošatky chcem a snad tento týžden konečne dorazia.... 😉 inak ujo pohodák bol 🙂 😉

dusanab
7. dec 2010

@dannynka no už by ti aj mohli prísť, veď už tak dlho čakáš aj nič....aj Alami dlho čakala kým sa dočkala, ujo je asi maximálny pohoďák 😀 😉 Dnes som sa rozhodla robiť pečivo so syrokrémom, bolo mi treba doliať trošku vody do cesta, len málinko, asi pol čl som sa rozhodla že stačí. Malý - veľký zvedavec musel samozrejme pomáhať a naliať vodu do cesta sám. Akurát že v pekárni skončila aj odmerka 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 je polámaná, ale myslím že sa bude dať použiť. Mierka na PL je síce popraskaná ale našťastie nepreteká a polámaná rúčka ma až tak moc netrápi. Len cesto som pre istotu vyhodila, ak by tam boli nejaké úlomky plastu z odmerky. Na ďalšiu várku mi len tak tak vyšla múka. Krpec to prežil (až mi bolo skoro divné že som ho nekopla do toho malého zadku keď upaľoval z kuchyne), akurát pri behu z kuchyne si to odniesla nová vlečka k traktoru 😖 za trest dostane na večeru pečivo 😀 😀

alami
7. dec 2010

@dusanab 😀 😀 😀 sa smejem na tvojom malom
inak, mne sa lepí cesto na ošatku, pritom to mám vysypané múkou až až...neviem, škoda, že som si nezobrala aj to plátno na to. A keďže sa nalepí, tak kým to nejak od tiaľ dostanem tak splasne, ...ale fajný je aj tak, vščera som zmeiakový, nič k nemu ani netreba jesť, len tak samí si ho trhám a jem 😅

dnes som robila ten mazanec 13tku, je fakt super 🙂 cesto sa mi až nalepilo hore na okienko ak nakysol a je výborný 🙂

dusanab
7. dec 2010

@alami len ja som ho skoro zavraždila za to 😉 😀
Sranda že sa ti cesto lepí, mne sa nie, aj keď som nemala plátenku. Keď som vyklopila prvý raz cesto z ošatky snažila som sa nevytriasť všetku múku von a druhý raz som vysypala múkou podstatne menej a tiež sa mi cesto neprilepilo. S plátenku tak isto. Hm. Najbližšie zas pečiem v rúre aby som vyskúšala či sa bude lepiť. Dúfam že nie.

mizulienka
7. dec 2010

ahojte dievcata, mate nejeka overene cesto na pizzu? chcela by som zajtra urobit, dakujem 🙂

reruna
8. dec 2010

@mizulienka dělávám tuto z půl dávky je na celý plech http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3469

dusanab
8. dec 2010

@mizulienka ja robievam toto, už neviem odkiaľ ho mám tak len takto:

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

0,5 kg hladké mouky, 1 lžíce oleje, 1 lžíce soli, 1 kostka droždí, 2,5 dcl studené vody

POSTUP PŘÍPRAVY

Postup přípravy: Ingredience smícháme a necháme těsto vykynout asi 40 minut na teplém místě. Někdy, když se mi nechce těsto mísit, dám ho do domácí pekárny na program DOUGH (TĚSTO). Těsto rozdělíme na dvě poloviny a z každé vyválíme tenkou pizzu (okraje vyvýšíme), kterou potřeme kečupem, nebo rajským protlakem, který posypeme oregánem a dle chuti na pizzu naložíme co máme rádi - šunku, salám, anglickou slaninu, žampiony, hermelín, nivu atd. Často dělám to, že si nakrájím šunku na tenké proužky, posypu jí pizzu, na to hodně sýra a kukuřice a zaliju ji 12% smetanou. Jedna smetana vyjde na dvě pizzy - pizza je vláčná a moc dobrá.🙂
Pizzu pečeme v dobře rozehřáté plynové troubě asi 10-15 min. V horkovzdušné asi 5-8 min na plný výkon. My máme rádi ale křupavější, pečeme tedy dýl.

Poznámka - nebojte se té lžíce soli - zdá se to hodně, ale opravdu to moc není.🙂 Zvlášť když potom na pizzu dáváte hodně zeleniny - ta tu sůl vytáhne. 🙂 Kdo tolik soli dát nechce, může zkusit ubrat . já jsem ještě nezkoušela.

ale ja dávam len 1/4 kocky droždia 😉 najlepšia pizza aká sa mi kedy podarila bola z tohto cesta, vrele odporúčam
rozdiel oproti tomu čo dala @reruna je asi len v množstve oleja, aj ten dávam od oka a nie presne 1 PL

mizulienka
8. dec 2010

@dusanab
@reruna dakujem dievcence 🙂))

mne sa ten pan s osatkami stale neozval...v pondelok si vypytal moju adresu, ale zatial nic, tak snad do vianoc to stihne 😒

mizulienka
8. dec 2010

dakujem dievcata, ulozila som si recepty, ale odklada sa na piatok, manzel je na sluzobke a my ju sami nezjeme...nevadi 🙂
ale mam chut nieco urobit, nieco mozno sladke...nemate niekto nejaky dobry recept, na nejaku maskrtu? ;0)))
ach jaaj, to zasa pojde vaha hore 🙄

dusanab
8. dec 2010

@mizulienka niečo z pekárne alebo hocičo? 😉