Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jasminet
14. feb 2014

@karotkaa 550 je tusim hladka. ja som v slovinsku kupila muku 500 a bola obyc. biela

alami
14. feb 2014
trudka4
15. feb 2014

Jablečno - makový závin

Suroviny :
Těsto :
mléko 250 ml
olej 100 ml
celé vejce 1 ks
polohrubá mouka 500 g
cukr krystal 1 PL
sůl špetka
sušené droždí 5 - 7 g

Náplň .
jablka 6 ks
mletý mák 150 g
mletý cukr 100 g

Na potírání :
rozpuštěné máslo 4 PL

Postup :
Těsto mi vymísí a vykyne pekárna.
Mezitím si oloupeme jablka a nakrájíme je na maličké kousky /nestrouhat/. Promícháme je s mákem a cukrem.
Vykynuté těsto si rozdělíme na poloviny a znovu promísíme rukama. Potom je rozválíme do tvaru obdélníku a naneseme na každý půlku náplně /ne úplně až po okraj/. Okraje ohneme dovnitř.
Záviny zavineme a přeložíme opatrně na plech s pečícím papírem, spojem dolů.
Potřeme rozpuštěným máslem a asi 10 minut necháme kynout.
Potom vložíme do vyhřáté trouby a pečeme na 180 stupňů asi 35 - 40 minut dozlatova. Po upečení je ještě trošku potřeme máslem. Necháme vychladnout a nakrájíme. Kdo chce, může pocukrovat, ale sladké jsou dost.

zuzkat1
15. feb 2014

@karotkaa 405 je hladka...pouzivam 00special
550 dostat v dmku alnatura je na nej aj to cislo-je to polohruba svetla psenicna
1050 je psenicna chlebova (kaufland,tesco ju ma)
1600 to neviem-nestretla som sa s tym

frantiska33
21. feb 2014

Chcem sa opýtať ohladom pekárničky , koľko spotrebujem elektriny na pečenie jedného chleba?....

karotkaa
27. feb 2014

Žienky, piekla som chlebik, nakysol , aj chuti, len neviem preco mi potrhalo vrchnu korku, praskla viackrat, este sa mi to nestalo.

edie63
12. mar 2014

Ahojte. Prosim vas, nemate nahodou niekto recept na razny chlieb do pekarnicky? Moze tam byt aj ina muka okrem psenicnej a spaldovej. Neviem ktore muky by som mala/ mohla skombinovat, aby mi z toho vznikol chlieb, ktory sa upecie a da sa aj zjest. Dakujem. 🙂

jansam
5. apr 2014
dulilinka
14. apr 2014

Chieb nekupujeme už 4 roky. Pečieme si vlastný celozrnný pšenično ražný podľa tohto receptu:
http://www.sikovnamamina.sk/celozrnny-chlieb-do...
chutí aj našej malej :*

nextik
16. jún 2014

kocky co robite dzem v pekarni - poradte recept a postup na ceresnovy lekvar - este som neskusala. dakujem

alami
16. jún 2014

@nextik postup v pekárni je rovnaký ako keď varíš na platni, len tam daj ovocie-najlepšie už (aspoň mierne) pomixované, gelfix a cukor podľa návode na gelfixe a zaplni pekáreň- na niektorých gelfixoch píše, že ho treba dať pred cukrom, ak si to dobre pamätám, tak vtedy dám prv, trochu nechám pomiešať a potom dosýpam cukor. to je všetko. nech sa vydarí 🙂

lukika
1. júl 2014

Ahojte prosim mate niektorá osvedceny recept na osie hniezda? Diky

kwetinnka
2. júl 2014

@lukika ja robievam skoricove osie hniezda a tu je recept > 250 ml mlieka,500 g hladkej muky,1 cl cukru,2 vajcia,1|3 masla,pol kvasnic alebo 2 a pol l suseneho drozdia.
a na plnku >1 pohar hnedeho cukru.skorica 1[3 masla.
su mnam mnam

lukika
2. júl 2014

@kwetinnka diky a tú plnku zmiešaš alebo to cesto iba posýpaš a maslo nakrájaš? A kolko tej škorice?

kwetinnka
6. júl 2014

@lukika maslo roztopim potrem cesto a posypem tou zmesou skorica cikor.a skorice? kolko chces...ja davam vela....mam rada tu vonu

kwika23
22. júl 2014

Ahojte dievcata, prosim Vás zaoberam sa myslienkou kupit domacu pekaren, Vedeli by ste mi poradit nejaku osvedcenu znacku? Dakujem

lukika
25. sep 2014

@hasleerka teraz čítam tvoj príspevok, že máš ošatku a pečieš chlieb v rúre. Ja som si tiež kúpila ošatku, ale ešte som to neskúšala. Ako to prosím pečieš a na chlieb v rúre je iný recept ako do pekárne? Díky

hasleerka
25. sep 2014

@lukika čo sa týka receptu je na tebe aký si dáš ... ja používam pekáreň na vymiesenie a vykysnutie ... potom som vybrala a dala do ošatky ešte dokysnúť a dala piecť do trúby ...

luly13
25. sep 2014

@hasleerka ja tak robim,ked pecem kolace. Robim ch zo spaldovej muky. No to cesto sa mi dost lepi a tak akoby cele rozteka. Napr zavin je nemozne spravit. Uz som rozmyslala,ci je to tou spaldovkou alebo ci z pekarne nemoze byt to cesto prekysnute.
Neviete niekto,kde moze byt problem?

millenia
16. nov 2014

žienky poradite mi ako nadstaviť kôrku na pekárni mulinex, teda aj program, aby sa mi vydaril chlebík. vždy má totiž kôrku ako betón. vdaka

laxity
9. feb 2015

Ahojte. Viete mi prosím vás poradiť. Mám pekárničku z Lidlu, používam aj zmes z Lidlu na pečenie chlebíku ale žiaľ mám pocit, že chlieb je nízky. Prečo sa mi nevie pekne zdvihnúť? Ďakujem

blesura
27. feb 2015

Prosim Vas, stalo sa Vam uz, ze slnecnicove semienka po pridani do chlebiku a upeceni uplne zozelenali? obavam sa, ci tam nieo nezoxidovalo, ci to mozeme jest? :( Dakujem.

trudka4
20. mar 2015

Kukni do mého fotoalba Co nám chutná, tam mám kopu vyzkoušených receptů pro domácí pekárnu :

https://www.modrykonik.sk/blog/trudka4/album/co...

trudka4
22. mar 2015

Velikonoční jidáše

Suroviny :
hladká mouka 1 kg
změklé máslo 100 g
krystalový cukr 80 g
žloutek 4 ks
mléko 500 ml
sušené droždí 12 g
sůl špetka

celý mák na posyp
celé vejce 1 ks na potření

máslo asi 50 g na potírání po upečení
med asi 1 PL na potírání po upečení

Postup :
Těsto nám vymísí a vykyne domácí pekárna.
Potom si těsto rozdělíme na 40 stejných kousků. Každý kousek rukama rozválíme na tenký váleček /asi 30 cm délka/ a stočíme do tvaru spirály.
Dáme na plech s pečícím papírem, necháme znovu kynout asi 45 minut, potřeme vajíčkem /kdo chce, může posypat celým mákem/.
Pečeme ve vyhřáté troubě na 175 stupňů asi 20 minut.
Hned po upečení, ještě horké potřeme rozpuštěným máslem smíchaným s medem.

lucinocka
22. mar 2015

@laxity skus vsetko zohriat ..mlieko, vodu, maslo...proste aby neslo nic studene...ja vzdy davam teple, alebo letne a vzdy je pekny...tiez mam z lidla

laxity
30. mar 2015

@lucinocka ďakujem za odpoveď. Toto sa mi stáva ale iba pri zmesi, ktorú kupujem v Lidli. Vtedy je chlieb malý. Keď robím napríklad vianočku, tak v poho. Asi skúsim poriadny recept a nie túto zmes. Aj keď chlebík slnečnicový nám veľmi chutí.

lucinocka
30. mar 2015

@laxity ja som tu hotovu zmes ete neskusala, stale som sla podla receptv pri pekarni 🙂 ale mam ju kupenu na policke len sa musim dokopat vyskusat🙂

maria8383
7. jan 2016
Používateľ maria8383 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od maria8383.

ja mam pekarnicku Sana z eshopu vitarian.sk, a som spokojna, nie je velka, cena bola super a pecie sa dobre, ja konkretne peciem bezlepkove pecivo, kedze z obchodov sa neda jest 🙂 odporucam.

pifina
8. jan 2016

@maria8383 odporuc nejaky dobry recept na bezlepkove pecivo ... alebo z tych bezlepkovych zmesi pecies?

leus87
8. mar 2016

Ahojte, máte niekto prosím Vás recept na bezkváskový chlieb z domácej pekárne? Nejak ho nikde neviem nájsť. Ďakujem