Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

crysmile
22. máj 2008

lusil diky za radu.. mam presne dodrziavat co je v recepte? ake ma byt asi cesto? je take redsie ako na chlieb?

lusil2005
22. máj 2008

crys ja som dodrziavala presne. aspon myslim. cesto ma byt take - akurat. aby sa nelepilo. take klasicke pekne hladke cesto. ako na rozky alebo zemle.

crysmile
22. máj 2008

dobre, tak to zase skusim, aj ked som uz voci mojim pokusom skepticka.. dokonca mama ked prisla vcera z roboty a zbadala ze som piekla tak vravi, ze zas nevydareny pokus? tak uz som takto pokazila strasne vela surovin a ked sa mi dnes toto nepodari, kaslem na vianocky a mazance a idem piect len chlieb.. teraz mi malá spi tak idem dat zamiesit..

lusil2005
22. máj 2008

crys aku mas pekaren?

wighy
22. máj 2008

crys amńi men sa zatial ine sladke moc nepodarilo ale ta vianocka je fakt super ja som ece muku prosiala, fakt bola ako oblacik 🙂

wighy
22. máj 2008

malo to byt ani mne 😀

vesi
22. máj 2008

crys, ked dodržíš presne recept, tak by sa to malo podariť...máš dobrú váhu? ja som si kvôli pekárni kúpila digitálnu, lebo tá obyčajná čo som mala bola nanič 😝
držím palce, nech sa to podarí 😉

anamor
22. máj 2008

crys napis ako to dopadlo, sama som zvedava, drzime ti palce, mas nasu podporu, hadam to vide 😉

palma13
22. máj 2008

ahojte žienky, v pekárničke pečiem už nejakú dobu, ale bolo to hlavne zo zmesí. Teraz budem mat novú AFK BM 3 (= Eta siesta), takže sa pustím aj do skúšania vlastných výtvorov 🙂 Našla som aj zaujímavý receptík, pozrite: http://mariakocisova.blog.sme.sk/c/139787/Plnka... Podľa mnňa by sa to dalo v pohode upiecť aj v pekárničke. 🙂

crysmile
22. máj 2008

lusil, etu siestu.. chlebik mi v nej pecie dobre, ale vzdy musim dat menej tekutin ako je napisane v recepte..
wighy, aj ja som tentoraz muku preosiala, tak uz vianocka bude letiet von oknom ak nahodou zase nebude dobra.. len dufam ze nou nikoho nezabijem..
wighy, mne sa zatial podarili len dukatove buchticky a zatial len kysnute cesto na pecene buchty.. ale to moc sladke asi nie je..
vesi, budem sa snazit dodrzat.. neviem ci mam dobru vahu, neviem to s nicim porovnat..
a dakujem za podporu.. 🙂 ved sa svet nezruti pre jednu vianocku.. ale budem velmi smutna.. ved predsa aj vam ked sa daco podari, tak mate chut tvorit dalsie a dalsie a ja ked sa mi nepodari, tak ma to zas len ubíja..
anamor, ty to uz mas len za par, ako sa citis? uz by si ten porod mala najradsej za sebou, ze?

wighy
22. máj 2008

cry presne aj ja som bola s tym tak ze ma to ubijalo ked to nevyslo bleeeeeeeee ale tera zpo tej vianocke som plna elaaaaaaaaaanu hehehe juuuj som strasnen zvedava ci to vyjde ale musiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😉

lusil2005
22. máj 2008

crys aj ja mam siestu. takze snad to bude ok. uz miesis?

palma vitaj v klube a diik za recept! vyzera to perfektne. este tam tak dat nejake to masko alebo pecienky a mnamajz!!! urcite to niekedy skusim.

anamor
22. máj 2008

lusil tvoja mala ma narodeniny dnes?

anamor
22. máj 2008

pozeram albumik, takze ano 😉 no vsetko najlepsie k prvemu rociku, no nemohla sa aj ta moja Natalka vybrat uz na svet 😉

jajax
22. máj 2008

lusil,aky bol rozdiel v tej vianocke ked si ju piekla na zakladnom programe proti sladkemu?ja som zatial piekla len na sladkom a je uzasna.moze byt este lepsia?

palma13
22. máj 2008

Ešte jeden dobry receptik, ak si chcete vyskušať pečenie arabského chleba:
http://www.siarsky.ch/index/SK-1034-81-1018-0.htm
Inak na tej stránke je viacero výborných receptov, napr. falafel 😉

cairka
22. máj 2008

Ahojte. Aj ja sa k vám od dnes pridávam. Je pravda, že som niektoré vaše recepty už skúšala robiť v rúre,ale dnes som si kúpila pekáreň a kysne prvý chlieb, tak som zvedavá, čo z toho bude. Kúpila som tak troška unáhlene, lebo v Tescu majú v akcii a čítala som na ňu dosť pochvál, tak hádam nesklame 😎

chcela som sa spýtať, aké dávate droždie, pretože tam je písané len to práškové všade a ja som mala len obyčajné, takže ak sa niečo nepodarí, tak asi bude zádrhel tam 😅 dala som polku, ako keď som robila chlieb v rúre.Zatiaľ vyzerá, že nakysol celkom pekne 😵

wighy
22. máj 2008

crys tak ako??????????

lusil zelame vseeetko najlepsie natalke k 1 rociku 😅 😅 😅

cairka ja davam susene aj cerstve podla toho ale mam doma 😉

juuuj ta pita vyzera supersky 😵 😵 😵

vesi
22. máj 2008

crys, aj ja som zvedavá....
lusil, Natálke prajem všetko najlepšie 😉
jajax, ja som tiež robila vianočku len na sladkom programe a bola výborná, skoro mi vykypela z nádoby..(ja mám moulinex), ale je pravda, že základný program a prog. na sladký chlieb mám rovnako dlhý, neviem či to s tým súvisí...
cairka, aj ja som skúšala aj čerstvé droždie a bolo to v pohode 🙂

palma13
22. máj 2008

Kto by si chcel kúpiť lacnú Etu siestu, presne to isté pod označením AFK majú na stránke: http://www.popron.cz/index.aspx?gotoId=603121
Ta cena plati aj v slov. korunach a navyše poštovné neplatíte. Ja som objednala v nedeľu a už včera to dali na poštu 😉

cairka
22. máj 2008

tak mi úplne spľasol ten chlebík ☹ ešte sa pečie, tak uvidíme, aký bude chuťovo, hádam to chuť nepokazí 😖

vesi
22. máj 2008

cairka, to nevadí, aj ja som už mala aj spľasnutý chlebík, dávala som vtedy čerstvé droždie a asi som ho dala veľa, ale chuťovo bol dobrý 🙂

cairka
22. máj 2008

tak chuťovo je výborný. len je strašne svetlý,asi bude treba nastaviť tmavú kôrku.

vesi
22. máj 2008

cairka, prvý sa aj mne zdal svetlý, ale je to len vec zvyku, ja osobne dávam kôrku na stredné 🙂

jajax
22. máj 2008

cairka,pokial davas do cesta len vodu,tak bude korka vzdy bledsia ale na chuti to neuberie.pokial chces tmavsiu korku musis dat mlieko.
kocky pozor,ta pekaren z popronu nema bezlepkovy program.

jajax
22. máj 2008

palma,uz si robila ten arabsky chlieb?ja ho pouzivam na burito miesto tortil,lebo tie su strasne drahe.a uz som dlho spekulovala ako by sa dal upiect v nasich podmienkach.ale ten recept sa mi ozaj pozdava.dik.

lusil2005
22. máj 2008

babule dakujemeee za gratulacie. uz mam doma celorocneho cloveka 😀
jajax ked som to robila na programe sladky, tak mi to nakyslo asi do polovicnej velkosti, a navrchu mi to popraskalo. ale na mojej pekarni ma program sladky len 1:52.

lusil2005
22. máj 2008

jajax arabsky chlieb myslis kysnuty alebo tie placky? co v nich gyros predavaju?

lusil2005
22. máj 2008

lebo na tie placky je super recept tu: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2478
trva to asi 15 minut.

vesi
22. máj 2008

lusil, tak to môže byť tým časom, lebo mne trvá program sladký chlieb 3:22.