Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vesi
9. jún 2008

O.K. wighy, diky za tip 😉

lusil2005
9. jún 2008

juj tie cestovinky vyzeraju super. to je fakt perfektna vec v tej pekarni. predtym som moc zapekane cestoviny nerobievala ale toto je lahke, rychle, no proste "pekarnove" 😀
mozno by neboli odveci lasagne spravit! 😕 zajtra na obed budem robit tie hranolky tak dam vediet.

ten chlebik asi odlozim nazajtra. nechce sa mi byt tak dlho hore lebo zas porusim "vecerne nejedenie" a nadzgam sa niecim 😅

jajax ja som tie pracliky nevykrajovala ale normalne zapletala. zajtra urcite skusim tie tvoje. takze zajtra urcite budem robit: plnene rozteky, pracliky, chlebik a ak stihnem tak aj jahodovy kolacik 😅 teda taky je plan. uvidime aka bude realita 😉

jajax
9. jún 2008

lusil drzim palce 😵

jajax
9. jún 2008

ja som si uvedomila pri knedli aka super vec je pekaren 😅 predtym by som sa s knedlou nekaslala a teraz by som nesla kvoli knedli do obchodu 😎 jedina knedla ktoru som bola ochotna robit,bola zemiakova 😖

lusil2005
9. jún 2008

ja som knedlu v zivote nikdy predtym nerobila 😀 vlastne - okrem toho zemiakoveho cesta som nikdy nic kysnute nerobila. az na jeden nevydareny pokus o pizza rozky 😅

vesi
10. jún 2008

lusil, ja tiež tak, vždy som mala v mrazaku kupenú 😀 teraz v obchode na knedlu ani nepozriem 😀

baby, na ten posúch ste dávali celú kocku droždia?

katia7
10. jún 2008

ahojte prosim vas neviete kde by som mohla zohnat nahradnu odmerku k pekarni co je na nej ta polievkova a cajova lyzicka? som ju stratila a nejak sa mi bez nej nedari ☹ vdaka

wighy
10. jún 2008

dobre ranko babulky

lusil ambiciozny plan 😅 tesim sa na nve fotecky

nam dosiel chlebik tak idem upiect nejaky asi skusim tento.robili ste ho uz niektora???http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3672

lusil2005
10. jún 2008

vesi ano, celu

wighy ten som este nerobila, ale co som robila cuketovy z navodu na moju etu, tak bol perfektny

wighy
10. jún 2008

lusil diky a mohlaby si mi sem napisat recept???mam doma cukinky tak ho vyskusam

katia ja ju vobec nepouzivam tu odmerku,ja vsetko s normlanou PL meriam

lusil2005
10. jún 2008

maly 840g velky 1250g
voda 50 ml 75 ml
hladká múka 500 g 750 g
jemne nakrájaná
surová cuketa 300 g 450 g
soľ 1 lyžička 1,5 lyžičky
cukor 1 lyžička 1,5 lyžičky
suš.droždie 3/4 balíčka 1 balíček

pozor na to droždie, ten balíček je ako ten 10 gramovy napr. ta lastovička. dr.oetker ma len 7 gramove balíčky čiže 3/4 balíčka v recepte = 1 celý dr.oetker.

ten sa aj ja chystam dnes robit, len tam trosku mixnem aj celozrnnu muku.

katia7
10. jún 2008

ja som to skusala s nou a teraz ked dam normalnou starsne citit kvasnice z vianocky,neni veru dobra 😖

vesi
10. jún 2008

lusil, ty sa teda nezdáš 😀 robíš toho stále viac a viac...krmiš aj susedov? 😀

ten chlieb vyzerá zaujímavo, len nemám cuketu, ale už som si ho skopčila, čo ked sa dopúracujem k cukete... 😀

cesto už kysne, dúfam, že mi nezdrhne z pekárne 😅 skúsim zmiešať smotanu s tvarohom a na to slaninku...

vesi
10. jún 2008

katia a nemáš digitalnú kuch. váhu? môžeš si droždie vážiť. 1malá odmerka = 2,5g sušeného droždia ak sa nemýlim...

podľa mňa by sa mala dať objednať odmerka od výrobcu...

lusil2005
10. jún 2008

vesi ja som vmiesala do smotany bryndzu a tiez to bolo mnamajz! a navrch som posypala koprom 😅

katia7
10. jún 2008

vesi dik skusim a digitalnu vahu veru nemam ani ziadnu inu 😅

wighy
10. jún 2008

lusil diiiiky, dfma vediet ako sa podaril

vesi
10. jún 2008

lusil, ved ty si mi vnukla ten nápad, pôvodne som chcela dať bryndzu, ale u nás ju nedostaneš 😝 , tak muž navrhol tvaroh.

kočky je to vynikajúce, len som to zabudla osoliť 😅 , tak som dosolila teraz a ked sa to zohreje, malo by to byť O.K. mňam, dám malú spať a vychutnám si túto dobrotu v klude 😀 fotky dám večer, neviem to dať do PC 😅

lusil2005
10. jún 2008

ja prave robim tieto pracliky http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4155 (nemala som syr na tie jajaxine) tak som zvedava. jej a este robim taku bylinkovu ciabattu. akosi nechce kysnut, ale tak uvidime. ak vyde, dam foto.

inac - dnes mi idu obidve pekarne 😀 haha.

mimochodom - neviete niekto ako mysleli v navode na pekarne vetu "urcene pre domace vyuzitie"? je to v pohode ked na domace pouzitie fici pekaren 4x denne? 😀

vesi
10. jún 2008

lusil, to tam je fakt napísané? 😀 😀 hahah asi sa boja, že napečieš chleba a pôjdeš predávať 😀

cairka
10. jún 2008

Ahojte.
My sme včera robili rožky. Tie s párkom boli perfektné 😵 A neviete niekto poradiť? Malá má strašne rada sladké raňajky, tak som si chcela ušetriť ráno robotu a plnila roky džemom, ale počas pečenia takmer všetko vytieklo. A to som dávala dobrý pozor, aby mi neostala niekde medzierka medzi vrstvami. nemáte na to nejaký grif?
Teraz sa pečie koláčik, čo sme doma ešte kedysi piekli, tak som zvedavá ako bude chutiť z pekárne 😎

vesi
10. jún 2008

cairka, niekde som čítala, že je dobré džem zahustiť maizenou alebo valikovým pudingom.. 🙂

jajax
10. jún 2008

lusil a co je to prosim ta sladovit 😨

wighy
10. jún 2008

tak mne s apecie ten cukinovy chlebik,krasne nakysol tak som zvedava aky bude

lusil a to podmasli si dostala??ja som to ece nikde nevidela 😝 😝

hej aj ja to mam napisane ze len pre domace vyuzitie 😀 😀 muz sa mi rehoce ze pomaly by som sa mohla postavit na roh a predavat zeby sme zarobili 😀 😀 😀

jajax
10. jún 2008

wighy,ja mam tiez napisane len pre domace vyuzitie a mne hovoria kolegyne,ze by som mohla podnikat.

prave sme skusili zapekane hranolky.moje hodnotenie je
😖
najprv sa to stale nechcelo v pekarni upiect,tak som musela dat program znovu az to zacalo byt pripalene 😒
chutovo to trochu pripomina zapekany karfiol.ale karfiol je chutnejsi,lebo tie hranolky v tom su uplne bez chuti ☹
vyhadzovat to nebudeme,ale urcite to uz nebudem piect.nedala som ani fotku na salema aj ked to vyzeralo celkom pekne.myslim ze by tam mali byt fotky toho co je dobre a toto tam urcite nepatri 😠

lusil2005
10. jún 2008

cairka davaj slivkovy lekvar, ten netecie. alebo ako pise vesi ale mne to vzdy vytecie aj tak 😅

jajax ja som davala obyc cukor namiesto toho

wighy podmasli je cmar. dostat ho vsade 😉

idem pridat moje krasne pekarnicky a uz su hotove aj pracliky. a CELOZRNNE!!! to som si uvedomila az ked som ich dopiekla 😀

vesi
10. jún 2008

jajax, tak to je mi ľúto, ja to skúsim spraviť budúci tt v rúre...uvidíme, či to zjeme my, alebo pes u našich 😀

lusil2005
10. jún 2008

jajax juuuj tak si ma zachranila. ja som ich naprv chcela robit dnes, ale este ostal vyprazany karfiol zovcera tak som si povedala ze ich spravim zajtra. ale tak asi nie 😅

danielala
10. jún 2008

Baby, ja vás nestíham čítať 😖 . Jajax, to je fajn, že si sa podujala na experiment a možno s tým karfiolom by to bolo výborné, keďźe ho treba predtým uvariť vo vode, tak by sa nemohlo stať, že by to bolo po ubehnutí programu polosurové, nie?

jajax
10. jún 2008

vesi,ked chces skus.niekomu to urcite muselo chutit ked to dali do casopisu.daj potom vediet.