Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

crysmile
9. apr 2008

riuska, to je ta stranka, ktoru si aj ty zadala..

lusil2005
9. apr 2008

tiez z nej peciem. a este z navodu.

danielala
9. apr 2008

Dakujem vam velmi pekne za info ohladom programu cesto. Takze je to zrejme skoro to iste ako na XXL-ke program 13 -cestoviny, akurat bez predhrievania.

Dnes sme boli v Kauflande a ta cena ražnej celozrnnej je fakt BOMBA, necelych 22 Sk za kilo!!! A ja som ju doteraz kupovala 0,5 kg balenie za 42 korún! Pšeničná celozrnná 13 Sk/0,8 kg a grahamová 20 Sk/kg. Velka vdaka, odteraz bude to pečenie naozaj lacné.

Anamor, práve pečiem tú tvoju vianočku - je to tuším ako 196-ka z Dámy. Cestíčko je fakt krásne, trochu som prisýpala múku, akurát že sa mi to už teraz v noci nechce pliesť, tak to necham na pekárničke - veď je jedno, aký to má tvar a kôrku, hlavne, že chutí, nie? 😉

lusil2005
9. apr 2008

no ja som pave dorobila ryzovu kasu v pekarni... je uplne super!!! to je sila co sa vsetko v tom da robit 😲

anamor
10. apr 2008

riuska presne ako pise crysmile, co si ty davala....

crysmile
11. apr 2008

tak ja som dnes dala robit cesto na dukatove buchticky.. to som zvedava ze ako sa mi urobia..

peja
11. apr 2008

ahojte,
my tiez uvazujeme nad domacou pekarnickou..
babulky, to je treba pekaren so specialnymi funkciami, ked tam robite aj ryzovu kasu???? alebo to zvladne hocijaka...???
dak moc za info 😉

crysmile
11. apr 2008

peja, ryzovu kasu som este nerobila v pekarnicke, ale vacsinu veci sa tam da urobit na normalnych funkciach.. takze podla mna nejaku extra netreba..

peja
11. apr 2008

dakujem 😉

crysmile
11. apr 2008

nemas za co.. 🙂

lusil2005
11. apr 2008

asi to zvlada hocijaka lebo to robis na programe marmelada a ten ma asi tiez kazda pekaren. sesternica kupila nejaku v lidl v akcii a aj ta ma ten program.

crysmile
11. apr 2008

ja som pocula ze aj tie lacnejsie su dobre pekarnicky..

crysmile
11. apr 2008

takze musim sa pochvalit, podarili sa mi tie dukatove buchticky... recept mam z dámy.. a perfektne sa robilo s cestom.. 😉 len som samozrejme nedala tolko mlieka ako bolo v recepte..

anamor
11. apr 2008

crysmile ale piekla si ich v rure nie? v pekarnicke iba cesto asi, vsak?
to do buducnosti pre deturence, ja velmi dukatove nemusim, ale urcite su mnam 😝

crysmile
11. apr 2008

anamor, daju sa aj v pekarnicke, ale ja som ich v rure piekla.. je to jednoduche.. iba urobis take valceky a potom ich priecne narezes a potries olejom, das este 30min. kysnut, a potom do rury na 20min na 180.. a cesto uplne super, vobec sa nelepilo, bolo elasticke a vobec som sa nezaspinila..

lusil2005
11. apr 2008

crys to su tie co je tam aj navod ako na to? to co naukladas tie valceky tesne vedla seba - naolejovane, a priecne poprerezavas?

danielala
11. apr 2008

Anamor, tak tvoj recept na vianočku výborný, odskúšaný, ale trochu ma šokla: som ju nechala piecť v pekárničke a počas pečenia mi vybehla až hore po okienko 😀 , je to teda riadny obor, na výšku má 17 cm, ale neklesla, je pekne plná, žiadna pavučina, tak zrejme to tak má byť. Nabudúce asi už len pekne upliesť a piecť v rúre. Alebo odobrať z už hotového cesta? Ako by ste riešili vy? Lebo nerada by som zarábala menej cesta a pobabrala pomery surovín v recepte...

anamor
12. apr 2008

daniela je pravda, ze toho cesta je fakt prilis vela, myslim, ze na polovicu by sa to rozdelit dalo a inak nie je to moj recept, ale recept z dama.cz cislo 196 😉 teraz pozeram, ze vies o tom.... ano je to ta, poradila mi ju kamoska, osvedcila sa nam obom.
Ja som ju piekla iba v rure, kvoli tomu mnozstvu, normalne zapletenu, ale osvedcilo sa mi upiect dve mensie - z troch vrkocov, lepsie sa prepecu ako jedna velka, ale je naozaj mnam 😝

a inak je pravda,ze treba bud ubrat trosku mlieka alebo viac muky... prvykrat som to neurobila, ale aj tak to na jej kvalitu vplyv nemalo 😉

crysmile
12. apr 2008

lusil tieto: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3683

ale nedala som tolko mlieka a nedala som ten vareny zemiak..

lusil2005
12. apr 2008

crys tak ja som ich robila vcera v noci a dnes ich rodinka obedovala. nevedeli sa vynachvalit. ja som uplne v siedmom nebi z toho co vsetko dokazem ked mam tu pekaren 😀

danielala
13. apr 2008

Anamor 😉 😉 - keby som nemala XXL-ku, tak neviem, kade by mi ta vianočka vyliezla 😅 .

Lusil, presne: kde by som ja predtým vytvorila také dokonalé pagáče či knedle, dnešná doba robotov z nás robí dokonalé všetkostíhajúce gazdinky 😎

Neviete mi poradiť, kde by som našla dobrý recept na tie žemle, čo z nich robia v Mekáči hamburgery?

lusil2005
13. apr 2008

oni ich nejako karamelizuju... ja sa zajtra chystam na vianocku alebo tie ich "housky". budem mat "zapletaci" den 😀
jooooj a este take tipicke babkine kysnute tvarohove buchty chcem spravit!!! (ja si trufam ze?) 😀

danielala
14. apr 2008

Len si daj pozor, aký tvaroh kupuješ, lebo to, čo dnes nazyvaju tvarohom ☹ , mne sa to minule vsiaklo do buchiet, bola to skôr smotana ako tvaroh, tuším z Lidla (ale nie som si istá). Inak mne sa z Dámy minule veľmi vydarila tá jablková buchta, akurát že u nás nikto nie je na sladké a na tretí deň tie jabĺčka v nej začali plesnieť, tak je asi dobré pichnúť ju do chladničky.

Hmm, máš pravdu, mne sa tie žemle z Mekáča zdali nejaké podozrivo sladké, ale podľa mňa to nemôže byť také ťažké vytvoriť, len kde zohnať recept 😒 . V Tescu nejaké predávajú, ale nie je to celkom ono...

lusil2005
14. apr 2008

pocujte baby, skusam tu vianocku, ale neviem ako to mam prikryt alobalom ako kazu v recepte... normalne mam cez to dat alobal, alebo ho musim nejako tak dat aby sa to nedotykalo vianocky a aby mala miesto "rast"?

kili
14. apr 2008

lusil, ideč robiť vianočku podľa receptu 196? na tú pokukávam aj ja, tak potom daj vedieť 🙂

lusil2005
14. apr 2008

no, hotovo 😀 je uplne perfektna! som hrda na seba jak som ju krasne zaplietla. ale nabuduce spravim asi dve mensie, lebo teraz mi z toho vysiel taky velikansky kolos 😅 a ten alobal som dala tak aby sa nedotykal vianocky. som ho "vydula" dohora. neviem ci to treba, ale tak pre istotu 🙂

kili
15. apr 2008

lusil, ja som aj myslela, že keď tú vianočku budem robiť tak asi len z polovice, jem ju zatiaľ len ja.

kili
15. apr 2008

a lusil, a dala si obyč.hladkú múku alebo chlebovu?

lusil2005
15. apr 2008

obyč. 🙂

kili
15. apr 2008

uvidím ako na tom budem časovo, ale chcela by som ju dnes al. zajtra. Som si čítala komentáre k receptu a už sa mi zbiehajú sliny 😝