Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

andrea78
10. júl 2008

možno by som to mala skúsiť zmazať a vložiť znovu?

len neviem, čo som spravila zle...

andrea78
10. júl 2008

už je to o.k., vymazala som to a nahodila zase, s rovnakým postupom, neviem, čo sa vtedy stalo 😉

lusil2005
10. júl 2008

andrea su kraaaasne. a verim ze tak super aj chutia 😅

wighy
10. júl 2008

andy aj mne to niekedy robi ale potom to zmizne 😉

juuuj tie rozky vyzeraju super uz aj ja sa musim na take nieco odhodlat,tak ked mi kooonecne dorazi noz tak slavnostne nieco upeciem 😉

lusil2005
10. júl 2008

wighy myslis hak? 🙂

wighy
10. júl 2008

hej haaak hehe

andrea78
10. júl 2008

wig, len sa odhodlaj, nie je to veľa roboty a s výsledkom budeš nadmieru spokojná 😉

andrea78
11. júl 2008

baby, ak je tu niektorá, potrebujem pomoc, čo narjýchlejšie poradiť

robím ten cesnakový chleba, večer sme chceli grilovať
držada sam sa presne receptu, no je to tuhé, nič to nerobí , nekysne to....
že je to tuhé som videla aj po domiesení, no ke´dže ste radili presne sa držať receptúry, tak som bola v nádeji, že je to o.k.
je to hodinu pred dopečením......vyzerá ako ten posledný nepodarok
všetko čo som použila mám odskúšané, aj kvasnice overené..........takže v surovinách chyba neni

čo teraz???
dá sa to zachrániť?
otvoriť to, vybrať a premiestť ručne na redšie, či čakať a pozerať, či sa to nezdvihne a čo z toho bude?
v tomto štádiu pečenia mávam tem klasika chleba už nakysnutý krásne.....posudzujem to teda podľa toho...

lusil2005
11. júl 2008

hmmm tazko povedat. ten z damy som ja nerobila. ja by som to asi nechala dopiect. ale zas - mozes pustit program odzaciatku a pri mieseni tam pridat trosku vody. nikdy sa nemozes uplne presne drzat receptu. staci ze pouzijes inu znacku muky, ta ma iny obsah lepku a uz potrebujes ine mnozstvo tekutiny do cesta. a davala si tam aj ten olej na ktorom si prazila cesnak? baby vraveli ze pouzili aj ten.

andrea78
11. júl 2008

nie....

čo teda, nechám to, či skúsim zase rozrobiť?

sama neviem, som bezradná.....od jedu som spráskala veľké pikao 😠 😀

lusil2005
11. júl 2008

haha, no ked si nedala ten olej, tak to skus este raz nechat prejst ten program ak ti este nezacalo piect.

lusil2005
11. júl 2008

a pridaj tekutinu tak aby si mala pekne vlacne cesto tak akurat 😝

andrea78
11. júl 2008

no lusil, bola som to otvoriť, horšie to byť asi aj tak nemôže....

výsledok je ten, že to začína chytať kôrku, takže opätovné zamiesenie tým pádom nepripadá do úvahy, takže to dopečiem a potom sa s tým budeme asi triafať 😠 (len nesmiem zabudnúť vybrať hak 😅 , aby neskončil v koši)
potom zreferujem, ako to dopadlo - no tým otvorením a vpustením studeného vzduchu do pekárne som to asi pochovala definitívne

takže tak......veľmi ti ďakujem za pohotovosť a odpoveď, si zlatá 😉

andrea78
11. júl 2008

olej v recepte nekázali, malo to byť odkvapkané 😠 😠 😠

lusil2005
11. júl 2008

andy viem... ale baby pisali ze ho tam dali. len podla toho som ti radila aj ja.

wighy
11. júl 2008

ahojte babule, tak si dnes rozmyslam a uvazujem ze by som si kupila digitalnu kuchynsku vahu ale zas nechcem nejaku prehnane drahu aku mi odporucite????

vesi
11. júl 2008

ahojte 😀
andrea ako dopadol chlieb? ja ho idem robiť zajtra, budeme grilovať....
ale mne aj prvý krát vyšiel pekne, tak neviem... niekedy chlieb veľmi nenakysne a nakoniec dorastie pri pečení...
wighy, ja mám váhu Eta, bola najlacnejšia čo mali a som veľmi spokojná 😀

dani, vyskúšala som tesco droždie, dala som o pol odmerky viac ako v recepte a chlebík mi nakysol viac ako zvyčajne, takže je podla mňa O.K. to droždie 🙂

danielala
11. júl 2008

Vesi, dík za odskúšanie, možno sa polepšili, lebo ja som mala všetky sáčky z toho balenia nejaké slabé. Takže tiež ešte nakúpim, ale kebyže máš ďalší raz zlú skúsenosť, tak hneď referuj! Ono teraz v Tescu (aspoň v lamačskom) ani iné nemajú 😒 .

Andrea, to je možno dobre, že si nespustila program znovu, lebo ono to nové miesenie tie už vykysnuté "bublinky" zase zmasakruje a neviem, či to isté droždie maká aj druhýkrát. To by ma fakt zaujímalo. Ešte sa ti to zdvihne počas pečenia a možno to neskôr po opečení nad ohníkom bude požívateľné ako taký lepší suchár 😉 .

Ja som zas babuľky robila v pekárni marhuľový džem, ale nemala som želírovací cukor, takže je to akési riedke, ale musela som tie marhule rýchlo spracovať. A ten program marmeláda, resp. zaváraniny na mojej Muline je úplne na p.d, lebo na začiatku to miesi asi desať minút ako o dušu a potom sa už háky do konca programu ani nepohnú, len to pečie 😒 . Nádherne tie marhulky prevoňali celý dom.

Pekárky, čo ste robili ten božský perník, dávali ste kryštál či práškový cukor? Lebo do nekysnutého ide vačšinou práškový tak neviem... 😕

danielala
11. júl 2008

A ešte, Andrea, tým, že je v tom polohrubá múka, je fakt dosť možné, že sa nafúkol až počas pečenia. To otvorenie veka počas kysnutia zas takú škodu nenarobí, neboj. Je to skôr také rohlíkové cesto, takže ak aj nevykysol dosť, skús ho nakrájať na plátky, nechať vyschnúť, môže byť z toho chutný cesnakový suchár, taký ako sú tie okrúhle ochutené minisucháriky (neviem, ako sa to volá, má to takú dierku v strede) a to sa super hodí napr. k nejakej nivovej nátierke 😵 .

anamor
11. júl 2008

ahojte pekarky, stale na vas myslim, ale nestiham vas citat, pisete taaaaaaak vela 😉 ja pekavam teraz iba chlebik, ale uz chcem aj zemlicky, nieco sladke a tak, chystam sa....

wighy kuchynska vaha, mne sa paci tato http://www.tescoma.com/sl/katalog/xpoloz.php?sk...

wighy
11. júl 2008

diky baby zaodpovede,skocim do naj a kupim nejaku lebo ta moja obycajna vaha je na pr.

dani ja pouzivam len krystalovy na pecenie a na posypanie praskovy 😉

vesi
11. júl 2008

dani, jasné, zreferujem 😀 ja som ho naschvál použila na už odskúšaný recept aby som videla rozdiel a bolo to O.K: môže byť, že si mala zlú várku 😝

wighy, ja som kúpovala váhu naraz s pekárňou, lebo tá čo som mala bola nanič a moja mama chce tiež digitálnu, lebo zatiaľ robí len ten biely kmínový chlieb, skúšala aj ten špaldový so zakysankou, ale sa jej nepodaril, tak som jej povedala, nech skúsi nabudúce dať program celozrnný (ona má tú tesco pekáreň), že možno záleží aj od pekárne.

wighy
11. júl 2008

vesi ja som dnes robila ten spaldovy ale pouzila som acidko,pred hodinou s dopiekol takze kostovat ho budem az zajtra ale krasne narastol

vahu som kukala na nete v nay a maju tam nejaku obycajnu za 399 sk ale mne bude stacit 😉

vesi
11. júl 2008

wighy,ja som minule dala 150ml tej zakysanky, čo mi zostala z 0,5l a doliala som vodou a namiesto špaldovej som dala obyčajnú celozrnnú a zdá sa mi, že bol ešte lepší ten chlieb 😀

wighy
11. júl 2008

hehe ja lubim taketo experimenty, aj ja som mala len 250ml a pridala som vodu zajtra zreferujem

andy kde si?????????????????ako chlieb ece grilujete??????????????

vesi
11. júl 2008

wighy, presne aj ja 😀 😀

ja mám túto váhu, ale už som videla aj za necelých 400 sk podobnú. vtedy bola najlacnejšia čo mali 😝
http://www.obchodny-dom.sk/eta-1776-90000/49804/

wighy
11. júl 2008

diky vesi zajtra si asi naklusem kupit nejaku potom sa pochvalim 😉

danielala
11. júl 2008

Anamor, aj ja na teba myslím 😵 , aj na Crys ,že tu chýbate, držte sa s babuliatkami, však hádam bude neskôr viac času, keď sa vám predĺžia intervaly medzi kŕmeniami 😵 😵 😵 .

Wighy, ja ti nevim, s tým cukrom, lebo baby to tam v diskusii prirovnávajú k sacherovke a tá sa robí s práškovým... Veru, digiváha by sa aj mne šikla, tá moja tiež váži jak ju napadne, ale ja musím počkať, lebo potrebujem našetriť na vreckové, čo budeme míňať na dovolenke 😀.

Vesi, môže byť 😉 , to by ma potešilo.

wighy
11. júl 2008

dani aj ja idem minat prasule co sa nazbierali na nay karte 😀 😀 😀 😀

lusil2005
11. júl 2008

ja som si tiez uz teraz zaziadala na oktobrove narodky digit. vahu 😀