Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

cairka
17. júl 2008

ahojte.
vy teda vypekáte, my len klasiku - chlebík hlavne. Minule som robila mazanec a 1x sa mi nepodaril, vôbec pekne nenakysol, vyzeral ako keby som ho robila z polovičnej dávky, aj bol taký tuhý. A včera sme robili cuketový koláč a piekol sa skoro 2 hodiny 😨 asi treba tú šťavu z cukety vyliať 😒 , lebo bol riadne riedky a to som aj múku dodávala.

bezaz
17. júl 2008

cairka ja som robila cuketovy z takej "obstaroznej" cukety, ze som musela este vodu dolievat lebo sa cesto lepilo 😅 nemas nejake blbe kvasnice alebo co?

jajax
17. júl 2008

robila som cuketovy chlieb z mladuckej cukety aj starsej a nikdy nebolo treba prilievat vodu ani prisypat muku.vzdy som cuketu pokrajala na drobno,alebo posruhala na hrubom struhadle.vyzeralo dlho hrozne,ale som vydrzala nic nepridat a nakoniec bol v pohode.ale z mladej cuketky je rozhodne najlepsi.
cairka ako to ze si mala v cukete vodu?

anamor
17. júl 2008

jajax tak ja som spravila chybu ze som prilievala, dnes ho ochutnam a podam hlasenie

bezaz
17. júl 2008

jaja to moje cesto vyzeralo strasne sucho, takze som pridala asi pol deci vody.. chlebik vysiel super, ved je aj na salemovi 😉

danielala
17. júl 2008

Kočky, ona tá cukina pustí kopu vody, hlavne keď príde pri miešaní do styku so soľou.

Nam sa chlebík nedrolí o nič viac ako kupovaný. Ale vždy dávam lyžicu oleja do cesta, aj keď nie je v recepte uvedený.

Bezaz, nezabudni dať fotku tých bagetiek, myslím, že na dáme je recept, čo sa volá francúzske bagety alebo tak nejak. A čo stojí napr. zmes na ten marcipánový koláč?

bezaz
17. júl 2008

dani kuk http://www.peciemedoma.eu/item.php?id=3
len som zvedava, ci na tie bagety budem mat nervy.. 😅

anamor
17. júl 2008

musim hlasit, ze nas cukinac je ozaj vlhky 😒 ale chutovo je OK,keby nebol vlhky nema chybu, takze moja chyba ta pridana voda...

jajax
17. júl 2008

pri tom cukinovom je asi najlepsie odist prec,aby to cloveka nepokusalo.to cesto vyzera ozaj suche,ale postupom casu sa to spravi.

andrea78
17. júl 2008

wig..............ako dopadol špaldový???
dneska sa naň chystám, všetko potrebné mám 🙂

wighy
17. júl 2008

bezaz ani mi nehovor uz som taka nas.ata ze,vies asi pre nich nie je biznis objednat alebo poslat jeden hak za 600sk 😠 😠 😠 😠 😠

andy podaril sa je vynikajuci musim hodit foto na salema len teraz nestiham

zuzanat
17. júl 2008

baby kde si ukladate tie fotky, mozem si ich tam pozriet?

anamor
17. júl 2008

zuzi mozes sa k nam aj pridat, ak chces, preposlem ti IPcko 😉

jajax
17. júl 2008

tak som dopiekla ☹ 😢 ☹
uz par dni mi pekaren pri mieseni buchala a nadoba sa pohybovala.a dnes sa mi odlomil taky pliesok co pridrzal nadobu.
co budem robit bez pekarne?ja sa zblaznim 😖 😖 😖
to mam zacat chodit do obchodu kupovat chlieb? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
ani jeden smailik nevyjadruje moje zufalstvo.

bezaz
17. júl 2008

wighy a uz si tam dnes volala?
jaja prieser.. rychlo kupit novu.. alebo neda sa piect bez toho pliesku? jaj ked drzal nadobu tak asi nie 😝
babule nemate oskusany nejaky dobry recept na langose?

zuzanat
17. júl 2008

dakujem, idem prestudovat tu stranku 🙂 🙂
anamor aj ty tam prispievas?

jajax
17. júl 2008

bezaz,recept na langose odo mna je na salemovi,ale najdes aj na dame.

wighy
17. júl 2008

juuuuuuj jaja to je hnuuuuuuuus ,mna by porazilo, ja som uplne presvedcena ze ked sa mi nahodou pokazi tato hned nabehnem kupit do obchodu novu

ja neviem ale cudne su tie pekarne nie????

bezaz nevola kontaktujeme sa cez email,je to firma z nitry ale uz ma stvu,dnes som nic nestihla ale zajtra sa im ozvem ze co je 😠 😠 😠 😠

andrea78
17. júl 2008

wig, po 30dňoch od nevybavenia reklamácie máš nárok na vrátenie peňazí

ja by som to vážne zvážila, lebo ak sa ti niečo také stane ešte raz alebo sa pokazí......bohovský servis...a tie ceny...za to máš pomaly novú pekáreň

vesi
17. júl 2008

jaja, to je smola ☹
tak na rozveselenie, jedna historka:
minule, ked som robila plnené rožky, tak som nejaké zabalila mame, že tu máš na ochutnanie plnené rožky...
a moja mama si na nich pochutnávala doma, natierala lekvárom, až sa dopracovala k plnke (syr, šunka, kukurica) a ostala prekvapená .... 😀 😀 😀

lusil2005
17. júl 2008

jajax, absolutne ta chapem, a hadam ti ani nemusim pisat moju radu 😉

wighy
17. júl 2008

andy lenze ja to nemam ako reklamaciu ale ako objednavku,oni s mojou pekarnou nic nemaju,ja som cen nich len hak objednala

som to po.rata tym ze ja hlupa som musela mat nejaku extra pekaren,takze som objednavala cez net a poslali mi ju z nemecka takze reklamacia s nekonala 😝

ale nevadi sa nas.rem a pojdem si kupit do tesca tu lacnu 😀 😀 😀

andrea78
17. júl 2008

hmm, tak to ano, neuvedomila som si, že hák nie je reklamovaný

len tú tesco......hihi.....som zháňala pomaly rok, nikdy nebola, večne vypredaná 😠

anamor
17. júl 2008

zuzi ja som na salema zatial prispela len svojou foto pekarnicky 😉 ale uz sa chystam nafotit aj vytvory, pripadne dat tie zaciatocnicke...
jajax ja bez pekarnicky den - musim kupit novu 😒 cista zavislost na domacom chlebe 😉

bezaz
18. júl 2008

baby tak uz je "namotany" aj muz, dnes rano zahlasil, ze aky chlieb budem piect dnes 😀
wighy a to sa nikde inde neda ten hak kupit? len u hentych?

wighy
18. júl 2008

bezaz ale hej aj v ba je jeden servis ale teraz uz nechcem kedze to mam uz objednane ale dnes im napisem a spom zvedava na odpoved a ked ma naseru tak nech si ten hak nechaju

andrea78
18. júl 2008

ahojte

špaldový je chutný, vydarený, no ak mám povedať pravdu, čakala som chuťovo viacej.....u nás stále teda č.1 je ten martinov, čo som robila pred týmto

umiestnim foto špaldového na salema

pečiem vianočku (mazanec), no po pípnutí som pridala hrozienka, sušené pokrájané slivky, sušené marhule a orechy...tak som zvedavá, či to dobre zapracovalo aj do stredu cesta, občas som to prehodila a pomohla tomu rukami 😅 , potom budem informovať

baby, ak by sa mne pokazila pekáreň, tak by som bez nej asi umrela, už je to môj miláčik, s umývačkou ten "najľúbenejší" spotrebič v mojej kuchyni 😀
samozrejme by som to riešila.....ako inak.....ako lusil 😀 😎

wighy
18. júl 2008

andy juuuj ta vianocka bude urcite vynikajuca

baby napisala som odhladom haku a taku odpoved som dostala
Ten hnetací hák nám stále neprišiel a ani nevedia kedy príde

ide ma roztrhnut,musim sa schladit lebo im take odpisem ze az 😠 😠 😠 😠

vesi
18. júl 2008

wighy a v tom servise v BA ho nezoženú?