Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dusanab
16. okt 2010

@blumka http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12030 to nie sú moje, neviem kto ich sem dal ale som za ne vďačná 😉

blumka
16. okt 2010

@dusanab dakujem a pleties to z troch casti ako vrkoc?

dannynka
16. okt 2010

@dusanab ten panačik dobry 😀 čo by mama nevymyslela pre svoje dieta 😀 😀 😀 😀 😀

ozaj neporadíte nejaky osvečený recept na chlebík s tekvice?mam jej neurekom tak sa ju snažím mínat na všelijake sposoby... 😅 😅 😅 😀 dnes mame ako nakyp,chystam sa aj kolacik urobit vdaka @zucha za tip vo vedlajšej teme a ešte ten chleba by to chcelo... 😉

dusanab
16. okt 2010

@blumka áno tak pletiem ale nabudúce skúsim takto http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=530 nech je nejaká zmena 🙂

@dannynka nezaručujem, nemám odskúšaný, ale tvrdili že je dobrý

Cuketový chlieb

voda 50 ml, polohrubá múka- 500g, jemne nakrájaná cuketa- 300g, soľ, cukor z každého kl, 3/4 balíčka sušeného droždia. Program- KLASIK

dannynka
16. okt 2010

@dusanab dakujem za receptík zajtra vyskusam 😉

reruna
16. okt 2010

Ahoj, tak mám na neděli upečený mazanec, to je te´d s brioškou naše oblíbené a střídám to 🙂
@dusanab tak ty majolkové housky musím vyzkoušet, vypadají super 🙂
ještě k tomu instantnímu droždí - prý se má otevřené do 48 hodin spotřebovat - to mám od erikasadek, ale já měla určitě otevřené dýl a nic tomu nebylo...

dusanab
16. okt 2010

@reruna áno sú skvelé tie pletienky, neoľutuješ 🙂 😉
erika tu veru spomínala že by droždie nemalo byť dlho otvorené ale ja som mávala aj týždeň a nič sa nedialo a teraz používam už len čerstvé

reruna
16. okt 2010

@dusanab tak to já mám zase před čerstvým droždím respekt, zatím jsem zkoušela jen to instantní...

dusanab
16. okt 2010

@reruna nakúpim, rozkrájam, zamrazím, pečiem 😀 😀 radšej z nezamrazeného ale je dobré mať rezervu keď zabudnem kúpiť, sušené ma už nejak neláka

dannynka
16. okt 2010

@reruna
@dusanab veru ja som susene este ani neskusala,zakaždým som dala vždy čerstve a bola som spokojná 😉 😉 ani neviem ako to "instatné" vyzera a po pravde dost ma na nom odradzajú aj tie éčka čo obsahuju 😝 😝 tak radsej som za čerstve...alebo čerstve namrazene 😀 😀 😀

dusanab
17. okt 2010

tak som dnes napiekla z majonézového cesta 😉

dannynka
17. okt 2010

@dusanab super sa Ti podarili 😵 😵 😵 a čo malí na to?

dusanab
17. okt 2010

@dannynka ďakujem, krpec to ešte nevidel ale predpokladám že páčiť sa mu to asi bude ale jesť to....ee 😔 asi hlavne ja som si spravila radosť keď som si upiekla panáčika 😀 😀

reruna
17. okt 2010

@dannynka instantní droždí, co já používám má na obale takovýho modrýho ptáčka, a obsahuje jen jedno éčko E491, které není zdraví škodlivé
@dusanab krásný pajjdulák 🙂 a jak to droždí rozmrazuješ?

dusanab
17. okt 2010

@reruna nijako 😀 na tej stránke čo tu ktosi kedysi dal bolo že len dať do múky, trošku ho v nej obaliť a nechať tak....tak som to tak spravila a vykyslo krásne. Pozerala som, nemám stránku v obľúbených aby som to sem znova hodila ale fakt som nerozmrazovala a vyšlo super. Jaj a ďakujem 😉 🙂

dusanab
17. okt 2010

našla som to, mrazené droždie http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=551

reruna
17. okt 2010

@dusanab díky za odkaz

dannynka
17. okt 2010

@dusanab tak bude mat drobec zajtra prekvapenie 😉

@reruna to som nevedela ze to ma malo ečiek,ale ja mam "lahky" pristup k cerstvemu tak preto iba z neho....dnes som robila chlebík a vysiel super vid fotto 😉 😉 samozrejme osvedceny od @alami len som si pokrížila muku všelijaku :o)

bianka234
18. okt 2010

ahojte, máte niekto recept na nejaké pagáčiky alebo nejaké slané koláčiky? Chcem použiť kvások, preto to potrebujem dať do pekárne aspoň na 3 hod a potom upečiem v rúre. Pokiaľ možno bez mliečka a iných alergénov, vajíčko viem nahradiť. Mám recept na zemiakové, ale je to husté cesto, to by do pekárne asi nebolo vhodné.

dusanab
18. okt 2010

tak prekvapenie sa nekonalo, panáčik sa síce páčil ale keďže je to pečivo jesť ho predsa nebude ☹ ale vyobjímal sa s ním 😀 ani kupované pečivo nechce takže kupovať nemá zmysel, neviem ako doňho nejaké pečivo dostať (okrem strúhanky 😀 ) hrozné dieťa (po otcovi samozrejme 😀 😀 ) @dannynka krásny chlebík, akú múku si dala? Prezraď tajomstvo úspechu ☹

dannynka
18. okt 2010

@dusanab hladku asi 200g,grahamovu asi150g a este tmavu chlebovu 150g 😉 teda ma tam íst 500g muky tak si vzdy namixujem 🙂

dusanab
19. okt 2010

ďakujem 🙂

dannynka
19. okt 2010

@dusanab 🙂

mne akurat uz 2 dni stojí pekarnicka co nema kto chleba jest kedze mm robí nocne a cez den spí a iba obeduje....normalne nezvyk 😅 😅 😝

mizulienka
19. okt 2010

ahojte, chcem sa spytat, pekarky, ktore ste piekli vianocku :0) ja som dnes tiez piekla, aj celkom vysla na prvy krat 🙂 ale to cesto vo vnutri nie je uplne take nadychane ako dajme tomu,ked kupim v obchodu, je take troska ako keby udupane...nie doslovne, len tak trochu...neviete mi poradit, cim to moze byt? dakujem 🙂

junovka
20. okt 2010

@mizulienka neviem podla akeho receptu robis ty vianocku, ale ja uz 2 roky robievam tuto: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3581 a je super 😉

luthien.k
20. okt 2010

Ahoj holky, mám si vybrat k narozeninám dárek a já si vymyslela domácí pekárnu 🙂 Chtěla bych péct samozřejmě chleba, dělat marmelády i si jen tak uhníst kynuté těsto třeba na tu zmiňovanou vánočku (mňam, úplně jsem na ni dostala chuť 🙂) Jenom si nevím rady s typem a značkou... Máte nějaké tipy, jste s tou svou spokojené a jaká to je? Nevím, jestli se tento dotaz hodí zrovna do tohoto tématu, kdyžtak založím jiné... Díky!

erikasadek
20. okt 2010

@luthien.k ahoj.. 🙂
a to nevies ze najnovsie masinky su domaca pekaren,; dzem, alebo vyrobna tvarohu a.... ine;. 😉 😀

luthien.k
20. okt 2010

Nevím, ráda se nechám poučit od zkušených 😉 😀

luthien.k
20. okt 2010

Ty mě zlobíš kvůli BKM, co???? 😀 😀 😀

erikasadek
20. okt 2010

@luthien.k a takto vyzera; zabudla som aj jogurt a ryza...; sa tam pripravuje.. je to novinka; 😉

http://www.cuisineaddict.com/achat-art-machine-...