Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dusanab
28. okt 2010

@erikasadek ja to chápem že by to tak malo byť, ale mne to tak nevychádza 😠 keď dám vajce musím dať viac múky, psycho 😖
Dnes pečiem po dlhom čase pivový chlieb a vzhľadom na nedostatok času na rýchlom tak uvidíme ako to dopadne. Zatiaľ mi všetky chleby na rýchlom dopadli lepšie ako na klasiku 😀 čudné ale pravdivé. Všetkými spomínanú ospevovanú briošku sa stále neodvážim robiť po tom ako som s ňou dopadla prvý raz.... ☹ ach jaj,kedy nájdem na to odvahu?

dannynka
29. okt 2010

ahojte,ja akurat dopekam bagetky a vyzeraju super,uz sa na ne teším mnaaaam

dannynka
30. okt 2010

a dnešná druha várka 😀

dusanab
30. okt 2010

@dannynka jaaaaaaj no niekto sa dnes vyhral, že? 😀 ako chutili? 😉 🙂
ja som s pečením pečiva urobila nedobrovoľnú prestávku,normálne mi skapal ventilátor keď som piekla rožky a kým sa to dá do poriadku ajajaj (pri tom mojom chlapovi doma 😖 ) ☹ takže ja už len chlieb. Ináč tie rožky boli také nejaké divné, ešte som také zlé rožky nespravila 😠

zucha
30. okt 2010

@dusanab aj u nas je pecivova prestavka. Sice je vsetko funkcne, ale musim zacat trosku zhadzovat a pri pecive sa to neda. Ked upeciem chlieb, tak si dam 1 max. 2 krajce a mam dost, ale ked spravim rozky, tak zjem denne aj 5 a to akoze chutovky popri normalnom jedle 😝

dusanab
30. okt 2010

@zucha ty nemáš čo dietovať, tebe treba vyrábať mliečko pre drobčeka 😀 😀 takže odlož chudnutie a daj sa zas na pečenie pečiva 😀 😀 😀 😀

zucha
30. okt 2010

@dusanab super, raz pazravost ospravedlnim tehotenstvom a potom, ze ved to kvoli mlieku 😝 To mi ostava zostat tucnou funou este veeelmi dlho 😀

dusanab
30. okt 2010

no očividne pečieš dobré zdravé pečivo lebo podľa fotky nevyzeráš byť tučná 😉 🙂

dannynka
30. okt 2010

@dusanab chutia skvele,prvu varku som robila pre mm na cestu isli rano na vychod zapalit sviečky tak mali na cestu,a dnes na obed druhu to mali detuchy na veceru 🙂

zzuzca
31. okt 2010

@dannynka bagetky vyzeraju skvele 😉 rozmyslam ze by som nieco podobne urobila 🙂 mohla by si hodit do placu recept?

martina05
31. okt 2010

ahojte...neporadíte mi prosím kde by som našla recept na tú briošku...ďakujem!!!

alami
31. okt 2010

@dannynka tie bagety vyzerajú stráááášne dobre, daj receptík 😉 🙂

alami
31. okt 2010

@martina05 str 204, múka hladká 😉 peč si ju kratšie , pozeraj cez okienko pred koncom, aby sa ti nespiekla, lebo sú potom dosť spečené kraje, ja som ju vypla 15min skôr a bola akurát

dannynka
31. okt 2010

@zzuzca 🙂
@alami idem najst ten link na recept mam to na FB ozaj ty tam si ?

http://www.brydova.cz/recepty/domaci-pekarna/53... 😉

martina05
31. okt 2010

@alami diky!!!!!!!!!

dusanab
31. okt 2010

no ja dnes pečiem buchty, tie sa dajú aj bez ventilátora ale už teraz mám blbý pocit z toho že mi nebude hučať 😒 😉 skúšam nové cesto tak som zvedavá

mizulienka
1. nov 2010

ahojte dievcata, niektora ste tu davali link o mrazeni drozdia. chcem sa iba spytat, to drozdie vyberiete z chladnicky a sup rovno do pekarnicky? Alebo nechavate rozmrazit? Ako vam potom cesto vykysne, ked je drozdie este zmrazene?
dakujem 🙂

monr
1. nov 2010

@mizulienka pokiaľ dávam program na cesto, alebo na dlhý, kde je aj ohrievanie, tak rovno z mrazničky. Ak rýchly, tak nechám vonku rozmraziť. ešte sa mi nestalo, že by sa cesto nepodarilo.

reruna
1. nov 2010

Ahoj, tak já jsem už pekla 3X ty majolkové housky a vždycky super, ale te´d jsem dávala jinou majonézu a byla nějak více cítit, fakt je nejlepší asi ta hellmans.
Teď jsem dopekla na oběd pizzu, jej už se těším!

vinka
1. nov 2010

Ahojte baby.Po dlhom čase som vám prišla pozdraviť a kukám či pečiete.Ale hej to len ja klasika chlieb lebo nemám čas na iné pri tortách. 😀 😀 No dnes som chcela žemle majonezové robiť tak prišla sestra na kávu už sa nezvýšil čas pri nich robiť tak som zas šupla len na chleba 😀 😀 😀 Joj babenky nemáte dáky odskúšany recept aj s videom na pletenku?ja som jeden mala a už neviem kde to bolo.A linky si ja odkladať neviem. 😒 Tak nemôžem urobiť pletenku deťom. 😒 Dakujem vám. 😉

dusanab
1. nov 2010

@vinka toto som včera našla a chystám sa to vyskúšať http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22952 taká chlebopletienka 😀 😀 ešte som našla jedny zaujímavé pletienky ale neuložila som si ich ☹

dusanab
1. nov 2010

Manžel sa tváril že mi opravil ventilátor v rúre tak som sa dala piecť rožky. Vyhrážala som sa mu že ak to nebude fungovať keď sa budú piecť bude ním točiť on osobne 😀 😀 na jeho šťastie nemusel 😀 😉

mukky
2. nov 2010

ahojte,
možem sa pridať a niečo spýtať?Bohužial nemám cas vsetko prečítať ale rozhodla som sa kupiť domácu pekáren tento týžden aby som mohla piecť syncekovi chlieb bez alergénov ako mlieko,soja,sezam ktoré su takmer vsade v kupovanom pečive a on to nemože...

aspon co som stihla prečítať niečo na nete,tak sa mi pozdáva celkom Moulinex XXL,máte ju niektorá alebo aj inu a ako ste spokojné?

A nemohla by som vás poprosiť o nejaký základný recept na chlebík ktorý uz máte odskusaný?zo zmesi piecť nechcem,mám doma zatial špaldovu muku a biele muky klasika hladká,polohrubá.....máme radi celozrné chlebíky aj grahamové,rozne tmavé...biele takmer nekupujeme vobec

dakujem pekne za prípadné odpovede 🙂

ronja27
2. nov 2010

Ahojky, taky si přeji pekárnu od Ježiška 🙂 a naašla jsem super české stránky kde je hodně co čist o pekárnách i spousta receptů... mám dva favority maulinex xxl a eta delicca a nejspíš vyhraje ta druhá... Jinač libila by se mi i pekárna se sklopnými háky ale to už je cena trošku o něčem jiném..už se nemůžu dočkat až bude doma 🙂 🙂 🙂 jo ještě ten link : http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php

alami
2. nov 2010

@ronja27 to je naša najobľúbenejšia stránka s receptami 😉 🙂 máš tam aj super rady k prvému pečeniu, návody atď..odporúčam
@mukky mala som Moulinex požičanú, podľa mňa je dobrá, keď budem meniť pekárničku, tak aj ja kúpim Moulinexku
naozaj super chlebík, náš favorit: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098
dávaj si čisto vodu, keďže mlieko nemôžete, múku 250 hladkej chlebovej a zyvšok miešam celozrnné, ak nemáš sušené droždie tak 1/4-1/3 čerstvého
tú hladkú múku si určite daj, aby ti pekne nakysol 😉 no a pridávam ovsené vločky, otruby (to dávam do váhy múky) +navyše kopec semiačok

mukky
2. nov 2010

@alami dakujem za odpoved 😵 ,len trošku tápam 😀 ,kupila som si podvečer moulinex xxl baguette a neviem ešte presne ako na to..by som chcela skusiť ist piecť o chvílu chlebík,no musím si to ist vsetko naštudovať

alami
2. nov 2010

@mukky pozri si toto http://domacipekarny.dama.cz/rady.php hlavne aby si mala správny postup - najprv tekuté - potom múku, to je dôležité.Tam to máš všetko pekne vysvetlené 🙂

mukky
3. nov 2010

ahojte,
@alami tak nedávno mi dopiekla pekárnicka,ale chclebík sa mi vobec,ale vobec nevydaril 😢 😢 😔 😀 ,ani nenakysol,bol uplne suchy a rozmrvený....niekde som urobila urcite chybu,aj ked som isla takmer podla receptu...

ale aj tak TI dakujem za rady,ja som skusila recept z toho dvd co mi pribalili 😕

ale podla mna tam islo vela oleja,.na 640 g muky podla receptu šlo deci aj nieco oleja 😕 ,zdalo sa mi to vela aj tak tak som dala len deci...a muku som pomiesala,300 g hladkej,340 špaldovej,30 g cukru,2 a pol lyzicky soli,susené drozdie 2 kav.lyzicky a pridala som trosku kminu,trosku vlociek a lanove semienka....

program 5 a bolo to na 1 kg chlebíka...tak neviem,ale zajtra urcite skusam este raz,ale uz hadam iny recept 😀


dievcatá,ktorá máte moulinex xxl nedali by ste mi prosíííím presný recept a presný program ako ho správne upiecť?

mukky
3. nov 2010

som zabudla este slo do chleba 195 ml vody.....

mukky
3. nov 2010

alebo chyba bola v múke ze som dala vela tej špaldovej?no nic,dnes uz nic nevyhutam 😀