Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
3. dec 2012

@ewellina
@katty5 najskôr si dajte riedke + len časť múky, nechajte vymiešať a neskôr dosýpajte múku, aby vám vládala pekáreň, možno trochu múky bude treba už domiesiť ručne, ale to gro na pekárni úúúúplne v pohode.

ivankaalenka
4. dec 2012

@ivetka1975 tesim sa 🙂

trudka4
5. dec 2012

@expertka8 to nejsou recepty na Domácí pekárnu

katty5
5. dec 2012

@alami ďakujem za radu, a vzdy sa podarili? kolko to tam treba nechat? A davala si na to nejaky specialny program?

katty5
5. dec 2012

@alami super, dakujem za radu, dufam ze sa podaria 🙂 Pouzivas na to nejaky specialny program? A ako dlho miesiš?

viva13
7. dec 2012

Ahoj, prosím poradte mi niekto, dávali ste už nádobu na cesto do umývačky? Robila som v nej puding a mlieko mi vyprsklo na viacerých miestach na vonkajšiu stranu nádobu a tam sa to zasušilo, bojím sa to oškrabovať, aby som to nezinčila, preto by ma zaujímajo či sa nezničí ked ju dám do umývačky trebars len na 40C Neošpatní nádoba? dakujem

ewellina
7. dec 2012

@viva13 Pokiaľ ja viem, tak do umývačky sa to nesmie dávať.

ewellina
14. dec 2012

Ahojte, chcela by som urobiť niečo ako dukátové buchtičky v pekárni. Poradíte recept?

romea
16. dec 2012

ahojte kocky chlebik v pekarnicke si robim sama dlho pouzivam ale susene drozdie dnes som kupila obycajne 42 g chcem sa opytat ci niekto z vas pouzuva aj cerstve a kolko ho treba napr.na 500 g muky ci polovica alebo cele? a kam do pekarnicky ho mam dat? (susene islo navrh ako sypka ingrediencia a cerstve?) daakujem ktasne nexhce sa mi luskat cela diskusia

katy2
16. dec 2012

@romea bezne davam cerstve drozdie... vacsinou sa na 500g muky dava stvrtka cerstveho..... dava sa do stredu hore na muku a prisype (zasype) sa lyzickou cukru

romea
16. dec 2012

@katy2 dakujem si zlata a teda staci stvrtka? a zvysok cerstveho drozdia z tej kocky mi vydrzi v chladnicke ci ho mam dat do mrazaku? niekde som tusim citala ze moze ist aj do mrazaku len neviem potom ho musim rozmrazit? zajtra teda vyskusam xhlebik z cerstveho som zvedava ci to bude aj rozdiel

erikasadek
16. dec 2012

@viva13 ja do umyvacky davam uz dlho a je v poriadku.; vycistu super.... 😉
@romea zmrazit mozes rozmrazit len v ladnicke a hned pouzit, teda nedrzat potom este znova v ladnicke... 😉

ahojte dlho som nebola vsetkym co ste mi pisali sa ospravedlnujem slubene recepty hodim na briosku a ine.. slubujem uz osm na materskej a tak budem mat viac casu.. 😉

zaira13
1. jan 2013

ahojte baby. konecne mam aj ja pekarnicku 🙂 a potrebovala by som nejake rady. Tak kt. hotove zmesi su naj? ke kupujete? Ja som zatial kupila muku z lidlu celozrnu ale neviem preco nevysiel mi. robila som podla navodu a mal tvrdu korku a trochu sa prepadol. Program som dala dobry. Neviete kde je chyba?

henca74
1. jan 2013

@zaira13 ahoj, aj ja som skusala lidl zmesi, ked som dostala pekarnicku a vobec mi nevysiel ;o( nebola som s nim vobec spokojna, ale to je len moj nazor...minule som objavila v tescu zmes na tmavy razny chlebik a ten bol vyborny...inak niekedy treba viacej vody priliat ako pisu, lebo cesto ti potom tak nevykysne a je ako blato...inak lepsi chlebik je, ked si najdes nejaky recept, ktory bude vam chutit...v kauflande predavaju rozne muky do pekarnicky...ja som robievala pivny chlebik a vraj vyborny je kvaskovy chlebik, ten by som chcela vyskusat, ked budem mat viac casu...

bl4nche
1. jan 2013

Zdravím, mám novou pekárnu a chtěla jsem poprosit, jestli nemáte recept na dobrý chleba - typu selský/horal? Do max. váhy 900g.
Ju a ještě jeden dotaz: jakou mouku kupujete - které pekárny mají nejlepší? Momentálně máme Ramill pšeničnou chlebovou a zdá se mi ten chleba s ní trochu nahořklý.

zaira13
1. jan 2013

@henca74 dakujemza tip. skusim ten chlebík z tesca 😉

gianni
3. jan 2013

@romea odpisujem síce pozde(dúfam že sa ti chlebík vydaril) ,ale ja používam väčšinou čerstvé droždie a na 500g múky dávam polku droždia,ale myslím že stačí aj štvrťka,no polku skôr zužitkujem,dávam na jednu stranu hore na múku a trochu ho nou zasypem a na druhú stranu sol aby neprišli do styku,zvyšok droždia nechám v chladničke ale len do konca záruky,ked ho nevyužijem tak si na nom a cibulke urobím praženicu,ale stalo sa že som ho už aj vyhodila...

soso
10. jan 2013

Ahojte, viete mi niekto poradit dobry spaldovy chleba, ktory zvladnem spravit v domacej pekarnicke? Chcela by som skusit nieco ine ako su uz hotove zmesy. Dakujem krasne za odpovede🙂

katy2
11. jan 2013

@soso napr.: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3550
Na tej stranke najdes mnozstvo receptov a su fakt dobre 🙂

martina05
12. jan 2013

Ahojte, neviete mi poradiť kde by som našla recept na briošku??? .... Neviem presne na ktorej strane bol... Pridával sa už aj nový?? Vďaka

erikasadek
12. jan 2013

@martina05 ja osm este nedavala nestiham, zaklad si blog kulinarsky a kde budu recepty na vsetky pochutiny, tak vyckaj ak mozes..

alami
12. jan 2013

@martina05 str 204 od erikasadek

@soso upeč si tento http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098 a použi 300 hladej múky chlebovej a 200g špaldovej - nemá chybu 😉 tých 200g múky môžeš obmieňať - ľubovolné celozrnné múky, len sa drž tých 300g hladkej, aby ti pekne nakysol 🙂

petri22
12. jan 2013

@soso a to je pre domácu pekáreň? mne sa odtiaľ chlebík vôbec nedarí, už ju ani preto nepoužívam ☹

alami
12. jan 2013

@petri22 vyskúšaj ten chlebík, čo som teraz dala link, isto sa ti vydarí, po zapípaní môžeš pridať semiačka, ak som pri ňom ke´d prestane miesiť, potriem ešte vodou a posypem aj po vrchu semiačkami, ale nemusíš.Ale tento chlebí, to máš na istotu. Zo zmesiek hotových často baby píšu, že sa im chlebík nevydaril.

veruska007
13. jan 2013

Ahojte, holky. Můžu se zeptat, kdy se do pekárny přidávají další suroviny (třeba hrozinky, kmín apod.)? V návodu bylo napsáno, že pekárna vydá zvuk po druhém míchání, ale čekala jsem marně. Pípala akorát na začátku druhého míchání... ale to jsem teda prošvihla. Nakonec jsem to přisypala až těsně před třetím mícháním, ale už se mi to nepromíchalo 🙄 .

alami
13. jan 2013

@veruska007 pridávaš vtedy, ke´d pípa, vôbec nerieš, či je to po druhom či koľkom miesení, proste ke´d pípa, nasyp.

veruska007
14. jan 2013

@alami Díky!

slavuska30
29. jan 2013

ahojte dievčatá, nemáte náhodou vyskúšaný recept na grahamový chlieb?

alami
4. feb 2013

@slavuska30 odporúčam ako vždy tento recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098 ale použi 300g hladkej chlebovej kúky + 200g grahamovej múky + môžeš pridať otruby, klíčky, vločky...to si pridávam do váhy múky - teda všetko spolu 500g Je výborný 😉 🙂

slavuska30
4. feb 2013

@alami super, ďakujem za recept , vyskúšam 🙂