Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

veronkaj
29. okt 2008

Dobré ráno

tak mne sa včera pletenky podarili, s cestom sa dobre robilo a pred kysnutím bolo také tuhé ale po vykysnutí sa výborne plietli pletenky, urobila som aj maličké , stredné aj väčšie so sezamom aj s kmínom . Na to že nemám rúru a piekla som ich po dva kúsky v remoske som bola nadšená boli mňam a čo zostali sú dobré aj dnes. 🙂

veronkaj
29. okt 2008

jajax. - recept som si opýsala z str. 81 a teraz dotazy

- pivo kolkátka??? svetlé
- žitná múka - v obchode ju nájdem ako ražná???
- pšeničná celoczrnná - pod čím ju nájdem v obdhode??
- ten sušený kvások som si nepísala ked ho netreba dávať

vivere
29. okt 2008

veronkaj,
myslim, ze stupen piva nerozhoduje.
zitna muka je urcite razna.
psenicnu celozrnnu najdes ako psenicnu celozrunnu, ma fialovy obal.

veronkaj
29. okt 2008

keby ste vedeli ako som sa včera vytešovala tým pletenkám no niečo raz zo mňa snáď bude

veronkaj
29. okt 2008

a ozaj ja rúru nemám a tak čo urobím pečiem v obyčajnej remoske, ide to rýchlo len musím po 2-3 kúsky ale dá sa to a je to mňam, keby niekto váhal .

angelik
29. okt 2008

vcera som piekla druhy chlieb, a bol lepsi ako prvy 🙂
normalne sa mi to zacina pacit (a mojim hladosom tiez)
lepsie nakysol, korku som dala viac prepecenu, a bola tmavsia, ale maksia

a pouzila som chlebove korenie- vyborne

a dnes kupim aj ine muky, zatial som piekla iba z hladkej

veronkaj
29. okt 2008

ozaj a kto mi poradí ako to je ked pečiete z nekysn. cesta a dáte to do pekárničky,
našla som recept na dáme - tvarohovoá štola a tam je

- zmieseiť - hera+cukor+vajcia, potom ostatné - to dávate najprv vymiesiť na programe pre cesto s pr. do pečiva miesiť jednu časť a potom tam ked to je akotak zmiešané dosypete ostatné???

tam nieje nejaké poradie???

martinaema
29. okt 2008

angelik kde si zohnala chlebové korenie? Predáva sa to pod týmto názvom?
Lebo ja som hľadala vo viacerých obchodoch a bez úspechu ☹

junovka
29. okt 2008

Angelik, tak to teda aj mna by zaujimalo , kde si zohnala to chlebove korenie?? 😕 Daj tip v ktorom obchode si to kupila, ja som tiez Kosicanka 😀 😉 Vdaka

angelik
29. okt 2008

kupila som ho u nas v KE v jednom z bioobchodov

vyrobca je Sluneční brána v spolupraci s Sonnentor (Rakusko)

je to 50g a stalo 47,-sk (je toho dost vela)

a obsahuje rascu, fenykel, koriander -BIO

junovka
29. okt 2008

angelik, a ete mi povedz, kde v KE su nejake Bio obchody? 😅

angelik
29. okt 2008

su dva (co ja poznam)

na Hlavnej- ak ides od Nam. olsoboditelov, tak po pravej strane:
prvy je v podchode, tam, kde je aj kopycentrum http://www.amicusmind.sk/racio.htm
a druhy je o podchod dalej, tam, kde je Cierny orol, ale neviem ako sa vola

bezaz
29. okt 2008

babule, teraz trapna otazka.. cerstve drozdie ma vsetko rovnaku gramaz? lebo som nezohnala moje susene a vsade pisu v recepte, ze polovicu alebo 1/4 drozdia 😅 dik

wighy
29. okt 2008

beza myslim ze vsetky maju 42 g 🙂

juuuj tebe sa to kraaaaaaaaati 😉

bezaz
29. okt 2008

wighy ale co krati, minuly tyzden som myslela, ze uz rodim a dnes mi doki na poradni povedal, ze krpec si vytiahol hlavicku zdola, ci co a ma ju kdesi mne pod pupkom.. no neskutocne.. ja uz som zbalena, nachystana, uz len rodit.. a ze poslickovia neva, ze dost bolia, nemaju ziadny efekt 😝

bezaz
29. okt 2008

baby tak som robila tento recept, no bagety su jedna basen, myslela som, ze pre nas dvoch je to dost velka davka, ale muz uz zbastil skoro 3velke bagety http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3540 🙂

wighy
29. okt 2008

zjatra robim pivny chlieb som zvedava co to bude zac hehe ale tie bagety urcite vyskusam

beza neboj onedlho to pride a ty ece budes spominat na casy ked si mala klud pre seba 😀 😀 aaale nie, zartujem, ja sa uz neviem dockat drobceka lebo mi zvedavost vyderavi bok 😵 😵 straaasne drzim palce nech to mas rychlo a co najbezbolestnejsie za sebou 😅

bezaz
30. okt 2008

babule, co ste robili tie domace hamburgre, nie je niekde recept aj na tu fasirku? diiik

jajax
30. okt 2008

bezaz, na 20 strane je recept od daniely a na 32 strane od lusil.vyskusaj.

wighy ako dopadol pivny chlieb?ktory si robila?ja robiavam 20 a je vyborny.

bezaz
31. okt 2008

jaja dik, som si to tu "vygooglila", nechcelo sa mi citat 90 stran 😉 hambace boli superove, len ma naserkala ta fasirka, robila som ju z bravcovecho a to bola chyba, tuk sa vypiekol a zostali polovicnej velkosti, ako povodne boli 😅 ale inak muz povedal, ze lepsie hambace este nejedol..
musim si pekarnicku este uzit, v nedelu uz pojdem k nasim a budem tam az do porodu.. zajtra chcem robit donuts http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3910 🙂

emjee
31. okt 2008

monikasz • Dnes o 12:01
Ahojte,

mam pekarnicku moulinex xxl. Bola som nadsena ked sme prvy chlieb vybrali a odpadlo strasne vela prace s pecenim chleba v rure. Dalsikrat sa zadaril opat, treti a stvrty bol hutny, s polovicným objemom, hoci som dodrzala ten isty recept, davkovanie. Kupujeme si grahamove pecivo, mame ho najradsej, tak som sa rozhodla pre grahamov chlebik. Vie niekto poradit?

jajax • Dnes o 12:44
monikasz skus na dama.cz .hodila by som ti link ale nam prave blbne internet.klikni si na domaci pekarny a vyklikni si rady.
inak dovody mozu byt rozne,ina muka,drozdie.napis postup aky pouzivas pri davani surovin.aj tam moze byt chyba.
nabuduce sa pridaj k nam tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bibula • 2d • Dnes o 14:31
lebo ----muka nie vzdy je kvalitna....

monikasz • Dnes o 15:02
nerozumiem, dodrzim postup v recepte (udava vyrobca pekarne), samozrejme, vzdy postupujem rovnako, rozhodla som sa cielene pouzit muku od toho isteho vyrobcu, pokial sa z nej chlebik uz podaril...takisto to nebolo riesenie.

bettyna84
31. okt 2008

Mám otázku...když dopeču, tak mi nikdy ten chleba nejde vyklopit- nikdy nevypadne, jak by měl s těmi hnětacími háky, i když už jsem to zkoušela potřít olejem...Nemáte nějaký typ, jak na to? 😕

bezaz
31. okt 2008

betty ja len pokyvem hakmi a vyklopi sa vzdy 😉

ralanka
31. okt 2008

ahojte babky dlho som tu nebola neviete mi niekto poradiť dobrý receptík na grahamový chlieb vopred dďakujem

bettyna84
1. nov 2008

bezaz: ale jak s nima kýveš? Mně ten chleba prostě nejde vyklopit 😕 , vždycky ho musim doslova servat z háků a pak teprve jde vyndat...

vivere
1. nov 2008

bettyna84, jednoducho odspodu pootocis tymi hriadelmi. ked nejde, pootocis znovu a potom ide vytriast.

ralanka, ja robim grahamovy takto:
300 ml tekutiny
2 lyzice oleja
250 g hladkej muky T 650
250 grahamovej muky
lyzicka cukru
lyzicka soli
lyzica drvenej rasce
lyzicka suseneho drozdia
po pipnuti semienka podla chuti
niekedy tam fuknem aj lyzicu zemiakovej kase v prasku alebo solamylu
program zakladny, velkost 1 kg, korka stredna

bezaz
1. nov 2008

betty presne ako napisala vivere, ked vanicku vyberiem z pekarne, preklopim dnom nahor, potocim tym, co trci z hakov na druhej strane a potom chlebik uplne v pohodicke vypadne 🙂
robim tie donuts, som velice zvedava, ake budu

bettyna84
1. nov 2008

Díky, příště to zkusim a když tak se zase ozvu 🙂

bronia13
1. nov 2008

cauky, chcela som sa spytat ci niektora neviete recept na nase klasicke rozky? skusala som ich uz par ale to bola hroza.

Dakujem

bezaz
1. nov 2008

bronia ja mam zatial osobne vyskusane bagety, myslim, ze cesto sa da pouzit aj na rozky http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3540