Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dalli
12. dec 2008

tak sme si včera kúpili Moulinex OW 30001 , ešte nebol čas vyskúsať, no už sa teším...dúfam, že to dobre dopadne 😀

oazapokoja
12. dec 2008

babulky,hodte sem prosím vas základný recept na chlieb,nemôžem ho nájsť na dame ,dakujem.

jajax
13. dec 2008
misicka455
14. dec 2008

Dalli s tou pekárnou budeš spokojena já jí mám a jsem 😀 😀

veronkaj
15. dec 2008

ahojte

tak mňa čaká tento víkend to rodinné stretnutie mojej polovičky, no normálne chytám streš ako to dopadne a čo nachystať,

rada by som urobila aj nejakú šunkovú roládu, len sa bojím že to nebude držať pokope ked sa to vychladí ako ju robíte vy???

viem že to sem nepatrí ale podobné som nenašla v témach

dalli
15. dec 2008

misicka455, dúfam, že áno...prvý chlebík máme za sebou, nič zložité, zmes z Lidla 😀 a bol fakt chutný, tak už mám plány na ďalšie pečenie...len ma naštvalo, že včera sme tú pekáreň videli v inom obchode o 400 sk menej, no čo už...

roasha
15. dec 2008

ja som vcera robila ten obrovsky jogurtovy chlieb,skoro mi vytlacil dekel na pekarni,ked dopiekla,este som ju supla cca na 5min do rury,aby sa zapiekol aj vrch..........bol fantasticky 🙂

oazapokoja
15. dec 2008

dievčence,tak pekáreň už mám ECG,ale akosi neviem aká je to múka typ 550,1050 a 405,akú používate vy múku?tieto druhy mám v receptoch ,ktoré sú k pekárni ☹

vinka
15. dec 2008

Oazapokoja ja používam hladkú múku.Mna by tiež zaujímalo aká je to biela múka.Lebo čo mám recepty z pekárničky Moulinex XXL tak tam mám recept na bielu múku aj hladkú múku. 😕

gucz
15. dec 2008

vinka ja mám tiež mulinu XXL a používam len hladkú múku, prípadne hladkú t650, potom celozrnnú múku z tesca a zatiaľ sa všetko podarilo. Dokonca som raz nemala dostatok hladkej, tak som dosypala polohrubou a na chlebíku to nebolo poznať. A mazanec som omylom spravila miesto polohrubej z hladkej múky a bol výborný, tak na tom asi až tak nezáleží.

veronkaj
16. dec 2008

vinka, gucz, piekli ste niečo z priložených receptov k pekárni moulinex xxl ?? ja som to zatial neskúšala ako vám vychádzajú??

gucz
16. dec 2008

ja som piekla len recepty z dámy, ale keď spapáme chlebík, možno skúsim ten chlieb kalcium

vinka
16. dec 2008

Veronkaj ja pečiem už len z receptov moulinex.Vyšli super všetke.Dokonca je tam,že bieli chlieb ale dajú sa pridat klobáska slanina cesnak a také.Skúsila som a je super.taký fajný ku vínku. 😀

bronia13
16. dec 2008

550 viem ze je hladka muka a ostatne neviem, sorry 😒

bronia13
16. dec 2008

robil som ten ryzovy nakyp co tu niekdo nedavno dal tak kaaatastrofa.
Neviem ci to bude tym ze moja pekaren je 11 rokov stara a dala som to na program dzem. zdalo sa mi to divne lebo to bolo len na 1:05 hodiny - reku ved to je kratke, tak najprv sa mi mlieko voyvlievalo a zacalo tu smrdiet tak sme otovrili okna a tu mame -13 stponvo a sli sme prec nech sa to dovari (medzi tym nam vypli kurenie) tak som to este potom dovarala vyse hodiny na sporaku,bordel v pekranicke a celu noc doma kosa a ryza stale nedovarena 😉
Ale inac co som skusala ine recepty z tejto stranky tak su super. Len tento sa mi nepodaril 😀

veronkaj
16. dec 2008

vinka - ja som ich neskúšala ale chcela by som a prosím ked dávaš do odmerky múku tak nou tak pobúchaš aby to sadlo alebo len tak.

matica2
16. dec 2008

dnes som robila rožky z dámy č. 80. boli dobré ale lepšie my chutili ked som robila zo základného receptu na chlieb.

oazapokoja
17. dec 2008

matica a prosím ťa pod ktorým číslom je základný recept na chlieb? 😨

gucz
17. dec 2008

myslím že číslo 16

matica2
17. dec 2008

áno je to č.16

ada32
18. dec 2008

ahojte,
prosim vas neviete mi tu niekto poradit?chceme kupit starym rodicom na vianoce pekaren.
chceli by sme aby mala podla moznosti display v cestine/ale to im mozeme v najhorsom prelepit a prepisat kedze oni su uz stara generacia a s anglictinou maju samozrejme problem.
jedina pekaren v cestine ,aku som nasla, bola Eta.nepisali ste tu na Ety velke chvaly takze sa jej trosku bojim.
potrebovala by som,aby nebola velmi draha a hlavne aby bola jednoducha.a mala by mat program na kysnute cesto.ja som v tomto uplny zaciatocnik,nevyznam sa a ten vyber je velky.
neviete mi poradit?
aka je Moulinex?myslim tu lacnejsiu,jednoduchsiu.

gucz
18. dec 2008

ja mám mulinex a na displeji ti ukazuje hlavne čas, nie nejaké anglické slová. Programy sú vypísané nad displejom a bola k tomu nálepka v slovenčine i v češtine, tak sme to prelepili

ada32
18. dec 2008

gucz takze oni k tomu pibalia aj slovencinu a cestinu.presne to som chcela vediet.
ma program aj na kysnute cesto?este to je dolezite.

junovka
18. dec 2008

ADA,JA MAM ETU sIESTU A SOM S NOU VEEEEEEELMI SPOKOJNA 😵 😎

junovka
18. dec 2008

....a ma aj zvlast program na kysnutie cesta.Konecne mozem vypekat aj ja pre rodinu kolacez kys.cesta 😎 😵 😉

katka13122
18. dec 2008

trosku odbocim od receptou........rozmyslam nad pekarnickou,,ale rada by som vedela aku ma spotrebu elektriky??? 😕

ada32
18. dec 2008

junovka dakujeem 🙂

gucz
18. dec 2008

ada áno má to program aj na kysnuté cesto, aj na cesto na cestoviny, aj na varenie džemu. Najlepšie bude ak sa poradíš s predavačom pri kúpe či tá pekárnička čo si vybrala má ten program.

katka veď sa pozri koľko je watová, napr moja je 800 W. teda spáli asi 800W za hodinu.

gucz
18. dec 2008

No nie plných 800W lebo keď cesto kysne, tak nezohrieva naplno, len trošku. A keď pečie, tak je tam termostat. Ona zohrieva do určitej teploty, potom vypne, keď teplota klesne, tak zasa trochu zapne a prihreje. Takže na upečenie chlebíka isto neminie za tri hodiny 3 x 800 W, 800W by minula, keby hodinu zohrievala v kuse. Každopádne na jeden chlebík to vychádza asi nejakých 4 - 5 korún

vinka
18. dec 2008

Ja múku do odmerky nedávam.Vážim na digitálnej váhe.Ked píše 500g tak to je to isté ked odvážim alebo odmeriam nie? 😕