Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

martinaema
7. máj 2009

hexplorer - ak sa smiem spýtať, akú máš pekáreň, ked také veľké opachy vypekáš?
Vyzerá to, že u vás je riadna spotreba chlebu 😅

hexploler
7. máj 2009

martinaema ja mám domácu pekáreň Moulinex XXL max.hmotnosť pečenia je 1500 gramov

martinaema
7. máj 2009

ahááá, takže ju nadoraz využívaš 😉

martinaema
7. máj 2009

nám bohate vystačia tie 800g chleby, ale je pravda, že zasa často rožky vypekám, urobím vždy 2-itú dávku, našúľam, napečem a potom šups s nimi do mrazáku a pomaly ich vyťahujeme

bobikyveta
7. máj 2009

martinaema mohla bys prosím napsat ten recept na rohlíky žiju v zahraničí a tydy o ničem takovém neslyšeli a ty jejich bagety mi už lezou krkem tak díky moc Yveta

roasha
7. máj 2009

bobi,skus pohladat tu,su tam niekde aj ceske rohlicky,ale recepty s 4-5hviezdickami su super. 🙂

roasha
7. máj 2009

som to zabudla vlozit,takze tu: 😀
http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php?kat=41

roasha
7. máj 2009

napr.ja mam rada tento recept na rozky: 🙂
250ml mlieko
stipka cukor
1lyzicka soli
3lyzice olej
2vajcia
500g hladka muka
1,5lyzicky,alebo necela polka cerstveho drozdia
progr cesto c.13,vyklopit na jemne pomucenu dosku,narezes na 16kusov,jemnucko urobis bochnicky,rozvalkas na elypsu,zrolujes/mas to v postupoch-video rozteky/,a nechas na plechu cca 40min podkysnut.potries vajickom rozmiesanym s troskou mliecka,mozes posypat hrubou solou,lanovym semiackom,pecies na 200stupnov 15minut.

roasha
7. máj 2009

postup tvarovania roztekov,to hladam na etapy 😅
http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=257

bobikyveta
7. máj 2009

díky moc zkusím i tyto a uvidíme papa

zizalka1
7. máj 2009

Ahojda, když se tak dívám, jak sháníte recepty na domácí pekárnu, tak se podívejte na www.bio-life.cz. Mají tam na to přímo rubriku a je tam kotel hodně dobře vypadajících receptů 🙂 A bioreceptů 🙂)

zizalka1
7. máj 2009

Tak teď nevím, jeslti se odeslala zprávička, ale jestli se sháníte po receptech pro domácí pekárnu nebo bioreceptech, jukněte na www.bio-life.cz, tam toho mají opravdu spousty 🙂

netmona
8. máj 2009

zizalka,,,dik za info,,lebo chcem nové vyskúšať 😵

zuzidr
11. máj 2009

ahojte,som zúfalá...neviem akým spôsobom sa nám podarilo "asi" vyhodiť hnetací hák aj s koncom chleba do koša 😠 😠 😠 😢 😢 😢 😢 😢 😢 (po upečení chleba som nebola doma,MM si chleba zobral do roboty-nerozkrájaný 😠 a doniesol z neho len konček a už tvrdý,tak som automaticky vyhodila do koša) 😠 😠 😠 😠 a potom ked som si to všetko spätne premietala,a pýtam sa MM,a hák je kde a on že jaký hák??????????????? 😅

až som sa rozplakala 😅 😢

neviete kde kúpim náhradný hák do tescovej striebornej pekárne??????našla som jednu českú stránku kde majú náhradné diely ale neviem ani rozmer,ani či bude pasovať 😅 😀

nemáte niekto náhradný?

matica2
11. máj 2009

ja by som skúsila zavolat alebo íst do tesca sa opítat

lukika
11. máj 2009

baby neviete mi poradiť nejaký dobrý recept na osúch alebo koláč z rebarbory? Môže sa piecť aj na plechu.

hexploler
11. máj 2009

cawííííííííííííííííííííííííííček zuzird To si poridna umelkyňa,ked si si vyhodila ten hák Ja káky vyberám,ked posledný krát mi premiesi cesto,lebo do teraz som tie háky nechával,ale sa mi to nepáčilo,aké dierky boli na spodku na chlebe,tak ich vyberaám No zabudol som premastiť osky,tak sa mi na ne kus pripieklo cesto,lebo osky nie sú s teflonu,ale ked budem piecť,tak si dám bacha

hexploler
11. máj 2009

zuzird ešte ti môžem poradiť Nájdi si na nete tento tip perkárni čo máš a napíš predavačovi,čo sa ti stalo a možno ti pošlú náhradný hák

roasha
11. máj 2009

lukika,nasla som nieco... 🙂
Rebarborovy kolac:
Re: rebarborovy kolac
Takže tu je ten recept /ešte rýchlejšie ako som sľubovala/:
Cesto:
60 dkg hl. múky
25 dkg masla /hera/
20 dkg prášk cukru
1/2 balíčka prášku do pečiva
250 ml mlieka
1 PL kakao

Z uvedených surovín vypracujeme cesto, rozdelíme na 2 časti a vyvaľkáme na veľkosť plechu.

Plnka:
500 g tvarohu
2 vajcia
1 bal vanilkového cukru
práškový cukor
kôra z 1 citróna

Vymiešame tvaroh, žĺtky, vanilkový cukor, práškový cukor /kto má koľko rád - ja robím sladší tvaroh, keďže rebarbora je dosť kyselá/, citrónovú kôru a nakoniec sneh z 2 bielkov.

Na vymastený plech dáme cesto, na ktoré natrieme tvarohovú plnu. Posypeme nakrájanou rebarborou, cukrom /ja nakrájam rebarboru, posypem cukrom, trocha podlejem a podusím kým mi nevznikne taký "džem"/, škoricovým cukrom.
Nakoniec dáme druhé cesto, potrieme žĺtkom a upečieme v predhriatej rúre.
DOBRÚ CHUŤ!
zuzi,uz tu niekto riesil vyhodeny hak,neviem ako to poriesili,ale asi by som tiez skusila cez vyrobcu to nejak objednat.

petusaaa
13. máj 2009

hexploler moc sa ospravedlnujem, nejako som zabudla, ze som nieco slubila 😅
tak, francuzsky chlieb:
1CL sus. kvasnic,
400g hl. muky,
1PL maslo,
1CL sol,
300ml voda.
program francuzsky, 1000g chlebik 😉

a ktory pivovy chlieb si robil? lebo MM ma otvorene 1,5l pivo v chladnicke, tak by som mu kusok zobrala 😀

hexploler
13. máj 2009

petusaaa To je v pohode No ja som ten francúzky chlieb piekol,ale tochu ináč Skúsil som upiecť podľa receptu čo je tu napísný ty máš dosť odlišný,ale skúsim aj podla tvojho receptu upiecť Tak díííííííííííííííííííííííííííííííííííík Odflišný je v tom,že som dal do cewsta 200 G anglickej slaninky Slaninka v ňom urobila velmi dobrú chuť Ale,ja stále experimentujem a podla seba som pridal aj 2 pl celozrnnej múky a 3 pl zemiakovej kaše v prášku Tá kaša urobila peknú do žltkasta farbu a bol chlieb taký vláčny a nemrvil sa pri krájaní

petusaaa
13. máj 2009

kasa je super napad. musim vyskusat. celozrnnu muku milujem, lenze MM ju nema rad a ja som vegetarianka, takze so slaniny tiez nic 😅 😀 preto davam take biele recepty 😉 jedine, co mi MM zje su celozrnne housky, a na tie nemam cas 😠 😀 😝

hexploler
13. máj 2009

petusaaa ved je to čiste na tebe Tu mi radia,že do cesta je dobre dať aj nejaké semienka,že chlieb bude chutnejší napr.slnečnicové semienka tak ked budem piecť,tak vyskúšam

petusaaa
13. máj 2009

ja davam tekvicove. tie su super. ale aj vlocky mam rada. lenze to znovu iba ja jem 😠 lebo MM nema rad semienka.. chjo...

hexploler
14. máj 2009

Cawííííííííííííííííííííííííííííček petušaaa No dnes som sa chytil prvý krát piecť vianočku ,tak mi drž palce

petusaaa
15. máj 2009

tak ako? podaj hlasenie 🙂 aj s receptom 😉

hexploler
17. máj 2009

Cawíííííííííííííííííííííííííííííííííííííček petusaaa Vinanočka bola výborná Keby som sa mal ohodnotiť,tak by som si dal 4 aj pol hviezdičky Pol hviezdičky dole za to,že som pal dať kus viacej hrozienok,ale aj vzhľadove to bola fajn,aj chuťove velmi dobré a recept je takýto aj postup je takýto ako budeš dávať do pekárničky- - 2 dcl vlažného mlieka,1 vajce, 8 pl zoztopenej hera,kôra z citona,ale ja som dal na miesto kôry tú citronovú príchuť,5 pl olej,zvlášť som si namiešal sypké suroviny takto,470 g hladká múka,1 bal sušené droždie-lastovička,80 g kr.cukor,1 čl soľ,2 hrste hrozienok,ja som dal jednu hrsť,1 čl fenikel Potom som tie syapké zmesi zmiešal a vysypal do pekárničky Program som nastavil sladký chlieb-žiže program číslo 4 dal som kôrku stredne bledú,ale na budúce dám bledú,ked mi na dissplay bol čas zobrazený 2:00 tak hnietiace háky som vybral vtedy mi posledný krát premiesilo

trixi
17. máj 2009

ahojte, pridavam sa do klubu vlastnikov domacej pekarne. Som zaciatocnik amater, zatial sa len ucim. Uz som zvladla zakladny chlieb. Aj vdaka vasim radam. Teraz som nasla celkom dobre hotove zmesy v Bille. Piekla som Vital chlebik so vsetkymi moznymi semienkami a bol celkom mnam. Len staci davat ovela menej vody ako je v predpise. Dnes som piekla zemiakovy, este sa chladi tak uvidime. Zasa som dala menej vody ako pisali.
Ako tu citam, tak robite aj vianocku. Na to si este netrufam. Najprv musim zvladnut tie chleby. 😀

hexploler
17. máj 2009

cawííííííííííííííííííííííííííííííííček trixi No ja som už piekol,pivový,cmarovým a najchutmejší je francúzky chlieb Vravíš ,že dávaš menej vody To máš pravdu,lebo cesto treba mať také hustejšie,aby to pri začatí pečenia cesto nekleslo ja do cesta dávam na miesto vody,cmar-žiže podmáslí,biely jogurt,alebo pivo a chlieb je velmi chutný Pred chvílkou som napísal petuseee recept na vianočku,tak si prečítaj,ako sa mi vadarila