Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mukky
15. jan 2011

@janette4 som ho nemala dat kysnut? 😀 no neviem ci by som odhadla kedy ho m,am vybrat.... 😀 ,len vizualône nejako nic moc su a normal sa bojim ist kuk do pece 😀 ako vyzeraju 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mukky
15. jan 2011

@rivatha preco herecka? 😕 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mukky
15. jan 2011

@rivatha ja viem 😀 😝 😀

duplicka
15. jan 2011

no perfis rozteky aj ked som dala len maslo, este popracujem na tvaroch,ale su mnamkove

mukky
15. jan 2011

dopečené 😀 a aj chutí mm,to je hlavné 😉

mukky
15. jan 2011

@duplicka tak super,teším sa s Tebou 😉

mizulienka
16. jan 2011

@mukky krasny pudingos sa ti podaril, ozaj 🙂

matja
16. jan 2011

ahojte, chcem dnes robiť prvýkrát knedľu, vybrala som si recept od @alami. Len som sa chcela opýtať, či to stačí robiť na programe "cesto" - či to vtedy dobre vykysne. Lebo moje pokusy o pečenie pečiva v rúre zlyhali v tom, že mi nevykyslo dobre cesto. Keď som skúšala robiť to isté cesto potom na základnom programe (samozrejme bez pečenia), tak sa mi vydarilo. Alebo keď je tam 1/2 kocky droždia na 450 g múky, by to malo vyjsť aj na programe cesto?

janette4
16. jan 2011

@mukky veď ich máš kráááááááásne.a hlavne,že chutí.určite bude chutiť aj svokrovcom. 🙂

duplicka
16. jan 2011

tak tu su buchty aj tie moje roznotvare rozky 😀 😀 😀 😀

duplicka
16. jan 2011
mukky
16. jan 2011

@mizulienka dakujem 😅

mukky
16. jan 2011

@janette4 dakujem,hadam bude 😀 ,uz mm siel odniest aj mojej mamke aj babke,je toho strasne vela 😀 ,ale mne by sa tam hodili višne,niečo kyslé....

mukky
16. jan 2011

@duplicka vsetko sa Ti podarilo super 😅

mukky
16. jan 2011

DIEVCATA a ked pečiete chlebík v rure z 500 g muky,asi aký dlhý cas?akurat som dovarila zemiaky a pojde robit chlebík ...rada by som cesto do pekarnicky a chlieb do rury...

janette4
16. jan 2011

@mukky ja dávam z 500g múky ten najmenší 900g a trvá 3:20hod.

janette4
16. jan 2011

@mukky jééj,až teraz som si to poriadne prečítala,že ho chceš robiť v rúre.takže nič. 😀

alami
16. jan 2011

@mukky niečo cez hodinu sa pečie, uvidíš aký bude

mizulienka
16. jan 2011

@mukky myslim, ze @dusanab pisala takto 🙂

"Prvý raz takto: 10 minút na 250 stupnoch s hrncekom vriacej vody, 30 minút na 180 stupnoch (niekde uprostred potrela vodou), potrela vlažnou vodou a piekla ešte +- 15 minút na 150 stupnoch. Vcera 40 minút na 180 stupnoch (prvých 10minút s hrncekom vriacej vody), potrela vodou, 5 minút na 150 stupnoch a potrela slaným mliekom, zas 5 minút na 150 a potrela slaným mliekom a posledných 50 minút na 150 stupnoch. Mliekom som nepotierala hned preto lebo som si hned nespomenula"

ja to mam skopirovane a ulozene

😀 a podla toho postupujem, tak snad pomoze aj tebe 🙂

alebo na dame pisu nieco take, skus popozerat...

http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=7

matja
16. jan 2011

moja prvá knedľa, ktorú som robila podľa receptu od @alami vyšla super. Aj svokra, ktorá pekáva knedle pravidelne, ale doteraz vždy bez pekárničky, si pýtala recept 🙂

matja
16. jan 2011

ups, že svokra pekáva knedle, to bol preklep, nie pekáva, ale robí a potom parí 🙂

sirinka
16. jan 2011

ahojte...vianocka zo str. 285 je uuuuplne bozska....zatial moj najvydarenejsi pokus....
ale miesala som tam kusok polohrubej, kusok hladkej muky a dosypala som muku zlatku.....

janette4
16. jan 2011

@sirinka aká je to múka zlatka?Robila si tú,čo som dávala ja recept?

dusanab
16. jan 2011

@mizulienka presne tak, moje slová 😉
Včera som piekla zas v rúre, kdesi som vyčítala že niekto dáva do cesta vodu zliatu po varení zemiakov tak som si včera odložila vodu keď som varila zemiaky na obed a chcela som vám referovať aký je rozdiel. Bohužiaľ som na to zabudla a ďalšia zmena bola aj to že som dala trochu polohrubej múky 😔 tak snáď nabudúce 😀 keď sa dostanem k notebooku dám aj fotky, konečne bol chlebík taký vysoký ako si predstavujem že by mal byť.
@janette4 zlatka je zmes múk, dostať okrem iného aj v Tescu, piekla som z nej chlebík a bol veľmi dobrý

janette4
16. jan 2011

@dusanab a keď dávate tú zlatku,nemusím už dávať hladkú?už je v tej zmesi namiešaná?alebo ju treba skombinovať ešte s hladkou?

dusanab
16. jan 2011

@janette4 ja som dala čisto zlatku a bol dobrý chlebík. Už si nepamätá presne čo všetko tam je, viem len že hladká, polohrubá a ešte nejaká iná ale fakt neviem aká/aké

sirinka
16. jan 2011

@janette4 hej, presne tu som robila...je ozaj super...a tiez neviem, co vsetko v nej je, ja som radsej namiesala z viacerych...
ale zlatku mam rada, casto z nej robievam kolace, co sa inac pecu z polohrubej muky....a vzdy sa vydaria....