Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

tinal
8. apr 2012

@mmonika Návody na ne máš tu: http://www.kompernass.com/pages/index.php?page=... Neviem presne, ktorý typ máš. 🙂 Myslím, že sú ta 4 automaty na pečenie.

mmonika
8. apr 2012

@tinal jeeeeeeeeeeee dakujem ,si poklad .. 😉

tinal
9. apr 2012

@mmonika Nemáš za čo, rado sa stalo, aj nabudúce rada poradím. Poznám to tam, lebo raz som hľadala návod na donutkovač. 🙂

medinila
9. apr 2012

Ahojte dievcata.Manzel mi kupil pekarnicku. V navode su aj recepty na chlieb,ale pouziva sa tam chlebova muka.neviete mi prosim vas poradit,o aku muku ide? Zatial som piekla len z takeho polotovaru a nieco ako vianocku z hladkej muky.Dakujem

pifina
10. apr 2012

@medinila ked kupujes hladku, tak ma cislo 00, chlebova ma tusim 750, je to iny druh hladkej (neviem, ci to cislo hovori o hrubosti zrna alebo obsahu dacoho 😅 ), vacsinou je na nej aj napisane, ze je chlebova ...

reruna
10. apr 2012

@medinila na recepty v návodu spíš zapomeň, většinou nevyjdou, nepočítají s našimi moukami a surovinami... nejlepší stránky, kde najdeš spoustu receptů jsou tady http://domacipekarny.dama.cz/
obyčejná hladká mouka 00 extra se na chleba moc nehodí, lepší je hladká mouka 530 z Lidlu nebo hladká mouka Z650, u vás ji prý máte běžně, u nás v Kauflandu. pak můžeš samozřejmě používat i mouku celozrnnou, žitnou, špaldovou...

reruna
10. apr 2012

@medinila taky doporučuju tuhle knížku http://www.knizniarena.cz/kniha-pekarnomanie-ko... mám ji půjčenou z knihovny a jsou tam bezva recepty a rady, právě zkouším podmáslové bagety s bylinkami, doufám, že se povedou
Jo vidím, že jsem se překlepla - ta mouka je T650

medinila
10. apr 2012

@pifina
@reruna
kocky dakujem za rady a skvele typy
@reruna no ja som zaciatocnicka v peceni,ale dufam ze sa tiez vypracujem k bagetam,verim ze sa ti podaria 😉

viva13
11. apr 2012

ahoj,dnes sme si pekárničku zakúpili aj my chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosti alebo či sa dá aj len zmiesiť cesto v pekárničke,napr.na knedlu,parené buchty,langoše.

kikaneu
11. apr 2012

@viva13 ahoj, prečítaj návod, v mojej sa dá, len vymiesi a vykysne, potom vyberiem a robím z neho, čo chcem 🙂

reruna
11. apr 2012

@viva13 jestli máš program Těsto, tak se určitě dá

viva13
11. apr 2012

@kikaneu čítala som ale nenašla som, je tam také niečo že po dohnetení zapípa a tým ma upozorní,že mám pridať dalšie suroviny...to že by bolo ono?

viva13
11. apr 2012

@viva13 som z toho návodu jeleň :-/

kikaneu
11. apr 2012

@viva13 moja, aké tam máš programy mi napíš 😉

romea
11. apr 2012

Ahojte dievčatá, dnes som prvý krát piekla chlebík v pekárne, kúpili sme včera v Tescu v akcii a je teda výrobrný, robila som z polotovaru ale samozrejme sa mi to zdá byť drahé a hneď som si vyhladala túto tému 🙂 mala by som na vás pár otáziek, len zbežne som prebehla diskusiu a keď budem mať čas, tak si ju prečítam možno aj celú, ale pomohlo by mi ak by ste mi vedeli povedať
- či dávate nie chlebovú múku ale napr. aj obyčajnú hladkú, prípadne kde ju kupujete
- videla som tu nejaké recepty so špaldovou múkou, grahamovou aj tie kde sa dajú zohnať nejaké tipy
- viva13 tiež spomína že po dohnetení zapípa pekárnička a môžu sa tam dať aj ostatné suroviny, tiež to mám písané v návode, len neviem aké suroviny, veď keď dám vodu, polotekuté ingrediencie a nato suché plus droždie čoby som tam mala ešte pridať, nerozumiem tomu návodu. Teraz som to robila tak že som dala vodu, suchú zmes a droždie a zapla základný program
- ešte jedna otázka ma napadla aké suché droždie tam dávate, akú značku, osobne keď robím kysnuté cesto tak dávam jednoťácke a či sa tam dá dať aj normálne droždie žeby som si spravila kvások aj ten by potom išiel na vrh všetkých surovín

Viem veľa otázok len ma to nadchlo, lebo chlebík bol fakt výborný 🙂))))))))

reruna
12. apr 2012

@romea obyčejnou mouku OO extra hladkou dávám na kynuté pečivo sladké, na chleba dávám mouku hladkou castello z Lidlu, nebo mouku T650 hladkou z Kauflandu, nebo penam mouku chlebovou. Celozrnné, žitné,špaldové, kukuřičné atd. mouky můžeš koupit v supermarketech nebo ve zdravé výživě.
Instantní droždí používám francouzské s modrou vlaštovkou.
Po zapípání se přidávají například semínka nebo do sladkého rozinky.

reruna
12. apr 2012

@viva13 na pekárničce máš různé programy - základní, celozrnný, rychlý, marmeláda, těsto, pečení - jestli to tam máš anglicky, tak těsto je dough - normálně tam dáš suroviny, zapneš program a po ukončení programu má hotové nakynuté těsto, jen upravíš do tvaru jaký cheš a dáš upéct do trouby

viva13
13. apr 2012

@reruna dakujem a dá sa hocijaké cesto?napr.hnedla,parené buchty,šišiky,langoše?

reruna
13. apr 2012

@viva13 určitě, já tam zadělám na knedlíky, buchtičky, buchty, kynuté koláče, langoše, koblihy - prostě jakékoli těsto kynuté, ale můžeš si tam nechat zamíchat i těsto na linecké cukroví nebo linecký koláč, umíchat marcipán, upéct masovou sekanou, mléčnou rýži, marmeládu v létě jsem tam dělala.... já fakt využívám pekárnu hodně🙂

romea
14. apr 2012

Ahojte dakujem za tipy. Uz som sa. urobila 3 chlebiky. Jeden bol polotovar a dva lasicke biele s rascou. Nemala som doma chlebovu muku tak som dala klasicku hladku a xhlebik sa podarip. V pondelok sa chystam do kauflandu a kupim aj ine muky a vyskusam recepty ktore ste sem dali aj mazanec 🙂

viva13
14. apr 2012

Prosíííím poraďte, tak som dnes dala upiecť chlieb z krabice len som pridala vodu a kvasnice-sušené pekne sa vymiesilo,nakyslo,nafuklo sa mi to krásne až po vrch, a 1hodinu pred dopečením mi to splasklo,robí to aj vám?

kikaneu
14. apr 2012

@viva13 ani neviem, ja už to tam nesledujem, že ako to narastie....idem pozrieť, až keď rozvoniava 🙂

peroli
14. apr 2012

já dělávám v pekárně pivní chleba... je naprosto dokonalej a fakt výbornej.. 😵
dělala jsem i škvarkové pagáče.. a doporučuju!!!.. jsou moc dobrý ještě i třetí den.. 😉 😵
a přemýšlím a sekané a o guláši... zvlášť tu sekanou si z pekárny lidi moc pochvalují..

reruna
15. apr 2012

@viva13 bud´moc vody, nebo moc droždí - v krabici ve směsi většinou droždí bývá - příště dej méně vody a při míchání to klidně můžeš otevřít a zkusit těsto - jestli bude potřeba, tak trochu vody můžeš přilít...a jak je to s droždím je napsané na té krabici, kolik se má dávat, tak to neporadím...

viva13
15. apr 2012

@kikaneu mne to vobec nevoňalo, robila som prvý krát skorej to zapáchalo ako ked sa nová vec vypaluje :-/

viva13
15. apr 2012

@reruna vodu som dala presne a kvasnice na pol kg múky ako je napísané na tých sušených kvasniciach ana krabici na chlieb bolo že pridať 1sušené kvasnice

kikaneu
15. apr 2012

@viva13 aha, to už si fakt nepamätám, ako to bolo prvýkrát, keď som piekla 😉

reruna
15. apr 2012

@viva13 tak potom nevím, proč se to nepovedlo, ale u těch krabicových směsí nikdy nevíš, stačí aby stály delší dobu někde ve vlhku a už to pak není ono...

hava77
15. apr 2012

ahojte dievcata, par krat som bola u vas na nejake recepty a boli vyborne, napr. chinois, buchty, fasirka a
podobne 🙂 😎 . chcem sa spytat ci nemate zase nejake super vychytavky, nieco by som spravila len potrebujem nieco fakt dobre 🙂 😉 . dakujem 🙂 ..... a nech nam tie pekarnicky pecu 🙂

sariella
15. apr 2012

@viva13 Ja si robim kazde kysnute cesto v pekarnicke. Nemusim miesat v rukach a pekne mi to vykysne. Velmi rada robim na pizzu cesto.
@medinila Chlebova muka je hladka muka s oznacenim napr. 750. Cim je vacsie toto cislo, tym je z nej lepsi chlebik. U nas na Slovensku som vela chlebovych muk nenasla, ale v madarskom tescu hej. Dokonca v Cechach je dostat chlebova muka.
@reruna krabicove zmesy nie su dobre.. su tam primiesane kvasnice a ked sa presvihne ich doba, tak chlieb je naprd..