Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mima1
26. jan 2010

neva erika v pohode nic sa nedeje. pekaren nevymienam este ju mam malo 🙂 musime sa zoznamit urcite to pojde verim tomu 🙂

milocka29
26. jan 2010

rut, aj ja som predtym svoju lopatku trocha poskrabala, pretoze tiez ostala v chlebe a ja som ju neopatrne vyberala. Po case sa tam trocha teflon odlupol a aj na nadobe trocha bolo skrabnute, tak som to reklamovala. Vymenili mi celu nadobu aj s lopatkou a teraz nastastie ta lopatka uz vobec neostava v chlebe, ale pekne drzi v nadobe. Skus za par mesiacov, ked sa Ti to viac odlupne reklamovat. Ved stratit nemas co.

rut
27. jan 2010

milocka, skusim to, dakujem.

bronia13
27. jan 2010

erika - tak ho sem hod - no ten recept na croisanty - tie mam rada mnam manm

rut
27. jan 2010

Erika, skusala som. Po technickej stranke je ten recept o.k. Krásne to vyrástlo, je to vzdušné. Mne to iba nechutí 😒 (podobne ako paradajková polievka atď....), ale náš drobec si už dal tri kúsky (zje tak max. pol rožka), tak to možno ešte niekedy upečiem. Dávala som polohrubú výberovú múku, z tej hladkej 550 by to bolo určite ešte fajnovejšie.
Tie croisanty by som tiež rada vyskúšala. Tie zbožňujem. Prezradíš nám recept? Ďakujem.

erikasadek
27. jan 2010

RUT jasne kazady mame ine chute, ono s ato papa s maslm a dzemom na ranajky.. 😉 brioche;. je len ako chlieb ken sladsi.;

ale aspon ti to vyrastlo.. 😉 a mas to vzdusne, tak ako to am byt. 😉

na croissanty jasne dam aj na bagettu len ho musim vyskusat, dajte mi tento vikend nechcem vam dat nieco , co nevyskusam a preds alen muka tu ina;.

no a na briochku len a len hladka muka anie polohruba. 😉

adamko05
27. jan 2010

čafte

včera som robila tento chlebík

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=17654

je uplne super, vyskušajte... fakt super, krááááásne nakysol.... a chutí božsky 😵 😀

erikasadek
27. jan 2010

adamko ja som ta uz s nim predbehla.............. 😀 😀 ano je bozsky.. 😉

ja som robila vcera s gastanovej muky.. najlepsi chlieb aky som jedla;.

🙂

ozi
27. jan 2010

eri, gaštanovej? 😕 To u nás ani nie je. Ste ma navnadili, dnes ho urobím, ale tiež tam šupnem celozrnnú a eri, robíš ho v rúre alebo v DP?

adamko05
27. jan 2010

..ja teraz robím všeky v rure... viac nám chutia... iba vo veeeľkych nestíhačkach DP 🙂

erikasadek
27. jan 2010

ozi aj DP a aj v rure mne chuti viac s rury teda ja v remoske;. 😉
no gastanova je uzasna muka , je pre alergikov.. inak;; ak nemozu lepok tak je super.. 😉

adamko05
27. jan 2010

erika... koľko druhov a koľko políc muky máte doma 😀 😀 😀

manželovi chutil tento sedliacky a veľmi mu chudí obyčajny, kmínovy, kde je iba hladká mu a a za lyžičku, dve vločiek 😝 😝 , prípadne cmarovy robievam... aj ten mal uspech... 😉

ozi
27. jan 2010

práve som naliala pivo, aby sa ohrialo a pôjdem naň 😉 , ale asi v rúre 😅

ten cmarový chcem tiež vyskúšať, ale čo myslíte, keď dám acidko, bude to ok? 😕

erikasadek
27. jan 2010

ozi bud eneboj, ja tu nemam ani acidko ale nieco podobne a je tiez dobre.. 😀

damko , no polic je vela;. 😀
ale nie, mam bio muku 65 potom polozrnu, celozrnu, kukuricnu, a gastanovu, pohankovu, raznu, a jednu ani slovenske meno jej neviem.; 😀
a noav teraz budem skusat je to kamut.. neviem slovensky vyraz je to predchodca psenice.. je to este faraonske cerealne; a vracia s av sile, neviem ak aje chut a chvalia si to tak uvidime;.

no a gastanova muka je naozaj suepr.. 😉 aj na briosku vraj, na stary sposob .. starrych matier francuzskyh vraj.. 😉
uvidim vyskusam.. 😉

adamko05
27. jan 2010

erika.... slušná zásoba... 😉

ja mám iba pohánkovu, vyrážkovu momentálne.. no a klasika, hladká, polohrubá.... 😉

erikasadek
27. jan 2010

ah aj polohrubu mam a hrubu ale len na urgentny pripad, donaska so slovenska tu to nie je;. 😀

juj baby ak nahodou natrafite na gastanovu tak nevahajte ani minutu.. 😉

jaandy
27. jan 2010

tak panasonik je doma 5 hodin a prvy chlieb je na svete 🙂 skusila som ten sedliacky s pivom, este sa chladi 🙂 , vyzera dobre...

inak lopatka mi zostala v chlebe tak som ju opatrne vyoperovala, inak vsetko slo lahko, bez prace nie su kolace uz neplati 😀

erika, niekde si pisala ze do toho podavaca semienok sa da dat cokolada ked pecies kolac, ale tu v navode pise ze cokoladu nedavat lebo sa tam roztopi...ty tam davas cokoladu? a ide to? este mi teda nie su jasne ani tie programy...chlieb je zakladny to mi je jasne, ale napriklad ta tvoja brioska to bude hrozienkovy chlieb a taky mazanec to bude co? tiez hrozienkovy chlieb? to je tvz. sladky kolac? a este neviem kedy ktoru lopatku pouzit, tu hrebienkovu len na raznu muku alebo aj na inu celozrnnu? dakujem za radu, je fajn ze sa mam kde na to opytat 🙂

erikasadek
27. jan 2010

jaandy super tak blahozelam.. 🙂

clovece ako si dokazala ze ti tam ostala lopatka;. 😀 nevadi... 😉

takze ak budes chciet upiect v Dp sladke ako vianocka briochka... tak das basik, a stisnes opion 3 krat , ukaze s ati ten hrozienkovy kolac a to je ten program.

ano ja davam cokoladu, netopi s anema preco , ked pada do cesta tak , pekaren este nehreje;. 😉 tak s aneboj , ale ak ti mozem odporucit je dobre dat , do mrazaku pred..
kvoli peceniu..

no a ak chces cesto , tak znova basic a dough.. a ak chces cesto kde pridas aj , nieco ako cokolada neviem co este tak este raz stlacis a mas dough raisin.. 😉
a potom mas cokolvek .. s toho vianocku mazanec;.

co som chcela , moje trvalo , ked zacala super piect asi tak 2 tyzdne, akoby sa pecenim dala do kopy.. moj nazor.. 😉

jaandy
27. jan 2010

dik 🙂 musim si to zapisat

no ja som inu nemala takze pre mna je super uz teraz

ma_jus_ka
27. jan 2010
ozi
28. jan 2010

tak, eri, ten sedliacky chlebík bol výborný, chuťovo bol podobný tomu, čo robievam ja 😉

jaandy
28. jan 2010

dievcata ja som tam nakydala teraz 1 kg muky 😀 to bude asi vela nie? skusim nejak odobrat ked vymiesi 😀

erikasadek
28. jan 2010

jaaandy pre panasonic vela.. 😉 mozes do 700 G a potom riskujes ze ti to prekysne a lebo ze ti pretazi motor zbytocne. 😉

ozi som rada ze ti chutnalo aj nam chutna;. 😉

adamko05
28. jan 2010

pekárky... čoo, dnes nepčiem???

ja som dnes robila šišky, jasné, že pekárnička miesila 😉 ... aby nezabudla, na čo je 😀

do mojej sa tiež môže dat max. tych 700 g muky.... inak to nezvláda vymiesit 😅

jaandy
28. jan 2010

vymiesit to zvladla 😀 ale tak tretinu som odobrala, lebo to velmo kyslo 😀

ja ze kilovy chleba tak kilo muky ale za tam aj ine veci idu ma nenapadlo 😀 😀 😀 az ked som to tam nasypala...typicke

ale zadarilo sa v pohodicke 🙂 teraz tam lopatka neostala 🙂 chlieb je fajn

dajte typ na nejaky exoticky chlieb 🙂

erikasadek
28. jan 2010

panosonic zvladne len ju zatzis motor

erikasadek
28. jan 2010

este raz..
len zbytocne zatzujes motor a moze ti len skor oddist.. 😉

adamko.. ja som vcer arobila pre deti , typicky francuzske , sladke slimaky s hrozienkami su uzasne , foto som uz dale; hore. 😉

a exotickych je dost 😀 😀 😀

adamko05
28. jan 2010

no, foto si dala... len preklad k tomu chyba 😀

erikasadek
28. jan 2010

ale j aho hned hadzem.. vcera som robil a amoj muz je so mna hotovy nikdy by vraj neveril ze to dokazem.. ako s boulangerie.. 😉 😀

rut
28. jan 2010

erika, ja som pouzila polohrubu iba preto, ze hladka T650 sa mi na to zdala byt "tazka" a nechcela som uz cakat, kym pojdem do mesta (byvam na vidieku a teraz dost snezi, cestari to neprehanaju s odpratavanim, tak nechcem s detmi velmi jazdit). Viem, ze je to sladky chlieb a je sa s maslom a pod., ale nechuti mi. Ale dal mi zato chut dalej piect, kedze sa vydaril (vramci moznosti, ktore som mudala, lebo s hladkou by urcite aj inac chutil). V zasade som za to, ked robim najaky recept prvy krat, tak presne podla receptu, upravy az pri opakovanom peceni.