Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

hava77
26. feb 2010

ahojte, som tu prvy krat, a zaujala ma brioska od eriky, tak som ju hned supla piect 🙂 skusal niekto pridavat uz aj hrozienka?
kocky chcem sa vas spytat na typy muky a hlavne kde ich kupujete. niekde je pisana razna, zitna spaldova a co ja viem este 😅 . mam doma raznu, ale ked som ju pridala do chleba tak bol ako podrazka 😝 ...
a vy tu opisujete super chleby a ako fajn chutia, neporadil by mi niekto?
ja robim len tie základne chleby z knizky ku pekarni. mam moulinexu.
a este sa chcem spytat, ze kde najdem to TH 😕 ?

adamko05
26. feb 2010

hava77... dobry vyber muky je podľa mna v Kauflande... všetky druhy... ja vždy z tych "špeciálnych" používam do chlebíka iba troška - či špaldová, vyrážková, grahamová, pohanková... základ, teda viac ako polovicu je vždy hladká, ked ide o chlebík v mojom prípade... a hladká - hoci aká, bez čísla, jaká je v akcii a chlebíky mám super... na FB mám par foto 😉

ja robím cesto na všetko v pekárni, čo sa tyka kysnutého, takže jasné,aj na buchty, záviny, duk. buchtičky, langoše, parené...

niekto sa pytal vinky, tak myslím že aj ona 😉

adamko05
26. feb 2010

aky chlieb z polohrubej muky???... dajte recept, taky som nerobila ešte

jaandy
26. feb 2010

urobi sa ti hocijaky recept aj z polohrubej 😉

hava77
mozes aj hrozienka myslim ale ze len 40g aj cokoladu aj kandovane ovocie ale ked das vela tak ti tak nenarastie 😉 take len s mierou 😉

vinka
26. feb 2010

Heni ano ja si nechám cesto vymiesiť aj vykysnúť v pekárničke potom vyberiem a robím ručne.Plním a formujem buchty.Ten chlieb som len z polohrubej urobila.Inú múku som tam nedávala.Potom ma napadlo,že tie pečené buchty tiež robím z polohrubej a sú nadýchyné.Takže tram nieje čo pokaziť. 😀 Fakt ako nebo je na jazyku. 🙂

adamko05
26. feb 2010

ja buchty tiež robim z polohrubej... ale chlieb som neskušala... uuuuj... ste mi vnukli nápad, zajtra urobím, na dnes tam ešte je 😉

dusanab
26. feb 2010

Ahojte vsimli ste si ze v kauflande zlacneli spaldovu muku o 75%? Ja som nakupila ked mali v akcii len nejakych 50% tak ma moze aj porazit ☹ nemam kam podavat dalsiu muku 😢 😨 tak zas nabuduce. A ked som tak dnes poobede pozerala tak som zistila ze uz skoro nemam t650, hlavne ze mam kopec vselijkaych "speci" 😀 dokonca som zistila ze nemam ani polohrubu, myslite ze ked dam pol hladkej a pol hrubej bude dostatocna polohruba?

vinka
26. feb 2010

😀 😀 😀 😀 Dusanab no teoreticky áno ale či aj prakticky tak to neviem.Ale po tom čo som urobila z polohrubej tak sa chystám upiecť z hrubej aký chlieb mi vyjde. 😀 No začalo ma baviť to expertovanie.

erikasadek
26. feb 2010

baby muz id eprec a deti dam spat tak hodim recepty na ten razny chleiba spaldova muka apodobne ok???

vinka
26. feb 2010

To je ten syroví s vínom? 😕 Včera si spomínala taký. 😕

dusanab
26. feb 2010

Erika ak tie recepty sem hodis budeme ti veeeeeeeeeeeelmi vdacne 🙂

erikasadek
26. feb 2010

jojo mam ich vela moje zlate;; 🙂

margot80
27. feb 2010

vinka chces jeste ten recept na ty nudle od toho moulinexu?

vinka
27. feb 2010

Margot ano napíš ho dakujem. 😉

margot80
27. feb 2010

NUDLOVE TESTO
vejce 5
voda 60 m
mouka 600 g
sul 1 kav. lz.

vinka
27. feb 2010

Dík,dík. 😉

dusanab
27. feb 2010

Ahojte, tak z mojho mineralkoveho chleba je usiak ☹ taky sa mi uz davno nepodaril. Dodatocne mi napadlo ze aj do pivoveho ide pivo len z casti a nie cela tekutina, mozno je problem v tom ze je prekysnuty lebo ma vela CO2 z mineralky plus drozdie. Pretoze cesto malo dobru konzistenciu. Tak zas nabuduce.... 😒

zuzul1310
27. feb 2010

Ahojte, mám doma pekárničku Moulinex XXl už rok a len mi zaberala miesto v špajzi, kúpili sme ju mame na predminulé vianoce, ale odmietla na nej robiť. Raz som na nej skúšala klasický biely chlieb ale každý mi povedal že kupovaný je lepší, teraz som si čítala diskusie a recepty a kadečo a včera som skúšala chlieb z tej hotovej zmesi z Lidlu, ale je taký hutný a má trošku padnutý stred, nie je taký bacuľatý ako by mal byť, neviete v čom môže byť problém, mohlo by to byť podľa vás tým že som dala časovač a bolo to tam vlastne celú noc, až ráno okolo štvrtej sa zaplo miesenie a pečenie. som z toho nešťastná, lebo každý píše aká je to fajn vec, ale mne sa zatiaľ nepodaril ani taký dobrý chlieb ako z obchodu. Vám vychádzajú všetky pokusy?

vinka
27. feb 2010

Zuzul aj nám sa nepodarí.A nie raz som zabudla dať droždie a vytiahla som tehlu. 😀 😀 Ale som nezanevrela.Mala som moulinexku xxl a som tolko na nej robila,že sa mi už kazila ešte v záruke.A nakoniec mi vrátili peniažky a kúpila som si panasonic 😀 Tý čo píšu,že je to fajná vec vedia čo píšu.Používajú ju stále.Môžeš len cesto kysnuté robiť či na knedlík domáci alebo buchty parené,pečené.Na pirohy cesto som si tam dávala robiť.No všetky cestá ktoré sa musia miesiť. 😀 😀 A tebe viac chutí ktorý.Klasický bieli alebo kupný.Ty si z netu môžeš recepty hladať a robiť zemiakový,cesnakový alebo aj sladký ako pletenka.Tu Erika dala recept na briošku.Nič lepšie som ešte nejedla jak jej brioška.Fakt. 😉

zuzul1310
27. feb 2010

Sme viac zvyknutí na tmavý chlieb, tú zmes z Lidlu som mala slnečnicový, ale drahému sa zdalo že je tam tej slnečnice priveľa, malý pekne spapal dva krajce, chutil mu aj my sme ho jedli, ale problém bol že nebol tak dobre vykysnutý, neviem v čom to mohlo byť. Chcem vyskúšať recept na vianočku, ktorý som tu našla a určite aj tú briošku vyskúšam, len dúfam že sa mi začne viac dariť.

jaandy
27. feb 2010

zuzul
skus tento chlebik, to je taka zarucena klasika (nakombinuj si 200g hladkej muky, 200 spaldovej, 100 zitnej alebo podla nalady 😉 )
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2506

zarucne vyborny pernik, urcite sa ti podari 😉
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2439

adamko05
27. feb 2010

zuzul... to chcel len troška praxe... ja som tiež pár vyhodila... dokonca aj zo zmesi v začiatku, skôr som mala pocit, že tá zmes je divná, lebo som to robila podla návodu a ked som otvorila druhu, tu istu tak chlebík bol super.... 😉

a zaručene sa mi vždy podaril obyčajny chlebík - 300 ml vody, 500 g hl. muky, kmín, droždie, troška cukru, soli 😉

erikasadek
27. feb 2010

AHOJTE erika vcera zaspala kvoli hokeju tak s anehnevajte na mna;. 😉

vinka moj azlata dakujem hlavne ze Ti chuti.

vinka
27. feb 2010

Erika to nielen mne ale aj deťom.Posledný kúsok bol a Damo sa ma pýtal a zajtra upečieš zas?Ta kdfe sa každý den sladkým chlebom ládovať. 😀
Zuzul a robila si z tých receptov čo si dostala ten mliečný?ten je super. 😉 Skús ten. 🙂

dusanab
27. feb 2010

Ale Erika, kto by sa uz len hneval? Hlavne si treba oddychnut vzdy ked je na to cas. Trebars aj pri sledovani olympiady (aj ked nasi prehrali ☹ ) Inac ten moj dnesny skoro nepodarok keby nebol prepadnuty by bol skvely, chutovo je velmi dobry tak nabuduce sa ho budem snazit urobit tak aby aj nejako vyzeral 😀 😀

vinka
27. feb 2010

Erika a ty komu fandíš slovákom alebo francúzom. 😕 😀 😀

erikasadek
27. feb 2010

vinka nasim francuzi nehraju hokej oni tomu neziju viobec 😠

nevdia o co prichadzaju 😉

ale inak ked mi nehrame tak fr tiez moja kao aj cechom;;

milocka29
27. feb 2010

zuzul chlebik sa ti asi nevydaril lebo bol riedky. Aj ja som mala presne takuto zmes z Lidlu a pridala som este k zmesy 1 kopcovitu polievkovu lyzicu hl. muky a bol vynikajuci. Prave tento slnecnicovy nam najviac zo zmesy chuti.

erikasadek
28. feb 2010

ahojte.. len na kratko dnes.. ale robila som suprove sisky baby... 🙂 zajtra dam recept. 😉

jaandy
2. mar 2010

erika
tebe sa ten podavac semienok po vysypani zatvori??? lebo mne sa nezatvori ale ostane otvoreny! niekde citam ze sa ma zatvarat 😒