Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

miluska.woolley
3. jan 2009

Holky moc diky, mrknu na to, ja tu stranku dama.cz vubec neznam.

kili
3. jan 2009

tak si ju popozeraj, podľa hviezdičiek uvidíš, ktorý recept sa osvedčil a môžeš vypekať 😉

bezaz
3. jan 2009

natica paci sa http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=5308 ale mozes to menit do aleluja 😀

sassi
3. jan 2009

ja som dnes piekla z damy ten chlieb babičky Evy a bol mňam
aj krpec zjedol 2 krajce 😕

sassi
3. jan 2009

milusk.wooley . načo kvások?
ja davam instatntne droždie a vykysne krásne
netreba vyrábať kvások

inak sa robí klasicky takto - vlažne mlieko, lyžička cukru, lyžička muky - vymiešaš a do toho sa prida droždie
a v teple sa necha odstáť, kym droždie nevystupi hore 😉

Kiki ... to po česky je podmáslí = cmar 😉
v ČR to dostať aj ochutené - výborné a malo energetické 🙂

junovka
3. jan 2009

ahojte baby,

troska odbocim od temy.....chcela by som sa vas opytat, tie ktore mate elektricku ruru, viete mi povedat kolko asi tak zozerie elektriny pri jednom peceni????Vdaka 😉

dzany
4. jan 2009

ahoj holky!
jestli mohu tak bych se taky ráda přidala 😉
dnes jsem upekla svůj první chlebík 😀 (pekárnu jsme dostali k vánocům) je to kmínový chléb ale je směsi z krámu a je teda výborný mm nenechal ani pořádně vystydnout 😎 ale přijde mi to jako hodně záležitost (cc 33Kč za 500g chléb 😝 )
a proto vidím že tady dávate klasické recepty - chtěla jsem se zeptat jaká mouka se správně používa? a seženu jí normoš v krámu nebo v nějakých zdravých výživach? díky

kili
4. jan 2009

😕 však som sem písala 😠 tak ešte raz

sassi, ja už viem, že podmáslí je cmar, však ten chleba sa na dama.cz volá podmáslový

kili
4. jan 2009

dzany, ja dávam normálne hladkú, ale je aj chlebová, dá sa zohnať v obchodoch v bille, teda u nás je to maďarská T650, neviem ako v čechách, či sa maďarské múky dovážajú až tam.

gucz
4. jan 2009

dzany ja tiež kupujem normálnu hladkú múku, včera som v tescu zobrala naraz 5 ks, mali po 11,9 sk.

skús spraviť tento klasický kmínový chlebík, nevychádza draho a je fakt dobrý
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2494

ja doň pridávam ešte 1 kávovú lyžičku drvenej rasce a jednu polievkovú lyžicu amylonu (škrob ako solamyl a podobne ), ten dávam aby sa chlebík o deň nedrobil. A pridávam ešte ľanové semienka po pípnutí

kacenka83
4. jan 2009

ahojte, neviete kde by som mohla zohnat novy hak do tesco pekarnicky? ten nas sa nam nejakym omylom podarilo asi vyhodit a pekaren nam chyba, neradi by sme rovno novu kupovali... dakujem

dzany
4. jan 2009

holky děkuji za rady 😵 určitě ho vyzkouším, na tý dama.cz jsou fakt dobrý recepty 😉
a i ten podmáslový mě zaujal, mnam 😎

zuzla2
4. jan 2009

odporucam tieto bagety http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8589
a aj tento xlebik je mnam mnam 😉 http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=13778

lukika
4. jan 2009

Ahojte baby! Mám novú pekáreň a včera som bola prvý krát na tejto stránke. Našla som tie super recepty ktoré sú na dáme a hned aj skúšam. Piekla som -jablkovú kysnutú buchtu od Janiko 0037 Pômôžte mi neviem čo som pokazila. Vnútro som mala neupečené, vrch praskol a zospodu bola pripečená ako kôrka na chlebe. Piekla som na programe rýchly. Keďže to nebolo prepečené dala som to na program piecť ale potom som ro musela vypnúť lebo by to bolo zasa zospodu moc zhoreté.Vnútro má stále nedopečené. Chuťovo by bola inak dobrá ak by bola upečená. Dík (Mám pekáreň Tesco)

bezaz
5. jan 2009

luki a na dame si mala napisane, ze na akom programe to mas piect? mozno prave ten rychly bol chyba..

lukika
5. jan 2009

Ano je tam napísaný rýchly program

dupinka
5. jan 2009

vela zalezi aj od znacky pekarne, aku mas.... Nie v kazdej pekarni vyjde kazdy recept rovnako.

gucz
5. jan 2009

lukika mne sa to stalo s bábovkou (kokosovou). Akoby málo vybehla (robená s kypriacim práškom), kraje spečené kým sa prepiekla aj v strede. MM zjedol asi tri krajíčky a potom som to vyhodila. Bábovky a podobné budem asi naďalej piecť len v trúbe. Ale napríklad 0004 Mazanec je fantastický, som schopná zjesť aj polovicu na posedenie ešte teplý, mňam

iskrickaa
5. jan 2009

Ahojte zienky, mame pekaren len niekolko dni, ale som nou priam nadsena 🙂
Zatial som robila dva chleby a mazanec, cosi uzasne a teraz prave peciem dalsi chlieb (bez rasce, pre mna, lebo ja rascu v chlebe nemam rada). gucz, presne, ten mazanec je perfis, len treba dat viac cukru, nielen 3 lyzice.

gucz
6. jan 2009

aj ja tam dávam viac cukru 🙂

lukika
6. jan 2009

Tak to som zvedavá. Vyskúšam ten mazanec aj ja. Potom dám vedieť. Ja som tiež pekárňou nadšená. Hlavne keď som uvidela tie super recepty na dáme.

veronkaj
7. jan 2009

všetko dobré do nového roku želám všetkým pekárkam a tie čo pribudli vítam

u nás pekáreň pracovala a už viem ako robiť v elektrickej rúre koláčiky aby boli mäkké,

len teraz zhodiť tie kilá čo sme nabrali

🙂 🙂 🙂

pindruska
7. jan 2009

potřebuju poradit od zkušenějších 😉
dostali jsme domácí pekárnu a chci jí vyzkoušet a začít u nejjednoduššího receptu na chleba, akorát váhám jakou mouku tam dát. v receptu je jen "mouka", ale nevím, zda se jedná o hladkou. poradíte? děkuji. 🙂

kili
7. jan 2009

pindi, skús recepty z dama.cz, linky sú vyššie, tam je aj napísané, aká múka sa má použiť.

pindruska
7. jan 2009

kili, děkuji. já nevím, proč výrobci příšou ve svých příručkách jen slovo mouka. nejsem žádná extra kuchařka abych věděla, jaký druh mouky tím myslí. ☹ takže děkuji za tip. 🙂

zuzidr
7. jan 2009

ahojte baby,idem si kupovať pekárničku,mám vybratú moulinex XXL,ale MM objavil v kauflande pekárničku za 890 Sk,celkom dobre vyzerá,aj má dosť velkú tú nádobu....

chcem sa spýtať máte ju niektorá?lebo som chcela kvalitnú a MM ma presviedča že na začiatok mi stačí aj taká 😅 😀 😀 😀

kili
7. jan 2009

sa furt opakujem 😀
zuzi, kukni na dama.cz, k jednotlivým pekárňam sú diskusie

kili
7. jan 2009

tak mám prúúúúúser. nešiel mi vytiahnuť pripečený hák (mmch, ako to robíte vy?)
tak ma chytil amok a otrieskala tú nádobu o linku 😅 😀 výsledok, nádoba je pokryvená, už sa teším, ako budem prosiť MM, aby to dal do poriadku a on povie, že to nejde 😔 asi to spätné vyklepanie by poškodilo ten teflón. No asi budeme mávať chleba podivných tvarov 😒

kili
7. jan 2009

jo, a hák potom už dole išiel

matica2
7. jan 2009

kili mne sa to stávalo ked bola pekaren nová a vzdy som sa s tým potrápila ale tiež ma to napadlo ze ju otrieskam ked ma uz nahnevala 😀