Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

riuska
27. mar 2008

babulky len skusajte, ja ju dostanem uz za mesiac, potom uz len budem pytat receptiky na odskusane 😀

ewca
27. mar 2008

Tak a jeto, moj prvy konzumovatelny vytvor. Pouzila som tu muku aj program co mi poradila julca80. uz som ho dala ochutnat aj spolubyvajucej, pochvalila ma 🙂.Dala som tam aj slnecnicove, lanove a sezamove semienka. Raz chcem skusit aj nieco sladke, uvidime.

lusil2005
27. mar 2008

ewca gratulieren! 😉

adrikaa
28. mar 2008

Dobrý deň prajem, mohli by ste mi niekto napísať vlastné a hlavne odskúšané recepty na pekáreň CLATRONIC BBA 2605?
Ďakujem pekne aj za Vaše postrehy a skúsenosti s touto pekárničkou
Adrika

ewca
30. mar 2008

Ten svoj prvy vydareny pokus som chcela vziat ukazat rodicom, kedze tiez boli trosku skepticky, teda hlavne otec...dopadlo to tak, ze mi ho cely zjedli kolegyne v robote, takze k nasim sa dostane asi az neskor..ale teraz peciem dalsi...tak dufam, ze to bude stale lepsie a lepsie..chcela by som skusit aj babovku alebo volaco sladke...myslite ze mi staci kupit si tu hotovu babovkovu zmes a dat to na program sladky chlieb?

lusil2005
30. mar 2008

ja som babovku robila na programe "dort". je to bez kysnutia. na veci do ktorych ide len prasok do peciva

mucilienka
5. apr 2008

caute babule, tak ja som asi tu svoju pekaren zodrala 😀 /Moulinex XXL/... prestala sa mi krutit ta jedna metlicka, iba to tam hrozne rincalo a nemohla sa ani o kusok... nemame doma kuska chlebika na ranajky.. tak neviem co zajtra 😀 Musim to ist hned za horuca reklamovat, bo bez nasho domaceho chleba uz nevydrzime...

a este nieco.. ja davam na pecenie susene drozdie... vacsinou Dr. Oetker.. to stoji tu u nas aj 13,-Sk /7g/No, ale dobra sprava je, ze moj ocino vykutral susene drozdie aj v potravinach CBA, ktore ho vyrabaju pod touto znackou a stoji necelych 5,-SK /11g/ a je takmer raz tak velke... 😉

leva
5. apr 2008

Ahoj kocky,my sme dnes kupili pekarnicku Moulinex,maminke k narodeninam,pocula som ze tato znacka patri medzi naj,tak uvidime,chceli sme tu XXL,no nemali,ale vraj tam je rozdiel iba v tej forme,no ale ani tato nieje mala.

danielala
5. apr 2008

Kočky, kde sa dá kúpiť v Blave výhodne pšeničná celozrnná? Ja som zatiaľ zohnala len v Tete a stála okolo 22 Sk. Alebo vôbec, kde sú dostať v Blave výhodne celozrnné múky?

A ako uchovávať správne čerstvé droždie? Moje posledné malo napr. trvanlivosť do 10.4. a už pred týždňom mi začalo plesnivieť. Má sa to dávať nejako pod hrnček?

Tak mne sa na Dáme podarili zatiaľ všetky recepty na výbornú, aj sladké aj slané, skúšala som asi 15,
akurát nejaká zemiaková sekaná bola vnúti na kašu 😒

Leva, si myslim, ze kilovy chlebik urcite staci, hlavne ak rodicia ziju sami dvaja. My sme dvaja plus bábo a zatiaľ sme ten 1,5-kilovy ani nerobili, lebo nam kilovy vydrzi dva dni, tieto chlebiky su oveľa sýtejsie ako kupované - aspoň manžel tvrdí. Ale často po nich beháme na wc, ak nešetrím na ľanových semienkach 😀 .

anamor
6. apr 2008

pšeničná celozrnná 800g je v tescu a stojí do 20korún, tuším 18,90 ale nemá kilo.
Inak dobre ceny na muky maju v kauflande.
S drozdim som prolbem nemala este, pouzivam iba cerstve, susene mam do zasoby a za dobru cenu je take s lastovickou a kupila som ho v kauflande.
Leva radsej si upecies kazdy den cerstvy, ak vam bude malo 😉 nam tiez stacia kilove alebo 750g chlebiky a to sme poriadne chlebikovy 😉 a to davame aj rodicom z neho, bratovi....

leva
7. apr 2008

Ahoj,mam otazocku,kupili sme mamine pekarnicku,zn.Moulinex,chcem sa vas opytat,ta metlicka co sa nasadza dolu na miesanie cesta,ta tam ostava az do konca pecenia,neostane velka diera potom na upecenom chlebiku z nej? a skusali ste niektora piect aj nieco sladke v tom?dakujem.

lusil2005
7. apr 2008

leva ja sice nemam moulinex, ale tie metlicky sa daju vytiahnut pred poslednym kysnutim. ale ja to nerobim. tie diery su tam neni take velke. hnetacie haky vytahujem az po upeceni chlebika. no a piekla som v tom uz vsetko mozne. babovku, mazanec, jabkovu buchtu. je to fakt super vecicka.

crysmile
7. apr 2008

leva, ja tiez tie metlicky nevytahujem, ja mam sice Etu Siestu, ale vsimla som si, ze ked som ich chcela predtym vytiahnut, cesto mi splaslo a vytvoril sa tzv. usiak (chlebik mal prepadnuty stred a nebol taky pekny okruhly navrchu)..
ja teraz v poslednom case pripravujem v tom kysnute cesto, ktore potom upeciem v normalnej rure..
muky - celozrnne a grahamove, spaldovu kupujem vylucne v Kauflande, je to tam cenovo super - vyjdu tak 15-20Sk za kilo
s drozdim to robim tak, ze si kupim klasicke cerstve drozdie, aj viac kociek naraz, ktore porozdelujem na stvrtiny, kazdu stvrtinu zabalim do potravinovej folie a dam do dozy zamrazit.. ked mam v plane daco piect, tak si rano vytiahnem tolko drozdia kolko potrebujem, necham ho rozmrazit a potom pouzijem normalnym sposobom.. a ked si na poslednu chvilu daco zmyslim a drozdie mam v mrazaku, tak mam poruke susene drozdie Duf (alebo tak nejako sa vola - kupujem ho v kauflande za nejakych 12Sk - tri kusy) a som s nim tiez spokojna..

leva
7. apr 2008

Tak vam pekne dakujem,hned zavolam mamine a zreferujem,bo ona sa uz nevie dockat cerstveho chlebika 🙂

crysmile
7. apr 2008

leva a este jednu radu - ja som bola strasne nestastna z mojej pekarne, lebo sa mi nikdy chlieb nepodaril, ale to preto, ze som sa presne drzala receptu.. teraz nedavam tolko vody, kolko je v receptoch, iba tolko, aby sa mi vytvorila pri mieseni taka gula a chlebik je pekny a dobry..

crysmile
7. apr 2008

a na predoslej strane som hodila recept, ktory robievam.. tak vyskusajte..

lusil2005
7. apr 2008

crysmile ja mam tiez siestu a najperfektnejsi je zatial ten recept z navodu - slnecnicovy chlebik. a robim ho presne podla navodu. zatial mi vzdy vysiel, aj ked robim obmenenu verziu pre konzervativnu mamu - namiesto slnecnice tam dam rascu 😅

danielala
7. apr 2008

Anamor, vdaka, do toho Kauflandu musim skocit a urobit si zásoby 🙂 .

Leva, ja metličky vyťahujem (zatiaľ žiadny ušiak nebol a tie diery ma, kym som nevyťahovala, štvali) - mám Mulinu XXL a vyťahujem ich 1:50, čiže tesne po poslednom mieseni a pred veľkým kysnutím. Vtedy aj posypem povrch vločkami alebo zrniečkami, aby nebol vidieť farebny rozdiel kôrky medzi bokmi a vrchom chleba. Akurát že minule som sa sekla, lebo som išla piecť mazanec a nastavila podľa receptu veľkosť chleba na "veľký" a podľa časovej tabuľky mal byť program predĺžený iba o par minut v pečení, ostatné bolo v tabuľke rovnako ako u stredného chleba, tak som šla vytiahnuť metličky 1:50 ako vždy a ešte to len začalo miesiť 😖, našťastie prsty mi to nepomlelo, ale je to podľa mňa od výrobcu nezodpovednosť...

Crysmile, to je super napad s tym droždím. A kysne rovnako dobre, aj keď bolo zmrazené? Máš úplnú pravdu, že sa netreba držať stopercentne receptu, lebo tie kuchynské váhy nikdy nevážia úplne presne, ja sa držím toho, že keď sa dotknem chleba, tak mi nesmie zostať na prste prilepené cesto, dovtedy dosýpam múku.

crysmile
8. apr 2008

lusil, vyskusam... ja som skusala z tych navodov a nejako sa mi nedarili..

daniela, kysne rovnako dobre, ja ho necham rozmrazit v chladnicke do druheho dna... a musim aj ja vyskusat ten tvoj figel, aby mi neostalo prilepene cesto.. vcera som skusala robit vianocku, ale akosi je z toho kus betonu, neviem co som pokaslala.. bolo tam v recepte napisane, ze 200g Hery rozpustenej a asi som jej tolko nemala dat..

anamor
8. apr 2008

na vianocku je dobry inak tento recept kocky:

Suroviny:
250 ml mléka
100g cukru
125g tuku
2 vejce
špetka soli
250g hladké mouky
400g polohrubé mouky
1,5 lžičky sušeného droždí nebo menší půlka čerstvého droždí
rozinky

Piect na cca 180 asi 30-40minut, prikryte alobalom.

S tym drozdim skvely napad, som netusila, ze cerstve drozdie sa moze zmrazit 😉

danielala
8. apr 2008

Crysmile,a koľko bolo v tom recepte droždia, keď bola tvrdá ako betón? Ja pečiem ako vianočku recept z Dámy č. 004 - Mazanec, cesto sa dá super zapletať, ak sa mi s tým ovšem chce kašlať, naposledy som to piekla priamo v pekárničke - a je fantastický, krehučký, či už z rúry alebo pekárne, akurát že pridávam viac cukru ako je v recepte a ak pečiem v pekárni, tak v polke pečenia pretriem bielkom a posypem makovým zrnom, aby nebol vidieť farebný rozdiel s bokmi.

Kočky, môžete mi prosím povedať, z čoho pozostáva program "Cesto" vo vašich pekárničkách? Lebo sa objavuje vo vačšine receptov a na mojej muline je len program "Nekysnuté cesto", takže používam v týchto prípadoch program "Cestoviny - č. 13", v ktorom je aj kysnutie, dohromady trvá cca 1,20 hod, 20 min. miesenie a 1 hodina kysnutie, moja otázka: je to porovnateľné s programom "Cesto" na iných pekárňach?

riuska
9. apr 2008

babulky ja dostanem pekarnicku o cca 2tyzdne uz je kupena, chcem sa ale zasobit vecami - opytam sa videla som predavat hotove zmesy, chcela by som vyskusat najprv tie, viete my poradit ktora je dobra? viem ze ich maju v Lidli, v Tescu ...

lusil2005
9. apr 2008

danielala na mojej pekarni je program cesto:
1:50. 22 min predhrievanie, 21 min miesenie a 67 min kysnutie.
na nekysnute mam program "dort"

crysmile
9. apr 2008

daniela, asi tam bolo malo drozdia, ked bola ako beton 😅
tak musim najblizsie vyskusat ten recept z Dámy c. 4
- v mojej sieste je program cesto pozostaveny z miesania, miesenia, potom kysnutia a to trva skoro dve hodiny.. viem ze hodina je kysnutie..
riuska, dobru zmes som si kupila z Lidla, taka oranzovo-cervena to bola a bola na dva chleby.. ale nedavaj tam tolko vody, len aby sa ti vytvorila taka gula pri mieseni..

anamor
9. apr 2008

na mojej trva program cesto 1 a pol hodiny.
Do lidl zmesi treba dat menej vody - asi o 30ml, ako do kazdej inej zmesi kupenej v obchode. Z lidla mne chuti slnecnicovy a viaczrnny chlebik.

leva
9. apr 2008

dakujem za kazdu radu,predsa,prirucka vas takto nevaruje,napr. menej vody a pod. 🙂

mimikyky
9. apr 2008

ja som tie hotové zmesy ešte neskúšala tiež, chlebík pečiem min.raz denne, /ve´d nás je kopa/ vždy iný, striedam ich, a zatiaľ mi všetky vyšli výborne
a háky nevyberám, nevadia nám, ani deckám

riuska
9. apr 2008

anamor dakujem kupim tie a uvidime 🙂
z ktorej stranky vacsinou peciete? 😒 http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php mne sa lubia recepty na tejto stranke 🙂

anamor
9. apr 2008

ja peciem prave zo stranky domaci pekarny na dame, tam su fakt dobre recepty

riuska
9. apr 2008

aka je ta stranka anamor? mozes sem dat link ?