Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

wighy
18. sep 2008

jej beza fakt ved ty siuz na materskej paraada tak si uzivaj volno kym sa da 😉 😅

vesi
18. sep 2008

bezaz, uži si to, lebo ten čas rýchlo letí 😉
wighy, to je super, že už máš hák 😀 😀 ale si sa načakala 😝 😀

zuzkafuny
18. sep 2008

jeeej... teraz som objavila túto tému 😀
Chceme si ju kúpiť... pekárničku domácu 😀 nechce sa mi čítať dozadu... akú máte...???
Je lepšie kúpiť drahšiu...??? s jedným hnetačom...??? umelú...??? hm??? ďakujem za informácie 😉 🙂

wighy
18. sep 2008

vesi veru veru ale uz ho mam a o chvilu budem mat dalsie 2 😀 😀 😀

bezaz
19. sep 2008

jojo baby, uz som doma, sice este nie na MD, lebo som mala este kopec dofci... len ziadne oddychovanie ma necaka, 13.10. idem este skusit statnicu 😅
wighy aspon si zasobena pre pripad nudze 😀
zuzka kuk aj tuto stranu hore 😉

wighy
19. sep 2008

beza tak drziiiiiiiiiiiiim palce uvidis zvladnes to 😉

veronkaj
19. sep 2008

a ešte mám dotaz,

čítam, že si tam robíte kysnuté cestá, ktoré potom spracovávate dalej v rúre,

máte nejaký recept na klasický ovocný kysnutý koláč,
moja babka to robievala, to cesto bývalo tak 2 cm hrubé a na tom ovocie a také jemnučké bolo nadýchané viete mi poradiť nejaký????

a v tej pekárničke?? robíte si cesto aj napríklad na maslové cesto na vianočné koláčiky, alebo bábovka sa tam dá urobiť a upiecť????

lusil2005
19. sep 2008

baby? co sa stalo s damou? ked dam "ostatne" alebo "slane" tak mi to vyhodi 3-4 recepty a hotovo 😕 kde su vsetky tie oskvarky a sekane a tak?

jej wighy gratulujeeeeem!!! :D uzi si to :P

misicka455
19. sep 2008

Teď to taky zkouším a těžko říct. možná jestli nějak mění webovky?

lilike
19. sep 2008

babky,musite kliknut hore na tie cisielka co su tam ze 0-99 a malo by vam to fungovat

misicka455
19. sep 2008

No teď jsem to chtěla napsat není to rozdělený do kategorii, ale musí se jet po strankách 😉

jajax
21. sep 2008

s tymi recaptmi na dame je to uz dlho.neviem preco to zmenili,teraz sa to velmi zle hlada ☹ predtym to bolo super prehladne.

anamor
21. sep 2008

ahojte, dlho som nebola na dame, ale mne sa to tam zda vsetko po starom 😅 co uz uplne osprostievam 😖 😀
dnes peciem vianocku - prvykrat v pekarnicke, tak som zvedava co z toho bude....

jajax
21. sep 2008

anamor ak si este nezacala piect tak si nastav program zakladny a nie sladky.pri sladkom mi vzdy hrozne prekysla.

ralanka
21. sep 2008

anamor neboj sa ja som to tiež skúšala prvé a bola vynikajúca hneď sme ju s mužíkom zožrali 😀 😀 😀 😀 😀 musela som ho krotiť ady ostalo na druhý deň na raňajky 🙂

veronkaj
22. sep 2008

ahojte

tak včera som bola v pozrieť v praxi - v obchode na tie pekárničky, najviac sa mi pozdáva tá eta siesta
ale bola som prekvapená tá vanička je taká maličká ja som si myslela že je to väčšie.

takže ked sa tam urobí chlebíka alebo vianočka tak je v podstate dosť maličký.

a tie bagetky ked sa tam robia, tak sa to musí nechať nakysnúť dať von, urobiť tvar bagiet a dať dnu a po dvoch kúskoch piecť??? ale sú také maličké asi ako rožky dlhé však ???

čítala som aj referencie na pekárničke na tie stránky a na každú sú dobré ale aj vždy sa nájde niečo negatívne

ale asi si k vianociam kúpim tú etu ale musím presvedčiť polovičku, že tam si urobím cesto a budem piecť aj v rúre potom dobroty ako žemličky, osie hniezda, a tak..

teda ak som vás pochopila správne..

anamor
22. sep 2008

kočky piekla som vianočku na zakladnom programe, ako je aj v recepte, ale do polovice od spodu bola dost upecena, aj vy ste to tak mali? a hore bleda, dolu som to musela odkrajovat 😒 ale inak bola mnam, ale cerstva bola najlepsia 😉

veronka ano zemle a pod. pecies v rure, cesto spravi pekarnicka. Je to zazrak a super vec, super pomocnik, ak milujete kysnute a chlebik, pecivko... a da sa tam robit kadeco ine.

veronkaj
22. sep 2008

anamor - ja som ich včera pozerala a máme radi, žemle a rožteky, ale aj vianočku a takéto veci a milujeme kysnuté koláče, lenže normálne ich nevieme robiť - práve to cesto je problém bojím sa že tie chlebíky nebudú ok ale je tu dosť receptov tak hádam sa podarí. Mne sa akosi tá eta pozdáva - aj cenovo teda siesta aké máte vy s ňou skúsenosti???

jajax
22. sep 2008

anamor,ja peciem vianocku na zakladnom programe na svetlu korku a je super.neviem podla akeho raceptu si robila ale ja mam odskusany ten co som dala na stranu 14.je priam bozska-len ako som ti uz pisala treba ju robit na zakl. programe lebo inak velmi nakysne(az dviha veko).
veronka neboj,chlebiky budu super,len si musis vyskusat par receptov a zistit ktore vam najviac chutia.cesto sa ti urobi prakticky samo ty si uz len vytvarujes ako chces a das do truby.ten chlieb zo siesty nie je maly,prave to je jeden z najväcsich.ale väcsina receptov na chlieb je do kila a to staci.
pozri na damu tam mas vsetky pekarne.

ralanka
22. sep 2008

anamor ak robíš z dámy ten mazanec tak ja ho robím na 700g a na programe sladký a stredná kôrka ide mi vždy vyskočiť z formy a je geniálna super upečená. Vyskúšaj 😉

anamor
22. sep 2008

ralanka mazanec 004 ci ake cislo som robila a ten nam nesadol, nevydaril sa a nechutil, ale mozno este skusim.

jajax robila som inu vianocku, ale vyskusam aj tu zo str14, neviem aku som mala korku, iba ze zakladny program som dala, asi stredna korka a tam je mozno chyba. vdaka 😉

wighy
22. sep 2008

ahojte

no k tej vianocke zho strany 14 mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam

mazanec 004 ani nam nechutil 😕

mate nejake nove vyskusane recepty???
kde je lusil???mohla by nas navnadit 😅

veronkaj
23. sep 2008

ahojte,

rozhodla som sa kupujem pekárničku, ešte musím trochu došetriť a aj ked by polovička nechcela piecť - lebo má rúru, budeme si robiť my s dcérou aspoň chlebík a vianočku, mazanec a skúsime či sa dá to vykysn. cesto urobiť napr. buchty dať upiecť do remosky,,,,,

máte s tým niekto skúsenosti - napr. s pečením kysnutého cesta v remoske????

a ešte dotaz, ked čítam tie recepty ako viete kedy je už cest vykysnuté v tých pekárničkách aby ste vedeli že ho môžete vybrať a robiť s ním ďalej???

zvažujem medzi etou siesta a moulinex tou bežnou nie bagetovou ,, ktorú mi poradíte???

misicka455
23. sep 2008

většinou je ta pekárna tak chytrá, že ví kdy je to těsto hotové sama a vypne se 😉

jajax
23. sep 2008

veronka,ked je vykysnute cesto tak ti to pekaren oznami.mas to vlastne bez roboty.
mne sa osobne pozdava eta siesta.mam sice inu ale keby nieco tak to je u mna favorit. 😀

misicka455
23. sep 2008

Já bych byla taky pro tu etu 😉

jajax
23. sep 2008

robila som ten zemiakovy chlieb z predoslej strany a je vazne dobry.miesto cierneho piva som dala svetle,miesto jablkoveho octu obycajny a kvasok som nedala.ale chlieb je ozaj super.vyskusajte 😲 😉 🙂

wighy
23. sep 2008

jaja diky za odporucenie urcite vykusam 😉
ja som dnes robila langose co kysnu v chladnicke ale dala som to miesat v pekarni co by som to robila rukou ked mame pekarnicku 😀 😀 😀 😀

vesi
23. sep 2008

ja som pôvodne chcela etu, ale nikde ju nemali, tak mám moulinex - ku a som spokojná, takže by som inú nechcela.... 😀 podla mňa je to o tom, kto akú vyskúša a ked je spokojný, tak preferuje tú svoju.. 😉

wighy
23. sep 2008

baby takze tie langose su fantasticke a vobec nie su mastne mnam mnaaaaam a za par minut je to hotove a bez namahy 😀 😀 😀