Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
3. nov 2010

@mukky 😕 to si mala od kiaľ recept? olej sa dáva tak 1Plyžica

recept si daj základný, ten čo som ti poslala link, alebo ten kmínový, čo je na dáme - tiež čo som ti poslala link s tými radami. neviem ako je to teraz s receptami z návodu, dakedy neboli dobré, že na tzápade sú iné múky a na naše slovenské tie recepty nesedia. len ich niekto preložil, ale neprepočítal množstvá na naše múky.
program by ti malo automaticky hodiť základný, na tom si to peč, kôrka - na moulinexe to je takým tým chlebom označené - to si daj napr na stredný a potom uvidíš, aký ti vyhovuje a štart a pečie sa 😉

luthien.k
3. nov 2010

Holky, já jsem si už asi taky vybrala favoritku, a je jí Eta Delicca 🙂 Jinak by mě zajímalo, jestli některá pečete i kváskový chleba???

erikasadek
3. nov 2010

@luthien.k ja.. 🙂

luthien.k
3. nov 2010

O Tobě to vím 😀 Ale Ty tam sypeš ten kvásek sušený, že? To tady taky s tím naším dostupným někdo myslím zkoušel, ale to nešlo, já myslela z normálního, tekutého kvásku už rozdělaného 😉 Ale je tu pořád možnost, že mi ho pošleš 😀

erikasadek
3. nov 2010

@luthien.k tak ti dam recept ako na vec klasicky nie je problem.. 😉
a ak nahodou tak ti poslem.. 🙂 to je druha moznost.. 😀

erikasadek
3. nov 2010

@luthien.k takto vyzera moj kvaskovy chlieb...

luthien.k
3. nov 2010

@erikasadek, už se mi sbíhají sliny😀 Pekárnu ale ještě bohužel doma nemám, ale brzo bude🙂

erikasadek
3. nov 2010

@luthien.k tak nech uz ju mas doma;. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 cim skor... 🙂

mukky
3. nov 2010

@alami ahoj,dakujem...chcem to opar skusit,takze ho mám nechať piecť na základnom?uz ja si nemám navoliť nič iné?ziaden iný program?

mukky
3. nov 2010

@alami a droždie mám také susené,s lastovickou,to ste tuším spomínali nikede?to je dobré drozdie?celu noc som nemohla spať 😀 ,ale skusim opať...

mizulienka
3. nov 2010

ahojte, minule tu niekto daval recept na kysnute cesto na kolac....mate to prosim niektora ulozene, ja nie 😠 dakujem...
mam jeden tvaroh a neviem co s nim, myslela som nejaky kysnuty kolac s tvarohom, mate niekto lepsi napad? dik

alami
3. nov 2010

@mizulienka mám lepšííííí, počkaj 😉 🙂

alami
3. nov 2010

nenašla som link, tak píšem

TVAROHOVÉ koláčiky

2dl mlieka
1 žĺtok
80g roztopeného masla
2PL cukru
300 g hl. múky špeciál
1/2 kocky droždia
trošku soli

to je cesto, šupneme do pekárne pripraviť
potom rozvaľkať, pohárikiom vykrojiť kolieska, nechať pod utierkou trochu podkysnúť, potom trochu vytvarovať rukou - posláčať stred - ako na tlačený koláčik, na vrch každého tvaroh na to trošku marmelády na stred a posypať posýpkou a na nejakých 10-12min dať piecť

tvaroh = 250g tvarohu +1kyslá poch. smotana + 60g pr.cukru + 1 bielok, trochu citr. kôry (vymiešať bielok s cukrom potom pridať ostatné)
posýpka na vrch: 50g masla, 60g hr.múky, 60g pr.cukru

alami
3. nov 2010

robievala som ich aj bez posýpky a marmelády, teraz som prvýkrát takto - akurát tento víkend som ich robila a sú fakt super 🙂 už som ich tu spomínala, aj niekto už piekol a chutilo 🙂

mizulienka
3. nov 2010

@alami jej si super dakujeem, idem skusit 😉

mizulienka
3. nov 2010

@alami tvaroh robis s vajickom a vanil.cukrom?

dannynka
3. nov 2010

@alami super kolačiky dakujem za nápad urcite vyskusam 😉

ja som dnes piekla buchty a vcera langoše robila 😀 a čo zajtra poradte 😀 😀

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=27462

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=810

dannynka
3. nov 2010

@mukky vyskusaj ten chlebík od alami,tiez som robila vselijake ine ale nikdy sa mi nepodarili a od kedy som vyskusala tento tak uz len podla neho robím a len muku si obmienam a je veru super a vzdy as podarí 🙂 🙂 🙂 😉

myslela som tento co dala @alami link

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098

a tu je moj podla toho receptu

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=11931856...

adamko05
3. nov 2010

juuuj, ahoooooojteeeeee.... ja som vas nebola kuk sto rokov... nestíham....
ale šak, občas kuknem, čo nove ste napiekli
dari sa vam 😵

taky "obyčajny chleba" - 300 ml vody (dam teraz už, ked som macherka 150 ml vody a cca 170 ml mlieka) a 500 g hl. muky, rascs, sol, droždie... to je náááj chlebík, obyčajny, ale mnam... ja občas zamením cca 100 g muky za inu a je zas "Novy" chlieb

som si práve nachystala suroviny na vianočku, budeme s chlapcami navečer piect 😉

adamko05
3. nov 2010

a k meninam som dostala toto http://www.neckermann.sk/sk/nm2/nabytok/tovar-d... som si to teda kupila 😀 , tak vianočky urobím asi taketo... chlebík bol v tom OK... zožal uspech, chlebíčky take ine 😉

mukky
3. nov 2010

jééééj dievcatá,nedávno sa mi dopiekol chlebík ten recept od
@alami 😵 😵 😵 a je skvelý ten chlebík,mnááááám,som neskutocne nadšená 😀 aj mm 😀

a hned som vaciu stvrťku jednu zbalila pre babku a druhu pre mamu a mm im isiel ho teraz poroznasat do prace a babke domov 😀 ,nech si pochutia 😉
takze mne neostalo skoro nič 😀 ,ale malemu na veceru bude 😵 a idem si dnes nakupiť rozne muky a semiacka a budem dnes opať piecť 😀

dievcatá dakujem 🙂 a neviet mi povedat kde asi na ktorej strane by som este nasla bábovku,alebo mate nejaky osvedceny recept?skusim si aj sama pohladat ale keby ste mi poradili by som bola vdacná 😵 😵

a to mozem stale piect chlebik na jednom programe aj ked mam program ze celozrny chlieb a dam tam taku muku?dnes este upeciem 1,5 kg chlebík 😵

mukky
3. nov 2010

@dannynka dakujem 😵 ,urcite ho pozriem 😵 tvoj receptík....takze mozem ho obmienat ten recept?lebo ja som dala 400 g hladkej muky a 100 spaldovej,trosku sa mi zda slansí,mm nie ale ja uz neviem ci som nedala nahodou 2 krat sol 😀 od vytrženia 😀 ,ale asi nie....

aj zemiak tam mozem pridať?aj vlocky a stale sa dobre upečie? 😵

korka je chrumkavá,jedna basen som sj pofotila tak potom pridám 😀

este raz dakujem za rady 😵

mukky
3. nov 2010

@dannynka a pridala som este do neho jednu lyzicku cukru....ten tvoj receptík sa mi nechce ukazať... ☹

dannynka
3. nov 2010

@mukky super,jasne ze muku si mozes namiesat aku chces ale minimalne polovičku nechaj vzdy hladkej to ma @alami naučila 😀 aby cesto pekne nakyslo 😉 a čo sa tyka toho linku to bol obrazok mojho chlebíka a asi preto ti to neukazalo lebo ta nemam medzi priatelmi :(

dannynka
3. nov 2010

@adamko05 zaujimave vykrajovačky take by sa aj mne šikli asi napísem ježiškovi 😀 😀 😀 😀 😀

mukky
3. nov 2010

tu je ten moj chlebík 😵 :

alami
3. nov 2010

@mukky supééér, múky ja miešam absolútne, teda nie len hladká + jeden druh, ale hladká + trochu špaldovej, trochu grahamovej, trochu celozrnnej pšeničnej, alebo ražnej.... Z grahamovej je super 🙂 teda sypem ich, kým nie je spolu 500g. Do tejto váhy dávam aj tie vločky, otruby.. Zemiak by som zatiaľ neskúšala, potrénuj najskôr bezzemiakové chleby 😅 so zemiakom je trochu problém, lebo každý je iný - veľkosťou aj obsahom vody, dobre je už mať trochu skúsenosť ako má správne cesto vypadať, aby si si potom odhadla správnu hustotu - nedá sa to len tak podľa receptu. Ak ti nedá a dáš ho tam, tak sleduj cesto a dosyp toľko múky, aby sa ti vytvorila pekná nelepivá guľa. - to platí na všetky chlebíky 😉
@dannynka dík za pochvalu "môjho receptíku" 🙂
@mizulienka v recepte je ako sa tu robí tvaroh kopírujem:
- tvaroh = 250g tvarohu +1 kyslá poch. smotana + 60g pr.cukru + 1 bielok, trochu citr. kôry (vymiešať bielok s cukrom potom pridať ostatné)

ja robím z hladkého, je to fajnové 🙂

alami
3. nov 2010

@mukky však je to pôžitok normálne, taký dobrý chlebík upiecť 🙂

mizulienka
3. nov 2010

@alami dakujem 🙂
chcem sa este spytat, ozaj tam ide iba 300g hl muky? ja som dala 300g a krasne mi to vykyslo, vybrala som vanicku von z pekarnicky pichla do cesta a ono uplne splasno a ostalo na dne take peniste cesto ☹
pridala som tam este muku a dala uplne od znova program cesto...tak som zvedava, co z toho bude, ale asi skor nebude 😠
uz sa mi stalo, ze ked som piekla vianocku, cesto mi na prvykrat dobre nevykyslo, musela som dat program cesto 2x...mam moulinex home bread, mate s tym niekto skusenost? dik

alami
3. nov 2010

jój škoda, že si ho dala znovu, ono je presne také, ako si opísala a je to super, teraz neviem nanovo zmiesené 😖