Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dusanab
23. nov 2010

@alami a teraz ako vyzerá? Ja som si pridržala nad ošatkou plech a potom som pretočila, ošatku som trochu nechala podvihnutú aby na to cesto netlačila. Alebo možno to bude chcieť fakt upraviť pomer voda - múka pre pečenie v rúre 😕

alami
23. nov 2010

nedala som si moc námahu s receptom, urobila som klasiku môj superchlebík ale z 1,5 dávky - ani to neviem, či toho nebolo moc a možno malo ešte kysnúť, len už nemalo kde, tak som ho už dala piecť. Pri pečení sa trochu zdvyhlo, nevyzerá zle, ale isto mohol byť vyšší, aj keď je ako bývajú bežne v obchode, tiež sú aj nižšie aj vyššie 😅 😀

nabudúce určite z menej múky, nech má kde dobre nakysnúť
som zvedavá, aký bude chuťovo, ešte sa pečie
koľko si ho to spolu piekla? idem kuk čo si mi to napísala

hádam sa to raz naučím 😅 😀

alami
23. nov 2010

hotovo

dusanab
23. nov 2010

@alami vidíš, super 😉 aký je?????? som taká zvedavá 😀 😀 😀 😀

alami
23. nov 2010

@dusanab je výborný 🙂 jem ho samí, čo naň povedal MM ani napísať nemôžem, chcela to byť pochvala 😀 😀 😀 😀 varíme si akurát super klobásy, čo dnes MM zohnal z nejakého súkromného super zdroja a v noci to vidím na žlčníkový záchvat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dusanab
23. nov 2010

@alami to chválenie chleba tiež poznám 😀 😀 Spýtam sa aký je, aby som vedela či ho spraviť aj nabudúce a dozviem sa "dá sa" alebo "celkom dobrý". Takže je ochotný ho dojesť a stačí až naveky, je ochotný ho jesť aj nabudúce alebo čo? 🙄 Títo chlapi 😀 😀

alami
23. nov 2010

@dusanab mne ho naopak pochválil ale dosť blbým slovom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 my sa vyžívame v tých chlebíkoch, my sme takí nenažranci 😀 😀 😀 😀

maminkatn
23. nov 2010

ahojenky,,,mno dneska som robila jogurtovy xlebik,,,a celkom ok,,,dobry aj manzel,poxvalil,,ozik,,ja som vam nepisala,,ze dannynka,,je moja dseruska,,,xi,xi,,,sme take tajnostkarky,,, 😀 😀 😀 😀

dusanab
23. nov 2010

@alami 😀 😀
@maminkatn no to ste, tajnostkárky dve 😀 😀 ako sa robí jogurtový chlebík? 😨 prosím 🙂 ďakujem 😀

dannynka
23. nov 2010

@alami krasny chlebík 😉

joooj uz aby tie osatky boli aj u mna.....budem skakat meter 20 od zeme 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dannynka
23. nov 2010

@dusanab recept na chlebík jogurtový ma mamina odo mna 😀

Jogurtovy chlieb:
150ml jogurtu (acidko, kysle mlieko)
1PL oleja
200ml vody
2KL cukru
2,5KL soli
300g polohr. muky
200g zitnej muky
drozdie
a dam recept aj na moj oblubeny pivový 😀

Pivny chlieb:
250ml piva
100ml vody
kmin, sol (2KL)
350g hladkej muky
150g zitnej muky
drozdie

dusanab
24. nov 2010

@dannynka ďakujem 🙂 myslíš že keby sa tam dala kyslá smotana namiesto jogurtu bolo by to dobré? 😕 Lebo už dávno nad tým rozmýšľam aké by to asi bolo s kyslou smotanou namiesto kyslého mlieka. Ja už mám normálne absťák keď v chlebe nie je ražná múka takže bez ražnej už ani nepečiem 😀

@alami ozaj a ako si piekla chlebík? Stále na 150ºC? Alebo si menila teplotu? Mne sa vtedy skôr nezdalo že mám rúru otvárať ale očividne to nevadilo.

alami
24. nov 2010

@dusanab tak chaoticky som to piekla, 😀 😀 😀 otvárala som nervózna a nazerala a potierala... najskôr som na 220 potom som ubrala na tých 150

práve robím zemiakový 🙂

dusanab
24. nov 2010

@alami ja som ten prvý skoro celý presedela pri rúre a pozerala ako to vyzerá vnútri, druhý už lepšie, nastavila časovač, znížila teplotu, potrela a bolo 😀 som zvedavá aký chlebík budeš mať dnes, dúfam že sa pochváliš 😉

dannynka
24. nov 2010

@dusanab určite ano mozes dat aj smotanu,mamina tusím robila tiez zo smotany 😉 inak aj muku si tam mozes nakombinovat a dat cast raznej ked si na nej tak zavyslá 😀 😀 😀 😀

btw-ošatky stale nepsňrišli tak sa mi chlebík robí v pekarničke.. 😅

alami
24. nov 2010

@dusanab chlieb je stráááášne dobrý, ale nepodarok 😅 zase sa mi rozlial, neviem , kde robím chybu, aj keď tu by som povedala, že bolo redšie cesto aj keď som dosýpala múky - no so zemiakmi je to asi tak. Cesto malo ale super bubliny, ako asi ešte žiadne, je teda nižší, ale jem ho bez ničoho a táááá kôôôôrkáááá 😵 mňam 🙂

robila som len z 1/2kg múky a očividne to na tú 1,5kg ošatku stačí, bola plná kopcom, dobre, že som nekúpila menšiu

alami
24. nov 2010

@dusanab chlieb je stráááášne dobrý, ale nepodarok 😅 zase sa mi rozlial, neviem , kde robím chybu, aj keď tu by som povedala, že bolo redšie cesto aj keď som dosýpala múky - no so zemiakmi je to asi tak. Cesto malo ale super bubliny, ako asi ešte žiadne, je teda nižší, ale jem ho bez ničoho a táááá kôôôôrkáááá 😵 mňam 🙂

robila som len z 1/2kg múky a očividne to na tú 1,5kg ošatku stačí, bola plná kopcom, dobre, že som nekúpila menšiu

dusanab
24. nov 2010

@alami aj ja som robila z pol kila múky a nakyslo mi asi tak dva cm nad okraj a to mám ošatku na 1,2 kila chleba 😉 je fakt že som dávala pozor aby som nedosýpala múku aby mi cesto doslova nevytieklo. Lebo prvý raz ho bolo veľa a keď som ošatku prevracala tak som cesto trochu stlačila a tiež sa mi trošku roztiekol, potom sa trochu spamätal a narástol kúsok do výšky ale ten druhý, kde som dávala pozor aby som cesto nestlačila, narástol počas pečenia viac. Nestlačila si cesto ošatkou? Možno preto sa ti viac rozlial. Alebo ešte neviem prečo 😨 Ináč tiež mám v chlebe krásne bublinky aké som ešte v pekárničkovom chlebe nemala 😉

dusanab
24. nov 2010

@dannynka nie je náhodou žitná múka po slovensky ražná? 😉 Je to možno čudné ale fakt mi ražná v chlebe chýba keď tam nie je 😉 kúpim smotanu a robím smotanový/jogurtový chlieb 🙂

alami
24. nov 2010

@dusanab ja to asi neviem šikovne preklopiť, no čo, naučím sa - snáď 😀
@dannynka ako píše dusanab, žitná je ražná. Je to dobre vedieť, aby človek neprehľadával obchody kde je ražná a doma žitná v poličke 😀

dusanab
24. nov 2010

@alami jasná vec že zistíš ako na to 😉 taká šikovná stvora aby niečo nevedela.... 😀 mne to na prvý raz tiež nedopadlo extra dobre ale bolo to jedlé 😀 preto som robila druhý raz hustejšie cesto. Idem ešte rozmýšľať čo som druhý raz zmenila oproti prvému 😉

dannynka
24. nov 2010

@alami na to s tou mukou som prisla v obchode ked som hladala zitnu a mali len raznu,a manzel sa mi zacal smiat ze si mam tu ražnú pretocit naopak a tam bola žitná 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maminkatn
24. nov 2010

no tak ja som dneska,rano robila,,,jeden xlebik,,a,teraz mam zamiesene,,na druhy,,,u nas tio ide jak na beziacom pase radsej doma upeciem ako kupovta v lindaji,,,ten,,,,zdrc,,,,hm,,,,len musime si vyst,,,na nakup,,do tesca a kupit raznu,,muku,,,atie vselijake,inaksie,aj grahamova je ok,,tak potom by som skusial,,,urobit aj taky,,,boze a tie osatky,,,stale nist,,,booooooooooooze kedy nam dojdu,,,,asik,,az pod stromcek,,,, ☹ ☹ ☹ ☹ strasne,,,,

maminkatn
24. nov 2010

@dannynka xi xi xi vieeeeeem,,,,,

maminkatn
24. nov 2010

no ja som ostovala ten xlebik,,co som robila rano,,,je mnam,,mnam,,,dala som tam aj cesnakovy prasok,,a teraz som dala vegetu byl,sol...aj bazalku,,,uvidime,,,aky,bude,,,inak,,s toho,z rana je tam,,xaba polovicka,,, 😉 😉 mam doma dvox xlapov,,,a bol,,aj na navsteve treti,,tak,ten,,,zjedol..ten z minuleho,dna,,,zjedol,,dva krajce,,,a ledva fucal,,,xi,xi,,, 😀 😀 😝 😝

lukika
24. nov 2010

Baby a aké ošatky ste si objednali spájané drôtom alebo sponami otáznik Je tam písaané že spájané drôtom sú pevnejšie ale tie so sponami sú drahšie tak by mali byť lepšie nie otáznik Odpíšte prosím chcem si objednať Diky

alami
25. nov 2010

@lukika na sponách môže byť drahší materiál - teda spony ako také sú drahšie ako ten drôt. Nemusia byť preto lepšie. Ja mám s drôtom

vinka
25. nov 2010

@dannynka
@dusanab baby a do toho pivového chleba môže ísť iba hladka múka?Alebo musí aj žitná. 😕

dusanab
25. nov 2010

@lukika ja mám tiež s drôtom, keď napísali že sú pevnejšie nerozmýšľala som ktoré chcem 😉

@vinka kľudne môže ísť iba hladká múka, podľa pôvodného receptu čo mám má ísť iba hladká ale ako som už spomínala ja už chlieb bez ražnej nerobím lebo mám abstinenčné príznaky 😀 😀

dannynka
25. nov 2010

@vinka kludne daj aj hladku 😉

mne sa akurat robí v pekarničke vianocka,chcem deckam ked sa zobudia dukatove buchtičky urobit 😀

a už som písala aj na ošatky,ty už to poslali alebo na mna zabudli kedze mi stale nič nedorazilo : ☹ ☹ ☹ a objednaku som posielala 14-teho novembra 😠 ☹

mizulienka
25. nov 2010

@dannynka ahojte dievcata, nestiham citat, chcem vas poprosit, na aku adresu ste pisali o tie osatkky?
aj ja by som chcela, len teraz mam chore deti, nemam cas ist spatne...dakujem 🙂