Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

katy2
9. feb 2011

@andriss23 dakujem, vyskusam 🙂 inak ja som nikdy pizzu nepiekla tak kratko, na vysokej teplote... to su pre mna novinky...

andriss23
9. feb 2011

sušené droždie nemám,použila som čerstvé,spravila som kvások v časti vody
Ako dávate vy čerstvé? Čítala som niekde,že to stačí pridať,bez robenia kvásku,funguje to tak? 🙂

katy2
9. feb 2011

@andriss23 funguje, ale treba ho dat do muky do stredu.... a sol daleko od neho do niektoreho rohu a ak ide do receptu cukor, tak sa dava navrch drozdia, lepsie kysne....

danula.ch
9. feb 2011

@reruna
@erikasadek dakujem, vyskusam este inu muku, snad sa zadari 🙂

danula.ch
10. feb 2011

@erikasadek prosim ta aku muku pouzivas na briosku?

reruna
10. feb 2011

@danula.ch na briošku jsem dávala OO extra, nevím jak erika......

5katarina7
10. feb 2011

@reruna droždie som k tej lidlovej zmesi tiež pridala,lebo v poslednom čase my to nenakyslo,ako malo.No vodu som musela ubrať,lebo to bolo aj bez tých 50ml strašne mazľavé,takže preto som ešte prisypala múku,no ja aj tak väčšinou pečiem chlebíky odtialto,a tie sú suprové. 🙂

mihanka
10. feb 2011

@stanulik9 dakujem za super receptik na vianocku - bola to prva vec, ktora sa mi naozaj podarila v pekarnicke... 😵
a prosim skopirovala by si recept na ten "super chlebik?" rada by som ho vyskusala a ospravedlnujem sa, ale nechce sa mi citat dozadu... 😅

andriss23
10. feb 2011

ahojte,tak pomaly zbieram recepty 🙂,som si teraz uložila super chlebík,vyskúšam
dnes som skúšala pudingovú bábovku,práve sa ňou napcháva manžel 😀 ,podarila sa,len som zabudla vybrať háky pred pečením.

reruna
10. feb 2011

@janette4 ahoj, už jste doma? gratuluju k Miškovi, doufám, že je všechno v pořádku 🙂
@andriss23 já mám hák jeden a nevydělávám ho.....

janette4
10. feb 2011

@reruna ahoj,áno,včera sme prišli.Ďakujem za gratuláciu.

@andriss23 to si robila tú bábovku,čo bol link na predchádzajúcej strane?

mizulienka
10. feb 2011

@janette4 blahozelam k babu, dufam, ze ste obidvaja zdravi a v poriadku 🙂

po dlhsom case som piekla, robila som toto:
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3593

ja som robila zavin, plneny vanilkovym pudingom a tvarohom...je ozaj perektny, makkucky, vlacne cesto, urcite ho este zopakujem a nabuduce z neho vyskusam vianocku 😉

janette4
10. feb 2011

@mizulienka ďakujem.a kde máme recept na ten závin? 😨 😀

mizulienka
10. feb 2011

@janette4 no to je ten link na buchty, ale ja som robila zavin 😀
asi pisem ako hotentot, ze 😝

reruna
10. feb 2011

@mizulienka díky, hledala jsem nějaký recept na buchty, ještě jsem je nedělala a mám chut je vyzkoušet, ale až po valentýnovi, teď chci zkusit dort srdce 🙂

reruna
10. feb 2011

@janette4 tak tu pudinkovou bábovku z předcházející strany zkusím zítra, to je taková rychlovka

andriss23
10. feb 2011

@janette4 áno,ten recept. Ja som dala dva smotanové a dva kakaové pudingy. 10 minút miešanie a 45 pečenie.A už nieje. 🙂

mihanka
11. feb 2011

@janette4 jeej, dakujem velmi, tesim sa nan 😉 mozem dat aj cerstve drozdie?
moja prva skusenost s pekarnickou: mam ju pozicanu od nasich, oni ju nepouzivaju a pribalili mi k nej aj hotovu muku po zaruke (co som si vsimla az potom 😅 ) a maaame fajnu okruhlu celozrnnu skalu... 😀 😀
moja druha skusenost s pekarnickou: zemiakovy chlebik (recept z navodu na pekarnicku) - nezdalo sa mi, ze vraj program "QUICK", vsak ale dobre, hadam vedia... vysledok?: pekna opecena kvorka, dobre to vyzeralo, ale v kvorke dieeeera jak svet a nevykysnute neupecene cesto... 😀 😀 chcela som uz pekarnicku vratit, ale vianocka a vase skusenosti tu ma presvedcili este - davam jej este poslednu sancu 😀 😝
krasny den vam prajem 🙂

@janette4 aj ja este gratulujem k cerstvemu miminku, nech ste zdravi a nech dobre kysne - rastie... 😉

stanulik9
11. feb 2011

@mihanka ahoj, vidím, že recept už si dostala
ja len dodám, že som robila aj s mliečkom, a dávala som za hrsť slnečnicových a za hrsť ľanových semienok (do vody s mliekom, a na to ostatné)

janette4
11. feb 2011

@mihanka 😀 ďakujem 😀

janette4
11. feb 2011

@reruna potom napíš,ako sa podarila.láka ma,že by som ju cez víkend spravila,nech mi pekáreň nezapadá prachom.včera som aspoň chlebík spravila.

janette4
11. feb 2011

@andriss23 to tam len nahádžem,dám na 10minCesto a potom vypnem dám na 45min.pečenie?

andriss23
11. feb 2011

@janette4 presne tak som to robila

reruna
11. feb 2011

@janette4 pudinková bábovka je hotová, ještě jsem neochutnala, ale voní krásně a myslím, že bude dobrá 🙂 dávala jsem tam jen 150 ml oleje a měla jsem doma 3 kakaové pudinky a 1 vanilkový. Akorát je docela malá, tak moc dlouho nevydrží 😀 a já mám pečení 1 hodinu a bylo to tak akorát myslím.

janette4
11. feb 2011

@reruna aj ja som ju nakoniec robila.už som aj ochutnala,a je dobrá.ja mám pečenie tiež hodinu.len je to dosť suché.dala som aj hrozienka,ale ostali mi naspodku.

erinka83
11. feb 2011

@reruna reru, ty jsi tu myslím psala krém na buchtičky? nějak z litru mlíka a jeden pudink??

bambulka0406
12. feb 2011

pozrite baby, vyzera to super 😵 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=36618

mukky
12. feb 2011

@bambulka0406 ahoj,ja sa na neho chystám už týzden 😀 ,len stale robím niečo iné...teraz mazanec napríklad

bambulka0406
12. feb 2011

@mukky 😀 prosim ta posles mi link na ten mazanec? nechce sa mi to teraz hladat a musim si ho uz konecne ulozit 🙂 rozmyslam ci nieco piect alebo nie