Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mmonika
21. sep 2011

@stanulik9 jeeeeeeeeeeej dakujem ,hned zajtra vyskusam .. .som zvedavaaaaaa ako sa mi podaria 😉

stanulik9
22. sep 2011

@mmonika potom hoď foto 😉
Ja som ich robila dosť malé, ale pojedli sa. teraz sa chystám na nejaké žemličky

stanulik9
22. sep 2011

Dnes po dlhej dobe aj niečo iné ako chlebík 😵
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15395&use...
dávala som časť grahamovej múky a cesto samozrejme robila DP 😉

mmonika
24. sep 2011

@stanulik9 no skusala som to podla toho receptu ,a vyslo mi toto ,vid . foto ...
i ked podla receptu sa mi to vidi troska slane ,tak teraz robim druhu davku ,a snad z toho vyjdu aj rohliky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

reruna
24. sep 2011

@stanulik9 jé, to vypadá jak z obchodu 🙂

mmonika
24. sep 2011

@stanulik9 a skusala som aj tie rohliky a podarili sa 😀

mmonika
24. sep 2011

no a uz je po rohlikoch .. mozem piect odznova 😀 😀 😀 😀 😀

mmonika
24. sep 2011

taaaaaaaaak spravila som druhu varku rohlikov 🙂 a teraz mozem isť kludne na dámsku jazdu 🙂

stanulik9
27. sep 2011

@mmonika tak tie sú perfektné, a ak aj chutia dobre ... radosť vypekať.
Podľa ktorého receptu si robila?

stanulik9
27. sep 2011

@reruna hej vypadá 🙂
ale nechutí 😖 . Sú moc hutné na náš vkus. Skúsim zas niečo iné 😎

stanulik9
27. sep 2011

Cez víkend som robila toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=36618
Na 100% odporúčam. Výborné, tak rýchlo to zmizlo zo stola, že som ani foťák nestihla doniesť.

janette4
27. sep 2011

@stanulik9 toto robím pravidelne,je to fakt výborné.a ešte toto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=39165 tieto dva koláčiky sú u nás nb1. 😉

stanulik9
27. sep 2011

@janette4 už aj ukladám recept a v piatok skúšam. Ďakujem za link 🙂
Odkedy mám pekárničku už sa kysnutých receptov nebojím 😀
Minule som vstávala prvá a práve som zapínala DP, keď vidím manželov prekvapený výraz, že aká som hneď z rána akčná. Hovorím, že "správna gazdiná hneď ráno zamiesi na chleba..." 😝 😵

adkoalauri
29. sep 2011

@janette4 U nás sú tiež na jednotku, hlavne ten Chinois - mohol by byť každý deň u manžela 🙂

8petule8
30. sep 2011

Holky pečete v domácí pekárně i třeba ze sinlacu? Já z něj normálně vařím i nějakou tu buchtu už jsem ozkoušela, tak by mě zajímalo jestli by šel i do pekárny. Ptám se poněvadž zvažujeme její pořízení, tak ať vím co všechno s ní vytvořím 😉

5katarina7
2. okt 2011

aj ja som včera robila Chinois a mal úspech 🙂

nuna55
2. okt 2011

Čo je to Chinois? dajte recept? dakujem

janette4
2. okt 2011

@nuna55 recept je kúsok vyššie od @stanulik9

janette4
2. okt 2011

@nuna55 a vypadá to takto a chutí božsky 😉 :

bianka234
3. okt 2011

ahojte, dlho som tu nebola, lebo mam svoj receptík a bola som spokojná, ale v poslednom čase je to des, chlieb je otrasný, kupujem múku Penam, myslím že je chyba v nej, neviete mi poradiť čo okrem preosiatia múky môžem spraviť preto aby bol chlieb makší a nadýchaný? Pečiem z mimibazaru ten obľubený. Ďakujem vopred.

reruna
3. okt 2011

@bianka234 že by nějaká blbá várka mouky? špatné skladování, navlhnutí apod..... jinak nevím, jedině zkusit jinou mouku, Hladká T650 by mohla být vhodnější, než penam

reruna
3. okt 2011

@janette4 to asi budu muset vyzkoušet!

bambulka0406
3. okt 2011

ahojte, chcela by som zacat piect chlebik doma, cesto urobit v pekarni a upiect v rure. mate pre mna nejake dobre recepty a tipy? normalne vyberiem cesto z pekarni, urobim bochnik, dam na plech a piect? nepotiera sa niecim, aby bola korka taka pekna a leskla? na kolko stupnov piect? dat aj papier na pecenie?

bambulka0406
3. okt 2011

wau baby, rohliky 😀 ja uz nechcem kupovat vobec pecivo, je to humus. mam uz nejake recepty. len potrebujem poradit, aby som sa do toho dostala....napr. take rozky... musim si zakazdym urobit cerstve cesto? neda sa mat ho aspon 24 hod v chladnicke, alebo si to nejako pripravit, aby som mohla rano dat len piect rozky? dakujem za rady 😉

janette4
3. okt 2011

@bambulka0406 ja si cesto na chlebík nechám v pekárni aj vykysnúť,potom len vytiahnem,prehnetiem,dám do pekáča,,prikryjem,nechám ešte podkysnúť,aby zdvojnásobil svoju veľkosť, ostrým nožom narežiem,potriem slanou vodou a dám piecť.pečiem: 10min -250st
30min-180st - znova potriem vodou
10-15min-150st.vyberiem,zabalím do utierky a nechám vychladnúť.dobre upečený je vtedy,keď zo spodku poklopeš a vydáva dutý zvuk.
snáď som trochu pomohla.
Občas,keď mám dosť času,nenechám ho vykysnúť v pekárni,ale po dohnetení ho vyberiem,dám do ošatky(alebo košíka vystlaného utierkou),nechám vykysnúť, premiestnim na plech,nechám trochu podkysnúť a potom už to ostatné tak isto.

bambulka0406
3. okt 2011

@janette4 a nie je jedno ci ho das kysnut do tej osatky alebo v pekarni? pecies na klasickom plechu ? narezava sa iba tak navrchu, vsak? dakujem za rady, som ani netusila, ze sa takto musi menit teplota 😉

janette4
3. okt 2011

@bambulka0406 nemusí.skúšala som aj hodinu na 180 a tiež sa pekne upiekol.
je to jedno,do ošatky ho dávam len keď mám dosť času,lebo keď ho pečieš v rúre,trvá to zhruba o 1hod.dlhšie,ako keď ho v pekárni necháš aj upiecť.takže tie 4hodiny zhruba celá "výroba".

bianka234
3. okt 2011

@reruna no veď už to trvá asi 3 mesiace a tá múka je T650 takže fakt neviem.

reruna
3. okt 2011

@bianka234 tak zkus jinou značku mouky.... jinak nevím proč se ti najednou nedaří, já taky peču pořád ten chlebík z mmb a kombinuju mouky hladkou a celozrnnou nebo žitnou, špaldovou, vždycky se podaří

janette4
6. okt 2011

ja som včera robili tieto žemle a sú fantastickéééé:
http://varecha.pravda.sk/recepty/celozrnne-zeml...