Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

stanulik9
5. feb 2011

@mukky ja som vsadila na lacnejšiu variantu a kúpila som tú čo bola pred týždňom v Kauflande za 30Eur. Má len jeden hn. hák a aj veľkosť nám stačí, lebo nám sa najviac samozrejme páči čerstvý chlebík.

mukky
5. feb 2011

@dora01 tu je,nech sa páči...
ale odporucam dať viac cukru....

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505

tak to bola super cena 😅,ja mám molinex baguette a stála 129 eur,ale som max spokojná....ja som bola vo "švungu" nákupov bud kupim dnes alebo nikdy 😀,vlastne je to skoro to isté,kolko kg chlebík tam mozes max robiť?

mukky
5. feb 2011

@lindulak bohužial Ti neporadím ale na to droždie sa pozriem 😉 ,chodím do dm casto,vacsinou tam nakupujem malému bio potraviny...to droždie by malo byť tež bio nie?

mukky
5. feb 2011

@zucha ahoj,ako myslís ako?na kolko stupnoch?
ja peciem bez syra najprv,nech sa mi zapecu trosku tie veci naukladané a nakoniec dam syr ale uz do vypnutej rury,aj tak sa krasne roztecie...

cca takých 20 minut peciem jeden velký plech...najprv na 250 dam na par minut na zapecenie a potom stiahnem a kontrolujem cesto zospodu,nech sa nepresuší

dora01
5. feb 2011

@mukky 500, 750 a1000g chlebik, ja som pozerala aj na tu moulinex baguette, ale ta sa mi uz zdala dost drahaa o kus vacsia, tato ma taky kockaty tvar, tak sa mi zda zaberie menej miesta 🙂

mukky
5. feb 2011

@stanulik9 to som videla letak ale uz bolo po akcii,mamku lanárim nech si tiez DP kupi 😎 ,tusim to bola 25% zlava a vyzerala celkom dobre 😉 ,tak nech Ti služi 😎

mukky
5. feb 2011

@dora01 😎 ,ved iste aj taká postačí 😉 ,ja som vyberala podla recenziíí tu na MK aj na inych strankach a bolo rozhodnuté 😎 ,este ze mám velku kuchynu lebo uz sa mi tých spotrebičov kopí 😀

mukky
5. feb 2011

ja už len čakám kedy budem uplne zdrava a zacnem vypekať z kysnuteho 😀

dora01
5. feb 2011

@mukky vsak my mame panelakovu kuchynu, tak sme museli najskor vymysliet ako to zreorganizujeme, aby sme sa v tej kuchyni mohli este pohnut 😀

mukky
5. feb 2011

@dora01 ved aj my, ale máme rohovu kuchynu tak sa to celkom dá.....uz a chystam len na pressovar a finíto 😀,nedávno sme kupili parný hrniec,teraz odštavnujeme takmer denne ovocie aj to zabera miesto,ale to sa da aj odkladať,len komu by sa zakazdým chcelo 🤐

dannynka
5. feb 2011

@dora01 super tak už si tu 🙂

ozaj babulky,nemate niektora vyskusaný recept na cesto na závin? chystam sa robit a zatial nemam ziaden oblubený 😝

dannynka
5. feb 2011

@mukky
@dora01 keby som aj ja nemala velku kuchynu tiez by som nevedela kam pekarničku dat 😀 😀 este ze sme sa v lete prestahovali do vacsieho 😀 😀 a hend na to som si kupila pekarničku 😀 😀 v starom byte veru neviem kde by som ju dala 😀 😀

mukky
5. feb 2011

@dannynka ahoj,k susedom 😀

malý spinka tak kukam receptíky 😉 ty si robila tie tvarohove rozky co potom aj ja,vsak?nelepilo sa ti cesto?myslim ze si mi vtedy nedala odpoved 😀

stanulik9
5. feb 2011

@mukky dnes ju brácho kúpil a ešte bola za tú cenu. Takže ak je blízko vás kaufland, stále máš nádej
idem robiť kysnuté koláče so slivkami a posýpkou. Máte niektorá osvedčený recept na kysnuté cesto?

stanulik9
5. feb 2011

@mukky moja DP je v kúpeľni, lebo do kuchyne sa už nevošla 😀

lindulak
5. feb 2011

@stanulik9 a nasa DP je v chodbe 😀

katy2
6. feb 2011

oechove a skoricove zaviny hotove 🙂 mnam.... 😝

katy2
6. feb 2011

inak tento recept na akekolvek kysnute mam osvedceny, je super.... ale davam 15 malych lyziciek cukru, nie je to vela....
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3470

danula.ch
6. feb 2011

ahojte, poradite niekto dobry recept na briosku? taku lahucku nadychanu mnam 🙂
zatial sme skusali len vianocku, ale dopadlo to katastrofalne, chutove v pohode, ale cesto tazke, huste, ako keby nevykysnute. mali sme to na sladkom programe, trva 2 hodiny, ale prilis dlho to teda nekyslo a aj vysledok je taky kadejaky, este aj hruba korka 😒

monni
6. feb 2011

@katy2 co su to tie povidlove bochanky? este som o tom nikdy nepocula.

stanulik9
6. feb 2011

@katy2 práve je v DP a slivky v pohotovosti v kuchyni ... 😉

lindulak
6. feb 2011

@mukky ano je bio. a dnes som vyskusala dat len polovicu jedneho sacku a tiez dobry vysledok... je to take dvojbalenie - spolu na kilo muky.

katy2
6. feb 2011

@monni ja tie povidlove bochanky nerobim, akurat cesto vyuzivam na vsetko mozne kysnute... zaviny, buchty alebo hoc aj len tak na plech so slivkami a posypkou....

katy2
6. feb 2011

@stanulik9 nech sa vydari a nech chutna....

bambulka0406
6. feb 2011

ahojte, vedeli by ste mi poradit nejaky recept na slano? chcela by som v utorok nieco upiect, rozmyslala som nad pizzovnikami, ale tie som robila nedavno a nic mi nenapada 😖

matja
6. feb 2011

@bambulka0406 - ja budem robiť v stredu toto: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3945

Včera som robila parené buchty s rôznymi náplňami, boli dobré 🙂 Teraz sa mi pečie v pekárničke chlieb, výnimočne z lidláckej zmesi 🙂

dannynka
6. feb 2011

@bambulka0406 ja som skušala toto

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13691 a aj toto

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1457

ja som vcera "zbuchla" závin a uz je len pár kuskov 😀 😀 😀

reruna
6. feb 2011

@danula.ch tady na straně 204 od erikasadek je super brioška

bambulka0406
6. feb 2011

@dannynka dakujem 🙂 vyzeraju oba fakt dobre. vyskusam. moja starka pekavala nieco taketo.... oba recepty su mi zname

bambulka0406
6. feb 2011

@matja vyzeraju super aj tieto tycinky... rychle a jednoduche 🙂