Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

wighy
5. jún 2008

dani no a lacnejsia je okolo 2500sk a mat doma 2 pekarne to by bol luxus,takze bohuzial som musela objednat te nhak za tu cenu 😒 ale uz zistujem ktory hak b na to sedel a mozno kupim do zasoby hehe

tie buchty som zatial ece neposypala nicim,jedla som ich iba tak ale muzovy spravim granko s maslom a sebe dam mozno skoricovy cukor 😉

idem pridat fotky zo zemliciek,v recepte je pisane ze 220C a 20 min no po 185 min uz to bolo chytene trosku viac ale neva,chutia vyborne 😉

jajax
5. jún 2008

lusil,ovocne knedliky robila aj moja svokra po tom co ich syn velmi vychvalil a to je vykon,lebo svokra podla mojich receptov nerobi ani keby mala zomriet od hladu.urcite ich nepochvali ale to ani necakam.

robila som rozky ktore sa pacili vesi.fotku som dala na salema.su velmi chutne,ale musela som pridat 100g muky.neviem kde je chyba lebo tolko muky je dost velky rozdiel a musela som este dost podsypat.ale vysledok stal za to.

lusil2005
5. jún 2008

cairka a ktory recept si robila??? lebo mne vtedy ten co som skusala moc nenakysol. je ten tvoj taky nadychany?

lusil2005
5. jún 2008

fiii jake krasne nove vytvory su na salemovi!!! no gratulujem baby, my sme tu ine pekarky! 😀
ani vy ste netusili ake ste brutalne sikovne kym ste nemali pekaren? 😅 😀

vesi
5. jún 2008

lusil, presne moja reč 😀
pôjdem pozrieť na salema, ale teraz potrebujem poradiť, na kolkých stupňoch ste piekli tie plnené rožky a ako dlho?

lusil2005
5. jún 2008

vesi tie monikahor?

lusil2005
5. jún 2008

220°C 10-13 minut. ked robis neplnene, tak vraj 20 minut. mne tam vydrzali tak 15 😅

vesi
5. jún 2008

lusil, áno, tie , dakujem, cesto práve kysne, potom odfotím 😀

vesi
5. jún 2008

ešte mám otázočku, ked si to naplnila, tak si to ešte ako dlho nechala kysnúť? a čím si to potierala? 😕

lusil2005
5. jún 2008

kyslo to este 40 minut a potrela som to vajickom rozslahanym s mliekom a solou.

vesi
5. jún 2008

dakujem, aj som ich nechala 40 min kysnúť a potrela som vajíčkom a posypala sezamom, tera sa pečú a ja mám dietu, stopercentne neodolám a ked vychladnú ochutnám, ale ved musím ako zistím či sú dobré... 😝 😅 😀

vesi
5. jún 2008

ide ma poraziť, povytekal mi z niektorých syr 😠 ,ale asi nebol veľmi kvalitný, lebo už ked som ho rozbalovala, tak sa rozpadával 😠 😠 ale voňajú nádherne 😀

cairka
5. jún 2008

lusil, ten čo je na poslednej strane lacných receptov od Gucz. mám foto, ale len v mobile, dám na salema za chvíľu. bol nadýchaný a výborný

lusil2005
5. jún 2008

vesi to aj mne niekedy povyteka. ale to nevadi.nieco tam ostane 😀

cairka tak ten som robila aj ja. nechapem ☹

lusil2005
5. jún 2008

daaaaj to uz na salema! chcem vidiet 😀 a normalny plech si robila? ked si to roztiahla prstami, ake asi bolo hrube cesto? lebo moje bolo uplne tenucke. asi urobim z 1,5 davky...

mucilienka
5. jún 2008

babulky, aj ja sa pridam... mne sa v poslednej dobe volajako s chlebikom nedari, mala som pokazenu piecku, dali mi druhu - Moulinex XXL a v poslednej dobe, mi strasne prekysnea potom sa mi stred prepadne.. co robim zle? vsetko davam podla navodu, a osvedceneho receptu...

katy2
5. jún 2008

asi drozdie... davas vela... na 500g muky treba 1/4 cerstveho... so susenym nemam skusenost.....

mucilienka
5. jún 2008

katy ja davam na 750g muky 2KL suseneho ...

mucilienka
5. jún 2008

ako davas to cerstve?

katy2
5. jún 2008

do prostriedku muky a zasypem cukrom

lusil2005
5. jún 2008

s tym mnozstvom drozdia na kg muky je to relativne. v kazdom recepte je to inac. zalezi aj od toho kolko tam ide tuku, ci tam nejde cmar atd atd.
kazdopadne - prepadavajuci chlebik moze mat dva dovody: vela drozdia alebo vela tekutiny. ked sa miesi cesto, ustriehni si to. musi byt v peknej jednej kope (guli) ktora chodi z haku na hak. ked sa ho dotknes prstm, nesmie byt lepkave ale hladucke. a ked to tak je a aj tak sa prepadne, skus ubrat trosku drozdia.

susene drozdie je cca 2 lyzicky ako 1/2 cerstveho drozdia

lusil2005
5. jún 2008

haha wighy ty ake efekty robis na tych fotkach na salemovi!!! 😀

katy2
5. jún 2008

tak to davas asi fakt vela drozdia... na 750g muky by som dala 1/4 kocky + 1/2 zo stvrtky cerstveho, aby to bolo presne....

mucilienka
5. jún 2008

katy, takze tekutinu, sol, cukor, muku, doprostred drozdie? take poradie?
lusil, tak viem, kde je chyba, moc riedky.. mi do toho vsetci kecali, ze je cesto moc tuhe.. tak som prilievala vodu...

lusil2005
5. jún 2008

no na sacku suseneho drozdia je napisane: vystaci na 500g muky. a jeden sacok (dr.oetker) = 2 lyzicky. ale ako som vravela - vela zavisi od receptu.

katy2
5. jún 2008

ja davam naspodok vodu, olej zasypem to mukou a do stredu muky davam drozdie s cukrom a na kraje sol, semiacka a ine...
na 500g muky davam 300ml vody a 2PL oleja.... a muku kombinujem ako sa mi zachce... chlieb sa mi ani raz nepokazil... jek krasny nadychany....

mucilienka
5. jún 2008

katy, daj mi pls cely recept... a to je kolko kg chlebik?

katy2
5. jún 2008

chlieb ma 850g

300ml vody, 2PL oleja, 500g muky (davam 400g T650-hladkej a 100g graham, alebo 300g hladkej, 100g graham a 100g celozrnnej), 2KL soli, 2KL cukru, 1KL rasce (1KL lanove semienka) a 1/4 cerstveho drozdia....
mam to odskusane, robim na moulinex XXL a je perfektny.... 😝

katy2
5. jún 2008

postup je dolezity, v akom poradi davas suroviny - tekutiny naspodok a muka na to....

mucilienka
5. jún 2008

katy a na akom programe a ako tazky? ako kilovy? takze kvasok nezarabas, buchnes to tam cele?