Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dusanab
17. nov 2010

a takto vyzerá v priereze 😉

5katarina7
17. nov 2010

@dusanab a na akom stupni si piekla a približne koľko,aby aj stred bol prepečený?Super vyzerá ten chlebík 🙂

dusanab
17. nov 2010

@5katarina7 ďakujem 😀 Najprv 10 minút pri 250 stupňoch s hrnčekom vriacej vody na spodku, potom 30 minút na 170 stupňoch a nakoniec asi 15 minút pri 150 stupňoch. Podľa tohto http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=54369&ord...

dannynka
17. nov 2010

ahojte,idem sa pochvalit fašírkou co som dnes urobila v pekarničke na zajtra k obedu 😀 😀

dusanab chlebík vyzera mnamozne 🙂

dusanab
17. nov 2010

@dannynka ďakujem 😀 Ako si robila fašírku? Vyzerá veľmi dobre, joooooooj ako by som si dala 😀 😀

dannynka
17. nov 2010

@dusanab to je hlavovy recept,čo dom dal 😀 mala som 0,5kg masa mleteho,potom cibula,cesnak,ovsenne vločky,majoran sol vegeta,mlieko a struhanka...toto vsetko som do nej dala,vytvarovala šúlok 😀 😀 😀 a dala piect do pekarničky 😀

lukika
18. nov 2010

@dusanab super vyzerá ten chlebík a bez tej ošatky ste to neskúšali piecť v rúre otáznik. Normáne ste ma ňou nakazili. Inak ja mám rúru s takým programom na pečenie chleba a pizze kde je 300 stupňou neviete mi poradiť či to nie je moc lebo tu všetky píšete menšie stupne ale ked je to origoš program na to tak neviem a isto sa tá teplota má po nejakej dobe stíšiť asi

dusanab
18. nov 2010

@lukika ďakujem 😉 ja som piekla v rúre chlieb prvý raz takže ja moc neporadím, som rada že je to jedlé 😀 😀 Myslím že keď máš špeciálny program na pečenie chleba oplatí sa ho vyskúšať, ja by som to určite skúsila. Nepísali v návode na použitie ako dlho by sa to približne malo piecť? Prípadne či to samo počas pečenia tú teplotu neupravuje a tak. Keď zlyhajú všetky pokusy, prečítaj si návod na použitie 😀

alami
18. nov 2010

mne ošatky ani dnes neprišli 😒 tak čakáme dáááál 🙂

dannynka
18. nov 2010

@alami zatial ani mne 😒

dusanab
18. nov 2010

so mnou asi chceli mať pokoj čo najskôr 😀 😀

adamko05
18. nov 2010

@dusanab waw... užasne vyzeral ten chlebík... ošatka robí svoje tuším... odkiaľ si kupila???... prax, neprax... krááásny 😵

dusanab
18. nov 2010

@adamko05 ďakujem 🙂 😉 ošatky sme všetky objednávali tu http://www.osatky.szm.com/index1.html akurát že dievčatám ešte nič neprišlo, iba mne 😖 dosť čudné ale asi chceli mať so mnou čím skôr pokoj 😀 😀

adamko05
18. nov 2010

@dusanab ceny dohodou??? 😕 😕 😕
a aky rozmer ste brali?

dusanab
18. nov 2010

@adamko05 ja osobne oválnu 1,2 kila 🙂 ceny dohodou nie sú, to asi len pre veľkoodberateľov. Mne prišiel takýto cenník:

ošatky spájane drôtom sú vrtane skrz cez pruty ošatky a sú pevnejšie a ošatky spajane sponami sú nastreľované na každy prut zvlašť.Posielame aj v malých množstvach poštou na dobierku.
Poštovne hradí odberateľ.

; Cenová ponuka

Ošatka trstenná oválna: &nbs p; Ošatka trstenná guľata:

0,50 kg - 2.32.-€ 1,35 kg - 2.99.-€ &nbs p; 0,50 kg - 2.32.-€ 1,35 kg - 2.99.-€
rozmery- rozmery- rozmery- rozmery-
dlžka h orný okraj: 21 cm dlžka horný okraj: 34,5 cm priemer vrch: 16,5 cm priemer vrch: 22 cm
dlžka dolný okraj: 19 cm dlžka dolný okraj: 30 cm priemer spod: 10 cm priemer spod: 14 cm
šírka dno: 7 cm & nbsp; šírka dno: 8 cm

0,75 kg - 2.49.-€ 1,50 kg - 3.15.-€ 0,75 kg - 2.49 .-€ 1,50 kg - 3.15.-€
rozmery- ; rozmery- rozmery- rozmery-
dlžka horný okraj: 27 cm dlžka horný okraj: 36 cm priemer v rch: 18 cm priemer vrch: 22,5 cm
dlžka dolný okraj: 23 cm dlžka dolny okraj: 32 cm priemer spod: 11,5 cm priemer spod: 16 cm
šírka dno: 8 cm šírka dno: 8 cm

1,00 kg - 2.66.-€ & nbsp; 1,75 kg - 3.32.-€ 1,00 kg -2.66.-€ 1,75 kg - 3.32.-€
rozmery- rozmery- &nb sp; rozmery- rozmery-
dlžka horný okraj: 30 cm dlžka horný okraj: 40 cm priemer vrch: 19,5 cm priemer vrch: 23 cm
dlžka dolný okraj: 28 cm dlžka dolný okraj: 36 cm &n bsp; priemer spod: 12,5 cm priemer spod: 17 cm
šírka dno: 8 cm šírka dno: 8 cm

1,20 kg - 2.82.-€ 2,00 kg - 3.49.-€ 1,20 kg - 2.82.-€ &nbs p; 2,00 kg - 3.49.-€
rozmery- rozmery- rozmery - rozmery-
dlžka horný okraj: 32 cm &n bsp; dlžka horný okraj: 45 cm priemer vrch:21 cm priemer vrch: 25,5 cm
dlžka dolný okraj: 28 cm dlžka dolný okraj: 40 cm priemer spod: 13 cm priemer spod: 18,5 cm
šírka dno: 8 cm šírka dno: & nbsp; 8 cm

Plátenka-1,00.-€ všetky gramáže.

Ošatky spajane sponami sú drahšíe o 0,70.-€ na všétkych gramážach.

mukky
18. nov 2010

ahojte,
dievčatá akurát som dopiekla chlebík a mám pocit že mi tak viac vykysol ako inokedy 😅 a dala som presne to isté ako vždy,len som pridala ten ocot ako aj vy dávate...može to byť tým,neviete?

chutovo este neviem aký bude,hadam ten ocot nebude cítiť...

mukky
18. nov 2010

@dusanab krásny chlebík sa Ti podaril,bol chutnejší ako z pekárničky?

dusanab
18. nov 2010

@mukky krásny chlebík si upiekla 🙂 mne sa tiež niekedy podarí tak že mi vykysne viac ako inokedy a surovín je rovnako 😕
ďakujem, áno bola to úplne iná chuť, taká chlebovejšia, ale niečo mi tam trochu chýbalo, možno len štipka soli....neviem....nabudúce skúsim viac soli 😉

alami
19. nov 2010

@mukky krásny chlebík 🙂

mne tie ošatky ani dnes neprišli ☹ a tááák sa teším na ne 😅

lukika
19. nov 2010

Tie ošatky sú také prútené otáznik Ja som si myslela že to je nejaké keramické alebo čo a drahé a to je prútené no super koľko ste si ich objednali každá len po jednej alebo treba viac ked sa vám pokazí alebo to vydrží otáznik Aké gramáže ste si objednali ostatné baby ak to nie je tajomstvo otáznik Už som celá nažhavená objednať si ju len neviem akú veľkosť

dusanab
20. nov 2010

@lukika áno ošatky sú prútené 😉 ľahučké a dobre skladné 😀 ja dúfam že vydržia dlho lebo keď dám tú jednu mame ostane mi jedna a tá musí so mnou prežiť veeeeeeeeľmi dlho 😀 😀

dusanab
21. nov 2010

Ahojte, zas som skúšala ošatku, dnes aj s plátenkou, a takto to dnes vyzeralo 😉 dnes som potierala slaným mliekom, čítala som o tom už aj minule ale nejako som vtedy na to zabudla, chlebík je lesklejší, chuťovo uvidíme 🙂

dusanab
21. nov 2010

a fotky som zabudla že áno 😀

tami712
21. nov 2010

ahojte 🙂
@dusanab som rada, že si s ošatkami spokojná, tie tvoje chlebíky vyzerajú super 😵 😵 😵
ja som včera skúšala chlebík s cmarom a bol mňaam:

alami
21. nov 2010

babky, tie chlebíky máte nádherné, strašne sa teším na tie ošatky, dúfam, že aj mne sa tak vydaria ako vám 🙂

maminkatn
21. nov 2010

ahojky,,,babule,,,,tak aj ja sa pridavam,,k vam do temy,,,xi xi,,,som robila,,ten zaklady,,xlebik,,ten s tym octom,,,dcera,,ma namotala,,na pekarnicku,,,sme ju dneska,kupili,,,je to,,,znacka,,,VEGA,,,kupili,,sme ju v okay,,,,a xlebik,,je famozny,,,,, 🙂 🙂 🙂 🙂 inak,ja som xlebik,,pekavala,,,v normalnej plynovej trube,,,ale cesto,som musela,vymiesat rucne,,,a to je riadna makacka,,aj,ked som to robia,,,slahacom,,s nadstavcom,,na cesto,,,ETA,,,ale moje ramena,,,a,klb,,v,,pleci,,,to,,odmieta,,,takze som si dala,po,,narodeninovy darcek,,a,vlastne aj dnes,,mame s muzom,,,29 vyrocie,,sobasa,,,pekny darcek,,nie,,,a narodeninky,,som mala,,7...novembra,,, k tomu pi vypovedala,mikrovlnka,,vcera,,,takze so zabila,jednou,ranou,,dve,muxy,,,, 😀 😀 😀

dusanab
21. nov 2010

@tami712 ďakujem 🙂 aj ty máš krásny chlebík, škoda že som aj ja nenechala trošku dlhšie piecť, mal by krajšiu tmavšiu kôrku 😔 ale je tmavší ako vyzerá na fotke 😉 @alami neboj, aj tebe prídu a budeš vypekať odušu 😀 ale stále nechápem prečo vám ešte neprišli 😒

dannynka
21. nov 2010

@dusanab
@tami712 krásne chlebíky uz aby boli ošatky doma 😀 😀 😀 😀

maminkatn
21. nov 2010

hm,,,skoda,,ze moj,,sme neodfotili,,,ale,ma to,vobec,,nenapadlo,,ved aj synator,,ma fotak,,,hm,,ale uz druhy krat odfotim,,,a aj ja som zvedava na tie osatky,,,,ako,to,dopadne,,,, 😉 😉 😉 😉

vinka
21. nov 2010

Ahojte.Dlho som tu nebola ale aké krásne chlebíky pečiete.Ako z obrázku. 😀