Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jaja32
11. jan 2011

@alami dakujem, riskla som a na ...., ale uz je takmer zjedeny.

mizulienka
11. jan 2011

@alami myslis, ze tu vianocku, co robime, ze ju mozem urobit aj v pekarnicke...myslim aj nechat ju upiect...
nemam cas sa s nou hrajkat a mam na nu chut 😝
ak ano, tak na akom programe?

alebo dievcata pekarky, robite v pekarni aj vianocku, od zaciatku az do konca...dik

divoska
11. jan 2011

@mizulienka myslim ze v poho ale robila by som z polovicnej davky lebo ta minule mi nakysla tak ze keby sa tam zacala piect tak amen

imzadi
11. jan 2011

k tomu kminu, me spis slo o to, jestli pak ten vcelku nevadi pri kousani 😀

alami
11. jan 2011

@mizulienka ako píše divoska, asi by som len z pol dávky = štvrť z celkového pôvodného receptu, alebo tretinu z celkovej dávky, lebo tá vianočka je veľká, neviem či by mala kde nakysnúť v pekárni, ja by som robila na základnom, ale aj na sladkom sa môže

alami
11. jan 2011

@mizulienka alebo si sprav toto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2497 a máš to zaručene dobre, je fakt výborný, miesto sádla dávam heru, ja ho robím na základnom

alami
11. jan 2011

@imzadi ja dávam celú rascu, mne to ku chlebu patrí, na pečený v rúre som dávala rascu aj navrch

bianka234
11. jan 2011

@reruna dobre, dám si poradiť, díky
@imzadi ja osobne mám radšej niekde taký a niekde taký, v chlebe celú rascu, drvenú tam nie je cítiť podľa mňa

bianka234
11. jan 2011

maďar, rasca kmín všetko jedno

sirinka
11. jan 2011

tak chlebik je v pohode...

teraz ktora z vas ma odskusany recept na mrkvovy chlebik? ja taky uplne mam najradsej....

sirinka
11. jan 2011

ja davam rascu celu

adul67
11. jan 2011

ahojte kočky ja som dostala DP eta a teraz som piekla babovku recept som našla tuna niekto tu hodil stranku tak som si všetko vytlačila a skušam ale sa mi dost pripiekla neviem prečo ak mate niekto pekarničku eta hodte mi nejaky dobrí receptík ale odskušany už som toho dost zbabrala.

mukky
11. jan 2011

ahojte,
@mizulienka ahoj,ja robievam tuto,len pridavam dospelakom viac cukru,hlavne vanilkoveho a miesam polohrubu muku s hladkou a aj kandizovane ovocie dávam,citronovu koru....

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6007

mukky
11. jan 2011

@alami podvecer sa chystam na ten chlebík v rure 😲 😀

takze recept mozem pouzit ten Tvoj,ano?na kminovy chlebik...co robievam aj v DP....a tu vodu staci mat v rure len tých 15 minut,nemusim ju tam mat cele pecenie?

ja mam len jednu mriezku,takze asi pojde na spodok rury hrncek 😕

alami
11. jan 2011

@mukky ja robievam super chlebík z MMB, ale asi asj ten kmínový môžeš, prečo by nie...
ja mám chlieb na plechu, takže mriežka môže ísť pod vodu
mne teraz práve kysne - už v rímskom, robím taký zemiakový - prvýkrát, tak ak sa vydarí, dám vedieť

imzadi
11. jan 2011

dekuju holky 😉 tesim se na ctvrtek, az vyzkousim ten prvni receptik 😀

alami
11. jan 2011

@adul67 prvé skúšaj chlebíky, alebo mazanec, bábovka sa horšie pečie
@imzadi a čo ty už máš objednanú pekáreň? a ktorú nakoniec?

mne tu už chlebík rozvoniava, ako sa pečie 😵

imzadi
11. jan 2011

@alami jojo, nakonec jsem koupila tuto : http://www.mojepekarna.cz/unold-68415 sehnala jsem ji za 2000, coz je asi 80 euro...snad bude ok🙂 tesim se 😀

alami
11. jan 2011

vyzerá super, @imzadi , pozor na tie recepty z manuálu - ako povedal aj na videu, tie sa neodporúčajú. Má super vyberanie nádoby, ja mám tiež také - pootočením, ide to oveľa ľahšie ako zakliknitím a potom ťahaním von - ako má väčšina pekární. A unold sú tie lepšie pekárničky 😵 nech ti dobre slúži 😉 🙂

imzadi
11. jan 2011

@alami dekuju, precetla jsem hodne recenci a u teto nebylo defakto nic spatne a ani moc lide nereklamovali a ta cena je vcelku ok...a budu zkouset jen recepty overene odsud, jako je treba ten Tvuj superchlebik 😵

brusinka.pusinka
11. jan 2011

@alami knedlík byl supr 😉 malá ho jedla jen tak bez ničeho a syn si jak zbylo obalil ve vajíčku a osmažil , moc dobrý byl 😀 😀 😀 😀
@imzadi pěkná moc a vypadá podobně jak moje 😉 já mám Domo B3975 momentálně se dělá Vánočka snad se povede 😉 zkouším ten receptík co tady dali dneska holky😉
Jinak syn dělal tento chlebík a byl supr měla jsem sice jeden plátek ale zítra ho znovu zkusím já 😉
Jurův podmáslo-jogurtový chléb

* 300 ml podmáslí
* 150 g bílého jogurtu
* 25 g másla nebo margarinu
* 400 g polohrubé mouky
* 100 g špaldové mouky
* 6 g sušeného droždí
* 2 čajové lžičky soli
* 2 čajové lžičky cukru
* 2 čajové lžičky kmínu
* Program Klasik, kůrka tmavá, velikost malá.

brusinka.pusinka
11. jan 2011

Jinak toto je také mňam chleba a nejlepší je v normální troubě 😉
* 375 ml vlaž. vody
* 1PL octa
*2PL oleje
*150g chlebové mouky
*375g hladké mouky
*1/2 Pl cukru
*2PL soli
*1 PL kmínu
1/4 droží´=11/2 lžičky sušeného 😵

mizulienka
11. jan 2011

ahojte dievcata, vidim, ze sme sa pekne rozrastli, vitam aj ja vsetky nove maminy 🙂
@alami mazanec sa pecie, potom poreferujem, ako vysiel...zvlastne, ale tam ide len polohruba muka, doteraz som robila vsetky sladke cesta iba z hladkej...

inac mne chleby kde ide olej nikdy nevysli, ja neviem preco...robila som minule ten super chlebik z MMB a vobec nevysiel...davala som prvy krat susene drozdie, mozno to bolo tym, neviem...mne stale najlepsie vyjde uplne jednoduchy chlebik, kde ide iba voda, muka, cukor, sol, drozdie...mozno robim nieco zle a ani neviem co 😒

brusinka.pusinka
11. jan 2011

@mizulienka DÍKY ZA PŘIVÍTANÍ. No mě poradila kamoška ten olej přihřát do vlažna jako vodu aby měli stejnou teplotu , jinak mě aké občas chlebík nevyjde tak potom máme chlebové placky a nebo polévku 😉 😀 😀 😀 😀

imzadi
11. jan 2011

i ja dekuji za privitani, ikdyz matka zatim nejsem 😀

mizulienka
11. jan 2011

@imzadi jaaj prepac, nevsimla som si...tak vitam aj vsetky skoro maminy 😉

imzadi
11. jan 2011

@mizulienka ja doufam, ze dlouho uz ne, uz me to neba 😝

mizulienka
11. jan 2011

@alami ten mazanec je bozsky 😵 mnam, fakt je super, dakujem za recept, odteraz uz iba tento mazanec 😅

mizulienka
11. jan 2011

@imzadi pozeram, ze to uz asi ani dlho trvat nebude, drzim palce, aby to prebehlo hladko 😵

alami
11. jan 2011

@mizulienka no...že konečne niekto vyskúšal a uznal 😅 😀 , piekla som ho aj v rúre - v rímskom, bol úžasný!!
@brusinka.pusinka tak isto - veľmi ma teší, že vám knedľa chutila, mne sa zdalo, že som si ten recept proste skvele do-vylepšila a že takto je naozaj skvelá 🙂 hlavne treba zapísať a nestratiť, strašne ma vie naštvať keď trafím nejaký super recept a potom už neviem ktorý to bol 😝

môj dnešný zemiakový chlebík v rúre je výborný,
@mukky smelo môžeš aj bez ošatky, dala som to rovno do rímskeho a má pekný tvar, nech sa ti vydarí 🙂