Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

imzadi
23. jan 2011

tak se jdu pochlubit s vysledkem...co rikate? 😵

monni
23. jan 2011

@beata17
ahoj, ja som si tiez kupila moulinex baguette, uz som vyskusala viacero receptov ale doteraz sa mi tie chlebiky vobec nepodarili. Stale su nizke a vo vnutri su strasne mokre. Neviem v com robim chybu. Drozdie pouzivam vzdy iba susene Dr. oetker.
Ale skusala som uz aj zmesi od labety to som tiez nebola moc spokojna. Skusali sme to aj u svokry, ten isty postup ako som robila ja, ona ho mala krasny vysoky, chutovo mnam a ja hrozny (pekarnicku ma inej znacky).
tak fakt neviem v com uz moze byt problem.

Vcera som skusala upiect vianocku co ste tu dali recept, ta mi vysla krasne a este jeden chlebik, zakladny rascovy biely, len vodu som dala z obeda z uvarenych zemiakov namiesto cistej vody, a chutil super. Vytesujem sa ze sa mi konecne prvykrat nieco podarilo.
Musim precitat vase recepty a skusat dalej, lebo vy tu mate naozaj krasne chlebiky a ine dobroty 🙂

monni
23. jan 2011

@imzadi

krasne, mas pochvalu 🙂
normalne som dostala chut na take dobre pletenky, asi sa pojdem pokusit aj ja 🙂

dusanab
23. jan 2011

@imzadi krásne 😉 chutili?

@mukky ja používam 00 špeciál extra na obaľovanie, zápražky a zátrepky 😀 😀 ale na tie langoše som myslím dala vždy špeciál extra a boli dobré. Raz som ale nemala t650 a robila som perníky z 00 a veru neboli také dobré ako predtým 😖

mukky
23. jan 2011

@imzadi jéj ty más dnes termín? 😅 a nič?

krásne pletenky 😅 ako chutili?ktorý receptík si robila? 😎

matja
23. jan 2011

@imzadi - krásne pletienky, napíš, či chutili a aké boli na druhý deň, to ma pri pečive tiež vždy zaujíma.

baby, nikto nerobil lekvárové pečené buchty? Nerozlial sa vám lekvár? Lekvár bol dosť hustý - domáci, černicový, myslela som si, že to môže byť. Ináč aj na tvarohových buchtách som mala diery na hranách, ako sa dali buchty dokopy, ale tvaroh sa nerozlial. Žeby som robila tenké cesto? Malo tak max. 0,5 cm, ale ako som buchty po naplnení zliepala a tvarovala, tak sa cesto natiahlo a bolo asi na niektorých častiach tenšie. Lenže neroztrhlo sa mi, fakt neviem, prečo som tam mala potom na tých spojoch diery...
Ale aj tak som hrdá na seba, že som sa konečne odhodlala na kysnuté veci, doteraz som pekávala iba koláče, zákusky, kysnuté cesto som nerobievala a s DP je to hračka 🙂

imzadi
23. jan 2011

@monni @dusanab @mukky @matja tak chutove jsou vynikajici, mam radost...byl to tento recept http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3510

dala jsem 150 g zitne celozrnne a 250 g normalni hladke...

janette4
23. jan 2011

@imzadi krásne sa ti podarili,určite sú aj výborné. 🙂
@matja ja som chcela DP hlavne kvôli kysnutému cestu,ja som naň ľavá,doteraz som ho robila raz za rok,keď sa nepodarilo,išlo do koša a ďalší rok som ho zas nerobila.takto je to ohromne jednoduché. 🙂
@beata17,skús niektorý z receptov,ktoré tu uvádzajú kočky,väčšinu z nich majú niekoľkokrát odskúšané a overené.keby niečo,pýtaj sa,každá ti tu rada poradí.

imzadi
23. jan 2011

@janette4 s tim kynutym testem to mam stejne, mam rada kolace, knedliky, atd. ale proste sem na to nikdy nemela chut, energii a neslo mi to...takze pekarna u nas resi i tento problem, tesim se treba na domaci knedlik 😀

werunka21
23. jan 2011

Ahoj holky, chodím vám sem už nějaký ten den nakukovat, už mám pekárnu objednanou ke svým narozeninám 😀 . Se těším, jak dorazí a něco z vašich vyzkoušených receptů ukuchtím. Doufám, že mi to půjde 😅 . Třeba kynuté těsto je pro mě tabu, vyhýbám se mu obloukem, tak snad díky DP budeme kámoši 😀

imzadi
23. jan 2011

@werunka21 vitej🙂 jsme na tom podobne, mam jen tydenni naskok 😀

mukky
23. jan 2011

@mizulienka idem popozerať tu stránku 😎

mukky
23. jan 2011

@matja ja som ešte buchty nerobila,tak neviem poradiť...ale asi to bude tenkým cestom...a veru,je to brnkačka s DP 😀

mukky
23. jan 2011

@werunka21 vitaj a pridaj sa 😎 a aku budeš mať DP? 😎 ja na nu nahovaram aj mamku 😀

ja tak isto,pre mna dovtedy kysnuté cesto a vypekanie sladkého a slaneho tabu 😀 ,aj ked varím veľmi rada aj pečiem....ale vtedy len pre mm ako bublaninu ,slakde a slane z listkového atd...

a som skusila cca pred mesiacom?rozky,pletenky a cca pred 2 týzdnami sladké a ide to samo 😀 a vypekam celej rodine a velmi ma to baví 😎 ,pekarnicku som kupila koli malemu aby som mu mohla piecť chlebík a ani som si nemyslela co vsetko z nej vykuzlim 😎

mukky
23. jan 2011

@imzadi receptík uložený,to bude mocť aj moj malý 😉

reruna
24. jan 2011

@mukky pudingoš byl výborný, všem moc chutnal, už je snězený, příště zkusím ale raději nějaký jiný tuk, dala jsem tu heru a řekla bych, že to bylo tím tak málo husté... ty pdinky byly dobré, ale jak jsem tam dala tu heru, tak to zřídlo.... ten palmarín je tvrdý? ta hera je totiž dost měkká asi.... Tak ještě foto vzpomínka...

reruna
24. jan 2011

@mukky OO extra mouku používám na pečení bábovek, perníků, litého těsta, bublanin atd, dále jak ozásmažku atd. do pekárny se dá použít na rohlíky, nebo na sladké - mazance, vánočky.... i na chleba, ale ten tak nenakyne jako z mouky chlebové T650, na chleba ještě používám hladkou mouky z Lidlu nebo penam hladkou chlebovou...

než jsme dostali loni pekárničky, tak jsem kynuté těsto nedělala nikdy a te´d furt něco zkouším a zatím se daří🙂

reruna
24. jan 2011

@imzadi krásné pletýnky 🙂
@beata další nová pekařka, to tě chytí a budeš péct furt, jako my 🙂 Doporučuju vykašlat se na recepty v návodu k pekárně a zkusit některý ověřený odtud, z mimibazaru nebo z dámy.cz. Já peču tento chleba a vždy se povedl, sůl dávám do tekutin a droždí sušené v bílém obalu s modrou vlaštovičkou, míchám mléko(150 ml) a vodu(200 ml) a taky někdy míchám mouky (100 g celozrnné a 400 g hladké chlebové penam nebo hladké z lidlu). Můžeš přidat i různá semínka a chleba je fakt výborný. http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098

imzadi
24. jan 2011

@matja tak hlasim, ze pletynky i druhy den jsou super mekke a chutove vyborne...jelikoz jsme zatim dva, tak mame na tri dny co jist 😀

@mukky jinak vcera byl opravdu termin, ale nic se nedeje...porad 2v1 a dole klid...je to lenoch 😝

@reruna dekuju 🙂

chci zkusit nejaky cibulovy chleb...mate nekdo receptik nebo proste jen osmahnete cibulku a flaknete to do normalniho testa? dik 😉

mukky
24. jan 2011

@reruna ahoj,pudingoš je krásny,že foto vzpomínka 😀 😀

to nebude tou Herou,Palmarín je to isté,bude to iste tým pudingom...a ja už radsej extra špeciaál kupovať nebudem 😀

mukky
24. jan 2011

@imzadi ja ked napeciem chlebík ci rozky,pletenky tak necham si tak na 2 dni,chlebík nakrajam na krajce a zamrazím aj rožky 😎 ,predsa len tam nie su žiadne stabilizatory a na tretí den už su tvrdšie...

ja sa teším že hlavne jeme zdravé pečivo 😅 ,neobchytá ho milion ludí v obchode a viem čo si tam dám 😎

to musí byť napatie takto čakať na príchod bábatka 😅 ,ja som mala plánovany porod a uvidím ako to bude teraz...ak by si to nahodou chlapcek rozmyslel a už sa neukážeš 😀 tak veľa,veľa zdravíčka a nech vsetko dopadne výborne

imzadi
24. jan 2011

@mukky a rozmrazujes nejak specielne? a jake je to po rozmrazeni? preci jen se zatim moc necitim na to, menit najite recepty, abych neco nepokazila...

no a jinak napjata jsem, jako balon a to doslova 😀 ale proste se mu ven nechce, takze tak nejak pocitam s tim, ze v patek nas ceka nastup na vyvolavani tez 😝 diky moc za podporu!

mukky
24. jan 2011

@imzadi vobec nijako specialne,cca 30 minut pred jedením vyberiem z mrazaku chlebík ci rozky.dám na tanier a potom papame,je tio uplne ako cerstvé,zamraz si kludne aj v prvý den vsetko a potom už en vyberáš...
v mikrovlnke to nezohrievaj,len takto stačí

ja to tak robím roky rokuce,kupila som viac chlebika a peciva,hned pomrazila a uz len vyberala...a myslím ze tak robi aj vela dievcat odtial 😎

werunka21
24. jan 2011

@mukky Budu mít http://www.datart.cz/katalog/Pekarna-ELECTROLUX...

Když koukám na ty vaše výtvory, tak se mi zbíhají sliny 😀 😵 , už aby byla doma 😵

beaska
24. jan 2011

@janette4 dakujem 😀

imzadi
24. jan 2011

tak jsem dnes upekla na zitrejsi obed sekanou 🙂

mizulienka
24. jan 2011

@imzadi perfektne to vyzera,urcite to je aj dobre chuti, mnam 😉

imzadi
24. jan 2011

@mizulienka diky, dala jsem tam i varene vajicko a papriku, ale neni to v rezu videt🙂

brusinka.pusinka
24. jan 2011

ahojky holky 😉
@imzadi supr výtvory a mňam sekanáááááá 😝
já pekla jen chlebíky klasické a dneska jsem nechala pekárnu odpočívat udělala jsem jen bábovku, rychlou a mňamkovou oblíbený recept 😉
2Hr. polohrubé mouky
1Hr. cukru
1 Hr. mléka
1/2 hrnku smetany nebo oleje
2 vejce
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečiva 😉
kdo by chtěl vyzkoušet pisla jsem receptík 😉

luciferova
24. jan 2011

ahojte, robil niekto sadlove rohliky? musi tam ist mast? alebo mozem dat aj maslo...