Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

reruna
21. feb 2011

@mukky čistě polohrubou nevím, ale já jsem dávala půl na půl polohrubou a hrubou a byla dobrá, minule jsem dělala jen z hrubé a taky byla dobrá. MOžná ji někdo dělal jen polohrubé, ale já jsem to nezkoušela, tak zkus a uvidíš, mělo by to jít

mukky
21. feb 2011

@reruna dík,
a davas susene ci aj ćerstve drozdie moze byť??? 😀 😀 😀 tolko otazok na jeden knedlik 😀

mukky
21. feb 2011

@imzadi 😅

reruna
21. feb 2011

@mukky já dávám sušené, ale klidně dej čerstvé

dannynka
21. feb 2011

@imzadi gratulujem k babetku 😵 😵

@mukky ta je nasa najoblubenejšia 😉

a fotto mojho dnešneho špaldoveho chlebíka 😉 ešte je horuci a krásne tu rozvoniava 🙂 🙂

vesi
21. feb 2011

@reruna ďakujem 🙂 s cestom sa robilo dobre a to ja nemám veľmi trpezlivosť na takéto veci, sama som bola prekvapená ako ľahko to išlo.
MM zobral jeden celý do roboty, kolegovia mi odkázali, že bol výborný a môžem poslať aj nabudúce 😀

ako píše dannynka, čo tam po výzore, hlavne, že chutí. aj mne chutili a to nie som veľmi na sladké 🙂

reruna
21. feb 2011

@dannynka krásný chlebík
mně se dneska povedla super blbost - dělala jsem majolkové pletýnky a místo soli jsem tam dala cukr, jsem se přehmátla 😀 a normálně je to dobré, dám si s džemem na snídani... takové pletýnky nasladko 😀 už jsem jednou dělala vánočku naslano, tak te´d se mi povedlo zase takto 😀 ... no jo no, malý se mi motal pod nohama, tak jsem to chtěla jen rychle naházet do pekárny a bylo to....

reruna
21. feb 2011

@vesi těsto bylo super, ale tu náplň jsem měla moc řídkou, a vytíkalo mi to při tom motání ven....

vesi
21. feb 2011

@reruna ja som mala náplň zase takú hustú, že som sa bála, že ked vychladne, tak sa nebude dať rozotierať 😀 ale bola taká akurát. plnku som robila z 500ml mlieka 4PL kakaa, 2 pudingy a nakoniec zašľahaný 1 celý margarín.

vesi
21. feb 2011

@dannynka zabudla som, ten chlebík je perfektný ani v obchode taký dokonalý nekúpiš 😀

dannynka
21. feb 2011

@reruna dobrý napad s tymy majolenkovým na sladko asi vyskúšam 😀 😀 😀 inak ja som mala tiež tu plnku v pohode presne ako píše @vesi a aj s cestom sa mi robilo super 😉

dannynka
21. feb 2011

@vesi dakujem 🙂 a to som ešte stihla aj cerealne rožteky urobit 😀 😀

mukky
21. feb 2011

ahojte,

@reruna dakujem za rady 😅 ,akurat sa robí cesto na knedlík,a segedínsky sa varí....neviem kolko knedlikov mi z toho výjde,ale mam 3 poschodia v parnom hrnci tak ak bude ich viac ako jeden budu sa robit naraz 😉

mukky
21. feb 2011

@dannynka kráááásny chlebík 😅 aj rožky 😉 😉

mm chcel este na dnes rozky ale už to dlabem 😀 a mám totalne zle dopichané ruky obe od injekcíí velke modriny a dost to bolí a je opuchnuté 😝 🙄

ale zajtra asi spravim nejake rozteky ked malý vstane moj pomocnícek a bude mi pomahat 😅

reruna
21. feb 2011

@mukky bu´d 4 malé nebo 2 velké knedle z toho vyjdou

mukky
21. feb 2011

@dannynka na tie rozteky si ktorý recept robila?

mukky
21. feb 2011

@reruna ak sa vydaria tak ich cvaknem 😀

reruna
21. feb 2011

@mukky já jsem knedle raději nefotila, protože vypadaly hrozně, ale chutnaly super a to bylo hlavní 😀

mukky
21. feb 2011

@dannynka a krásne pudingoše 😀 ty stale mas take krasne vsetko urobene,tak pekne upravené 😀 aj mm som ukazovala akurat teraz tvoje foto ze hmmm urobil 😀

mukky
21. feb 2011

@reruna 😀 ved cvaknem aj nepodarok 😀 mozno 😀

idem kuk asi nejake video ako sa vlastne robia 😀 ale presne ako vravis,hlavne ze budu chutit 😅

mukky
21. feb 2011

@vesi tiež super pudingoše 😅

mukky
21. feb 2011

tak navarené,knedlík je výýýýýborný 😎 😎 ,tiež nevyzerá tip-top ale chutí perfektne a kedze som tehu možem si dovoliť segedín aj teraz,tak si idem dať 😀 😀

dannynka
21. feb 2011

@mukky mnáááááááááááááááááááááááááááám 😝 😝 😝 asi idem k Tebe na segedín 😀 knedla vyzera super a určite aj chutí 😉 veru segeín dlho nebol asi najbližšie urobím 😀
tie rožky su mastove akurat som dala cerealnu muku napol s polohrubou 😉

mukky
21. feb 2011

@dannynka 😀 😀 príd,ja si akurat pochutnavam 😀 😀 a musim sa pochvalit ze segedín robim naozaj vyborný 😀 a mm ho ma velmi rad,je ho kludne aj tyzden 😀
a knedla je božskááá 😀 😀 😀 som so sebou spokojná 😀

dannynka
21. feb 2011

@mukky mnáááám :P ani nevrav lebo hned ma tam máš 😀 😀 inak segedín by som ja mohla tiež jest stale 😀 😀

mukky
21. feb 2011

@dannynka 😀

mukky
21. feb 2011

@dannynka a fajný bol,kvašný z domacej kapusty nakladanej 😎

dannynka
22. feb 2011

@mukky aj my máme domacu kapustu takže zajtra najneskvor pozajtra ho robím tiež si mi chute narobila 😀 😀 😀

vesi
22. feb 2011

@mukky tak sa k tebe na segedín nasáčkujem aj ja 😀 ja ho zbožňujem, ale deti to nejedia, tak som ho dlho nerobila...

@dannynka ty máš naozaj vždy všetko tak krásne úhľadne urobené 😀

kočky ďakujem, normálne ste ma nabudili na pečenie, priznám sa, že nechápem, kde beriete energiu, chodím z roboty ako vyfľusnutá štolverka a som rada, ked večer odpadnem pred telku a víkendy... v poslednej dobe som fakt lenivá čokoľvek piecť. ale odkedy vás chodím čítať, tak som už oprášila pekárničku, robila som plnené rožky na slano aj na sladko, potom tie pudingoše, ocenila to najmä rodina 😀

mukky
22. feb 2011

@dannynka 😀 tak nech sa Ti vydarí 😀

ja akurat opat idem o chvilocku parit knedliky 😀 ,po mm posielam segedinak aj knedle nasim,som vela urobila tak nech si aj oni pochutia 😎