Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dannynka
10. jún 2011

@janette4 už som ich robila davnejšie tak už ani nepametam 😀 😀 😀 😀 cesto som tuším nechala v pekarni aj vykysmut,salamu som nemala tak tu som nedala 😝 a kolko ks neviem neratala som ale dva plne plechy tuším boli 😉

rivatha
12. jún 2011

Ahojte, pekarocky!
Davno som neprispela, tak sa podelim aspon o nas posledny hit. Je tento sladky chlebik 🙂 Robila som s ochutenym Acidkom a "rumovymi" hrozienkami. No mnaaam 😝
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=34946

A chcela som sa spytat, ci nemate nejaky dobry, overeny recept na zemlicky alebo nejake pecivko. Hlavne, aby sa mohla pouzit tmava razna muka, pripadne ine zdravsie verzie.
Dakujem 🙂

kaselka
18. jún 2011

Ahojte, má tu prosím niekto dobrý vyskúšaný recept pre domácu pekáreň na špaldový a celozrnný chlieb bez mlieka, jogurtu, masla...? Tých receptov na nete je toľko, že by som pri tom sedela hodiny.... Moja dcérka má alergiu na bielkovinu kravského mlieka 😝. Ďakujem vopred 🙂

pifina
18. jún 2011

@kaselka ja robim 200g spaldovej, 200g raznej, 200g psenicnej muky, lyzicka soli, lyzicka cukru, pol balicka susenych kvasnic, 60g semienok (slnecnica, sezam, lan), 40g masla (to by som skusila nahradit olivovym alebo inym olejom u teba) a 420ml vody ... nie je taky makky ako obycajny biely chlieb, ale my ho mame radi 😅

kaselka
18. jún 2011

@pifina super, ďakujem určite vyskúšam a dám info ako chutil 😉

pifina
18. jún 2011

@kaselka dufam, ze budes spokojna 🙂 este som zabudla napisat, ze davam do pekarnicky vrtulku na celozrnne cesto a tiez program podla toho, aby si si nahodou nespalila motor, predsa len je to cesto hustejsie ako na normalny chlieb ...

kaselka
19. jún 2011

@pifina ďakujem 🙂 No ja mám vrtuľu len 1 no zato mám 2 formy 😀 😀 😀 tak snáď to vydrží spolu s pekárňou. Mám ju od f. Concept. Len pre info tá Tvoja pekáreň je nejaká špeciálna???

pifina
22. jún 2011

@kaselka ja mam tuto: http://www.mall.sk/domace-pekarne/panasonic-sd-...
mala by vediet upiect aj celozrnny a tiez bezlepkovy chlieb, forma je len jedna, ale ta vrtulka v nutri, ktora miesi cesto - tak tie mam dve, zvlast na biele pecivo a zvlast na celozrnne ...

ewellina
22. jún 2011

žienky, nesledujem túto diskusiu, mám len jednu otázočku: Môžem v pekárni upiecť hrnčekový koláč? Ak použijem funkciu "iba pečenie"?

reruna
23. jún 2011

@ewellina určitě můžeš, nechej si to tam i umíchat - program rychlý např., po promíchání to stopni a zapni znovu na pečení a hlídej špejlí,pečení trvá většino hodinu, ale nevím, jestli to nebude moc dlouho... po půl hodině bych to rozhodně zkontrolovala a uvidíš...

ewellina
24. jún 2011

@reruna Ďakujem pekne, vyskúšala som to tak, ako si mi poradila. Nakoniec som to piekla 50 minút, ale výsledok bol dobrý. Mám takú pec tu v podnájme, kde mi vždy prihorí, zatiaľ čo zhora je to surové. Tak som rada, že v pekárni sa dá piecť nie len chlieb, ale aj koláč. 🙂

avila
25. jún 2011

Baby, urcite uz padla ta otazka, ale nechce sa mi sondovat... Musi ist do pekarne len chlebova muka, ci moze ist akakolvek?

zuzkat1
25. jún 2011

@avila akakolvek🙂

avila
25. jún 2011

@zuzkat1 Dakujem 🙂

zuzkat1
26. jún 2011

baby, robili ste niektora tieto rozky aj s vodou? http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10112
ja ich s mliekom robievam ale su take hutne. ja by som chcela take nadychane ako su tie obchodne...
vcera som robila pletenky ktore su original s mliekom tiez s vodou miesto mlieka a boli ovela lepsie🙂 tak som rozmyslala ze aj tu by sa mohlo to mlieko nahradit vodou...asi vecer vyskusam..

mykky
28. jún 2011

Ahojte, mám jednu otázku. Má niekto z vás domácu pekáreň s funkciou džem? Chcela by som urobiť malinový a neviem, či sa do toho pustiť. Oplatí sa to vôbec?

reruna
28. jún 2011

@zuzkat1 mám podobný recpet a tam je to míchané mléko i voda, a viděla jsem i recept jen s vodou, tak to vyzkoušej, jak vám to bude chutnat, rozhodně si nemyslím, že bys to zkazila, když to namícháš s vodou, nebo dáš jen vodu, Vyzkoušej ... mě chutná nejvíc ten mix mléka a vody

zuzkat1
28. jún 2011

@mykky ahoj🙂 hej mame..vacsina je taka ...ci nie? no mas tak za tri flasky male a ovocie musis predtym mixovat (ale to aj do hrnca) lebo pekaren necha velke kusky... inak je chutovo ako ked ho varis v hrnci...ja osobne uz varim v hrnci lebo je to rychlejsie🙂 s tymi zelirovacimi cukrami dr.oetker to mas za 20 minut uvarene... a pekaren mam az 1:50 hod program...

zuzkat1
28. jún 2011

@reruna ahoj a nemozes mi dat link na ten recept s vodou, lebo toto som skusila a bolo tiez dost hutne...ja by som chcela take rohlicky ako sa predavaju🙂 taku nech maju konzistenciu🙂

luciferova
28. jún 2011

@mykky podla mna nie, citala som kdesi, ze ta ovocna stava je dost agresivna a mohla by poskodit nadobku. tiez mam tu funkciu, ale vobec ma to nelaka... 😅

adkoalauri
29. jún 2011

Baby, kde kupujete formy na chleba, ak to chcete piecť v trúbe? Ďakujem

divoska
3. júl 2011

caute holky po sto rokoch. lekvaru sa kolko da robit naraz prosim? @alami specialne pamatam ze ty robievas ;) silvercrestku mam teraz aktualne. kilo ovocia a kilo cukru len? ci sa mi zmesti aj 2:2? lebo konecne mam marhule aspon tak idem haaaaleluja robit ten lekvar co som sa nan pytala uz pred rokom 🙂 one a este dotaz, v navode pisu ze keby som skusila zelirovaci cukor 2:1 tak to bude riedke. a ja som prave chcela robit podiel viac ovocia ako cukru. ci staci len decentne ubrat normalneho cukru ak budem robit 1:1? ja nerada presladene. tie marhule su beztak dost sladke. alebo radsej nemam pokusovat? dik

alami
3. júl 2011

@divoska podľa toho aké dozreté a teda sladké máš ovocie si vyber správny druh želírovacieho cukru, kuk sem http://www.oetker.sk/oetker_sk/html/default/deb...
v pekárni len z kila ovocia, viac sa myslím nezmestí. ja mám jednohákovú.
robila som presne podľa návodu na obale želírovacieho - teda ten pomer cukru a ovocia

divoska
3. júl 2011

@alami dakujem, pokusim sa to zvladnut. akurat ze citam ze 6 minut sa to ma varit, tak verim ze ked to necham zbehnut cely program tak to nebude tekuty maglajs ktory strati tu zelirovaciu schopnost 😀 ako dlho nechavas ty ten program s ktorym cukrom? asi to radsej prvy krat odkukam od teba nez to vsetko vyhodit

andriss23
3. júl 2011

@divoska ja som skúšala,či to pôjde v pekárničke. Robila som čerešňový,mala som len vykôstkované,nie pomleté ovocie a mám z toho čerešne v rôsole 🙂, robila som aj ríbezlovo malinový a super ztuhol. Len po jednom kile sa mi to nechcelo všetko robiť,ostatné som urobila na šporáku.

alami
3. júl 2011

@divoska tých 5 min je to na sporáku, v pekárni normálne na celý program

alami
3. júl 2011

@divoska na str 196 som písala návod, ako som to robila, kopírujem
1kg ovocia (aké si zvolíte - aj miešané) očistiť, ponorným mixérom trochu pomixujem, dám do pekárne, k tomu gelfix dr.oetker +kr cukor, program džem. Keď je hotový, naliať do fliaš, zavrieť a otočiť flašky hore dnom na 10minút - hotovo

gelfix odporúčam 1:1, k tomu sa dá cukor - množstvo ako je v návode na obale, ak dobre pamätám, tak 1/2kg, to sa dá spolu s ovocím do pekárne zapne a viac sa nestaráš

ak si kúpiš gelfix 2:1 alebo 3:1 - zas tak, ako je v návode, ale je tam - gelfix +2lyžice cukru s ovocím chvíľu povariť, až potom pridať zvyšný cukor - preto treba chvílu pri pekárni stáť, kým nahreje, začne miešať, chvíľu nechať a potom dosypať ostatný cukor

takže zhrniem - postup rovnaký ako je v návode na gelfixe dr.oetker ale dať do pekárne a viac sa nestarať

reruna
4. júl 2011

@zuzkat1 200 ml mléka, 100 ml vody, 400 g hladké mouky 100 g polohrubé mouky, 1,5 lžičky doli, 30 g margerinu, 1 lžička sušeného droždí. Program těsto, pak vytvarovat 12 rohlíků, potřít mlékem, nechat 15-2é minut kynout a péct na 200 st. asi 15-20 minut - tyto jsou moc dobré
Nebo ještě jeden recept - 300 ml vody, 3 PL oleje, 2 lžičky solli, 1 lžičky cukru krystal, 270 g hladké mouky z Lidlu, 230 g polohrubé mouky, 2 lžičky sušeného droždí - tyhle se mě osobně ale nevyvedly, i když chutnaly super, byly moc tvrdé, udělala jsem je moc tenké

zuzkat1
4. júl 2011

@reruna dakujem🙂 vyskusam

divoska
7. júl 2011

@alami @andriss23 dakujem este raz, nakoniec som tiez podlahla sporaku lebo toho bolo moc ;) robila som 2:1 a 3:1, kupodivu ten 3:1 je hustejsi /tam som pouzila ten gelfix a cukor zvlast, nie zelirovaci cukor/. tie ceresne v rosole si inak viem predstavit 🙂 ja som najprv chcela rozmixovat marhule a hodit to do pekarne a vravim si ze ked uz mam tie hrnce spinave tak naco babrat a lepit este aj tu.