Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

wighy
2. máj 2008

anamor takze chlebik vynikajuci len nanarastol do takej vysky ale dala som susene drozdie, cerstve nemam zajtra kupim a ked pouzijem cerstve kam ho mam dat??ako ho pouzit???

vesi
2. máj 2008

wighy, čerstvé stačí rozmrviť nakoniec ako ked dávaš sušené 😉

danielala
2. máj 2008

Lusil, hurááááá, vďaka za recept na hamburgerové žemle. Toľko som sa po ňom napátrala. Jeden som skúšala, ale chutilo to ako obyčajné žemle.

Riuska, tá jablková buchta na fotke je asi preto taká tmavá, že tam dotyčná dala priskoro čokoládu a rozpustila sa jej.

Wighy, to ma mrzí, že mazanec nechutil - skús ten recept 196, ale pozor, lebo cesta je mooooooooooc.

Je pravda, že tie sladké recepty bývajú málo sladké, ten môj si to maže džemom, tak cukor nepridávam kvôli pneumatikám 😀 .

anamor
3. máj 2008

cerstve drozdie treba davat na cukor /ak sa dava susene cukor davat netreba, nech chlebik nie je nasladly, alebo ozaj iba trosku/

wighy som rada, ze sa chlebik podaril, aj mne niekedy narastie menej, niekedy viac, ono zavisi aj od zemiaku asi... a ak je prilis vlhke cesto, tak je akoby mensi, ked je krasny zltucky zemiak aj chlebik je taky zltucky.

S malou sladkostou receptou aj ja suhlasim 😉 ale zasa nemusime tlstnut do nekonecna.... aj ked mne je to momentalne jedno, lebo aj tak to nie je bohvieco 😀

nikto nevyskusal nejake fakt dobre bagety?

wighy
3. máj 2008

dakujem baby za rady 🙂

ta 196 vyzera velmi dobre, mam pekaren len na 1 kg chleba myslis ze mi to pri kysnuti pretecie???piect to chcem uz v klasickej rure

otazka:ako skladujete chlebik? ja ho davam do utierky
ako casto peciete chlebik??

vesi
3. máj 2008

wighy, ja dávam najskôr do utuerky, lae ked je už úplne studený, tak do sáčku. u nás sa do 2-3 dní zje a v sáčku v pohode vydrží.

a pečiem niekedy aj každý deň a niekedy až o 2 -3 dni, ale vtedy väčšinou máme aj niečo sladké 😀

to droždie mám odskúšané rozdrobené na vrchu a nielen ja, a bolo to v pohode,ale niekde dokonca píšu, že spraviť kvások z cukru, droždia a vody, no mne to viac vyhovuje rozdrobiť na múku. je však pravda, že najviac mi vyhovuje sušené 🙂

anamor
3. máj 2008

wighy 196 asi nepretecie, ja som sa tiez bala, nepretiekol, ale mam pekarnicku na 1200g, mne osobne to vykyslo uz dva krat menej ako napriklad to cesto na hocico sladke co davala lilly /predosle strany hore/. Piekla som to aj ja v klasickej.
Ja uz nedavam do utierky, lebo tam citim praci prasok z tej utierky /neviem ci tym ze som tehotna 😀 /, takze ked necham ochladnut proste dam do mikrotenoveho sacku.
Chlebik peciem ja ako kedy - podla poctu ludi, niekedy kazdy den, niekedy aj kazdy treti.

vesi
3. máj 2008

anamor, tak to bude tým tehotenstvom, dôverne to poznám 😀

wighy
3. máj 2008

no aj mne viac vyhovuje susene drozdie 😀 😀 len v niektorych receptoch je pisane cerstve

no tak ja tu vianocku skusim snad mi nevykypi hehe 😀 😀

baby ece jedna otazka ktore recepty robite najradsej???

vesi
3. máj 2008

chlieb robím podľa základného receptu z knižky od pekárne, len si múku miešam podľa seba, mazanec ten 004, do 1kg pekárne je akurát 🙂 , výborné boli aj dukátové buchtičky, knedľa a celozrnné žemle 😀

wighy
3. máj 2008

dakujeeeem

knedlu sa chystam robit na buduci tyzden 😉

vesi
3. máj 2008

ja sa chystám na budúci tt robiť z toho knedlového cesta buchty na pare 😀

riuska
3. máj 2008

ahojte 🙂
dani tam isla cokolada 😕 no idem to kuknut 😅
mne zatial naj chutila zmes z lidla na slnecnicovy chlebik 😅 uz som piekla 3x

matar
3. máj 2008

my sme včera urobili vianočku podla receptu čo bol priložený k pekárničke a je super. už ked ju zjedla naša nikolka, ktorá do úst hocičo nedá, tak musela byť dobrá 😀
vesi, na tie buchty sa chystám aj ja, zatial som ich nikdy nerobila, mám paniku z kysnutého cesta. doteraz som vždy utekala za maminou, že chceme buchty a maminka urobila 😉 musím sa na to konečne odhodlať

vesi
3. máj 2008

maťka, ja som na tom bola podobne a teraz je môj muž v siedmom nebi, že im vypekám, on by ani mäso nemusel mať, stačili by mu sladké obedy a pri tom je strašne chudý, namiesto neho priberám už len z vône 😝 😀

anamor
3. máj 2008

cauko, cauko, tak ja som kysnute cesto vzdy rada robila, ale ako je pekarnicka tak to priam milujem 😵 vsetko sa urobi same, ziadny kvasok nic netreba. Vecicky ako buchty som zatial nikdy nerobila, ale aj na to sa odhodlam, coskoro bude pre koho 😉

naty21
3. máj 2008

Ahojte. My sme si kúpili pekáreň Moulinex XXL, dala som tam všetky prísady po podarí ako mali ísť, cesto sa vymiesilo, vykyslo a ako sa malo ísť piecť začalo pípať a na displeji sa zobrazilo E E E, čo znamená asi error. Teraz neviem, či som niečo urobila zle ja, alebo to mám ísť reklamovať. Nemali ste niekto podobný problém?

matar
3. máj 2008

je, naty,tak už ste zohnali? a kde v trenčíne?
škoda, že to prvý raz nevyšlo, toto ti neporadím ☹ no pred pečením nám pípne tiež, vtedy môžeme pridať ešte ak chceme nejaké prísady, ale nič vtedy nepíše 😒 ved čakaj čo sa bude diať dalej

naty21
3. máj 2008

kupili sme u beresa 🙂
miesi perfektne, skusala som to upiecť aj samostatným programom na pečenie, ale bolo to to isté ☹

vesi
3. máj 2008

naty, podľa mňa tam nefunguje pečenie, ja by som to skočila reklamovať, lebo ked zapneš príslušný program, tam už nie je čo pokaziť...

lusil2005
3. máj 2008

no ja som sa prave odhodlala na croasanty 😅 vysoko rubem ze? som si povedala ze ked nevyde, tak nevyde... recept bol v navode na pekaren. tak idem na to - cez noc musi byt cesto v chladnicke, zajtra dam vediet 😝

kacenka83
4. máj 2008

ahojte, mozem upiect chlebik v pekarni na chlieb aj s obycajnymi,nie susenymi kvasnicami? susene totiz momentalne doma nemam 😝

matar
4. máj 2008

kacenka môžeš, my použivame aké práve máme doma. 🙂

riuska
4. máj 2008

kacenka ja pouzivam len cerstve 🙂

anamor
4. máj 2008

kacenka ja mam susene, len ak by sa cerstve minuli... jasne ze mozes 1lyzicka susenych sa rovnka 1/4 cerstvych, tusim nie?

jajax
4. máj 2008

Lusil uz vam ten hak ide dobre?Vcera som konecne piekla trochu iny chlieb ako ten klasicky rascovy.Niezeby bol zly,ale uz som bola unudena stale ten isty chlieb.Pridala som miesto 200g hl. muky celozrnnu(celozrnna special-stredna,Tesco 800g asi 18sk) a chlieb bol vyborny,vobec nebol tuhy.A najviac ma sokoval moj muz ked povedal,ze nabuduce by som tam mohla pridat aj nejake semienka.Asi to bude tym,ze si precital nejake vase prispevky.Takze kocky vsetkym Vam dakujem.
Ak niekto chce mam dobry odskusany recept na vyborne langose,kysnuty ovocny kolac s posypkou a pre niekoho komu nevadi prplavejsia robota recept na fantasticke moravske kolaciky.

lovacka
4. máj 2008

caute babule
ja prave peciem vianocku a vyzera nadherne dufam ze aj chutit tak bude 😵

kacenka83
4. máj 2008

dakujem, tak nabuduce skusim, som myslela, ze nemozem... a je chlebik z cerstvych lepsi, alebo tam ani nie je nejako citit rozdiel?

jajax
4. máj 2008

Kacenka,ja myslim ze to je uplne jedno ja tiez pouzivam len cerstve a susene mam do ma len pre pripad.

jajax
4. máj 2008

Mam prosbu.Ked davate mlieko a ocot,mlieko sa asi zrazi.Nie je to poznat na hotovom chlebiku?Skusali ste niektora "Vlcicky knedl" podla Jitus?