Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

matica2
21. jan 2009

lukika ten pivný sa chistám aj ja robit a ktorý si robila? ja chcem z dámy č. 57 a aké pivo si dávala (či 12 alebo 10tku alebo je to jedno ake sa dá) ?

jajax
21. jan 2009

bezaz zisti si ci si nemozes poslat pekaren sama do servisu.mne to napisali z lidla az ked bolo neskoro,ale teraz viem ze keby nieco mozem si objednat kuriera na naklady servisu.

jajax
21. jan 2009

matica ja pouzivam hocijake pivo a rozdiel moc nevidim.

bezaz
21. jan 2009

jaja no uz som im pisala mail, ale se.rkaju na mna.. kupovala som to cez net hej.sk 😅
mne motor nastastie nezadrel, len proste sa jeden ten hriadel netoci.. peto mi to zec weekend rozobral a spojazdnil, ale upiekla som jeden chleba a zadrelo sa to znova, takze nema zmysel to zakazdym rozoberat a olejovat alebo co 😝

jajax
21. jan 2009

beza drzim palce aby si to rychlo vybavila.my sme boli bez pekarne uplne strateni 😠

vivere
21. jan 2009

bezaz,
kamoske sa netocil hak, poslala nadobu do servisu a o par dni bola spat v poriadku. a ja budem musiet tiez zavolat do servisu, ci ten olej zjavujuci sa odspodu nadoby na haku je dovod na reklamaciu ☹

jajax
21. jan 2009

vivere mne sa tiez objavuje (obcas) cierny olej pri jednom haku.a niekedy ho je vidiet aj v hotovom chlebe.asi tiez budem musiet napisat do servisu co s tym.
co tie nase pekarne trpia na predcasnu jarnu unavu 😀 😀

bezaz
21. jan 2009

bbay u nas to tiez zacalo tym, ze pri jednom "motore" bolo po peceni vidiet olej 😕

vivere
22. jan 2009

bezaz, prosim, nestras ☹
ved ja ju zasa az tak neprehanam, ze by musela mat jarnu unavu... a este je relativne nova, plna sil, mam ju iba od juna... ☹

bezaz
22. jan 2009

vivere my ju mame tiez od juna 😝

matinka
22. jan 2009

Ahojte, my sme si tiez kupili tento tyzden pekaren, zatial som piekla len chleby zo sacku, ale mam taky pocit, ze nie su take pekne vydute, skor su vrchy take splasnute a uplne blede, aj ked dam na tmave pecenie. Mam moulinex xxl a piekla som na programe celozrnny chlieb... vdaka za radu

matica2
22. jan 2009

matinka podla mna nabuduce daj menej vody ako píšu v návode alebo viac múky. vrch nebudeš mat taký ako na kupovanom lebo špirála je dole. 😉

matinka
22. jan 2009

diky za radu, skusim a ked nepochodim, ozvem sa 😉

lenka007
23. jan 2009

babenky tak s tym olejom mam problem aj ja mam moulinex xxl tiez kupovanu cez internet ked budete nieco vediet napiste tiez neviem ci je to dovod na reklamaciu

matica2
23. jan 2009

baby hodte sem niaky dobrý recept na croasanty

sassi
23. jan 2009

Croissanty

Ingred.:
1/2 čL Kvasnice
1 1/2 odmerky Hrubá svetlá mouka
1 čL Cukr
1 1/2 PL Máslo
1/2 čL Sol
1 stredne vejce
150 ml Voda
10 PL Máslo
Uválejte cesto do obdélníkového tvaru 20 cm x 25 cm. Máslo rozdelte na 3 díly. Nadrobte jednu část na dvou tretinách cesta Preložte
spodní tretinu nahoru a horní tretinu dolu. Kraje uzavrete válečkem na testo. Otočte testo tak, aby preložený kraj byl na boku.
Rozválejte do oblého tvaru, nadrobte druhou část másla a pokračujte, jak bylo uvedeno výše. Stejný postup zopakujte i u tretího dílu másla. Zakryjte testo a nechejte jej odležet v ledničce po dobu
30 minut. Trikrát zopakujte rozválení, zakryjte testo a nechejte jej
vyhladnout 30 minut. Rozválejte testo a rozdelte jej na 4 čtvrtiny.
Každou čtvrtku rozdelte na dva trojúhelníky. Volne zatočte
každý trojúhelník tak, aby špička zustala dole. Zatočte do oblouku. Nechejte odležet až se objem zvetší dvojnásobne. Potrete rozšlehaným vajíčkem a pečte pri teplote 220°C po dobu 7 až 15 minut do krupava a až se zbarví dohneda.

ale nemám odskušané!!!

jajax
23. jan 2009

ja som robila tieto
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3673
aj ked sa nerobili uplne lahko(vid komentare 😀 😀 ) chutovo boli ozaj super 😝 😝 😝 😝

lukika
23. jan 2009

matica2- Díky! Ja som robila recept z dámy 0057 pivný chlieb 2. Pivo som dala obyčajné z Lídla desinu. Volá sa DEEP a je v takej zelenej plechovke

jajax
23. jan 2009

lukika to pivo sa mi na chlieb pacilo.nol z toho fajn nadychany chlieb.ale ja som robila zemiakovy.tak dufam ze sa aj tebe vydari,drzim palce 😉

jajax
23. jan 2009

miesto nol malo byt samozrejme bol.

tina_
23. jan 2009

uff, az dnes som objavila tuto diskusiu, 129 stran, mam co citat...

Ja peciem denne, chlieb ani rozky vobec nekupujeme, ani zmesi, robim len z obyc. surovin...Hoci som este v stadiu experimentovania 😉 , ale niektore receptiky sa mi fakt vydarili...
Rozkov sme sa nesli dojest.
Mozno sa tu uz spominali, ale chodim casto aj na recepty na mimibazar.sk, v casti Recepty, Domace pekarne,
a to co sa mi podari, tak si hodim na www.domacapekaren.blogspot.com

petrusk
24. jan 2009

ahojte, skusali ste davat rozne druhy chlebika z pekarne do hriankovaca? Mate s tym nejake skusenosti?

jajax
24. jan 2009

petrusk skusala som viacere chleby ale najviac nam chutila veka 314 z damy.aj do toasteru aj do sendvicovaca.je to proste klasika 😀

petrusk
24. jan 2009

jajx rozmyslam, ze si kupime hriankovac, ale nevedela som ci tam mozem dat chlieb z pekarne. tak to asi skusim. hadam potom nezapadne prachom.

nika07
24. jan 2009

prajem pekný večer,

chcela by som Vás poprosiť, máte niektorá osvedčený recept na vianočku z domácej pekárne, niečo som našla na webe ale nič moc ☹ , nevydarila sa,
ďakujem 😉

tina_
24. jan 2009

nika, odkial si mala recept?
Ja prave robim tuto (este hodinku sa bude miesit, ale zatial tam mam krasnu gulu, ani sa nelepi, dufam, ze aj nakysne)
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=9746

postup zapletania som nasla tu:http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php

som sama zvedava, co z toho bude, akurat mala nechcela zaspat, tak budem sa s tym babrat teraz asi do rana... 😒 😒 😒

jajax
25. jan 2009

nika07 na strane 14 som davala recept na vianocku.je ozaj vynikajuca,len miesto dvoch zltkov davam 1 vajce a robim ju na zakladnom programe(1),na sladkom prekysne.pomer surovin uplne sedi nic nemusis pridavat ani uberat.

petrusk jediny problem ktory sa vyskytne je ten ze chleby su trochu väcsie tak ich musim v toustovaci otocit.ale to je ozaj malickost 😅

nika07
25. jan 2009

prajem peknú nedeľu,
tu je ten recept , ktorý som skúšala ja
http://www.kucharka.weblahko.sk/Recepty_nielen_...

ďakujem za recepty

petrark
25. jan 2009

prosím vás, nemá niekto skúsenosti s tescovou pekárňou, teraz ju majú v akcii za 33 eur,a neviem, či by sa mi to oplatilo na začiatok?

wighy
25. jan 2009

petra, baby si ju chvalia, ked ja budem niekedy kupovat dalsiu tak asi to bude ta z tecsa 😉