Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vesi
31. máj 2008

pardon, oprava, vybrať album a potom otvoriť 😅

jajax
31. máj 2008

dani ty si ozaj sikula,este aj formicku si vyrobis.ja som myslela ze si mala dopredu kupenu.

http://www.pekaren.salem.sk/-tu su fotky.

tami712
31. máj 2008

ďakujem, vy ste ale šikulky, budem sa inšpirovať 😀

jajax
31. máj 2008

tu adresu som dala zle,asi uz spim.

lusil2005
31. máj 2008

ja este doadrenalinovavam. taka som bola vytocena ze som sa vykaslala na dietu a zjedla som langos aj jeden nepodareny kroasant!

inac - pridala som fotku langosa. kroasanty fotit odmietam! 😠

ja som z toho taka nestastna ☹
pocujte baby, chcela by som upiect taky slany kolac co robievala moja babka. spodok bol z kysnuteho cesta, a na tom natreta kysla smotana a posypane nakrajanou slaninkou. len netusim recept na to cesto. neviete z akeho by sa to dalo ukuchtit? nejake pizzove tam supnem? alebo roztekove? alebo osuchove? no vobec neviem...

lusil2005
1. jún 2008

lilike ten prvy vyzera super, len neviem aky je rozdiel medzi 16% smotanou a kyslou pochutkovou smotanou. ta prva je ta na varenie? 😕

lusil2005
1. jún 2008

aj ten druhy 😕 a este aj v "lacnych receptoch" je recept na osuch. sakra. to mam skusat vsetky tri??? 😖

lilike
1. jún 2008

lusil,ta 16 % je tiez kysla,ved vyskusaj jeden a neskor dalsi...a uvidis ktory vam bude najviac chutit 😉

jajax
1. jún 2008

lusil 16% smotana je len hustejsia.mozes dat hocijaku to je jedno.

este k tomu tvojmu vcerajsku.nasa babicka robievala uzasnu orechovu babovku.mama ju robit nechcela lebo sa jej nikdy nepodarila.ja ako cerstva gazdina som skusala upiect ju.podarila sa mi,dokonca sa krasne vyklopila,tak som s nou isla za muzom,ze sa pochvalim.medzi dverami som zakopla a dalej to je jasne.nastastie ma to neodradilo a peciem ju dodnes.

danielala
1. jún 2008

Lusil, mne sa minule nechcelo zmotávať plnku do závinu, tak som to cesto na závin (dvojitú dávku) len rozprestrela po plechu a naň tú pórovo-tvarohovo-smotanovú plnku. Bol vcelku dobrý, ale nie až tak, aký robí moja mama. Musím jej zavolať a potom sem hodím jej recept. Podľa mňa najbližšie k tomu správnemu cestu bude asi to rohlíkové. A aj keď nemáš v recepte do plnky uvedený žĺtok, tak je dobré jeden tam šupnúť, aby sa ti na nej neurobili po upečení také praskliny.

Jajax a recept je dedičným tajomstvom 😎 ? Alebo môžeš dať 😕 ?

jajax
1. jún 2008

mozem dat,ale nie je to kysnute.nevadi?

lusil2005
1. jún 2008

haha

pffff nekysnute??? traaaapne. nekysnute uz ani nerobime 😀 😀 😀

jasne ze nevadi 😀

jajax
1. jún 2008

ORECHOVA BABOVKA.

250g hery
6 vajec
100g mletych vlasskych orechov
400g pras. cukru(nie je to vela)
220g polohrubej muky
2-3 PL mlieka
necely prasok do peciva(asi 3/4)

dokladne vymiesame zltky s tukom,pridame cukor a dobre vyslahame,po troche pridame orechy,mlieko a muku do ktorej sme zamiesali prasok do peciva.nakoniec zlahka vmiesame tuhy sneh zo 6 bielkov.
dame do vamazanej a vysypanej formy(vysypat mozeme aj struhankou) a dame piect.pecieme 3/4 az 1 hodinu.zo zaciatku trubu neotvarame.
ja skusam po tej tristvrte hodine spajdlou ci je upecena a ked tak trochu dopeciem.

myslim ze cely uspech spociva v dokladnom vyslahani na zaciatku.moja babicka si dokonca pocitala kolko krat zamiesa(odmietala mixer) a neprestala skor ako po 500.

ak nahodou babovka ostane,vydrzi stavnata aj cely tyzden.u nas to nehrozi.

lusil2005
1. jún 2008

mnaaaaaaam

danielala
1. jún 2008

Jajax, uvažujem, či by sa na to dala použiť pekáreň. Len neviem, kedy by sa potom pridával ten sneh. Skúsila by som ju upiecť priamo v pekárni, čo povieš?Skúsim program cestoviny (15 minút miesenia) a ku koncu pridám sneh. Potom dám 50 minút pečenie.

jajax
1. jún 2008

dani neviem ci je to dobry napad,ale ked si trufas skus a daj vediet.mozno ta budeme nasledovat.

danielala
1. jún 2008

Jajax, trúfam. Ak sa nepodarí, nič sa nedeje, lebo manžel zje aj nepožívateľné 😀 . Mňa teší to množstvo vajec, lebo naše tri bláznivé sliepky nás zásobujú toľkými vajcami, že to nemám ako spotrebovať. Ale asi dám aj tak len 5 vajec, lebo majú obrovské "koncentrované" žĺtky (neviem, ako to lepšie vyjadriť, proste zješ jedno vajce a si najedená na celý deň) a nerobí to receptom až tak dobre. Bude stačiť 15 minút intenzívneho miesenia, alebo mám program radšej spustiť 2x a ku koncu druhého pridať sneh? Podľa mňa by to malo stačiť spustiť raz, keď je to nekysnuté cesto, čo povieš?

lusil2005
1. jún 2008

dani ja myslim ze to staci. a co takto to spravit na programe "dort"? ci nemas tam take?

inac - baby, vcerajsia depka je fuc, po ochutnani tych syrovych tyciniek... to je nieco tak strasne dobre!!! s nazhavenym fotakom v ruke ocakavam dopecenie druheho plechu nech to mozem dat aj na salema 😀

lusil2005
1. jún 2008

hotovo. su tam. dani kraaasny chlebik 😀 ved z pivka len dobre moze vyst, nie? 😝

wighy
1. jún 2008

lusil tie tycinky su ukazkove mnaaam hned by som si dala 😉 mas zlate rucicky ked sa ti to vsetko tak pekne dari urobit 😉

lusil2005
1. jún 2008

wighy nepripominaj mi darenie/nedarenie sa lebo ma to vracia spat do vcerajsku 😠
😀
inac - uz je osuch v trube. tak som zvedava. sa i to akesi tenke zda 😒 nevadi. ked nevyde, skusim druhy recept.

danielala
1. jún 2008

Lusil, supeeer tyčinky, na tie sa už dlho chystám. Na tých druhých sú ľanové semienka?

Mám program múčnik, ale tam je miesenie len 10 minút, pečenie 1,10 h a program nekysnuté cesto, kde je ešte kratšie miesenie a pečenie len cca. 40 min. Takže radšej to urobím takto, lebo aj tak chcem po uhnetení mrknúť, koľko toho je a podľa toho nastaviť veľkosť. Manžela som práve vystrkala mlieť orechy 😠 . No a čo, veď aj tak to bude len on jesť a sedel pred telkou.

lusil2005
1. jún 2008

dani haha spravne!!! treba ich zapajat.
su tam sezamove semienka. lanove semienka a rasca.

jajax
1. jún 2008

lusil tycinky su uzasne.vazne mas sikovne ruky.hned by som ich isla piect,ale sme plni.vsak este bude prilezitost.

dani,vobec si netrufam radit ti.na toto nemam odvahu.ja sa vzdy otrocky drzim receptov,ale s napätim ocakavam vysledok.moj tiez zje hocico ale moje neuspechy si dlho pamäta a rad ich spomina.

lusil2005
1. jún 2008

no osuch je celkom "jeditelny". skoda ze nieje trosku nadychanejsi, ale na tento moj megaplech asi musim robit vsetky davky x1,5. inac mnam. pozrite novu fotkukukuk

orgovanka
1. jún 2008

Ahojte kočky!Chcem si kúpiť domácu pekáreň a potrbujem radu,či sa to oplatí po ekonomickej stránke,koľko približne vyjde chebík a pečivo. 😎

lusil2005
1. jún 2008

ja to prepocitane nemam, ale rozhodne sa to oplati. kocky to prepocitavali, aj na nejakych strankach to bolo. a ked chcete mat doma stale nieco napecene, tak sa to oplati dvojnasobne 😀

vesi
1. jún 2008

ježiš baby, nestíham vás sledovať, ja priberiem už len z toho ako čítam čo všetko pečiete 😀
tie tyčinky vyzerajú suprovo, idem mrknúť ešte na ten osúch 🙂

orgovanka
1. jún 2008

Keď to tu čítam,čo všetko pečiete,je to úžasné.Lusil2005,zmes si kupuješ,alebo si suroviny pripravuješ sama?Skúšala si aj marmelády,v pekárni? 😎