Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

ssissi
24. nov 2009

erika, vidím, že som hodila to isté 😀, no nič idem spať. A snívať o pekárňach 😀.

erikasadek
24. nov 2009

no ked vypens tak , displej je, , vypnuty pre man vypnute. 😉 😉 😀

veronkaj
25. nov 2009

ahojte, konečne som si včera odložila z varenia dva veľké uvarené zemiaky v šupke že dnes ked prídem by som urobila chlebík zemiakový v DP prosím, ktorá ste robili hodte mi sem nejaký dobruťký recept.
ďakujem

ozi
25. nov 2009

Tak baby včera som si kúpila etu vega a samozrejme som nevydržala do Vianoc a urobila hneď chlebík, aj keď zo zmesi/ ešte som si netrúfla na vlastný/, robila som ho na základnom a vyšiel famózne. Musela som vyskúšať, či som sa dobre rozhodla a po všetkom tom sondovaní na nete a informáciach od známych, môžem povedať, že som spokojná 😵 a bude mi to zatiaľ stačiť. 😉

erikasadek
25. nov 2009

ozi, tak super.. 😉 😉

venka, ja ti dam..

veronkaj
25. nov 2009

erika no daj, ja mám rada zemiakový chlebík a určite tu je niekde recept ale prechádzať teraz 157 stárn. no zbohom,

😉

veronkaj
25. nov 2009

ďakujem
budem skúšať

😉

jonki
26. nov 2009

Ahojte, kupili sme si pekaren...recepty z knihy vysli uplne skvelo....ale chcela by som upiect chlebik z vacsim mnozstvom raznej muky.....idealne by bolo 100 percent raznej muky, kedze mam podozrenie ze psenicna muka nam nerobi az tak dobre......

neviete poradit nejaky recept na dobry razny chlebik. Viem, ze nebude krasne vykysnuty(ale da sa to vobec v pekarni upiect?????)....my mame radi take hutnejsie chlebiky 😉 dakujem

a inak som z tej pekarne prekvapena....je to fakt super vecicka 😀

martinaema
26. nov 2009

jonki mrkni na damu, ale asi v každom je trocha pšeničnej, napr.
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=6441

erikasadek
27. nov 2009

razna je , zitna muka ze?? 😅

inak niekto si pytal recepty na bezlepkovy chlieb..
Dobrý večer, posielam Vám pár receptov na bezlepkové chlebíky, ktoré robievam v pekárničke ja. Uprednostnila som tento "verejný" spôsob odoslania, ak by si ich chcel pozrieť, príp. vyskúšať aj niekto iný.
Prajem všetkým dobrú chuť 🙂
BEZLEPKOVÝ CHLIEB TMAVÝ CELOZRNNÝ
300 ml vlažnej vody
3 Pl olivového oleja
2-3 PL jablčný ocot
1 PL pohánkové klíčky
1 PL pohánkové vločky
1 PL amarantové perličky
1 PL ryžové vločky
1 PL slnečnicové semienka
1 PL amarantová múka
1 PL pohánková múka
Cca 260g MIX B
1 ČL soli
½ bal. Sušené droždie
BEZLEPKOVÝ CHLIEB SVETLÝ CELOZRNNÝ
300 ml vlažnej vody
3 Pl olivového oleja
2-3 PL jablčný ocot
1 PL pohánkové vločky
1 PL amarantové perličky
1 PL ryžové vločky
1 PL slnečnicové semienka
Cca 270g MIX B
1 ČL soli
½ bal.

die
BEZLEPKOVÝ CHLIEB SVETLÝ
300 ml vlažnej vody
3 Pl olivového oleja
2-3 PL jablčný ocot
1 PL ryžové vločky
1 PL slnečnicové semienka
Cca 270g MIX B
1 ČL soli
½ bal. Sušené droždie
Postup ako pri ostatných chlebíkoch. Tento chlebík pripomína klasický sendvič. Ak sa urobí len so štipkou soli, dá sa použiť aj s maslom a džemom na sladko.
BEZLEPKOVÝ CHLIEB S POHÁNKOVOU MÚKOU
300 ml vlažnej vody
3 Pl olivového oleja
2-3 PL jablčný ocot
Cca 270g MIX B
2-3 PL pohánkovej múky
1 ČL soli
½ bal. Sušené droždie
BEZLEPKOVÝ CHLIEB S RYŽOVOU MÚKOU
300 ml vlažnej vody
3 Pl olivového oleja
2-3 PL jablčný ocot
Cca 270g MIX B
2-3 PL ryžovej múky
1 ČL soli
½ bal. Sušené droždie
BEZLEPKOVÝ CHLIEB S KUKURIČNOU MÚKOU
300 ml vlažnej vody
3 Pl olivového oleja
2-3 PL jablčný ocot
Cca 270g MIX B
2-3 PL kukuričnej múky
1 ČL soli
½ bal. Sušené droždie

bika
28. nov 2009

vinka, tie recepty čo mám v knižke ku pekárni - tam je napr. 3/4 odmerky vody... keď neviem, koľko má odmerka, tak neviem ani koľko je 3/4 ☹ my máme 2 vaničky - a recepty čo sú na 1 vaničku som vydelila 2 a piekli sme podľa toho, ale nám to vytieklo z vaničiek a prihorelo na tých špirálach. tak preto som sa pýtala. ale teraz sme kúpili v akcii zmes v Lidli - dali sme 250 g zmesi + vodu a bol to zatiaľ najlepší chlebík z domácej pekárne, aký som kedy jedla.... mňam (hlavne ten slnečnicový) 😉

ssissi
29. nov 2009

Ahojte,
tak, erikasadek, mám panasonič-ku doma, kúpili sme včera a hneď sme piekli, dnes druhý peceň, taký bol skvelý ten prvý. Včera som skúsila ten dlhší program (na začiatok), recept taký jednoduchší len biela múka + klasika ingrediencie + za hrsť semiačok, ale dnes som skúsila ten rýchly program a recept tak viac menej od oka - môj obľúbený z čias bez pekárne - s ovsenými vločkami a tak.. no a zase super. Hotové zmesy používať nechcem. No som very happy, že mám chleba s vyloženými nohami, a tá nadoba, fakt ako si písala - vôbec sa nič nelepí a v chlebe nie je po tom hriadeli žiadna diera 😕 + ani ju nepočuť, keď miesi 😵 😵.
Dík za infošky 😵 .

erikasadek
29. nov 2009

sissi ahoj no som rada ze aj ty si nadsena, ako ja.. 🙂 🙂

aspon vies z esom neklamala..

no tak si uzi..

inak ja nepouzivam nikdy hotove zmesu ale moj eoblubene recepty len..
ak chces par ti dam..

j aosobne pouzivam len dlhe progaramy, pre mana vzdy chlieb super poto predsa len, chlieb chce svoj cas. 😉

ssissi
30. nov 2009

ahoj, no fakt nadšenie 🙂, inak aj pánko v nay-shope vravel, že ak chceme najlepšiu, tak jedine panasonic, a to tam mali aj drahšiu jednu zelmerku - za viac ako 6.000 v sk. Ale že kvalita výroby, nádoba atď. atď. tak že panasonic vyhráva. Tak uvidíme, snáď sa nepokazí.

A to rýchle pečenie... ja som nejak nenašla rozdiel oproti pomalému 😕 a chcela som skúsiť aj to. Bála som sa trocha, že chlieb pri rýchlom pečení bude prepadnutý, neprepečený.... a nič také 😕, je vysoký, chrumkavý, mňaaam - ako pri pomalom. A to som robila tú najväčšiu veľkosť -XL, tak nechápem, že na čo to dlhšie je vlastne. Ale vodu som dala k cestu radšej teplú, keďže pri rýchlom pečení nie je ta prípravná fáza, ale hneď miesenie.

Recepty robím tak, ako ručne, t.j. na cca pol kila múky dávam 300-350 ml vody + ostatné veci. A múku tak, že cca 50-60% bielej T650 a zvyšných 40% grahamová, celozrnná, ovsené vločky......... (co dúm dá). Chcem dnes, alebo zajtra skúsiť taký zemiakový - do cesta som strúhala uvarený zemiak, len teda nemám toto ešte v pekárni odskúšané.

Ak máš nejaké šikovné recepty, budem rada. Pozerala som vyššie, dávala si na bezlepkový chlieb, my sme lepkový, máš aj na lepkový?

vinka
30. nov 2009

http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php
Ssissi tu nájdeš toho kopec. 😉 Všetko do pekárni.

erikasadek
30. nov 2009

sisi, no vies co, ten dlhsi je, vlasten tych 4à minut alebo menje zalezi od programu, predhrievanie, surovin. 😉

a recepty pozri hore par som dala, a hodim ti este viac mma oskusane, v pekarni je to lahodka;. 😉 dnes vecer si sadnem a hodim ti par..

ozi
2. dec 2009

Brééé ránko 😉

Sa musím pochváliť, pekárnička u nás vypeká ako divá,/ sme sa rozhodli, že ju už nedáme pod stromček, ešteže tak, lebo neviem, ako by som bez nej vydržala 😀 /,
včera som robila deťom zemiakový chlebík, lebo nemajú radi celozrnný a zožala som úspech. Už som robila aj langoše, a cez víkend sa chystám rožky.
Celozrnný pečiem každý druhý deň, síce zo zmesi, ale už sa chystám urobiť aj vlastný. Som zvedavá.

Musím povedať, že lepšieho kuchynského pomocníka sme ešte nikdy nekúpili. 😵

Teším sa, že potom nieje neporiadok

gabkazabka
2. dec 2009

Ahojte babay,
prosim vas mate niektora pekaren Moulinex ow 500331-to je ta,co pecie aj bagety....chceli by sme ju kupit mame pod stromcek,ale nemam o nej ziadne info "od ruky".Dakujem

vinka
2. dec 2009

No ja mám moulinex ale tú xxl ale je to jedno lebo tam je to sdrahšie o tú formu na bagety.Ale už som tru písala moulinex už by som nekúpila nikdy.Do roka dva krát v reklamácii. 😝

martinaema
2. dec 2009

ja osobne by som si nepriplácala len kvôli formám na bagety - aj tak ich musíš ušúlať sama a to ich môžeš spraviť rovno viac a buchnúť do trúby na plechu 😨

gabkazabka
3. dec 2009

dakujem za nazory....aj ked velmi ste ma nepotesili.....tak poradte nejaku kvalitnu pekaren do 100 eur 😝

erikasadek
3. dec 2009

gabka do 100€ sku DElonghi.. 😉

http://www.darty.com/nav/achat/petit_electromen...

ma velmi dobru odozvu s 5 bodov , davaju 4,5 az 5 bodov maximim spokojnost.. 😉

veronkaj
7. dec 2009

vinka aj ja mám tú istú moulinexku XXL a pečiem každý deň skoro a nielen že pečiem ale chystám cesto a spokojnosť zatial veľká
ono aj mercedes je značka kvality a aj tam sa im podarí chybný kúsok, takisto sa sťažovali aj na etu a pod. proste v každom druhy tovaru sa nájdu aj vadné kusy.

a ten nádstavec na bagety??? dajä sa tam naraz urobiť 4 malé bagetky ale než sa upečú musí sa cesto vybrať, stočiť na bagety a dať ďalej piecť, to už sa oplatí bud chlebík alebo si ich urobiť a šupnúť do rúry

vinka
7. dec 2009

Veronkaj ja tiež v nej robím každý den aj cesto tam robím lebo ja už ani knedlu nekupujem aj tú robím doma kedže mám aj parný hrniec.ja som ako s pekárnikom velmi spokojná len čo sa týka toho,že moulinexku mám rok a už 2 krát bol reklamovaný.A vadí mi aj to,že kjed si dávam vykysnúť len cesto tak mi od hákov ušpiní cesto.Robí to aj tebe,ja by som si už bez pekárnika nevedela život predstaviť.Nikdy moje deti nemali tak často buchty na pare ako teraz. 😀 😀

linka
7. dec 2009

ahojte,máme pekáreň tretí deň,dnes sme piekli,chlebík vyšiel suprovo,ale vadia mi tie diery po tých hnietačoch,čo s tým neviete poradiť? 😉

ozi
8. dec 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

mojich prvých pár výtvorov 😉

vinka
8. dec 2009

Ozi prosím ťa nafoť ako si robila tie rožky sú fakt krásne.Mne sa také krásne ešte nepodarili.

ozi
8. dec 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10937

presne podľa tohto receptu, tie sú ešte krajšie 😉

ozi
8. dec 2009

alwe, ináč dík za pochvalu, nato, že to boli moje prvé rožkky celkom ušli 😉

pekne ich vyvaľkaj do oválu a stoč, okraj musí dobre doliehať, ináč sa pri pečení odlepí, mne sa to na pár rožkoch stalo