Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

erikasadek
23. dec 2009

izi neolutujes.. 😉
no aj ja sa pridam prajem vam , prekrasne vianoce vsetkym....

zuzi tak ako si dopadla vcera??

erikasadek
23. dec 2009

http://vareni.dama.cz/recept.php?d=4800

nasla som tento recept , vyzera byt velmi dobry.. 😉 na vianocku

zuzka11
23. dec 2009

Eri ahoooj! Jdu na ni dneska vecer, teprve musim nakoupit, dosla mi hl.mouka 😖 A jeste jsem nezapletala, jdu googlovat, jak se to dela, to bude ale hokus pokus 😀 pak dam vedet 😉

Jinak i ja preji krasne vanoce, hodne darecku a spokojenost doma!

erikasadek
23. dec 2009

tak drzim palce zapleties ako , vlasy, na cope.. 😀 ked si bola mala tal si plietla copy ; babaike alebo kamoske??
tak je to to iste;. 😉

erikasadek
23. dec 2009

inak medzi nami kasli na tvar,a dokonalost hlavne z ebude , upecena a chutna ver mi, mne s adarili krasne, pred rokmi alebo ked sme hryzli tak, isla do kosa.. 😀 😀 😀 😅

zuzka11
23. dec 2009

ja nebudu troskarit a pujdu hned do te z 8 mi dilu 😀 Kdyz uz , tak uz 😉 😀 Jenom jeste vaham, kdyz pujde do obyc.trouby, tak asi na 180 st a program - horni dolni ohrev?

erikasadek
23. dec 2009

zuzka vies co j aby som dala asi ten horny ja robim v remoske, a tal je z hora ohrev aje vyborna, a hlavne , nerihara zo spodu lae krasne upecene hore a dolu krasa..
takze asi aj ruru by som dala horny ohrev.. 😉 co povies..

zuzka11
24. dec 2009

Eri, jdu na tooooooooo 😉 😀

Holky, krasne proziti Stedreho dne a koukejte se tu pak stavit a povhlubit se, jestli na vas Jezisek nehodil bobek 😀

erikasadek
24. dec 2009

zuzka tak ako to dopadlo ??? 😉
moja krasne s apecie teraz v remoske, je nadherna a cesto bolo super..

ozi
25. dec 2009

Ahojte babule 😉

som tu len na skok, mám otázku

čím krájate doma pečený chlebík? Ja mám zúbkovaný nôž, ale aj tak sa mi to zle krája, zvažujem kúpu elektrického noža 😕

erikasadek
25. dec 2009

ozi , ahoj, j ama noz zubkovany na chlieb a v pohode kraja;. 😉

milocka29
25. dec 2009

elektrickym krajacom sa chlebik kraja super.

mima1
29. dec 2009

ahojte. popisalo sa tu asi strasne vela a nebudem citat teraz vsetko postupne precitam. mam problem. kupili sme pekaren a skusila som ju tri krat. dva krat rovnaky len co som kupila v lidli muku raz recept z netu biely. moj problem je v tom ze vsetky tri sa mi prepadli. da sa sice jest ale nevyzera najkrajsie. aj ked mi ceto krasne nakyslo a pieklo sa po chvilke pecenia sa mi stred prepadol. cim to je.? vyrobca pise ze to moze byt: malo muky, vela muky, malo vody, vela vody tak si vyber. 😒 co mam robit?

milocka29
29. dec 2009

mima, najskor to je ze si dala vela vody, cesto nesmie byt riedke, lebo vtedy sa urcite prepadne. Ja mam nejlepsiu skusenost s mukou T650 z Kauflandu, ktora je chlebova. Nic si z toho nerob, dalsi bude urcite vynikajuci ako nase uz starsich pekarok.

margot80
30. dec 2009

ahojky tak sem taky nafasovala od jeziska pekarnu 😅 a hned mam dotaz jak je tam program testo na pizzu da se to dat potom zamrazit treba polovina?A jak dlouho to muze byt v lednici do zpracovani?Jestli s tim mate nektera zkusenost a vy uz tu ste takove ostrilene pekarky ze budete vedet 😉

mima1
30. dec 2009

milocka ani mala som to cesto take ze sa lepilo a bolo redsie. ok nabuduce dam menej. no nezostava mi nic len skusat ale nevzdam to 🙂

milocka29
30. dec 2009

nevzdavaj, uvidis aky bude chlebik senzacny, my uz iny ani nekupujeme ani pecivo. Veľa uspechov, ved kazda raz zacinala aj s neuspechmi. Co sa tyka cesta na pizzu, este som neskusala zamrazit, lebo ja mam opacny pripad, ze robim aj 2 davky za sebou.

erikasadek
31. dec 2009

ja som zmrazila, cesto ok, ale straca na kvalite podla mna, nie nic lepsie ked vyjde priamo s pekarne dokonale , cesto a uz len ho nalozit a dat , do rury..

inak ak si niesi ista cestom tak , ked miesi ma byt ta gula v strede nelepit na steny.. a byt riedke.. alebo mat po sebe vel amuky.. chyba voda. vtedy po kvapkach pridat vodu.. az dosiahnes hladku gulu. ked miesa;.
znak dokonaleho cesta;. 😉

erikasadek
31. dec 2009
ozi
1. jan 2010

Bré novoročné ránko

😵 😵 😵 PRAJEM VŠETKÝM MAMINKÁM A DETIČKÁM V NOVOM ROKU TO NAJLEPŠIE, HLAVNE ZDRAVÍČKO A VŚETKO, ĆO SI NAJVIAC ŹELAJÚ 😵 😵 😵

Samko sa zobudkal s teplotkou 37,7 a malá je tiež dáka nepokojná , takže si to užijeme 😒

mima1
1. jan 2010

erikasadek dik pozrela som. musim povedat ze moje cesto sa lepilo o kraje nadoby a tiez sa rozdelovalo na dve casti kedze mam dve tie metlicky. nevadi vyskusam to iste co som skusala len dam menej vody a potom radsej dolejem. dik za radu.
ozaj ked ste piekli briosku davali ste susene hrozienka ze ste ich sypali hned alebo ste ich na chvilu dali do vody aby boli mäkke?

vinka
1. jan 2010

Mima aký máš pekárnik?Ja som robila z receptu čo som dostala ku moulinexke briošku a bola na H..o tvrdá nedala sa vôbec rezať sa úplne sypala. ☹ s tým receptom čo tam bol.Robila som ju dva krát a bola rovnaká. ☹ A čo sa týka hrozienok tak ja stále močím do vody.

mima1
1. jan 2010

mam ze concept pc 5030. skusenosti nemam ziadne zatial sa ucim. vsetci mi poradili ze ak nieco bolo zle druhy krat to mam obmenit a dat nieco inak. ☹ no to sa mi moc nepaci cakala som ze ked tam dam vsetko co pisu malo by sa to podarit

erikasadek
1. jan 2010

vinka chces brioskove cesto???

mima nemas zaco nie je nic lepsie ka vidis vlastnymi ocami ako to ma byt.. 😉
aj keby som ti neviem ako vysvetlovala, ale to spoznas uvidis sama za chvilu. 😉

junovka
1. jan 2010

http://www.minibazar.sk/Bozsky-pernik-rc271 uz ste to skusali?? Rozmyslam ho urobit 😒 😕

mima1
1. jan 2010

junovka vyzera celkom dobre. ale take pokusy este nebudem skusat. ale ak niekto vie ako urobit kysnute cesto v pekarni a co doto dat mozete mi helfnut. nieco hladam na zajtra 🙂

erikasadek
1. jan 2010

junovka ja ano uz som ho tu davala minulej strane je bozsky je to fakt .. 😉 odskusane, ja davam med na miesto marmelady. 😉

junovka
1. jan 2010

mima, ked chces na kysnute kolace, buchty a vsetko na sladke, tak uz tu bol spominany skvely receptik na zaciatku, tak ti ho sem hodim:
250 ml mlieka,1 vajce, 100 ml oleja, 1 KL soli, 3 Pl cukru, 500 g polohr.muky, 3/4 balicka sus.drozdia...a ja davam este 1 KL sus.citr.kory 😉

erikasadek
1. jan 2010

ja mam kde ide trocha smotany a cesto je uzasne;; 😉

danciacik
2. jan 2010

Ahojte, idem sa tu vtrieť.
Erika ta ty aj tu? Ty stíhaš. 🙂
Baby dajte mi nejaký fakt dobrý recept na nejaký chutný chlebík. Prosím, prosím.