Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

misak78
15. nov 2009

erikasadek: mám dotaz- také zvažuji koupi pekárny. Moc semi líbí Moulinex XXL, který ty moc nedoporučuješ. Nyní se mi líbí i ta tvoje pekárna, ale několik recenzentů u ní píše, že se cca po roce užívání uvolnily hnětací metly a výrazně se tím zvýšila i hlučnost- nemáš i ty takovou zkušenost? Nebo jsi opravdu opravdicky 😀 nejspokojenější?
Díky za odpověď

liana
16. nov 2009

Moluniex XXL je dobrá pekáreň, prečo ju nedoporúčaš? my sme s ňou doteraz problém nemali. 😲

erikasadek
16. nov 2009

misak, ja som chcela, XXL, ale tu v fr je to vo vsetkych forach najhorsia pekaren, a pritom vies aky su francuzi, ked je nieco francuzske nedaju dopustit.. ale na tuto je to hroza, po par mesiacoch vraj , je vela poruch..
takze ak som dobre citala asi len na jednej stranek a tu ich je vela...
zo 150 zakaznikov tejto znacky dalo hodnotenie, zo 5 dobov len 2 apol, boda a len 20 spokojnych celkovo. a vzdy s avyskytoval askora ta ista chyba..

a co sa tyka panasonic praveze naopak ludia ju tu maju uz aj 5 az 6 rokov a ide im, ma najlepsie hodnotenei, aj v testoch, evaluacnych, dany laboratorne;.
tak neviem , ja som osobne velmi spokojna, nemozem si vynachvalit ticha, naozaj tich, spolahliv vsetko vyjde super,
inak v ceskom preklade je al echyba, pekaren sa moze otvprit kedy kolvek, pocas spracovanai, cesta.. ale nie pocas pecenia, moze to narusit kvalitu, chlaba co je logicke;;
kdezto v ceskom preklade je zakazane od zaciatku.. 😉

ale inak kup si co s ati paci.. 😉

ja som zbvolila a nelutujem naozaj.. aked si porovanm , s ostatnymi co som videla, aj vnutro a vsetko tak naozaj nelutujem. 😉

donara
16. nov 2009

Tak už druhý týždeň máme domácu pekáreň Eta Delicca, zatial som piekla len z hotových zmesí ale zajtra idem skúsiť z domácich surovin.

erikasadek
16. nov 2009

donara blahozelam..

tak ja ma ednu novinku neviem ci st eniektora vyskusali , al echlieb je ako s pekarne tu , na ulici v parizi. j azarabam urcite cesta, v pekarni dlhy program, a vyklopim dam do , predhriatej remosky , este , znova , nakysnut..
a potom po 40 minutach zapnem remosku, vyjde mi s toh chlieb, jedna basen, uzasny, hore krasna korka, dolu nepripali, plny , pary ale , co vam budem hovorit jedna basen, ak mate remosku skuste to, ak ccete klasicky cierny chlieb, alebo , zmeiakovy,jedna nadhera.. 😉

ale inak svoju pekaren zboznujem, len ja mam rad aj take okruhle, chleby. 😉
zmen anezaskodi.. 😉

siuzi
16. nov 2009

Ahojte, ja som dostala včera domácu pekáreň,tak som dnes hneď skúšala.urobila som klasický zo svetlej múky,mali tam ísť po pípnutí orechy,ale to som nejak prepočula 😀 ,ale aj bez nich vyšiel ten chlebík skvele,čo som ani na 1xnečakala.hodili by sa nejaké recepty aj na sladké koláče.švagriná robí aj niečo ako bábovku a kýškový koláč,ktorý bol fakt super,musím skúsiť tiež.ak máte nejaké dobré recepty,poradte,pekáreň má kapacitu len do 900 g chleba,čo mi pri receptoch,ktoré som pozerala robí trochu problém,väčšinou bývajú na viac gr.tak pa zatim

donara
17. nov 2009

erikasadek ďakuje, tiež som sa riadne tešila, pekáreň už miesi, uvidím ako dopadne Prvý pokus z vlastných surovín. Staršiemu synovi momentálne chlebíky nechutia, práve kvôli chrumkavej kôrke, kýve sa mu prvý zúbok 😉

roasha
17. nov 2009

aj ja mam xxl,a nedopustim 😎

misak78
17. nov 2009

erikasadek: díky za odpověď, tak teď mám dilema. Jako první se mi opravdu líbí XXL( díky všem zastánkyním za "podporu" 😀 ) a teď ta tvoje. Mohla bys mi prosím napsat, o jakou konkrétní závadu se u XXL jedná? Protože já jediné negativní hodnocení sem našla- a je tedy pravda, že se opakuje- že je nutné ji vždy vyndat ze zásuvky. Jinak nic jiného... A u té tvojí viz výše.

erikasadek
17. nov 2009

co je treba vytiahnut zo zasuvky?? moju panasonic...?
ak moju tak netreb a, normalne sa vypina, tym gombikom... start stop..
a an tu chybu s ati hned pozriem..

erikasadek
17. nov 2009

Avis Express sur Moulinex Home Bread
Evaluation du produit Moulinex Home Bread par Zanzibar38
Médiocre !!!! La machine n'a fonctionné qu'une seule fois. La pièce qui entraine le pétrin s'est détachée. Impossible de la replacer. Donc retour SAV. De plus, le couvercle en plastique fait plus que léger et il ferme mal, jointures inexistantes.... Des proches ont acheté une machine de marque d'une enseigne de grande distribution, et aucun souci avec. En prenant une marque connue, je pensais éviter ces désagréments; que nenni. A éviter.

takz epodl atoho ja uz si to nepamatam vsetko , ako som citaa, kedz etu je vela, znaciek.;
ale teraz som si spomenula..
takze vela sa stazovalo, na haky, u mnohych anu na zacitku nefungovali..alebo prestali , po min 6 mesiacoch fungovat proste ,uz nemiesala..
a na , pozarucnom servise, to bola vzdy ta ista odoved, je to velmi casty problem u tohto modelu, neda sa opravit. 😖
a potom boli staznosti na, tesnenei neexistujuce, neviem co chcu tym povedat...

a potom skoro kazdy druhy ma problem oproti inym masinam, ze nedokazu aby bolo dobre prepecene, naprike tomu ze sa da regulovat. 😅

takze asi tolko, ale tych , sieti je vela,; co pozerala pred tym.. 😉

pozicovna
17. nov 2009

Zenicky,
mam fantasticky recept na kysnute cesto v domacej pekarni. Odkedy ho poznam, ine ani nerobim.
Takze nech neobkecavam:
250 ml mlieka
100 ml oleja
1 zltok (povodne boli tri, ale tie dva tam nechybaju)
stipka soli
1 vanilkovy cukor
500g hladkej muky
70g praskoveho cukru
30g drozdia (nie celu kocku)
POSTUP: najprv tekute, potom sypke, nakoniec drozdie, zapnete program na cesto, idete s detmi von a ked sa vratite, za 1,5 hodiny vam cesto kypi z nadoby, superne vlacne...
Robievam z neho MORAVSKE KOLACIKY tak, ze si natrham 32 malych gulocok, ktore necham podkysnut, ale kym ich dopatlam, tak prve su hotove na dalsie spracovanie. Roztlacim na plechu na kolieska s vyssim krajom a plnim plnkou. Klasika je tvaroh s cukrom a hrozienkami, do prostriedku potom trochu slivkovych povidiel a posypku rovnakym dielom margarin+kryst.cukor+hruba muka. Pred posypkou potriet vajkom, posypat a upiect.

Moja vlastna kreacia su ZAVINY, ktore sa mi za normalnych okolnosti velmi nedarili, praskali a boli tvrde... Teraz je to lavou zadnou 😀. Cesto rozdelite na tri diely, postupne rozvalkate a naplnite. U nas idu varianty mak s cukrom, pokvapkam olejom, nastruham jablcka, posypem vanilkovym cukrom a hrozienkami namocenymi vo vode, zarolujem. Druhy je orechovy s cukrom, pokvapkam olejom, posturam jablcka, posypem skoricovym cukorm, hrozienkami, zarolujem a polozim na plech. Treti je orechy, cukor a horke kakao, opat olej, jablcka a skoricovy cukor s hrozienkami, zarolujem a vsetky spolu vedla seba upeciem. Je to pomerne rychlo hotove - dnes som ich robila, nic som nemala pripravene, takze so supanim jablk a mletim orechov cca 1,5hodiny ked uz je cesto hotove - akurat sa mala zobudila, ked som ich vybrala z rury. Potom ich este horuce potrite margarinom, pokrajat a papkat... U nas je to tak za dva dni prec 😀 😀 😀

Ak vyskusate, potom napiste, ako sa vam darilo.

misak78
17. nov 2009

erikasadek: díky, o vyndávání ze zásuvky píšou recenzenti u XXL. Tak a teď předložím všechny pro a proti a zbytek bude na drahém. Od té doby, co jsem na rodičovské neříkám: "Zaplať vám to pán Bůh", ale "Zaplať vám to manžel 😀 "

erikasadek
17. nov 2009

misak.. 😀 😀 😀 😀 dobre.. cookolvek nech si vyberies nech Ti sluzi.. 😉

petka80
18. nov 2009

Ahoj, určitě to tu už bylo, ale není v mé moci to najít.
Ráda bych v DP udělala těsto jako na vánočku nebo na mazanec a pak to v tom i upekla, prý to jde. Nemáte nějaký dobrý osvědčený recept? Nebo můžu použít klasický recept na vánočku? To je pak asi potřeba nějak upravit ten poměr mouky nebo ne? Díky.

martinaema
18. nov 2009

a odporúčam tento recept - robím z neho aj vianočku:
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3493

petka80
18. nov 2009

marti -díky.

erikasadek
18. nov 2009

http://picasaweb.google.fr/erikasadek/Chlieb?au...
takto mi pekne vyjde chlebik s remosky , je uzasny.. 😉

ozi
21. nov 2009

Čaute baby, Ježiško mi má priniesť na Vianoce pekárničku, len si mám vybrať akú. Ja už som preliezla snáď všetko na nete a zamotávam sa do toho viac a viac .

Najprv som chcela moulinex, tú na bagety, lebo syn ich má rád, ja zase celozrnný chlieb, tak som uvažovala panasonic 255, kde je aj dávkovač, potom zase, aby bola tichšia, lebo kuchyňu máme blízko spálne, a už som z toho debil.

Poraďte, ja už fakt neviem, baby, čo máte pekárničky, aké máte a ste spokojné? A čo je dobré práve na vašej pekárni?

Viem, že tu riešite recepty, ale tam asi veľa báb nechodí, keď posledný príspevok je 3. 10.

Prečítala som si, že Moulinex nie /od erikasadek/, takže už neviem.

junovka
21. nov 2009

ozi, ja mam doma Etu Siestu, som s nou velmi spokojna, a najnovsie mi doma aj pribudla Zelmer pekarnicka...ale tu som este nestihla vyskusat 🙂 😉 ...ozaj, nemate aj s nou niekto skusenosti??? 😕

ozi
21. nov 2009

juni, ď

na čo sa treba najviac zamerať pri výbere?

vinka
21. nov 2009

No Ozi moulinex by som si už nekúpila.Mám ju rok a už druhý krát je v reklamácii.Akurát čakám do stredy,že čo.Lebo sa ešte neozvali a v stredu je 30-ty den.Tak dajú bud pekárnik alebo peniaze.Erikasedek má panasonic a je velmi spokojná.A čo sú francúzke stránky,že ani jedna kritika na nu nebola.A na moulinex,že samé zlé odpovede.Tak to musíš sama sa rozhodnúť. 😉

ozi
21. nov 2009

vinka, dík, /my sa poznáme z júloviek, deti máme rovnako veľké/ 😉

moulinex teda ee

vinka
21. nov 2009

Jáj ani som si to neuvedomila. 😀 😀 😀

vinka
21. nov 2009

A potom daj info akú si si vybrala.Joj ja sa už neviem dočkať stredy,že čo či bude pekarnik či korunky,že kúpime novú.Ináč ja na pekarnik nedopustím.To je moja pravá ruka. 😀 😀

ozi
21. nov 2009

ok, dám 😉

vinka
21. nov 2009

No ja by som moulinexku už nekupovala to fakt nie. 😒

erikasadek
21. nov 2009

ozi, ahoj chces tichu tak , panasonic je pre teba ako stvoreny, ja ju mam ako povedal vinka, ticha, a ked poviem tich atak budes davt, ucho , na masinu aby si pocule ze vobec pracuje.. 😉 😀 😀 😀

ozi
22. nov 2009

erikasadek, dík, už som po nej pokukovala, bola som na ňu najviac naklonená a nechávam si ju ešte v zálohe, ale zatiaľ sme s mm uvažovali, že kúpime dáku lacnejšiu, a keď zistíme, že ju maximálne využívame, tak túto dáme na chalupu a kúpime lepšiu/asi panasonic sd255/, možno bude dovtedy na ńu aj akcia 😉. Len dúfam, že kvalita chleba, či iprípadné né nedostatky tej lacnejšej, nás neodradia od ďaľšieho pečenia, hlavne môjho mm 😝 .