Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

reruna
3. feb 2012

@llluckaaa no asi to mám, ale proč potřebuješ ještě dopékat? - nemáš chleba upečený na normálním programu? to se mi ještě nestalo, že bych ho neměla dopečený... Když chci péct např. sekanou, tak nastavím program pečení a když skončí, tak můžu hned zapnout znovu pečení, když chci ještě trochu dopéct, ale při základním programu s hnětením, kynutím a pečením jsem ještě nikdy nepotřebovala dále dopékat, tak to vyzkoušené nemám, jen v návodu píšou, že to prý musí vychladnou, než se bude péct znovu....

llluckaaa
3. feb 2012

@reruna Potřebuji dopékat, protože prostředek bývá ještě nedodělaný. Např. u sekané nebo u bábovky - když používám program jen na pečení. Já právě ten program hned znovu zapnout nemůžu a to mě štve. Ty asi nemáš Moulinex, že?

reruna
3. feb 2012

@llluckaaa ne já mám obyč Alasku z Makra, ale mě to právě u toho programu pečení funguje, že se to dá zapnout, když peču sekanou, tak ta 1 hodina většinou nestačí, tak dám ještě pečení a peče....

gianni
3. feb 2012

@lubenka01 ja tiež nevyberám lopatky von,ale sa mi to trochu nepáči a horšie sa krája chlieb

llluckaaa
4. feb 2012

@reruna A mně už právě pak nepeče 😢 Přemýšlím, jestli mám manžela na pekárnu pustit, že by se jí trochu podíval do vnitřností 😉 Ale zase by byla škola ji pak vyhodit.

Dnes bude ananasová bábovka, ale nenašli jsme doma ananasový kompot, takže bude s broskvemi.

5katarina7
4. feb 2012

@llluckaaa ja mám tiež moulinex pekárničku a nemusím čakať,dá sa zapnúť hneď. 🙂

llluckaaa
5. feb 2012

@5katarina7 Tak mám asi jiný typ ☹ Závidím... Já když chci znovu pustit, tak mi právě pípne a vůbec nejde volit program.

svetlankat
5. feb 2012

@llluckaaa ja mam tiez moulinex a nemozem hned zapnut, minule som cakala ale asi len 5 max 10 minut.

llluckaaa
5. feb 2012

@svetlankat Jo? Mně přijde, že to trvá věčnost, než to jde zase pustit 😒

svetlankat
5. feb 2012

@llluckaaa ja som minule skusala a fakt sa zapla asi po 5 minutach, na dotyk bola horuca, ale zapla sa

bianka234
6. feb 2012

ahoj kočky, prosím rýchlo o radu, pečiem chlieb v pekárni so sušeným kváskom kupovaným vo Fr, teraz som dala chlebík piecť so slov. kváskom a vôbec mi nekysne, recept taký istý čo to má znamenať. Môj malý neznesie kvasnice, takže je to pre nás situácia pohotovosť prvého stupna.

reruna
6. feb 2012

@bianka234 asi špatný ten kvásek, já teda kvásek nepoužívám. zkoušeli jste instantní kvasnice? taky je nesnáší?

henca74
6. feb 2012

@bianka234 a nedostalo sa drozdie priamo do styku so solou?vtedy sa vraj zabiju kvasinky a cesto nevykysne.

lubenka01
7. feb 2012

kde som urobila chybu, piekla som chlebík a preboril sa mi. Zatial sa mi to ešte nestalo. 🙂

svetlankat
7. feb 2012

@lubenka01 vela drozdia, alebo vela vody, malo muky

raza
9. feb 2012

ahojte. práve včera som si kúpila pekárničku, ale nikdy som s tým nerobila. viem, že sa do nej dávajú všelijaké možné múky, ale tie som ešte nemala šancu stihnúť nakúpiť, tak by som vás chcela poprosiť o recept na nejaký chlebík, alebo pečivo z klasickej múky 😉

llluckaaa
9. feb 2012

Byl by nějaký dobrý receptík na vánočku?

llluckaaa
9. feb 2012

@raza Postup: do mísy dát nejprve tekuté ingredience, pak mouku a ostatní sypké, droždí nasypat nahoru na mouku
Bílý chléb v domácí pekárně:
300 ml vlažné vody
500g hladké mouky
2 lžičky soli
2 lžičky cukru
1 lžička kmínu
1 lžička sušeného droždí (já používám s modrým ptákem)
lze přidat různá semínka

raza
9. feb 2012

@llluckaaa ďakujem moc moc moc 😉 poupratujem a vyskúšam 😉 len ešte musím preštudovať návod pekárničky, pre istotu 😅

raza
9. feb 2012

@llluckaaa fuu, ale ja mám doma len klasické droždie.. dá sa zameniť? koľko v tom prípade mám dať?

martinatrnkova
9. feb 2012

@raza 500ml vody, 200g hrubé mouky, 500g hladné mouky1a1/2 lžičky soli, 1a1/2 cukru, 1pytlík sušeného droždí (1/2 kostky droždí). Podle chuti: kmín, majoránka, slunečnicové semínka, dýňová semínka... Jak se dávají ingredience do pekárny víš? Kdyby ne, skoro ve všech pekárnách je brožurka s recepty, nebo aspoň návod.

raza
9. feb 2012

mňam, dievčence, vy ste zlatíčka, to sa bude mm diviť, keď príde z práce a tu to bude rozvoniavať čerstvým chlebíkom 😵

raza
9. feb 2012

@martinatrnkova návod mám, sú tam aj nejaké základné recepty, no ja mám radšej, keď mi niekto napíše nejaký overený recept .
tak idem upratovať a piecť, potom dám vedieť, ako to dopadlo 😉

llluckaaa
9. feb 2012

@raza Já klasické droždí odzkoušené nemám, tak snad poradí někdo jiný. A kdybys chtěla, tak znám vynikající recept na sladkou buchtu 😉

raza
9. feb 2012

@llluckaaa áno, áno, chcem, teda prosím si 🙂

llluckaaa
9. feb 2012

@raza http://www.recepty.cz/recept/ananasova-babovka-...
Zkoušeli jsme dělat i z broskvového kompotu, byla taky dobrá, ale popravdě už to nebylo ono. Ten ananas je nejlepší 😉

llluckaaa
9. feb 2012

@raza Jo a ještě rada pro začátečníka 😉 Po upečení vyklepu z nádoby, zabalím do utěrky a dám vychladnout na děravý podstavec, aby se mi chleba neorosil a měl kůrčičku 🙂

raza
9. feb 2012

@llluckaaa jéjda, ak si tu, tak prosím teraz raď: všetko som dala do pekárničky, najskôr mokré, potom suché.. aj sa to začalo miešať, potom pŕestal, ja že fajn, asi sa už pečie, ale kukla som cez okienko a ono to vôbec ešte nie je dobre pomiešané.. na vrchu je kopec múky 😖 mám to ručne premiešať? alebo to tak má byť?

llluckaaa
9. feb 2012

@raza Moje pekárna si dává pár minut volno a pak míchá dál. Nemáš v návodu napsáno, která fáze má jak dlouho trvat?

raza
9. feb 2012

@llluckaaa už to zase frčí 😀 som ja ale trdlo, prepáč, otravujem ťa tu s takými blbosťami, ako malé decko 😅
asi si aj moja pekáreň dal chvýľu klud..
návod k pekárničke je, ale vôbec tam nie je napísané koľko má ktorá fáza trvať, ono ja ani neviem, čo je to vlastne za pekáreň, to som kúpila včera v kauflande a nie je na nej žiadna značka, len je na návode napísané : Pekáreň chleba model 20489. preto ju chcem aj rýchlo skúšať, ak nebude dobrá, pôjdem vrátiť, v kauflande nerobia problémy .