Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dannynka
8. jan 2011

@masinka vitaj medzi nami 😉

dannynka
8. jan 2011

@jaja32 krásne pletenky sa Ti teda podarili 🙂

sirinka
8. jan 2011

@dannynka ahoj....poucvaj, kupila som si penam muku chlebovu tmavu a uz dvakrat mi nevykyslo dobre cesto....porad prosim ta, na pol kila kolko vody a drozdia.....a aky program....robila som presne podla navodov a nic moc teda... ☹

janette4
8. jan 2011

ahojte.Pozerám,že tento rok mal Ježiško sériovú výrobu,toľko nových pekárničiek 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@sirinka ja používam Penam tmavú aj svetlú a zatiaľ v pohode.na pol kila múky dávam asi 310-320ml vody a asi 1KL droždia.múky ale miešam,.nerobím samotnú tmavú

sirinka
8. jan 2011

@janette4 mozno som mala malo vody, v kazdom recepte pisali 300ml a 7 g drozdia....tak skusim pridat trochen...

janette4
8. jan 2011

@sirinka ja robím väčšinou tento a ten pomer múky,vody a droždia mi je akurát.7g na pol kila múky je podľa mňa dosť veľa.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098

sirinka
9. jan 2011

@janette4 dakujem za link, vyskusam 🙂

sirinka
9. jan 2011

@janette4 dakujem za link, vyskusam 🙂

sirinka
9. jan 2011

este prosim vas ako pridavate susene drozdie? rozmiesate ho najprv v teplej vode? a ako cerstve drozdie...

janette4
9. jan 2011

@sirinka čerstvé dávam na vrch a sušené,spravím do múky jamku a tam ho dám a prikryjem.práveže by sa nemalo moc skoro dostať do styku s vodou.baby ti možno poradia lepšie,ja pečiem len od Vianoc

reruna
9. jan 2011

@sirinka sušené droždí nemíchat s vodou, jen nasypak nahoru do mouky

reruna
9. jan 2011

@mukky dělávám tuto pizzu http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3469 a je výborná

dannynka
9. jan 2011

@sirinka ja dávam na pol kila vody cca 350ml vody alebo mlieka či kombinaciu týchto dvoch,a driždie dávam čerstve a od oka takže s tým Ti moc neporadím 😒 😒 ja niesom moc zástanca toho sušeneho,doteraz som ani raz nepoužila sušené 🤐 a inak viac menej sa už riadim od oka,vidím v pekarničke či netreba ešte doliat vodu či prisypat múku 😉
A tiež robím stale ten chlebík čo dala link @janette4 a sme s ním spokojný akurat obmienam múky 😉

a dnes som robila s penam múky a tu je moj výsledok 😉

sirinka
9. jan 2011

@dannynka tak zrejme bude chyb skutocne v tom, ze davam malo vody....
zvyknes piect v pekarnicke aj v rure?

dannynka
9. jan 2011

@sirinka ja už len v rúre pečiem, s pekarničky je ho pre nás málo,a pekarnička nespraví taku dobru chut a korku ako ked ho pecies v rúre a tá vona po celom dome 😵 😵 😵 😵

matja
9. jan 2011

dievčatá, keď pečiete niečo v rúre z kysnutého cesta, dávate teplovzdušný program alebo obyčajný ohrev zhora a zdola? Ja som dnes robila majonézové pletienky, dala som teplovzdušný program a piekli sa mi 45 (!) minút na cca 180 C, zvnútra boli stále trochu surové a zvrchu úplne vysušené a tvrdé 😖
Po 20 minútach, ako sa píše v recepte, boli vnútri surové. A to máme relatívne novú elektrickú rúru.

divoska
9. jan 2011

fantasticky pernik, podobny som robievala na plechu. tento som robila bez pudingoveho prasku ktory je v recepte, dnesny s pudingovym. obidve varianty funguju. len mam potom vzdy dilemu na ake tvary to nakrajat 😀

divoska
9. jan 2011

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2439 sakris nejak mizne moznost opravit preklepy tak podla tohto receptu, urcite ho uz niektore poznate

alami
9. jan 2011

@divoska aký bol, či veríš alebo nie, včera som si ho našla na dáme a uložila, že skúsim upiecť, že to vyzerá super. už sa mi to tu stalo teraz asi 3x po sebe, že niečo, čo som si našla, akurát tu niekto skúsil, či plánoval 😀 😀 😀 😀

divoska
9. jan 2011

@alami obidvarazy uzasny. sice sa trochen drobi a na vzduchu rychlo schne, ale chutovo paradny. ci s rumom alebo bez rumu, s pudingom alebo bez pudingu. ten bez pudingu sa viac lepi na podnebie, ale chutovo fakt neprekonatelny. kazdopadne aj ten plechovy co som mala recept od minuleho roka je famozny a v podstate to iste, len tam patri dzem a cokolada navrch este. ked najdem recept capnem ale nezapinam svoj notebook teraz absolutne poslednu dobu.
nemaj ty strach ja budem hlavne sladke skusat takze budem dodavat inspiracie asi ;) jo inak ten dnesny s tym pudingovym praskom bol podstatne vyssi este nez tento, skoro po vrch moulinexky, ale sme dnes mali 4 navstevy len to tu ficalo tak som nefotila

divoska
9. jan 2011

jo a so slahackou navrch..... och 😀

reruna
9. jan 2011

@matja to je divné, mám taky elektrickou troubu, peču normálně na horkovzduch a majolenkové mám za 20 minut krásně upečené na 180, příště přidej, dej na 200, nechej troubu nejdřív vyhřát a uvidíš. To se nedivím, že nebyly dobré, tak dlouho musely být tvrdé, vvysušené...

divoska
9. jan 2011

@matja jo tiez mi a muzovi pripadali nedopecene a to som ich piekla nejak 20 minut an 200... pripisovala som to ale tomu ze som dala chlebovu hladku a moc som to cesto po vykysnuti este mnagala... takze to asi fakt bude horkovzdusnou. inak celkovo to nie je az taky zazrak aky som cakala... bud s tym neviem alebo s tym neviem... 😀

erinka83
9. jan 2011

holky, ty ošatky jsou v čem dobrý? Já jsem zatím pouze z pečení v pekárně přešla na pečení v troubě a to je teda obr rozdíl 🙂
A jinak už mám taky novou pekárnu 😵 Sice těsto jsem nakonec zvládla i ručním mixérem, ale z max 500g mouky a byla jsem sedřená jak kůň 😒 náhodou jsme v Tescu narazily na mou Etu Siestu jen za 1250Kč, tak byla moje 🙂 Takže ze staré Siesty mám kdyžtak rezervní hák 🙂 Mám ji jen na těsto, tak jsem spokojená 🙂

A jinak dík za tip na ten Super chlebík, je fakt super 😵

erinka83
9. jan 2011

jo a přemýšlela jsem, co s bílkama navíc a vymyslela jsem např. nákyp, tam si myslím je sníh navíc jen ku prospěchu a pak třeba Hraběnčiny řezy, mňam, musím je udělat 🙂 Ale k těm rohlíkům jsem se ještě nedostala 😒

matja
9. jan 2011

ja som za dva dni minula 2,5 kg múky a mala som z toho jedine jeden dobrý chlebík 😀
2 cestá na lúpačky mi nevykysli, pletienky sa nedopiekli ani za 40 minút a prvé pletienky, čo som písala, že sú super, tak nakoniec až tak super neboli, cesto tiež nebolo dobre dokysnuté a chutili iba teplé, potom už studené nie 😅
Zistila som, že nemôžem robiť kysnuté cesto iba na programe "cesto", ale robiť ho na dlhom základnom programe, čo trvá niečo viac ako dve hodiny, vtedy vykysne dobre. Síce mi moje pekárske nadšenie trochu opadá, ale ešte mám trochu strpenia a párkrát ešte čosi vyskúšam - ešte raz lúpačky, nejakú knedľu alebo parené buchty, rožky a možno skúsim do tretice aj pletienky. Ak sa nebude dariť, tak mi ostane pekárnička iba na chlebík. Alebo na bábovky a perníky ( @divoska - dík za tip). Z chlebíka sa teším, hlavne keď vidím, že môjmu malému chutí. Mne tiež a muž si musí zvyknúť, doteraz chleby s celozrnnou múkou nejedával.

imzadi
9. jan 2011

@alami opet otravuju🙂 i ostatni holky, nemate nahodou nektera tuto pekarnu? muj novy favorit 😀 http://www.mojepekarna.cz/morphy-richards-48319

erinka83
9. jan 2011

@imzadi kdybych chtěla dát za pekárnu tolik peněz, koupila bych tuhle 😉 http://www.mojepekarna.cz/eta-vital

imzadi
10. jan 2011

@erinka83 take jsem nad ni uvazovala...to je hrozny, nejsem schopna vybrat 😝

erinka83
10. jan 2011

@imzadi tak záleží, co v tom chceš dělat, já bych ten kváskovej chtěla zkusit, šiklo by se to i na ty jogurty, ale moc peněz 😒

imzadi
10. jan 2011

@erinka83 klasika - ruzne druhy chleba, hlavne seminkovy🙂 pak marmeladu, dale pripravit i testo na knedliky nebo jine kynute testo, testo na bagetky, a tak...