Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vejula
22. jan 2011

@mizulienka aha takže ak som dobre pochopila tie suroviny na cesto dam do pekarničky tam sa to pomiesi a necham to tam aj vykvasiť, potom vyberem zamiesim ten sneh a už gulam plnim pečim v trube????

janette4
22. jan 2011

@vejula aj sneh dáš do pekárne a zvyšok už ako si napísala

janette4
22. jan 2011

@reruna ono sa to len zdá náročné.skús spraviť normálnu dávku,možno sa ti to bude dať lepšie.inak,pozerám,že si ich tuším potierala žĺtkom.ja potieram roztopeným maslom a keď to vytiahnem upečené z rúry,zase potriem roztopeným maslom,ono to vsiakne a to cesto ostane také vláčnejšie.

reruna
22. jan 2011

@janette4 potírala jsem máslem podle receptu i po upečení zase máslem a chutná to úplně suprově 🙂 takže možná to zase někdy zkusím, i přes to, že je to náročnější, třeba se mi to příště povede lepší zamotat, a pudnik jsem měla naturamyl, tak příště zkusím raději dr. oetker, možná to nebude tak řídké. Ale ta náplň je teda mňamka, co mi zbylo jsem ještě použila jako náplň do muffinů, takže máme napečeno, ale to se u nás sní 😀 a to těsto by se dalo i použít třeba na buchty...

janette4
23. jan 2011

@reruna ja si tiež myslím,že aj na buchty by sa dalo.možno bol problém v tom pudingu,že bol redší.je s tým síce viac roboty,ale výsledok je mňamkový.

mukky
23. jan 2011

ahojte,

@reruna tak a chuťovo bol aký nakoniec? 😅 Kup si na buduce ten Oetker puding,ja som robola pudingoš 2 krat a vzdy bola plnka riadne hustá 😎
ja som mala vcera taký malý posledný kusoček a cesto bolo makkučké a jemnučké aj na tretí den a to som dala vajce miesto snehu....

davala som coko aj vanilku puding

mukky
23. jan 2011

baby chcelo by to nejaké nové recepty nie?ja som vcera si dala pauzu a upiekla len chlebík v DP a dnes už ma to láka 😀 😝

ale sladké už asi nie 😀 aj ked vseetko už pojedli 😀

imzadi
23. jan 2011

ahoj pekarky, chci dneska zkusit nejake tmave housticky, nemate nekdo zkusenost s timto receptem? http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3510

pripadne doporucite jiny? 😕 diky 😵

mukky
23. jan 2011

@dusanab dakujem Ti za recept na langoše 😅 iste vyskušam 😎 a mohla by som dať miesto zakysanky aj kyslu smotanu?

dusanab
23. jan 2011

@mukky ja si myslím že áno, akurát by som jej dala menej ako sa píše zakysanky a dala trošku viac mlieka namiesto toho

beata17
23. jan 2011

ahojte, poprosím Vás o radu. Na Vianoce som dostala pekáreň Moulinex a doposiaľ sa mi nepodaril urobiť dobrý chlebík (robila som už asi štyri), buď mi nenakysli, alebo sa mi prepadli.Už som zúfalá ☹ Kde robím chybu?

kabu
23. jan 2011

@beata17 A jaký používáš droždí? Já už jenom sušený, ještě se mi nestalo, že by se chleba nepovedl. Nejlepší je takový bílý obal s modrým ptáčkem (mají třeba v Bille) 🙂

beata17
23. jan 2011

Už som skúšala aj sušené aj čerstvé. Bagety sa mi podaria na jednotku ale chlebík ešte ani jeden.

mukky
23. jan 2011

@dusanab dakujem za odpoved a chcela som sa opýtať aj že muka hladká extra special 00 sa používa na co?So mupila že Tesco minule 😝 a 00 a chlebík mi nenakysol aj cesto na pudingoš tak ako minule,hoci chutovo bolo vyborne aj chlebík....

ale 00 už muku nekupim a už vobec nie Tesco....

mukky
23. jan 2011

@beata17 aj ja mám Moulinex Baguette a aký recept na chlebík robíš?

beata17
23. jan 2011

Skúšala som z tej brožúrky ten základný biely (ten sa mi prepadol) a potom som robila niekoľko krát cereálny z brožúrky a recept aj odtialto a tie mi nenakysli a zostali len také tvrdé hrudy.

beata17
23. jan 2011

a pokúpila som aj múku chlebovú, lebo som si myslela, že to je asi vtom. A nepomohlo to.

mukky
23. jan 2011

@beata17 no ja som robila z tej brozurky/ cd vlastne/ a to bola katastrofa 😝 to nebol ani chlieb...

beata17
23. jan 2011

a máš nejaký dobrý recept na chlebík? Ak áno napíš prosim,rada by som už urobila niečo čo sa vydarí.Ďakujem 🙂

mukky
23. jan 2011

@beata17 už robím len tento recept.....len davam 1,5 lyzicky soli,nedavam mlieko/koli malému ale/ a miešam muky,napríklad 250 g biela a zbytok graham,ovsenu ci celozrnu,spaldovu a aj viac druhov naraz...dávam celý kmin,slnecnicove semiacka,tekvicove aj lanové...

program mam tusím cislo 4,zakladny a pecie sa 3.hod 25 myslím

mukky
23. jan 2011

@beata17 som zabudla recept 😀 a mas aj ty baguette?

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098

mukky
23. jan 2011

@beata17 a chlebik a vianocka vyzeraju potom takto 😉

beata17
23. jan 2011

Ďakujem určite odskúšam. 😀 áno aj ja mám baguette.

matja
23. jan 2011

dnes som robila pečené buchty http://www.mimibazar.sk/recept.php?strana=2&id=... , niektoré s tvarohom, niektoré s lekvárom. Lekvár sa mi však pri pečení povylieval, aj vám sa to stalo?

mukky
23. jan 2011

@beata17 tak potom daj vedieť ako si dopadla a prípadne odfot chlebík 😉

beata17
23. jan 2011

Určite dám, už sa teším 😀 Ďakujem

imzadi
23. jan 2011

@beata17 ahoj, jsem take nova pekarka a prvni chleba se mi nepovedl... 😖 u me byla chyba v tom, ze jsem pouzila moc zitne mouky a take ze se sul dostala k drozdi...takze zkus nejaky fakt easy chleba, treba tento : http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=24 a dle rady @janette4 dej sul uz rovnou do te vody...chleba se mi povedl a byl vyborny 🙂

dneska delam housticky, ted uz jsem je zamotala a kynou na plechu, tak uvidime...

matja
23. jan 2011

ale tie pečené buchty jeme ešte teplé, sú mňam, tvarohové sa vydarili, len z lekvárových trochu povytekal lekvár. Ináč je to dobrý recept, odporúčam. Buchty som robila prvýkrát.

beata17
23. jan 2011

No normálne ma to chytilo, že by som sa vrhla hneď do pečenia 😅 , tak sa veľmi teším na zajtra. 🙂

mizulienka
23. jan 2011

@mukky mna uz dlhsie lakaju tieto:

http://sweetlive-recepty.blogspot.com/2010/12/s...

na tejto stranke su super recepty, skusala som uz odtial vianocku a aj rozne torty a zakusky, super je, ze je tam podrobny fotopostup, pre mna uzasna pomoc 😀