Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

werunka21
25. jan 2011

@imzadi Jasně že nemůže 😀 , ale tomuto jsem prostě neodolala. Ale já měla váhový odhad někde pod tři kila. Ale když si dáš ze tři lžíčky, určitě se nic nestane, ty se budeš olizovat až za ušima a malý z toho půl kila určitě nenabere 😉

imzadi
25. jan 2011

@werunka21 no kazdopadne do porodnice si beru zasobu cokolad a jakmile se vratim, pekarna bude zneuzita ke sladkym zalezitostem, jako jsou babobky, perniky, pudingose, mazance, apod 😀

mukky
25. jan 2011

ahojte,

@mizulienka ja som už napiekla 😀 a sladké 😎 ,len som dnes zradila moju DP lebo som robila kolacik kde som ju nepotrebovala 😀

mukky
25. jan 2011

@imzadi nechcem ta sklamať 😀 ale ked budeš kojiť tak cokoladu asi nebudeš mocť 😀 😔
a asi ani kratko po porode kysnuté a čerstvé koláce 😀
mojho malého sice nikdy nebolelo bruško ale ked som si dala napr,čoko pribináčka tak mal hnačky 😔,tak som nemohla...

ako sa cítiš?

imzadi
25. jan 2011

@mukky nebudu moct cokoladu? no to nemyslis vazne 😨 jinak s tim kynutym to je mi jasne, zvlast kdyz to bude cerstve, ale treba platky babovky druhy den po upeceni to snad pujde ne 😅

dannynka
25. jan 2011

ahojte 🙂
v poslednej dobe nestihačky kedze je malý chory a odmieta mi cez obed spavat,a ak aj nahodiu zaspí tak mi ho niekto zobudi 😠 😠 😠
tak pridam aspon fotto dnešneho majolkoveho peciva a snad stihnem vecer pocitat co ste popísali 😉

mukky
25. jan 2011

@imzadi ip

mizulienka
25. jan 2011

@mukky co dobre si piekla? das recept, rada sa inspirujem 😀
mne sa uz chlieb pecie, zatial vyzera ok, aj pekne drzi tvar, no uvidime 🙂

@imzadi obavam sa, ze mukky ma pravdu, ked budes kojit, cokoladu a podobne alergeny asi nebudes moct...vyskusas a uvidis, niektore deticky nereaguju vobec, ine az velmi, napr moja Katka ma atopicky ekzem, ja som na takej diete, ze uz ma skoro nie je vidno...ale este aspon 3 mesiace vydrzim a snad katka z toho vyrastie 🙂

tebe sa to uz blizi, drzim palce, nech to dobre prebehne a ste obidvaja zdravi 🙂

imzadi
25. jan 2011

@dannynka juu, to vypada dobre, co je to za recept?
@mukky dekuju🙂
@mizulienka no nepotesili jste me teda...

tady muj dnesni vytvor, cibulovy chlebik...jsem zvedava, jaky bude uvnitr... 😅

matja
25. jan 2011

ahojte dievčatá, viete mi dať nejaký tip na niečo dobré slané, mali by to byť nejaké jednohubky, čo by sme podávali len tak napr. ku vínu. Našla som toto, vyzerá to dobre: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3598
ale chcela by som vedieť, či máte niečo dobrého odskúšané

imzadi
25. jan 2011

@matja ja mam ale ne z DP...jednoduse rozvalis listove testo jako na zavin, poklades salamem (treba krkovici) a syrem (eidam) a zamotas do rulicky, pak nakrajis na platky a vytvoris mala hnizda, ty das na plech, kazde hnizdo potres vajickem, aby se nerozjelo, posolis a das koreni (kmin, provensalske, na pizzu) a das do trouby na 200 zezlatnout...je to mnam, rychle a super se to ji 😀 obcas davam na hnizdo jeste kopecek nivy 😉

werunka21
25. jan 2011

@imzadi Já tě možná uklidním, že na to sladké třeba nebudeš mít ani chuť 😅 . Mě v porodce řekli, že čím víc budu šetřit svoji slinivku, tím déle bude pracovat...a hormony po porodu k tomu...já sladké teda nevyhledávala...

matja
25. jan 2011

@imzadi - dakujem za recept, znie to sice fajn, ale ja som teraz taka nazhavena na kysnute cesto, ze by som najradsej pripravila nieco z neho. Uz skusam tie cesnakove trojuholniky, co som davala link, ak sa podaria, tak ich upeciem hostom, ked budeme mat oslavu. Ak vie este niekto o niecom vhodnom, hlavne nech je to odskusane a chutne, potesim sa receptu. Mali by to byt take nejake jednohubky.

jaja32
25. jan 2011

@imzadi krasny chlebik, daj prosim recept . Ja cibulkove mozem 🙂

imzadi
25. jan 2011

@jaja32 recept zde http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=6365

jen priste dam vic cibule a na vetsi kousky, nakrajela jsem ji dost najemno a chybi mi tam, ze si do ni nemuzu kousnout, jen je citit...ale chutove super...dala jsem i cast tmave mouky a kmin

dannynka
25. jan 2011

@imzadi krasny chlebik 🙂 😉 tu je recept na to pečivko :o)

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12030

matja
25. jan 2011

takže cesnakové trojuholníky ochutnané, môžem odporučiť 🙂 Plnku som si ale trošku upravila, dala som tam aj nivu.

luciferova
25. jan 2011

Ahojte,
Poradite mi nejaku fajnu fasirku/sekanu? Dik 🙂

imzadi
26. jan 2011

@dannynka dekuju, vyzkousim, az dojime chlebik 🙂

@luciferova ja delala predevcirem, z tretinove davky http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3669 a je vyborna 😉 jen jsem nedala masox a korenila majorankou, soli, peprem...

jaja32
26. jan 2011

@imzadi dakujem krasne 🙂 cez vikend upeciem, mnam... no tak pozeram, ze Jakubko chce, aby myminka este vypekala 🙂

imzadi
26. jan 2011

@jaja32 jojo, stavkuje...uz by ale mohl se pohnout...ale citim, ze je i porad dost vysoko, no patek to jisti, nastupuju na vyvolani 😖

jaja32
26. jan 2011

@imzadi malinky, dobre mu je 🙂 drzim palce

janette4
26. jan 2011

AHOJTE..ja som práve dopiekla pizzovníky,ale som ich moc naplnila a vyteká mi to.ale nevadí,na budúce budem múdrejšia a aspoň nepovedia,že sú suché 😒 tieto:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19348
a takéto ich mám:

imzadi
26. jan 2011

@janette4 juuu, mnam...posli nejaky 😉

vlnovkaa
26. jan 2011

@mimikyky prosim ta a zmesti sa ti to do pekarne? Mne to pri podobnych objemoch robi problem, chce mi to vyliez 🙂))

mukky
26. jan 2011

ahojte,
@mizulienka tento kolacik,a je super,ja som ho poznala trosku inak,s jablkami ale už budem robiť len tento...

tu je komplet original recept,ja som ale dala dnu tvaroh priamo,navrch mandle aj lieskovce potlčené/som vymrzla na balkone,chlapi spali ked som ho robila 😀 /aj do cesta...potom navrch lekvar a kokos,pernikove korenie som nedala,namám rada perníky a chutil aj navsteve..bikarbonu som nemala,aj tak je makkucky a stavnatý a dala som viac o dost lekvaru do cesta,je kyselkavy tak konecne nieco pre mna 😀
a nemixovala som,len miesala,proste trosku uprav som si pridala,ale ani ten s jablkami nemixujem...

30 dkg práš.cukru
40 dkg hl.múky
1 ČL sody bikarbony
1 prášok do perníka, ja dávam do pečiva lebo do perníka je moc aromatický
1,5 dcl oleja
0,5 l mlieka
2 celé vajíčka
nasekané orechy, ja dávam aj lanové aj sezam ale skúste prvýkrát len orechy
hrozienka
2PL kyslého lekváru buď slivkový alebo ríbezlový
asi 1PL kakaa
škorica
a ten tvaroh trošku zriediť mliekom aby sa dal lyžicou na vrch len tak kôpky aj osladiť ho

Je to super rýchle lebo to všetko nahádžete na kopu a mixerom rozmixovať.Vyliať na plech na papier a do toho ten tvaroh a na vrch ešte nahádzať orechy, to je dôležité, lebo dodajú perfektnú chuť keď sú aj opečené navrchu. Pečiem na 180 stupňov ale neviem koľko, veď to už zbadáte nejakých 20 min.asi, radšej zapichnite špáratko.
Alebo keď nechcete dávať navrch tvaroh, tak potrieť hotové lekvárom, poliať čokoládou a posypať kokosom, to už je taký skoro zákusok, pozor veľmi narastie. Ja som skúšala ten tvaroh aj do cesta rozmiešať, aj to bolo dobre, ale ten toľko nevydrží makký.

ja dnes absťák,nic nevarim a nepeciem 😀 ,ideme na oslavu,len malemu som varila polievocku...

reruna
26. jan 2011

vy tu dáváte pořád takový super receoty, že bych musela denně od rána do večera péct, tak se mi zbíhají sliny, ale kdo by to jedl, to bych byla jak sud.... za chvíli.... chtělo by to někam ukládat ty recepty, vy si to někam ukládáte? já si to vždycky někam rychle zapíšu a už tu mám tolik papírků popsaných a už nevím, kde co mám a co jsem chtěla všechno vyzkoušet 🙂 ty pizza rohlíčky vypdají super i ten koláč tvarohový, jéééé já včera pekla muffinky z margot čokolády, kdo by chtěl recpt, tak dám, ale není to do pekárny....

imzadi
27. jan 2011

tak ja dnes pecu ty majonezove pletynky, jen z nich zkusim udelat rohliky 😀 a to je posledni peceni na delsi dobu, zitra me ceka nastup do porodnice 😉

janette4
27. jan 2011

@imzadi tak nech sa vydaria a zajtra držím palce,nech to máš rýchlo za sebou.

imzadi
27. jan 2011

@janette4 dekuju, ale tak snadne to asi nebude...nejsem pripravena, jak mi dnes sdelila lekarka 😝