Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

reruna
20. feb 2011

@vesi pudingoše i mě popraskaly, a špatně se mi to motalo, ta náplň mi pořád vytíkala, ale chutnaly božsky!

reruna
20. feb 2011

@dannynka a na ty langoše dáváš program těsto?

katka1981
20. feb 2011

@reruna, ja vzdy drozdie vysypem a premiesam s mukou, to je zle? My sme na celozrnne pecivo zvyknuty uz dlho. Ale teraz peciem aj cisto biele kvoli malej. Dakujem, ked spapame chlebik, urobim tu vianocku.

matja
20. feb 2011

@katka1981 - možno je pes zakopaný tam, že miešaš droždie s múkou. Čerstvé droždie sa dáva na múku a naň cukor, ak dávaš sušené droždie, tak treba spraviť do múky jamku, nasypať droždie, môžeš prekryť múkou.

reruna
20. feb 2011

@katka1981 droždí nepromíchávej s moukou, ale nahoře do mouky udělej důleček a tam nasyp instantní droždí a zahrň. Sůl já dávám raději dospodu do tekutin nebo někdo dává třeba sůl do jednoho rožku a droždí do druhého rožku. Tím že to droždí promícháš s tou moukou a nahoru dáš sůl, tak to může dělat ty problémy s nakynutím...

katka1981
20. feb 2011

@matja
@reruna

dakujem vam, nakoniec ma aj piect naucite 🙂 skusim ako mi radite

dannynka
20. feb 2011

@reruna ano davam program cesto 😉 a ked cesto nakysne v DP tak potom si ho porozdelujem na bochníčky ktore este necham aspo 15 min podkysnut a az potom ponatahujem a vysmážam 😉

@vesi tak nakoniec aj ja som sa dnes rozhodla urobit pudingoše 😀 😀 😀 zatial kysnú uvidime ake budu ked sa upečú 🙂 😉

andriss23
20. feb 2011

@dannynka zatiaľ vyzerajú úžasne 🙂 daj foto aj po upečení,ale určite budú super aj potom. 🙂

janette4
20. feb 2011

@dannynka krásne ich máš.určite budú super aj po upečení.

ja som dnes robila vianočku a prvý krát som ju piekla v rúre.trošku sa mi to pri pečení zošuchlo,asi som to zle prichytila špajdlami,ale chuťovo super.už je skoro po nej.ešte sa dopeká chlebík a dnes končím 😀

vesi
20. feb 2011

@dannynka tvoje sú tak úhľadne zatočené, ja som to v porovnaní s tebou odflákla 😅 musím povedať MM, nech mi stiahne fotku do PC, mne sa nechce 😀

vesi
20. feb 2011

tak tu je fotka 😀

dannynka
20. feb 2011

@andriss23
@janette4
@vesi

už aj idem pridat fotto 😉 😉 veru sú super aj po upečení 😉 mnam mnam aj ked sa mi tieš troška potrhala 🙂

janette4
20. feb 2011

@dannynka krásne ich máš.mne tiež vždy prasknú,ale to nevadí,hlavne,že sú dobré 😉

reruna
20. feb 2011

@dannynka @vesi jéééj krásně se vám povedly ty pudingoše, mě se to tak krásně nepodařilo zatočit

andriss23
20. feb 2011

@dannynka paráda 🙂

dannynka
20. feb 2011

@janette4 dakujem veru hlavne že chutia 😀 čo tam po výzore 😀 😀

@reruna
@andriss23 🙂 🙂 🙂

imzadi
21. feb 2011

ahoj holky, tak se opet hlasim, ze zase pecu...ale ze je to s tema ditkama narocny 😀 objevili jste nejake super recepty? ja ted delala mazanec a byl super, rikal manzel, ja si radsi nedala... 😝

reruna
21. feb 2011

@imzadi gratuluju k miminku, to věřím, že je to náročné, ještě jsem nezapomněla, jaké to bylo....a mazanec včerejší si klidně dej, nám v porodnici normálně dávali dokonce čerstvé pečivo, a to byl mazec.... doma jsem pak jedla do 3. měsíce pečivo aspoň den staré

janette4
21. feb 2011

@imzadi no ahoj.ja si tiež dávam vianočku,ale nedám si ju čerstvú,aj keď taká je najlepšia,ale jem ju až na ďalší deň.Chlebík takisto.Nám v pôrodnici normálne dávali čerstvú vianočku,rožky aj chleba.a keď si niečo také dám,tak užijem Espumisan,aby to malému nenarobilo veľkú galibu

imzadi
21. feb 2011

@janette4 bohuzel Kubicek trpi silene na prdy a koliku, takze se fakt hlidam 😒

reruna
21. feb 2011

@imzadi no ono ale někdy až tak nezáleží na tom, co mamka jí a dítě stejně bude mít prdíky pořád....stačí, když se naloká vzduchu při kojení nebo při pláči... takže to zkus vysledovat a možná se fakt zbytečně omezuješ, staré pečivo by uškodit nemělo... u prvního dítěte jsem se taky neustále hlídala a fakt jsem zjistila, že jsem pak už nejedla vůbec nic nadýmavého a stejně pořád prdíky byly....

janette4
21. feb 2011

@imzadi neboj,po 3mesiaci to bude lepšie a aj ty si budeš môcť viac dopriať. 🙂

imzadi
21. feb 2011

@janette4 doufam, dnes uz jsem to nevydrzela s nervama a sezrala 4 kosticky cokolady... 😅

mukky
21. feb 2011

ahojte,
dievcatá prisla som si po ra dau na skok ohladom tých knedlíkov.....ja som ich este nikdy nerobila a co som kuk ten recept tak sa knedlik vari 😕

ja som si myslela ze to sa robí na tom paraku,aj som si ho kupila a teraz som si uvedomila ze mam aj parný hrniec 😀 ze asi aj tam som to mohla spraviť....

takze varit treba tu knedlu tuto robievate?

http://www.schutou.sk/index.php/recepty/salaty-...

reruna
21. feb 2011

@mukky jestli máš parní hrnec, tak udělej knedlík určitě tam, to bude super! já ho nemám, tak knedlík vařím ve vodě, tak jak je v receptu

mukky
21. feb 2011

@reruna dakujem 😅

takze ten kovový parak som si kupila zbytocne 😀 😝 ,mi to uplne vypadlo ze mam parný hrniec a da sa to aj tam...
a tuto knedlu robievas?chcem dnes vecer ak budem stíhat segedinský a k tomu tu knedlu 😎

reruna
21. feb 2011

@mukky ano tuto, dělala jsem ji včera ke guláši a je fakt moc dobrá, akorát v té vodě, jak se to vaří, tak ten povrch je takový slizký, příště to zkusím zabalit do utěrky, četla jsem, že je pak ten povrch hladký. No pokud máš parní hrnec, tak máš asi ten kovový pařák fakt na nic. Alami ji taky dělá v parním hrnci

mukky
21. feb 2011

@reruna ahoj,este si tu? 😀

akurat citam ze tam ide hruba muka 😨 😕 ,mozem dat aj polohrubu?? 😀 Minule som omylom kupila hrubu a dala ju babke 😀 kedze taku nepouzivam,ci mam kupit hrubu?

mukky
21. feb 2011

@imzadi gratulujem ku syncekovi 😵 😵 😵 ,krásne miery,krásny cvalík 😵 ,vela zdravíčka 😅

imzadi
21. feb 2011

@mukky dekuju🙂