Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
25. aug 2011

@martuska75 ešte - robím rovno 2 dávky, to je tak na 3 veľké pizze, ak ti zostane cesto, kludne ho môžeš dať do chladničky a upiecť na druhý deň len dávam ho pod fóliu potravinovú, aby neobschlo a pred tým pomúčiť, aby sa na cesto nenalepila.

dannynka
25. aug 2011

@martuska75 ja mám overený tento receptík s dámy ako píše @alami a nám moc chutí,urobím z tohto množstva 4 mensie pizze alebo včera som skušala (som si kupila plech na minipizze 😀 😀 ) a tých mi vyšlo 12 😉 tiež to cesto ak neminiem cele zabalím do sačku a kludne aj na druhy den upečiem sa nám zdá potom ešte lepsia 🙂trubu si vyhrejem na 250 a pečiem cca 12-15 min a olejujem plech papier na pecenie som neskušala ešte davat 😉
dám fotto včerajších minipíz neni už ani jedna 😀 😀 😀 😀 a to som ích piekla okolo 22-00 vcera 😝 😉 😀

maminkatn
26. aug 2011

ahojko,,,,kociceeeeeeeeeee 😀 😀 😀

norik1
26. aug 2011

jejda krasne pizze 🙂 chystam sa na pizzu aj ja, len stale trcim v stadiu chystania 🙂

nikush
26. aug 2011

ahojte chcem sa opytat, ak davate klasicke drozdie do pekarne, tak ako? normalne mi pise, ze najprv tekutiny, potom sypke a na vrch susene drozdie...ale ako ked je klasika kocka? vdaka

vesi
26. aug 2011

@nikush rozmrvím ho na múku rovnako ako keď dávam sušené 🙂

andriss23
26. aug 2011

@nikush ja robím len s klasickým droždím,a robím kvások až potom ako posledné pridávam do pekárničky

alami
26. aug 2011

@nikush na múke hore si urobíš jamku, do nej trošku kr. cukru a na to rozmrvené droždie a slabučko zasypať múkou. Ak by si si urobila kvások, tak rovnako - hore na múku. pozor, aby si si k droždiu nedala do tesnej blízkosti soľ. Bránila by nakysnutiu, tú treba dať kdesi bokom - tiež zahrabnem do múky, ale na kraji.

andriss23
26. aug 2011

@alami to s tou soľou nejak nechápem - veď dám všetko do pekárničky,zapnem a hneď sa to premiešava a soľ sa dostane do styku zo všetkým. Má to význam asi pri odloženom štarte,nie?, či ? 😨

alami
27. aug 2011

@andriss23 má to význam vždy, nie len pri odloženom štarte. ke´d sa to premieša, už to asi nie je taká koncentrácia soli na droždie, ako keby si to dala priamo k sebe.

katy2
27. aug 2011

@nikush ja si do muky urobim jamku, dam tam potrebne mnozstvo cerstveho drozdia v celku (nic nemrvim) a zasypem ho cukrom... este sa mi nestalo, ze by mi chlieb alebo cesto na kolac, knedlu ci pizzu a i. nenakyslo... ja sa s tym vobec nehram.....

nikush
27. aug 2011

dakiujem za odpovede

dannynka
1. sep 2011

ahojte,dnes sme mali na obed toto a bolo to mnamkove,rozhodne si ho opisujem a budem robit castejsie 😉 😉

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4514

katy2
1. sep 2011

@dannynka ja ich tiez robievam, su vynikajuce 😵 😵

dannynka
7. sep 2011

dnešne majolkové pečivko 🙂

dannynka
7. sep 2011

asi dám fotto aj z bližšia lebo to zle vidiet 😉

reruna
9. sep 2011

@dannynka ty už jsem dlouho nepekla, asi zase brzo udělám, máš je moc pěkné 🙂

nicky655
9. sep 2011

baby,nemate niektora recept,alebo skusenosti s detskou vyzivou robenou v pekarni? som rozmyslala,ze by som to dala na program lekvar,len neviem,co z toho vnikne 🙂 ci to bude jedle ako vyziva detska,keby som tam dala take prisady ako do vyzivy.diky za rady

alami
10. sep 2011

@nicky655 detská výživa sa robí tak, že sa povarí ovocie a potom pomixuje. teda čo by si z toho mohla v pekárni, to je povariť to ovocie, ale v podstate neviem načo, to sa ti varí na platni samo a nevyžaduje nejaké extra miešanie. Takže si ja osobne nemyslím, že pekáreň by bola pri výrobe detskej výživky nejaká nápomocná. No ale ak by si moc chcela tak daj ovocie s vodou na program džem, potom pomixuj a zasterilizuj.
@dannynka nádhera 🙂 ako od teba vždy 😉

fialkaa
15. sep 2011

ahojte kocky, ja sem neprispievam, ale obcas vas citam. chcela by som vas poprosit, nehodite mi sem recept na nejake sladke pecivo z pekarnicky, ako je napriklad vianocka alebo nieco podobne? dakujem

reruna
15. sep 2011
fialkaa
15. sep 2011

@reruna

dakujem 🙂

dannynka
16. sep 2011

prišla som pozret čo nové a len dat tip,zajtra asi vyskušam toto 😉

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=37556

martuska75
17. sep 2011

@dannynka no aké boli? oplatí sa skúšať?

dannynka
18. sep 2011

@martuska75 celkom dobre len sa mi troška zvrchu chytila cibulka lebo som nechtiac moc pridala 😝

mmonika
19. sep 2011

Ahojky babulky, ja viem ,že som sem vela nepisala ,ale mam problem .. mam doma pekaren ,a včera som jej dala program ,nech mi vymiesi kysnute cesto .. a ono to cesto nebolo vobec take vlačne ,skor ked som z toho spravila kolače tak boli take tvrdsie .. kde som spravila chybu??? v mlieku,?? v droždí?? alebo v muke??,

reruna
19. sep 2011

@mmonika při míchání je potřeba hlídat si těsto, každá mouka si bere jinší množství tekutin, tak vždy vyzkoušej, jestli se lepí, nebo je moc tuhé, pak přidej vodu nebo přisyp mouku, tekutiny by měly být vlažné, droždí dávej nahoru, nesmí přijít do kontaktu se solí

dannynka
19. sep 2011

@mmonika presne ako píše @reruna 😉
ja som vcera po dlhej dobre spravila mastove pečivko 🙂

mmonika
19. sep 2011

@reruna drozdie som dala hore ,do prostriedku muky .. to som sa docitala ze nesmie prist do kontaktu so solou ... a som nevedela ze ked to miesi ze tam mozem pridavat mlieko ..moc dakujem za radu.. zajtra vyskusam zase ...bo ja som to vcera len zapla a sla som vencit psa 😉 ,a dalej som sa nestarala ...

@dannynka iiiiiii ake nadherne pecivo ,a tie rohliky ..,jedna basen ,..a to si ako zasulala tie rohliky,?? das recept?? 🙂

stanulik9
21. sep 2011

@mmonika ahoj, tu máš pekný video postup http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=257