Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

adul67
13. jan 2012

ahojte pekarky tak sa mi konečne podarily rožky pizzove aj chlebík už pečiem a každy receptík si kopírujem čo tu nájdem prikladam foto 😉

raa2
14. jan 2012

@pifina v akom poradi si to dala do piecky? myslim tu vianocku, celkom sa mi to pozdava, by som vyskusala..

pifina
14. jan 2012

@raa2 keby som si pamatala 😀 niekde som nasla, v akom poradi sa maju davat veci do pekarnicky, ale teraz neviem, kde som to citala ... ale tusim najskor tuhe veci, potom drozdie (davala som polku normalneho, nie susene) a potom tekute ...

lencza
14. jan 2012

@pifina já to mám v návodu k pekárně naopak..........dolů tekuté, pak mouku, koření, prostě sypké věci a teprve až jako poslední droždí

pifina
14. jan 2012

@lencza moze byt, ze to bolo pisane takto, fakt nepamatam 😅 ja zvycajne davam dole susene drozdie, potom muku a navrch vodu, pretoze nechavam piect chlebik v noci a tak to mam v navode (pri odlozenom starte), tak som si to mozno splietla ...

reruna
16. jan 2012

@pifina u všech receptů, které jsem viděla bylo : dolů tekutiny, pak mouka a teprve nahoru sušené droždí!!!
@raa2 vždy dolů tekutiny, a droždí až nahoru na mouku, nikdy nemíchat droždí se solí

tessa
17. jan 2012

ahojte holky,
včera sa mi pokazila moja pekárnička Eta Maxima... ☹ keď som piekla na programe sladký, tak po vybratí tej nádoby na chlieb, som našla v pekárničke skaramelizovaný cukor...cez hnetací hák,mi musí prepúšťať tesnenie.. No na servise Eta mi povedali, že tesnenia nemenia, že si musím kúpiť celú nádobu.. Nádoba do mojej pekárne stojí 30€...tak to si môžem kúpiť aj novú pekárničku rovno 😠

Takže moja otázka, akú pekárničku mi poradíte, kto máte aké skúsenosti? Ja som bola veeeľmi spokojná s tou Etou...len dnes sú už kadejaké modernejšie pekárničky 😉

pifina
18. jan 2012

dievcata, mate nejaky dobry recept na tvarohove buchty? chcem dnes prekvapit mm 😅

svetlankat
18. jan 2012

@tessa ja mam moulinexku a som s nou spokojna, kamoska ma etu harmony a je tiez spokojna, takze tazko poradit.

svetlankat
18. jan 2012

@adul67 podla akeho receptiku si robila?

adul67
19. jan 2012

recept som skopirovala na strane 340 je od teba a boli super
@svetlankat

svetlankat
19. jan 2012

@adul67 aha, ok, potom uz asi ani neviem ake mam recepty 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzkat1
21. jan 2012

ahojte🙂 robite nieco aj z kukuricnej muky? neviete poradit nieco overene a chutne?

adul67
26. jan 2012

môj vydarený chlebík 😉

llluckaaa
26. jan 2012

@tessa Já mám Moulinex a spokojená nejsem.

llluckaaa
26. jan 2012

@adul67 Ale ten chleba nebyl pečený v pekárně, ne? Přijde mi, že má takový klasický tvar jako z obchodu, ne jako cihla z domácí pekárny.

adul67
26. jan 2012

@llluckaaa je miesený aj kysnuty v pekarničke ale dala som piect do truby lebo ten z pekarne sa mi nikdy moc nepodaril bol taky hutný a nechutil nám tak som to vymyslela takto a tento je super ako z obchodu 😉

llluckaaa
26. jan 2012

@adul67 Tak to jo 🙂

zuzkat1
30. jan 2012

@adul67 a aky recept si pouzila na tento chlebik?

katkaaalex
31. jan 2012

Ahojte dievcence, aky je rozdiel medzi obycajnou hladkou mukou a hladkou chlebovou mukou?? Kupila som si pekarnicku a v receptoch, ktore k nej boli prilozene je vsade pisana chlebova muka... dakujem🙂

adul67
31. jan 2012

@zuzkat1 Od uživatele Ludmila Brachtyrova ve skupině Pecenie · Upravit dokument · Odstranit
2 odmerky teplej vody
1 velku lyž. octu
1velku lyž. oleja
1,5 lyž.cukru trocha soli, kmínu
700g hadkej muky
1,5 sušeneho droždia ,alebo 0,5 kocky

Všetko dame do pekarničky vymiesit aj vykysnut program 7 príprava cesta .
Potom vytiahneme dame do ošatky podkysnut ešte na chvilku a dame na pekáč piect do vyhriatej rury po chvílke znížime teplotu na 180 a pečieme asi trištvrte hod.
odmerka sa rovná 200ml

adul67
31. jan 2012

@katkaaalex ahoj ja kupujem chlebovu v lídli je to na obale napísane chlebová muka alebo aj v kauflande myslím že je kvalitnejšia na chleba ale ja pečiem aj z hladkej obyčajnej 00 alebo je lepšia T-650 ta je tmavšia teraz som si pokupila v kauflande všeliake druhy muky maju ich tam na výber tak skušam

katkaaalex
31. jan 2012

@adul67 dakujem🙂 ja chcem kombinovat muku hladku s celozrnnou, takze mozem kludne pouzit tu T 650, vsak.

adul67
31. jan 2012

@katkaaalex určite môžeš aj ja ju dost používam 😉
😉

milocka29
31. jan 2012

teraz maju ešte do zajtra v Kauflande akciu na celozrne muky, šup na nakup, ja už som bola.

lubenka01
3. feb 2012

Ahojte ked pečiete chlieb v pekárničke vyťahujete tie miešacie lopatky von než sa ide piecť chlebík, ja som včera robila prvý krát a tie lopatky sa zapiekli do chlebíka. ☹

reruna
3. feb 2012

@lubenka01 já nevytahuju a vždycky je dostanu pěkně ven

llluckaaa
3. feb 2012

@lubenka01 Já je tam nechávám, ale taky bývají zapečené a doluji je ven. Někdo radí je na začátku potřít olejem, aby šly líp ven.

llluckaaa
3. feb 2012

Taky máte tak pitomou pekárnu, že je tam teplotní pojistka a když dopeče jeden program, musím nechat pekárnu nejdříve vychladnout a pak teprve lze ještě dopékat? Hrozně mě to štve 😠

lubenka01
3. feb 2012

@llluckaaa
@reruna dakujem, skúsim potrieť olejom.