Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

kocurik16
27. jún 2012

zigzag vtedy bola v akcii stála okolo 30 to mali viacej výrobkov zlacnených,ale neobzerala som veľmi,lebo všetky boli zabalené a ponáhľali sme sa na autobus len syn mi ukazoval že čo majú ,takže neviem aké má funkcie a od vtedy som v TESCU nebola

lukika
2. júl 2012

ahojte dlho som tu nebola a teraz ked mám prázdniny oprašujem recepty čo mám poukladané a chcela by som robiť briošku čo tu dala dakedy erikasadek ale nepamätám si aká múka do nej išla neviete prosím niektorá aká múka tam ide?

reruna
4. júl 2012

@lukika brioška je na straně 204

janette4
4. júl 2012

ahojte.
baby nemáte náhodou vyskúšaný dobrý recept na bagetu?ďakujem 😉

lukika
4. júl 2012

@reruna díky presne tento recept mám uložený len som nevedela akú múku do toho ale nižšie na tej strane som sa dočítala že hladkú alebo polohrubú tak dík

petronela353
9. júl 2012

@lukika co je to ta brioska? aj ja by som to skusila.

dara2583
9. júl 2012

Ahojte, ja troška inak od témy, ale neviete mi niekto poradiť? Mám pekáreň z lidla a dnes som zistila že som omylom vyhodila hák na miesenie. Neviete dá sa niekde zohnať nový?

timbouctou
19. júl 2012

@zuzkaamato ahoj, tak jsem znovu zkusila ten kugelhopf nebo jak se tomu nadává 😀 dala jsem trochu kratší program, místo 30 g droždí jen 25 a trochu míň mouky a akorát se to napeklo do té formy. A dala jsem trochu víc cukru a nakrájela sušený ananas a jak jim to najednou jede 😀

timbouctou
19. júl 2012

@dara2583 podívej se na stránky té firmy, co pekárnu vyrobila. ale obávám se, že na pekárny z těchto obchodů náhradní díly nedělají 😒

janette4
20. júl 2012

@timbouctou čo je kugelhopf?

zuzanapd
20. júl 2012

@janette4 v nemčine je to bábovka, kugeltopf

janette4
20. júl 2012

@zuzanapd aha,ďakujem 🙂

lukika
21. júl 2012

@petronela353 sorry za neskorú odpoved ale som tu dlho nebola brioška je niečo podobné ako vianočka len vianočka sa dá splietať je to cesto také pevnejšie a brioška je taká jemnejšia nadýchanejšia. Môžeš ju tiež jesť s maslom poprípade s nutelou alebo džemom.

petronela353
21. júl 2012

@dara2583 nikde ☹ nam sa to tiez stalo a poradili nam ze to mame skusit cez reklamacie ze by mam poskytli novy ale nic 2 roky sme zhanali a nakoniec sme kupili novu pekaren taku istu ze ked nam nahodou pokazi prehodime len hak do sterej 🙂

dara2583
22. júl 2012

@timbouctou, @petronela353 dá sa zohnať nový, ja už mám dva nové háky a stáli ma aj s poštovným 7,5e. Našla som v návode email na servis na Slovensku, tam som napísala a ešte v ten deň mi poslali nové.

petronela353
22. júl 2012

@dara2583 a to na aku pekaren? ja mam z tesca, na internete som nasla len na moulinex ze sa daju haky objednat

timbouctou
22. júl 2012

@janette4 to je takový jako sladký snídaňový chleba, něco jako vánočkové těsto. Ale akorát mi z toho vybrali ty ananasové kousky a zbytek rozdrobili po podlaze, jsou to hajzlíci mrnaví 😠

dara2583
22. júl 2012

@petronela353 ja mám pekáreň z lidla

petrajavor
18. aug 2012

Ahojky holky mám otázku chceme s manželem kupovat domácí pekárnu,ale kvůli malému potřebuju vědět zda se v ní dá péct chleba s klasickým kváskem (co se zadělává po straru)??? díky

reruna
18. aug 2012

@petrajavor určitě dá, některé holky to tady zkoušely, snad ti některá poradí, jak se to dělá. Já používám jen instantní droždí. Taky jsem našla tohle téma o kvásku https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kvaskovy...

petrajavor
18. aug 2012

@reruna díky,to já právě nesmím...

traktor
19. aug 2012

kto ma tesco pekaren?potrebujem sa len nieco opytat 😉

marecek4
21. aug 2012

@traktor mám,tak třeba poradím

vierusia
22. aug 2012

@traktor
@traktor ja mám tesco pekárničku 🙂

traktor
23. aug 2012

@marecek4
@vierusia dakujem, uz viem to co som potrebovala 😉 ..ale aspon vas tu mam,ked zas nieco nebudem vediem, urcite sa ozvem 🙂

hajdylca
30. aug 2012

ahojte prosim Vas vedeli by ste mi poradit, v tomto recepte ma ist ten olej do cesta,ci je len na potieranie? http://www.mimibazar.sk/recept.php?strana=1&id=... dakujem moc za pomoc 😉

katy2
30. aug 2012

@hajdylca urcite ide olej do cesta.... ja uz hotove parene buchty alebo knedle zvyknem este horuce potriet margarinom....

hajdylca
30. aug 2012

@katy2 dakujem

sima.p
18. sep 2012

baby, poradte mi prosím. Mám pekárničku z Lidla, som s nou veľmi spokojná, len mám jeden problém - chlebík ide z nej strašne ťažko von, stáva sa to aj Vám? Máte nejaké tip, čo urobiť, aby išiel chlebík ľahšie von?

reruna
18. sep 2012

@sima.p nemám sice z Lidla, ale jinou, ale zkus třeba při míchání shrnout mouku ze stěn vařečkou,a by se krásně všechno umíchalo, pak to nebude připečené na těch stěnách... a hned po upečení vezmu nádobu a obrátím ji v rukavicích dnech vzhůru a silně zatřesu a chleba vypadne pěkně ven. nebo zkus vybrat háky před kynutím, aby tam pak při vyndávání nevadily