Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

danielala
17. apr 2008

Vesi, na tých knedliach sa nedá nič pokaziť. Ja som ich zo začiatku parila na handre, ako je popísané v recepte, ale teraz ich robievam na takom tom veľkom site, ktorým sa prikrýva panvica, aby vysmážané jedlá neprskali, to sa mi osvedčilo najviac. Ja ich robím bez tých kúskov rohlíkov, keďže pečivo už nekupujeme 😀 a mám pocit, že pridávam trochu múky, ale to je pravdepodobne chyba mojej kuchynskej váhy, lebo do vacsiny receptov som nútená prisypávať.

danielala
17. apr 2008

Ešte som zabudla, že to sito trochu premastím herou, aby sa knedľa náhodou neprilepila.

danielala
17. apr 2008

Vesi, určite dám. Je to zas recept z Dámy. Manžel ma k tomu v podstate dotlačil, lebo máme akurát doma nejaký rybací šalát, ktorého včera dovliekol plný kýbel a vyhlásil, že jemu sa k tomu chlieb nehodí, len rohlíky. Tak skúšam...

lusil2005
17. apr 2008

vesi hej robila a boli perfektne. fakt tam nemas co pokazit. a parila som jednu v hrnci na handre a druhu v parnom hrnci. boli uplne rovnake.

lenocka6
17. apr 2008

Ahojte,
ja kupujem vyrazkovu muku, ale raznu v kauflande a nie je ani draha. Tie knedle, co ste pisali skusim. Dakujem

lenocka6
17. apr 2008

danielala, prosim ta mozes mi presne napisat, kde tu knedlu najdem, lebo akosi na damy nechodim 🙂. A v podstate aj na modreho konika som zacala teraz. Dakujem velmi pekne

lusil2005
17. apr 2008

lenocka je to ten link co som dala ja

danielala
17. apr 2008

Tak ty radšej na pánov 😉 ? Vďaka patrí Lusil, ona tu dala link (na predošlej stránke, až teraz som si všimla), sú to tie isté knedle.

Ahojte pekárky, tak moje rohliky nič moc 😒 , aspoň čo sa chuti týka, inak sú pekné a makkučké, ale čo z toho, keď nechutia ako rohlíky. Sú tam dve verzie receptu, jedna s mliekom a druhá s vodou a ja som použila tú s mliekom, možno v tom bola chyba. Sa dosť divím, keďže recept mal stopercentné hodnotenie. Nabudúce skúsim tú verziu s vodou a určite dám o jedno vajce menej.

lenocka6
18. apr 2008

Ahojte,
dakujem za link, ked budem mat najblizsie moznost tak vyskusam. Lenka

lusil2005
18. apr 2008

danielala ja davam do vsetkeho tak o jednu lyzicku soli viac ako kazu

riuska
18. apr 2008

AHOJTEEEEEEEEEEEEEEE 🙂 uz sa k vam mozem pridat
dnes som dostala pekarnicku Moulinex OW 300001
kupila som si hotovu zmes - viaczrnnu tak rano o 7.15 bude prvy chlebik 😉 potom napisem 😵 😵
tesim sa moooooooooooooc vela vela vela AHOJTE 😀

vesi
18. apr 2008

Ahoj, vitaj medzi nami 😀 ja sa zajtra chystám na tie knedle 😀 tú namiešanú zmes som v DS nedostala kúpiť, v Tescu alebo Carrefoure ju nemajú? tam chodí môj bráško, mohol by mi to kúpiť 😕

zuzana222
18. apr 2008

ahojte, vesi neskusala si zmes z Lidla? maju tam asi 5 druhov, nejake 3 som skusila a boli fajn

lusil2005
18. apr 2008

vesi v tescu maju tie zmesy vedla muky. ale mne tie chlebiky zo zmesi nechutia tak ako normalne upecene
riuska vitaj 😝

vesi
18. apr 2008

žial chodím málo do DS a ked sme dnes boli, tak som nestíhala do Lidla, bola som len v kauflande a tam to bolo ako vykradnuté 😝 skúsim prehovoriť bráška, nech sa mi tam zastaví... koľko to približne stojí? 😕

vesi
18. apr 2008

ja som jedla celozrnný zo zmesi, ked ho robila sesterka a mne chutil. ved to, že mi chutil ma vlastne presvedčilo, že tú pekárničku predsa len kúpime a hlavne, že to presvedčilo môjho muža 😀 ani som ho nemusela prehovárať, hned niesol do roboty kolegom na ochutnávku prvý chlieb 😀

lusil2005
18. apr 2008

stoji tusim 40-50,-
a nehovorim ze tie chlebiky zo zmesi su zle, ale normalne mi chutia viac 😀
ale mozno som mala len zlu zmes, zatial som skusala len z jednej.

vesi
18. apr 2008

lusil, ved nemôže všetkým chutiť to isté 😀 😀 nám tie chlebíky z pekárničky chutia a môjmu otcovi nie 😅

zuzana222
18. apr 2008

vesi normalne to stoji v lidli 49korun. vidu 2 chleby.prednedavnom bola v akcii tato zmeska za 36korun. mne odobne chuti aj takato uz urobena zmes,ale castejsie si robim podla receptov z netu. dobru noc,padam.

vesi
18. apr 2008

kočky, dakujem, ste zlaté, aj tak mi to vychádza lacnejšie ako kupovaný chlieb 😀 a hlavne si spravím četsvý 😀 ja som asi fak závislá 😅

lusil2005
18. apr 2008

a to chlieb je len prvy krok!!! v zivote som nemohla ani pomysliet na robenie takych veci ako knedle, dukatove buchticky, vianocky, buchty... teraz je to vsetko hracka a este aj bez namahy a s minimom casu!

vesi
18. apr 2008

lusil, ty si môj človek 😀 😀 kysnuté cesto bolo u nás tabu, teraz sa na to normálne teším 😀

lusil2005
18. apr 2008

este sa chystam na pizza rozky a "housky" 😅
a inac - pizza je tiez perfektna z pekarnicky

jerryjanka
18. apr 2008

kočky dajte nejake recepty na buchty, knedlu, buchtičky aj pizzu prosííííííííííííím - môžte to dať do IP 😵

lusil2005
18. apr 2008

tie dukatove odporucam robit podla toho tipu - nasulat valceky, poukladat vedla seba a obracackou alebo krajacom na pizzu rozkrajat na stvorceky. su uplne perfektne!!!

jerryjanka
18. apr 2008

dakujem ste moc zlaté
lebo mame pekaren pol roka a okrem par chlebikov stoji a praši sa na nu
teraz prerabame kuchynu tak do novej kuchyne bude aj nova gazdinka - mazanec a dukatove buchtičky, pizzu a nove druhy chlebikov so semiačkami a tak. už sa moc tešim - som ju aj chcela predať ale nieeeeeee už som rozhodnuta

riuska
19. apr 2008

tiez sa pridavam k tomu ze u nas veci z kysnuteho cesta boli tabu, lebo pokial som to vymiesila 😅 strasne ma z toho ruky boleli a to som maniak do pecenie
babulky mam prosbu, cez vikend robim oslavu syncekovi (1 narodeninky) idem robit oblozene misi, ale chcela som k tomu take male vianocky, rozteky, zemlicky - nemate odskusany nejaky fakt dobry receptik 😅

riuska
19. apr 2008

a ozaj chlebik bol vynikajuuuuuuuuuuuuci 😵

kili
19. apr 2008

ja som miešala kysnuté cesto mixérom, tými násadkami na cesto a bolo to rýchlo a dobre vymiesené 😉
Momentálne chudnem, takže kysnuté nerobím nič. Ale keď sa presťahujeme do domu, tak chlebík nastavím, aby bol ráno čerstvý a malí toho už časom tiež budú jesť viac, tak sa potom nezastaví