Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vesi
19. apr 2008

lusil, recepty z tvojho linku mám už uložené 😀 práve robím v pekárničke cesto na knedľu, dám vedieť ako to dopadlo, použila som prvý krát čerstvé droždie, tak som zvedavá či to nebudem robiť ešte raz 😝 😀

ináč, kočky, ked sa podarí upiecť niečo chutné, aj vás to potom poháňa skúšať niečo dalšie, nové? 😕 😅 😀

danielala
19. apr 2008

Ahojte pekáročky, tak ja som včera robila rohlíky podľa iného receptu, tohto: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2478 a vyšli, sú vynikoš, chutia ako rohlíky, nie ako to vajcové čudo predtým.

Teraz robím tento závin: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2477 , dá sa piecť priamo v pekárni, tak som zvedavá, či bude taký dobrý ako z rúry.

Kili, ja v rámci chudnutia po pôrode robím pre seba vždy mkvový chlieb, lebo si namýšľam, že má menej kalórií 😀 .

Vesi, držím palce. Tak som mamu nakazila pekárňou, že včera s jednou prifrčala domov a tri hodiny som jej po telefóne musela vysvetľovať, čo má kde ako stlačiť. Ako keby si nemohla naštudovať návod. Inak ja mám vôbec pocit, že vačšina paťdesiatnikov akonáhle zbadá, že niečo má displej a viacero tlačidiel (ako mobily a pod.), tak si radšej nechajú všetko stokrát vysvetľovať, akoby sa unúvali čo len raz otvoriť si návod.

Kočky a čo je v tých hotových zmesiach okrem konzervantov iné, ako zmiešané múky so sušeným droždím a semienkami? Mne to príde fakt zbytočné kupovať, veď navážiť si múku a nahádzať ostatné ingrediencie trvá 5 minút a hlavne si môžem koriander, rascu, cesnak či soľ pridať v takom množstve, aké mne vyhovuje. Možno tie sáčkové chlebíky vydržia dlhšie čerstvé, ale to sa predsa dá dosiahnuť obyčajným priliatím oleja či dohusťovaním instantou zemiakovou kašou či pridaním uvareného zemiaku.

vesi
19. apr 2008

babulky, tak knedle sú vynikajúce, vrelo odporúčam 😀

danielala, to hovoríš o mojej mame? 😕 😀 úspech je aj to, že si vie sama na mobile vytočiť číslo 🤐

idem pozrieť na ten recept na rožky 😉

zuzana222
19. apr 2008

ahojte, ano daniela, je to asi len o tom ze vydrzia dlhsie. ja som ich len vyskusala. inak robim klasicke recepty kde si vsetko nahadzem sama. u nas aj tak nic dlho nevydrzi 🙂

vesi
19. apr 2008

ja chcem tiež vyskúšať hotovú zmes, ale normálne si tiež všetko namiešam sama. ešte ma napadlo, že tie dukátové buchtičky - ak sa niekomu nechce babrať s tým, môže to nechať upiecť v pekárničke a potom to nakrájať na kocky. bude to síce iný tvar, ale chuťovo to isté. u nás to predávajú v obchode, takéto nakrájané, ináč by ma to ani nenapadlo... 😅

riuska
19. apr 2008

ja som kupila hotovu zmes len na prvu skusku, este mam jednu zmes a potom hor sa na miesanie zmesy 🙂 😵
danielka ten receptik vyzera super, tiez ukladam a budem skusat 😉

riuska
19. apr 2008

dani daj vediet ako vysiel receptik 🙂
mne chlebik pochvalil zatial kazdy 😝

danielala
19. apr 2008

Ahojky, tak ten vyššieuvedený recept na závin musím potvrdiť, že skvelý, veľmi chutný (robila som makovo-jablkový) a vďaka tomu množstvu oleja sa s ním fakt ľahko robí, ale zdá sa mi, že z rúry je o máličko lepší a krajší ako z pekárničky a človek sa s tým aj menej napapre, lebo do pekárne som to musela rozdeliť na dva krátke hrubé a to sa horšie na koncoch uzatvára. Takže ja už jedine v rúre, piekla som na papieri cca 70 minút pri 150 stupňoch s hrnčekom vody pod roštom. Inak pekáreň bez problémov umiesila a vykysla aj dvojitú dávku tohto cesta, po vykysnutí bolo však po vrch nádoby.

riuska
20. apr 2008

dani super, dobre vediet 🙂
mne sa akurat miesi ten mazanec z damy co ste sem dali, tak som zvedava, len som to dala robit teraz aby som po 22minutach pridala hrozienka, tak este chvilku si pockam 😅
a dnes aj idete niektora nieco piect?

riuska
20. apr 2008

dani a odkial si ked pises v noci?

lusil2005
20. apr 2008

no ja sa dnes chystam na tie dankine rohliky... vyzeraju super. ale budem ich zapletat. uz dlho sa na to chystam. tak uvidim ako to dopadne 😀
ani ten zavin nieje zly napad, ale musim chvilu pockat lebo rodina uz je presladena akosi z mojho pecenia 😅
alebo zeby sme isli k niekomu na navstevu? 😕 a rovno im supnem aj zavin 😀

mimikyky
20. apr 2008

ahojte kočky,
ja som ráno dopiekla mazanec, tentokrát som dala na vrch mandľové lupienky, urobila som kilový, a decká ho určite zošrotujú na raňajky 😀
ešte ma čaká upiecť chlebík, a s babami si dnes určite napečieme keksíky z ovsákov, mňam

lusil2005
20. apr 2008

mimikyky kde kupujes tie mandlove lupienky??? ja ich neviem zohnat ☹

riuska
20. apr 2008

mimi a kedy si tam dala tie mandlove lupienky?

mimikyky
20. apr 2008

kúpila som ich v lidli

dávam ich tam po tom, ako po poslednom miesení začne posledné kysnutie, len ich treba zatlačiť trošku, aby nepadali, a ešte pred tým rýchlo potriem mazanček mliekom aby lepšie držali 😉 mňam 😀

riuska
20. apr 2008

super vediet, dakujem 🙂

lusil2005
20. apr 2008

mmikyky super, diky. pojdem kuknut do lidla

riuska
20. apr 2008

takze mazanec z damy je DOKONALY 😝 fakt mnam mnam je sice vyssi, ale to je v pohode

mimikyky
20. apr 2008

a možno aj v tescu ich budú mať, tam kde oriešky, sušený kokos, ataké blbinky 😀

lusil2005
20. apr 2008

riuska ktory recept si robila?

riuska
20. apr 2008

lusil tento
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505
kto ma rad sladsie moze dat viac cukru, ale mne to uplne stacilo

lusil2005
20. apr 2008

no ja som skusila ten zavin, zatial mi kysne cesto ale myslim ze take male davky ako 300g muky na moju etu siestu niesu 😖 nemiesilo mi to poriadne, len to tocilo ten kusok cesta na jednom haku. tak uvidim - prave kysne. dam vediet ako sme dopadli po peceni. inac - toto je perfektny napad na zavin. zpliest ich dokopy.
http://guga.webgarden.cz/mucniky/pleteny-kakaov...

riuska skusim, uz mam aj tie lupienky, mali ich v tescu.

danielala
20. apr 2008

Riuska 😵 😵.

Lusil, ty si šikula, že si trúfaš na pletenky - to budeš šúlať copíky na jednotlivé pletenky, alebo upletieš jeden dlhý vrkoč a až potom rozrežeš na pletenky? Čo takto založiť album s galériou pre tieto naše výtvory? Alebo už tu také niečo máte?

Ja som dnes robila závin v slanom prevedení - ubrala cukor na 1 lyžicu, pridala soľ a rascu a počas miesenia musela dolievať trochu mlieka, naplnila som to zmiešaninou tvarohu (1ks), nivy (100 g), kys.smotany, žĺtka a na plnku vykydla ešte osmaženú cibuľku. Tak toto bolo fakt dobré. Akúrat transportovať to na papier dalo riadnu fušku, nabudúce radšej rozdelím na dva záviny a nevyváľam až tak na tenko, lebo na jednej strane sa mi pod tou ťažkou plnkou trochu roztrhol.

Máte nejaký tip na jednoduché prenášanie štrúdle či závinu na papier? Lebo ja som už skúšala všeličo - vyváľať priamo na papieri alebo na fólii, ale pokrčia sa pod tým... Tak ho pregúľavam z prac.dosky na papier a ten potom ľahko prenesiem do plechu, ale dnes mi ani to nepomohlo.

danielala
20. apr 2008

Lusil, to som aj ja zistila pri prvom závine, že toho cesta je na pekáreň dosť málo a druhýkrát som robila už dvojitú dávku, veď keď už človek zapatle pracovnú dosku, valček atď, tak nech je toho aspoň dosť. Len treba dať potom pozor pri kysnutí - nechala som ho tam asi hoďku po skončení programu a vykyslo až po vrch nádoby.

mimikyky
20. apr 2008

kočky, dnes som bola v tescu, spravila som kuk, a tie mandľové lupienky som videla pri zelenine ovocí, kde je sušené ovocko, arašidy...

lusil2005
20. apr 2008

mimi hej hej uz som to tam dostala. diky 🙂

dani no to normalne urobis dva zaviny, a spleties ich dokopy. to je lahke a straaasne pekne 😀 a nechavala si tie zaviny uz take zavinute pred pecenim trosku na plechu este pokysnut? alebo rovno sup do truby?

lusil2005
20. apr 2008

a ako dlho si ho piekla? a na akej teplote? 🙂
inac - ta slana varianta sa mi veeeelmi paci. asi zajtra zrealizujem. boze ja som fakt zavisla. furt by som nieco piekla.
dnes som robila tie zemlicky a su perfektne!!!! makucke, nafucane, chutne. no dokonale 😀

danielala
20. apr 2008

Lusil, myslela som tie rohlíkové pletenky - že či jeden dlhokánsky vrkoč a potom narežeš na jednotlivé kusy? Ten pletený závin - tiež super 🙂

Ja som závin už nedávala dokysnúť na plechu, aj tak je makkučký, akurát som ho po upečení prikryla, aby vrchná kôrka nebola tvrdá. Piekla som na 150-tke vyše hodiny, potrela vajcom, posypala rascou a zvrchu urobila priečne rezy, aby nepopukal inde. Chcela som ho pôvodne bryndzovo-pórový, ale nezohnala v našom zapadákove suroviny.

lusil2005
20. apr 2008

no, takze tie priecne rezy nabuduce spravim tiez, lebo mi popraskal po bokoch... len nechapem, piekla som ho na 160-ke a po 35 minutach je uz uplne tmavy!!! no zajtra ho skusim znovu. s rezmi, z dvojitej davky a na 150-ke 😅
danka ja som nerobila pletenky 😕 plietla som len vianocku.

riuska
21. apr 2008

dobre ranko 🙂
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3945
dnes sa chystam urobit tieto tycinky, mate to niektora vyskusane 😕 vyzeraju moc moc chutne