Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mukky
27. dec 2010

@brusinka.pusinka tá Tvoja vianočka je nádherná,uz som ju aj minule obdivovala 😅

mukky
27. dec 2010

@reruna skušala si este potom opať vianocku?uz sa na druhý krát vydarila?

mukky
27. dec 2010

@erikasadek ahoj,

skušala som teda minule malému robiť vianočku z toho ryžového mliečka a z Palmarinu /ako som sa dočítala ten možeme/ a naozaj bola výborná a podarila sa 😅 aj mm chutila ...len som dala o dosť menej cukru a nepridala hrozienka aby to nemal veľmi sladké,to mliecko samo o sebe je dosť sladké z tých rias....

rivatha
28. dec 2010

Ahojte, aj my sme dostali pekarnicku 😵 Tu ciernu z Lidla, je fakt krasna. Verim, ze aj dobra bude 🙂
@jaja32 Kuk 🙂 Uz si robila chlebik? S akym zacnes? Ja asi podla rady z dama.cz tym klasickym bielym. Tam si sa asi aj pomere drozdia docitala nakoniec, vsak? Videla som to tam.

jaja32
28. dec 2010

@rivatha ahoj, no super. Budeme vypekat. Ja prave peciem ten chlebik co mi tu poradili. Strana 200 🙂 Dufam, ze sa podari. Zatial vyzera fajn. Vecer sa pochvalim s foto...ak bude teda s cim sa chvalit.

rivatha
28. dec 2010

@jaja32 Ja som asi prislepa, ja som na strane 200 nevidela recept od @alami, co ti tu poradili 😕 Prekopirujes mi ho? Alebo do IP. Nech som si ista, ze je to ten spravny 🙂 Isto sa ti podari, ved ty si sikulka. Tesim sa na foto 😵

rivatha
28. dec 2010

A baby? Tie haky. Maju tam normalne ostat, odkedy pekarnicku zavriem, az kym sa neupecie chlebik? Alebo ich treba radsej vybrat pred pecenim, ako pisu v navode. Je tam, ze sa mozu vybrat, tak teraz neviem, ci je to potrebne. Hadam chapete, co myslim 😅 Na zaver budu akoby v chlebiku, ci ako? Pre istotu sondujem, kym sa do toho pustim. Poradite mi, prosim? 🙂

mukky
28. dec 2010

@rivatha ahoj,vidím ze sa rozrastáme 😀

ja robim tento chlebik podla alami 😅 ,tiez miesam muky...vacsinou davam 250 g bielej a potom dosýpam pohankovu,grahamovu,celozrnu....a pridavam niekedy aj 1 zemiak uvarený,ten chlebik je potom chutnejsí...kmin davam celý,lanove semaicka,tekvicove,slnecnicove,obcas aj vlocky pridavam....soli davam jednu a pol lyzicky,2 lyzicky ked som dala prvý krat bol slaný pre nas....aj octu davam trosinku,ani nie celu lyzicku

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098

mukky
28. dec 2010

@rivatha ja mám 2 háky a nevyberam ich vobec

mukky
28. dec 2010

@rivatha ten moj chlebík potom vyzerá takto 😅

mukky
28. dec 2010

@rivatha a toto je vianočka 😅

rivatha
28. dec 2010

@mukky Dakujem 🙂 A krasne pecivka mas 😉
Takze tie haky tam normalne budu cely cas a ked pojdem vybrat chlebik, tak su kde? 😕 Nie su v chlebiku? Sa pytam ako nablbla asi, ale tak dvakrat meraj a raz strihaj 😀

mukky
28. dec 2010

@rivatha ja som sa tiez tolko vypytovala 😀 aj sa este iste budem ked budem robiť babovku 😀

tak bud tam haky ostanu alebo nie...kedy ako 😀 ,vo vianocke mi neostavaju,lebo tam ide dost tuku a ked sa vyklopi ostanu v nadobe....

a ja mam na to taky hak a s tym ich z chlebika vyberiem.....neostali mi v chlebiku len raz...ty ten hak mas tiez asi,nie?ako hácik...

rivatha
28. dec 2010

@mukky Tak sme rovnake spekulantky a teoreticky 😀 Ale podla mna tiez treba vediet, a potom konat 😀
Ok, dik, uz chapem. Takze by tam ostat nemali, ale moze sa to prihodit a vtedy pouzijem ten hacik 🙂

reruna
28. dec 2010

@mukky ano, povedla, byla dobrá

mukky
28. dec 2010

@rivatha sme 😀 moj prvy chlebik som robila podla navodu z cd co bol k pekarnicke a otras to bolo,jedna gula specena cesta 😀 😝 a na druhy den mi to nedalo a nasla som tuto temu a dievcata mi poradili 😅 😅

tie haky nie zeby nemali ostat,oni aspon mne ostavaju 😀 ,ked ostanu neva,vyberies ich 😅

lili01
28. dec 2010

ahoj přidávám se k vám,pokud nevadí 😉
taky mě "Ježíšek" donesl pekárnu. nikdy jsme ji neměla, takže jsem začátečník....
jekla jsem pouze jeden chleba z koupené vícezrnné směsy a myslím,že se povedl...byl chutný a pěkně měkký i další den..přidávám foto 😀

ted mám v pekárně klasický kmínový chlebík,tak su zvědavá. je to recept někde z netu....
ten recept na slaninový na Silvestra určo zkusím!!!!!

je tu někde recept na rohlíky nebo pletýnečky??? nemám čas všechny stránky pročíst....děkuji

mukky
28. dec 2010

@rivatha a aku mas pekarnicku?kedy ides skusich chlebik?

ja pekavam aj babke,aj svokrovcom,mamke 😀 aj vianocku 😅 a nelutujem tuto kupu,je to super vecicka 😅 ,este aj bagetky by som rada spravila niektorý den....

mukky
28. dec 2010

@reruna 😅

rivatha
28. dec 2010

@mukky Tu ciernu lidlovsku sme dostali. Citala som na nu dobre ohlasy, tak uvidime 🙂
A chystame sa s mm dnes skusit ten klasicky biely, co ste tu dali linku. Tak snad bude co vecerat 😀
Potom isto aj sladke kolace vyskusam.

@lili01 Ja som tu tiez nova a zatial neskusena medzi pekarkami 😀 😎

dusanab
28. dec 2010

Ahojte dievčatá, pozerám že sa to tu rozrastá a teší ma to 🙂 rozmýšľam čo dnes budem piecť a neviem ☹ včera sme kúpili krpcovi v meste cibuľové pečivo a jedol odušu, tak možno pohľadám niečo podobné a skúsim. Alebo máte niečo overené? Najlepšie nejaké pečivo, to skôr zje ako chleba.

mukky
28. dec 2010

@lili01 pekný chlebík 😅

toto je tu asi najoblubenejsia stranka na receptíky 😎

http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php

lili01
28. dec 2010

@rivatha tak to je fajn,že nejsem jediná 😀

lili01
28. dec 2010

@mukky děkujiiii za pochvalu....

jojo dámu už mám uloženou....
akorát jsem dneska měla jen normální hl. nebo pol. mouku a nebo pšenično-žitnou chlebovou koupenou. a nemohla jsem jak na potvoru najít nějaký recept...no nakonec jsem našla.

mukky
28. dec 2010

@rivatha tak nech Ti služi pekarnička 😅

a vianocku robím tuto :

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6007

ale skusala som aj s jednym celým vajickom ju robit a bola rovanaka ako so zltkom....a davam viac cukru a aj vanilkovy pridavam

dusanab
28. dec 2010

@lili01 pletienky, skús sú fantastické http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12030

lili01
28. dec 2010

ještě chce ten větší dareba nějaký rohlíček nebo pletýnečku upéct.... 🙂 😝

mukky
28. dec 2010

@rivatha a este som zabudla k tej vianocke ze miesam s polohrubou mukou,je potom nadýchanejsia

duplicka
28. dec 2010

no moja akosi zacala zle piect robim rovnaky recept a dala som 5ty pokus a skoncil v kosi a to uz pecieme dva roky,tak ktovie co sa pototo, idem asi zas skusit a to uz poslednykrat ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ lebo som potom sklamana,ze ani nevykysne a blato a nie chlebik ☹ ☹ ☹

mukky
28. dec 2010

@duplicka a ktorý receptík robis?? ☹ a aku mas pekarnicku?