Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jajax
6. nov 2008

skuli na 18-tej strane danielala.

anpej
6. nov 2008

neviete mi niektora poradiť ,teraz je v nay v akcii pekareň ECG PCB 538 a je zhodna s ETOU .....aka je?

bronia13
7. nov 2008

je to tam rozpysane na 18 strane - jedno dievca si stym dalo namahu

chcem sa spytat aky recepty by som mohla pouzit na tie slaninovo syrove rozdky co dostat v Hypernove - myslim ze jeden stoji okolo 14SK - mne velmi chutia tak by som to chcela vyskusat ak ste ich niektora robila.

Dkujem

jajax
7. nov 2008

bronia,pouzi z damy nejaky zakladny recept na pecivo napr.31 alebo 490(vyborne sa s nimi robi a su dobre) a dalej uz experimentuj.neboj urcite to bude jedle 😀

veronkaj
7. nov 2008

dobré ráno
tak včera som prvý krát robila bábovku v pekárni, robila som ju na pr. 4 - sladký, na 1000 g a slabá kôrka, je dobrá, teda aspoň večer bola a dnes je tiež dobrá a m§kkučká, len na budúce dám trošku viacej cukru a zmenším množstvo o 1/3.
po upečení som ju nechala v tom teple ešte 10 min. potom vybrala a dala na mriežku vychladnúť.

veronkaj
7. nov 2008

prosím má niekto skúsenosti s pečením sekanej v pekárničke????

ja vždy robím klasicky fašírky ale včera som nemala kedy a tak som urobila zmes mäsovú zahustila ju strúhankou vyformovala pás a dala ho piecť do remosky, podliala trochou vody a oleja a každú chvílu oblievala bola dobrá len trvalo to 1,5 hodiny.

a tak som rozmýšlala že keby som to dala do pekárne a zapla program na pečenie kolko by to trvalo tam.

jajax
7. nov 2008

veronka v pekarni sa sekana pecie hodinu.das program pecenie.ale ked sa ti zda ze je hotova skor jednoducho pekaren vypnes.na tomto programe robime aj zapekane cestoviny a nam chutia lepsie ako z truby.

jajax
7. nov 2008

tu babovku si robila kysnutu?

veronkaj
7. nov 2008

jajax ja budem robiť tak z 600 g mäsa a to stačí na hodinu dať piecť?? treba aj vymastiť??

ako zisťuješ že je hotová, v pekáči stačí kúsok odlomiť ale vpekárni??

skuli
7. nov 2008

Holky díky,ale to není ono.To byl odkaz na takovou tabulku někde z novin,kde byly myslím všechny typy pekáren a bylo tam za kolik kč pekárna sežere elektřiny např.při kynutí,pečení,různé programy a tak.Mě se zdá,že to bylo tady u vás.Jinak pekárny mám dvě,jednu doma a druhou na chalupě.Je to super věc.Jen se mi nechce věřit,že to sežere tak málo elektřiny 😅

jajax
7. nov 2008

veronka,ja robim sekanu asi zo 700g mäsa a staci to.mozes skusit ako pri kolaci spajdlou.ale podla mna hodina urcite staci.
skuli,urcite pekaren zerie tak malo.mali sme teraz vyuctovanie elektriny a na to kolko u nas pekaren bezi nam stupla spotreba len nepatrne.

veronkaj
7. nov 2008

jajax - tá bábovka áno bola kysnutá - prvý krát v živote inak som robla len z klasického cesta,

išla tam hl. múka, vajcia, hera, cukor, a kvasnice - sušené a je mňam len veľká. na budúce urobím len z 2/3

angelik
7. nov 2008

ach jaj 😀 😀 😀
chcela som dat link, ale som si to neskontrolovala
takze este raz http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2473

a velmi hlboko sa ospravedlnujem

(az teraz som od vcera zapla bednicku...)

jajax
7. nov 2008

mozno by stacilo keby si dala program zakladny,tam ti tolko nevykysne.ja robim tak vianocku.na sladkom mi prekysne az lezie z pekarne a na zakladnom je akurat.a chut je perfektna 😝

angelik
7. nov 2008

dievcata mam radost 🙂
dnes som vyskosala prvykrat odlozeny start a vyslo to 😀
mala vstala zas o pol piatej, ale ked ma v kuchyni privitala ta vona, hned sa mi zlepsila nalada 😀 😀

roasha
7. nov 2008

skuli- www.domacipekarny.dama.cz,tam si klikni pekarny/aku chces/,na kazdu je robene aj testovanie spotreby.
je to naozaj minimalna zanedbatelna spotreba./neviem ako v cz,ale tu uz chlieb stoji bezne aj 40.,sk/z pekarne aj so spotrebou je to 10.-15sk/

veronkaj
7. nov 2008

jajax - to ma nenapadlo, skúsim nabudúce ale aj tak je pre nás dve dosť toho veľa a na základnom dáš prepečenie najslabšie ???

veronkaj
7. nov 2008

roasha - ja som dnes bola v tržnici kupovať zeleninu ráno a väčšinou sme kupovali rožky, alebo len veku, a tak a chlieb zemikaový,

a dnes pozerám že vlasntne 450-500 g chlieb obyčajný stoji okolo 27 Sk a tak ked si to prerátam ja taj ten náš klasický čo pečiem ma stojí so všetkým max. 18 korún a to je skoro kilový.

takže 🙂

jajax
7. nov 2008

veronka korku davam na najslabsie a aj tak je dost prepecena.

veronkaj
7. nov 2008

ja som tiež dala a je len klasika z vrchu bledá ale to nám vôbec nevadí.

jajax
7. nov 2008

s tym nic nenarobis.tmavu korku na vrchu som mala len ked som robila prvy krat cesnakovy chlieb.na skusku som robila len jednu davku(250g muky) takze bol maly a vtedy som mala aj vrch vypeceny.inac je vzdy bledy co je logicke kedze na vrchu nie su spiraly.

lalitagopi
7. nov 2008

Taka otazka...skusali ste niekto piect lasane v pekarnicke?? 😕 😕

junovka
7. nov 2008

caute pekarky,

rada by som nejaky odskusany dobry receptik na klasicke "slovenske " rohliky 🙂 😉 Dakujem pekne 😉

vivere
7. nov 2008

junovka, mne prave kysne cesto na pecivo z damy c. 31 😉 idem ho skusat prvykrat, ale kamoska povedala, ze boli z toho dobre zemle.

junovka
7. nov 2008

potom podaj info 🙂 😉

zuzla2
7. nov 2008

ahojte..
aj ja sa pridavam k mamickam pekarnickam 😀 😀 😀
zatial som vyskusala len biely xlieb, celozrnny, zemle, ovocne knedliky a langose...
kupovala som ju hlavne za ucelom kysnuteho cesta...musim povedat,ze je to fakt super vecicka 😀

vivere
7. nov 2008

junovka,
tak zemle podla 31-ky su hotove, pekne upecene a chutne. dala som tam ale 10 dg grahamovej muky a oco este predtym ako ochutnal, skonstatoval, ze co je to jeden plech, ze mam urobit aspon tri 🙂 🙂 😀 asi mu padli do oka 😀

junovka
7. nov 2008

tak super 😎 😎 zas ma niekto navnadil na nieco nove 😝 😝 😀 😉

junovka
7. nov 2008

a dala si maslo, alebo olej? 😕

bronia13
7. nov 2008

junovka - daj vediet ako sa ti podarili, ako chutia? nieco ako rozky? lebo hladam nejaky podobny alebo podobalo sa to cestu na tie slaninove rozky z Hypernovy?